Страница 256 от 568 ПърваПърва ... 206246254255256257258266306 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,826 до 3,840 от общо 8506
Like Tree2119Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    63
    #3826

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Да и аз съм го гледал това. Виж ги тук .
    https://youtu.be/GzbAToFykQc?t=1375
    Ако не те интересуват игрите, които му носят допълнителни точки и ако бяха на една и съща цена избора е Сони
    Ето и Винсънт от HDTVtest, сравнява Сони A9G с по големия батко на LG C9.
    https://youtu.be/AuVw4oEMDgA
    Този пост е редактиран от Peter Radev; 28-12-19 в 15:21.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3827

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Valchev83 Виж публикацията
    @Peter Radev, ако си на "ти" с английския: https://www.rtings.com/tv/tools/comp...ny-a8g/802/846

    A относно Дискавъри ХД - сега потърсих в нета и се оказа, че го няма в пакета MaxHD на А1 (с 26 ХД канала) , за който си плащам допълнктелно и който уж имаше всички ХД-та, но ги има в един по-малък пакет ПлейХД (с 6 ХД канала), който нямам. Сега излиза, че съм "принуден" да се абонирам за още един от скъпите им пакети (6лв нормална цена), заради един единствен канал от него.

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk


    Не бях много наясно точно кой канал ти трябва,защото ги гледам епизодично когато нещо ми хареса.Всички hd канали са над 60,виж на сайта и питай в магазина!
    Относно цената.Най-напред иди в магазина на оператора да им изясниш проблема и е добре да раберат,че hd каналите са важни за теб и шегите са неуместни тъй като има и други оператори.Добре е да направиш това в писмена форма(може и през сайта им).Тогава изчакай дали ще ти предложат нещо.Това често работи.Ако не тогава ще мислиш.

    p.s.За проблема с операторите писах скоро,но ето че веднага пак се появи.С какво искат да ни замаят си мисля,че обяснява следното.
    Ако искаш да си купиш сирене ,а не имитация отиваш в магазина на щанда за сирене и гледаш цената.Ако ти харесва купуваш.Но в никой магазин не те карат за да си купиш сирене да платиш и имитацията(сирене което не е от млеко....или още 1 кг. може и развалено такова).Докато това безумие продължава.....

    Виж hd каналите долу,написано е 61(А1 premium200),ама не съм ги броил:
    https://www.a1.bg/a1-net-tv
    Този пост е редактиран от cable; 28-12-19 в 15:53.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #3828

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Като прегледах отново, се сетих защо като преподпосвах не се абонирах за този пакет. Дискавъри ХД не поддържа финкцията Архив, тоест не мога да гледам минали предавания, а аз само това правя. Много рядко гледам предавания или филми на живо. Сядам пред телевозора когато имам време и гледам каквото си искам. Освен това ако имам примерно 1 час мога да изгледам 2 епизода вместо 1, защото превъртам рекламите. Знам, че има и по-добри доставчици от А1, но тези опции са ми безценни!
    Що се отнася до пакетите - тоя е пълен с канали, които не гледам и е на много по-висока цена. За хора като мен, които не гледат HBO, Cinemax, Диема екстра и другите скъпи пакети е много по-изгодно да ползваме по-нисък пакет с определени добавки - в моя случай Разширен + максСД + макс ХД.

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk

  5. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3829

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цената се определя от търсенето и предлагането.Те искат такава.Добре е преди договора да разгледаш и обясниш какво искаш и на каква цена.Ако си доволен отпакета си е друг въпрос.
    Ако си пропуснал понякога след като им пуснеш предизвестие за отказ от услуги(дължиш им такси за 3месеца май,но до преди дни vivacom имаха промоция -всички канали iptv +нет=28 лв.,мисля)....по коледа стават чудеса.
    Mоже и дядо коледа от А1 да ти се обади.

    p.s. Ти на практика искаш един канал ,който дори го имаш и ти трябва в нормалната резолюция,а не в измислените техни тъпотии и те няма да ти го дадат ли...Хм,много се съмнявам в това.
    Тук докато не ги накарат да спрат всички sd канали(както стана с аналоговата телевизия.),все ще се правят на хитри.
    Този пост е редактиран от cable; 28-12-19 в 16:40.

  6. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #3830

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Valchev83 Виж публикацията
    @Peter Radev, ако си на "ти" с английския: https://www.rtings.com/tv/tools/comp...ny-a8g/802/846



    Sent from my SM-N970F using Tapatalk
    Ползайте браузъри с преводачи или си инсталирайте такива.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #3831

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    Ползайте браузъри с преводачи или си инсталирайте такива.
    За мен английския не е проблем. Дори се дразня на некадърния превод на Дискавъри и ми се иска да си беше на английски, но не знаех как е колегата. Повечето ми приятели са много зле и никога не биха гледали технически ревюта на английски просто защото нищо няма да разберат. Аз съм обратното - предпочитам да гледам чужди ревюта, но в такива силно специфични случаи като тоя с телевизора предпочитам да се допитам и до форума, за да чуя мнения на "препатили". В тия ревюта ти казват на какво е способен телевизора като му пуснеш хубав сигнал, но никой не казва каква картина ще успее да възпроизведе като му пуснеш БГ кабеларка.

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk
    Този пост е редактиран от Valchev83; 28-12-19 в 16:53.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #3832

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Valchev83 Виж публикацията
    За мен английския не е проблем. Дори филмите си гледам без субтитри, но не знам как е колегата. Повечето ми приятели са много зле и никога не биха гледали технически ревюта на английски.

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk
    То и никой не е длъжен да знае какъвто и да било език затова са тия преводачи в браузърите за да превеждат от всякакъв език.

    Ето част от написаното в Ртингс относно Ц9 АГ8 преведено от моя браузър Google Chrome


    LG C9 OLED е малко по-добър от Sony A8G. C9 поддържа много нови технологии, включително HDMI 2.1 на четирите HDMI порта, както и eARC и новата технология на променливата скорост на обновяване на HDMI Forum, чудесно за геймърите на Xbox One. C9 също има значително по-малко забавяне на входа, което е чудесно за игри или използване като компютърен монитор.
    Този пост е редактиран от sony 1; 28-12-19 в 16:57.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #3833

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Цената се определя от търсенето и предлагането.Те искат такава.Добре е преди договора да разгледаш и обясниш какво искаш и на каква цена.Ако си доволен отпакета си е друг въпрос.
    Ако си пропуснал понякога след като им пуснеш предизвестие за отказ от услуги(дължиш им такси за 3месеца май,но до преди дни vivacom имаха промоция -всички канали iptv +нет=28 лв.,мисля)....по коледа стават чудеса.
    Mоже и дядо коледа от А1 да ти се обади.

    p.s. Ти на практика искаш един канал ,който дори го имаш и ти трябва в нормалната резолюция,а не в измислените техни тъпотии и те няма да ти го дадат ли...Хм,много се съмнявам в това.
    Тук докато не ги накарат да спрат всички sd канали(както стана с аналоговата телевизия.),все ще се правят на хитри.
    Да, нещо такова се получава. Не че не гледам и други канали, на които също държа, но Дискавъри е основния и държа да е интерактивен, защото всички мои предавания са или през деня, или през нощта, но никога не са вечер, когато реално имам време да гледам.
    Те и от Виваком така ме излъгаха. Много подробно им обясних какво искам. Обясних им че гледам само на запис и предимно Дискавъри и те ме зарибиха с това, че при тях дискавърито е ХД, но "пропуснаха" да отбележат, че не е интерактивно! Като добавим и това, че трябва да запомня номера на всеки канал, за да не се налага да прелиствам списъци със стотици канали, докато намеря желания и съвсем ми се изпари желанието да остана техен абонат. Качеството на звука на музикалните им канали също беше много зле като го пусна на аудио системата ми. Търсенето на записано предаване също означаваше да прехвърля всички предавания едно по едно, което означаваше, че трябва да цъкна на бутона наляво около 200 пъти ако искам да гледам нещо от преди седмица. Трябва и да внимавам да не го пропусна, защото в правоъгълничетата е изписано само малка част от името. При А1 първо, че всички канали са в меню с таблична форма и с Логата си и да намериш желания канал ти отнема не повече от 3-4 секунди, но и при търсене на минало предаване първо си избираш ден и след това търсиш надолу в списъка с предавания от деня, като виждаш цялото заглавие (освен ако не е прекалено дълго). Та накрая, въпреки че отидох да върна всичко на Виваком още на същия ден, в който ми го прекараха, се оказа, че при пускането на заявка се считало, че "се отказвам" от правото си да прекратя договора в 7 дневен срок ако не съм доволен. Това разбира се отново ми го спестиха. Вероятно щях да го забележа ако ми бяха дали договора да го прочета на спокойствие вкъщи, но не ми го дадаха. Накрая, въпреки, че още същия ден исках да им върна всичко, след 3 поредни жалби, се оказа, че това не се считало за предизвестие и се наложи едва тогава да пусна 1-месечно предизвестие и да платя не за 3, а общо за 4 месеца, за ползването на услугата им за няколко часа, за което според Закона за регулиране на съобщенията и според техните Общи Услови не им дължа нищо - всичко това, защото никой не ми каза, че с пускането на заявка се считало, че се отказвам от това си право.
    Много се отклоних от темата, но вече мразя Виваком страшно много и ще се раздвам ако мога да предпазя някого от подобни грешки.

  11. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3834

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Нищо ново под слънцето.И аз се отказах от Виваком(gsm) заради методите им на печелене на пари основани на заблуда,договори с много уловки.Също и работата в един от офисите им където постоянно казваха това не може,въпреки,че от централата твърдяха друго,а от мениджърите никой не се интересуваше какво се прави от служителите им.Двама твърдят различни неща,ти им казваш ето телефона,разберете се,от офиса казват -ония да си гледат работата,а шефовете си пият питието.Не ги препоръчвам,но съм почти сигурен,че и в другите оператори е така,въпроса е кога ще ти дойде до главата.Засега разликата е,че А1 се сещат ,че може и да загубят клиенти ,ако са толкова безхаберни.
    Ами това е,как ще гледаш канала на който държиш сам си помисли,но избора ти на тв-р не трябва да зависи от това.Гледай какви са положителните и отрицателните страни и как най-често ще го използваш.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #3835

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Сега се сетих, че мога да проведа малко "полеви" тестове на работа и се оказа, че този калкулатор за дистанцията според размера на екрана наистина е много точен https://www.rtings.com/tv/reviews/by...e-relationship.

    На работа имаме 75 инчов Самсунг UE75HU7500.
    При гледане на Не-ХД канал с прилично качество, точно както показва калкулатора, нимималната дистанция, от която е приятно да се гледа е 3,20 метра. Дори при тази дистанция и при предаване, при което често хората в кадъра са заснети в близък план изглежда някак неестествено и дори неприятно за гледане, въпреки че качеството на картината не е чак толкова лошо. При гледане от 2,5 метра си е абсолютно неприятно, а това е горе долу аналогично на 65" гледан от 3м. Това, което най-много ме подразни е, че обектите са прекалено големи и често не можеш да обхванеш цял обект с поглед, а да не говорим, че да обхванеш целия екран с поглед е невъзможно. Не че на малък екран пак не се концентрираш върху определени обекти, но сякаш някакси виждаш повече, отколкото на големия екран гледан отблизо.

    При гледане на филм на Full HD и на 4К обаче нещата стават коренно различни - при 75 инчов екран дори при гледане от 2,5м не е неприятно, а при 3м бих казал, че е страхотно. Това може би се дължи и на това, че филмите са снимани така, че да се гледат на големи кино екрани, докато предаванията и сериалите са заснети като за малък екран.

    Заключението от този тест е, че в моя случай колкото и да ми се иска да взема 65" за филми, гледането на телевизия на него няма да е особено приятно и ще се наложи да се примиря с 55''.
    cable одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #3836

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Напоследък много хора, да не кажем почти всички са пред тази дилема - 55" или 65" да си закупят. Според мен си направил правилният избор, въпреки тези калкулатори и изчисления от сайтовете, за нашата телевизия 55" е най-добрия вариант за масовите домове. Вече 65" може да се вземе само при евентуално по-голям хол или по скоро по-голямо разстояние между телевизора и дивана да кажем, за да изглежда по-добре нашата качествена телевизия.
    VanDan одобрява това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    596
    #3837

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Valchev83 Виж публикацията
    Да, нещо такова се получава. Не че не гледам и други канали, на които също държа, но Дискавъри е основния и държа да е интерактивен, защото всички мои предавания са или през деня, или през нощта, но никога не са вечер, когато реално имам време да гледам.
    Аз съм със SET TOP BOX на А1 и Дискавъри ХД си е интерактивно и има ТВ АРХИВ. Не знам защо в сайта им не е отбелязано. Сигурно има разлика ако си с КА модул и карта. Във всеки техен офис имат свързан телевизор, отиваш и проверяваш лично. Не вярвам в София да го има, а във Варна не, ама все пак... При тях друго ме дразни, че принерно Виваком, Нет1 и тн. имат Бтв синема, Бтв комеди и MovieStar в ХД варианти, а Ментел вече една година се правят на луди и не ги пускат

    ПП: Сега проверих и наистина можеш да връщаш предавания, но само от последните седем часа. Каналът обаче поддържа възможност за запис на бъдещи предавания в паметта на BOX-а...
    Този пост е редактиран от Dedo1975; 29-12-19 в 13:31.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #3838

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Това все пак e някaкъв прогрес, макар че за да е наистина полезнo трябва да можеш да връщаш поне 24 часа назад.

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk
    Този пост е редактиран от Valchev83; 29-12-19 в 19:08.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #3839

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    Сигурно има разлика ако си с КА модул и карта. Във всеки техен офис имат свързан телевизор, отиваш и проверяваш лично. При тях друго ме дразни, че принерно Виваком, Нет1 и тн. имат Бтв синема, Бтв комеди и MovieStar в ХД варианти, а Ментел вече една година се правят на луди и не ги пускат
    С модула нямаш възможност за интерактивна телевизия изобщо. За тази цел си трябва приемник, не става с модул.
    Иначе Vivacom имат и Nova HD и 7/8 HD, докато А1 продължават да нямат и тях към по-горе изброените.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    35
    #3840

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте. Защо изчезна приложението на YouTube от SmartHub. Вярно, че телевизора ми е вече старичък - UE46ES6530, но това едва ли е причината.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе