Страница 246 от 570 ПърваПърва ... 196236244245246247248256296 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,676 до 3,690 от общо 8544
Like Tree2130Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #3676

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от qbadabaduuu Виж публикацията
    Никой не го отрича, но в случая дали тези 27% са реалната отстъпка? Според мен не, и ако може да го намериш на същата цена в България, защо трябва да е от тях?

    И, ако ти се наложи сервизно обслужване след второта година, какво правиш с тази 5г гаранция в Унгария...

    Пазарувайте умно не бъдете фенове на даден магазин, сайт или дори марка ТВ.
    Теб, кой те кара на сила да пазаруваш от тях? Щом имаш притеснения да поръчваш от този сайт, не го прави, но не подвеждай хората ...

    В Технополис телевизор с цена 8000 лв. при унгарците 6000 лв. от къде мислиш, че ще си купя телевизора и не само аз?!
    Този пост е редактиран от -Shark-; 20-11-19 в 22:03.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #3677

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от qbadabaduuu Виж публикацията
    Пазарувайте умно не бъдете фенове на даден магазин, сайт или дори марка ТВ.
    -Shark-
    Явно си пропуснал, какво съм писал.... Може би с това ги подвеждам? Дадох пример за конкретен модел, а ти ми говориш за съвсем друго нещо, ако целиш да се заяждаш опитай с някой друг.

    cable

    В България няма да ти признаят след втората година гаранцията, ако не си я купил от търговец, който е участвал в съответната промоция на Панасоник за България в случая.
    Проблема не е в ремонтирането на уреда, а в това, в какво състояние ще пристигне при тях.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    21
    #3678

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от qbadabaduuu Виж публикацията

    cable

    В България няма да ти признаят след втората година гаранцията, ако не си я купил от търговец, който е участвал в съответната промоция на Панасоник за България в случая.
    Същото се отнася за Сони (Сони Център Сердика мол) - питах ги ако си купя телевизор от емаг (Румъния) или extreme digital (Унгария) и искам да закупя удължаване на гаранцията от тях - не може?!! И каква е логиката, нали всички сме в Европейския съюз уж! Не се и сетих да ги питам за първите две години... Питах за LCD, за OLED не съм се интересувала.
    Този пост е редактиран от Polidan; 21-11-19 в 07:30.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    23
    #3679

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Питах и Philips - не важат гаранциите от Extreme Digital

  6. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3680

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    @qdabaduu
    В България наистина всичко може да се случи.Затова за мен по-надежно е да се пазарува от Унгария.
    Лично аз, ако не ми признаят гаранция ня Panasonic за която съм се регистрирал по правилата и е видно,че търговеца е включен ще се постарая да изкарам документ,че не ми я признават и ще пиша до КЗП,от където може би нищо няма да направят и до PANASONIC (но не България) и ще изпратя уреда в Унгария.След това каквото решат от фирмата.Ако им харесва работата на ''официалните'' бг сервизи си е техен проблем,не мой.Те си бият по реномето.
    Относно каква е вероятността това изобщо да се случи мога да направя малки статистически сметки,от които ще стане ясно,че за над 10% надценка аз няма да се съглася,дори и стоката ковто купувам да е без гаранция!Всичко е статистика и аритметика.



    - - - - - - - - - -

    @nikolay_v
    Питахте PHILIPS (Бг или?).Или питахте в сервиз или търговци.Разликите са огромни.Попитайте PHILIPS(не Бг)да Ви отговорят с една дума.Уредите им имат ли европейска гаранция или не?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от cable; 21-11-19 в 08:31.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #3681

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Имаме две гаранции.

    1. Стандартната по закон от 2 години. Ако се преместите в друга страна в Европа, гаранцията е валидна, но ако се преместите извън Европа, за съжаление гаранцията няма да е валидна.

    2. Разширената гаранция се купува от търговска верига, застраховател или сключва с представителят в промоционален период. Съответно те имат договори с определени сервизи в страната и затова тази разширена гаранция не важи извън територията на страната.

    https://www.panasonic.com/content/da...uropean_bg.pdf


    Попитайте търговеца от който купувате - в случаят Extreme digital и eMag дали предлагат разширена гаранция...
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 21-11-19 в 09:44.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #3682

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    @qdabaduu
    В България наистина всичко може да се случи.Затова за мен по-надежно е да се пазарува от Унгария.
    Лично аз, ако не ми признаят гаранция ня Panasonic за която съм се регистрирал по правилата и е видно,че търговеца е включен ще се постарая да изкарам документ,че не ми я признават и ще пиша до КЗП,от където може би нищо няма да направят и до PANASONIC (но не България) и ще изпратя уреда в Унгария.След това каквото решат от фирмата.Ако им харесва работата на ''официалните'' бг сервизи си е техен проблем,не мой.Те си бият по реномето.
    Относно каква е вероятността това изобщо да се случи мога да направя малки статистически сметки,от които ще стане ясно,че за над 10% надценка аз няма да се съглася,дори и стоката ковто купувам да е без гаранция!Всичко е статистика и аритметика.
    КЗП след втората година реално не ги интересува, какво се случва понеже закона не ги задължава.
    И директно си те отсвирват. Ако си с фактура на фирма също КЗП не се занимават.

    Правилата на панасоник са ясно и си ги пише в сайта им.
    Купиш ли от ЕД регистрираш ТВ-то, като закупено от Унгария.
    Също не е проблем да го пратиш в Унгария и там да го ремонтират.

    Евентуалния проблем идва от друго мято.
    Примерно купуваш си ТВ на 4г се появява някакъв проблем с ТВ-то ти се свързваш с тях опаковаш го в оригинална опаковка, пращаш го с куриер за тяхна сметка.
    Правиш всичко, което са ти казали, но ТВ-то пристига при тях със счупен дисплей и тогава почват проблемите... ходи доказвай, че не ти си счупил дисплея, а се е случило при транспорта.

    Естествено може и нищо от това да не се случи, но все пак го има, като вариант.

  10. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3683

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Правилата на PANASONIC ако са ясни е ясно и това което показа колегата (със снимка даже),а то е че търговеца ED е включен в промоцията(предполагам,че снимката е реална!).Затова всякакви тълкувания са излишни.Това ,че КЗП може да тълкува законите както си иска и да откаже съдействие ми е ясно и писах по-рано,че нямам доверие не Бг институсии или както казва един приятел ''тук няма държава а място за живеене''.Ако на някой му се задълбава може да изпрати жалбата си до Европейска институция,но едва ли за всяко нещо ще се тормозим толкова.
    Аз даже не бих се знимавал с бг сервизи,а бих изпратил директно в Будапеща.Другото беше само вариант.
    За счупен дисплей вероятно се прави протокол с куриера.Ами ако някой не е от град където има сервиз и трябва да изпрати по куриер в Бг,може и тв-ра да му е голям и да няма транспорт???Пак ли ''счупен дислей'',което е много по-вероятно да ти се случи тук ,а не в нормална европейска държава.
    Не ми се разправят случаи(не гаранции,а съвсем ежедневни)които са ми се случвали,както и на всеки който е бил в Унгария,Австрия,Италия и мн. други,защото има вероятност някой да си стегне куфарите за терминал 1(май беше).

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    23
    #3684

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Ето какво ми отговориха от Philips TV BG Consumer Care (supportBG@philips-tvconsumercare.com)
    "TP Vision не предлага международна гаранция .Моля обърнете се към магазина за повече информация"
    магазина е ЕД

    - - - - - - - - - -

  12. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3685

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Ами те си знаят.За ЕД писах много и докато не ми преведат парите за рекламата.....

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #3686

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Правилата на PANASONIC ако са ясни е ясно и това което показа колегата (със снимка даже),а то е че търговеца ED е включен в промоцията(предполагам,че снимката е реална!)..
    cable, ето го сайта за регистрация

    https://www.panasonic5y.com/registration
    cable одобрява това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    5
    #3687

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте. Някой би ли изказал мнение за следния телевизор или серията на Samsung.

    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p629303

    Ще изчакам утре на черния петък да видя, дали ще има нещо друго до около 1600-1700 лева, ми се иска да взема 65 инчов телевизор. Предимно мачове ще се гледат на него (там ми е важно) и от време на време някой филм през компютъра.
    cable одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #3688

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    То и на тази цена си е добре - общо взето за тая цена май няма много други заслужаващи си.
    cable одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3689

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от -Shark- Виж публикацията
    cable, ето го сайта за регистрация

    https://www.panasonic5y.com/registration
    Да това имах предвид И още малко реклама:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от cable; 21-11-19 в 15:15.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #3690

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    ParanoidVT
    чудесен избор
    https://hdtvpolska.com/samsung-ru800...ie/?showfull=1

    cable
    Хайде да спреш с рекламите, че да не получиш някое наказание.
    Дапитамнещо одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе