Страница 258 от 570 ПърваПърва ... 208248256257258259260268308 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,856 до 3,870 от общо 8540
Like Tree2129Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Живее в
    София
    Мнения
    12
    #3856

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    GBBG
    Няма модел телевизор 2019 с пълноценен порт HDMI 2.1
    HDMI 2.1 е важен за геймърите и то за тези, които възнамеряват да си ъпгрейднат конзолата с новите X-Box или Playstation 5.
    HDMI 2.0b е напълно достатъчен за филми.
    https://hdtvpolska.com/panasonic-ole...ci/?showfull=1
    https://hdtvpolska.com/philips-oled8...20/?showfull=1
    https://hdtvpolska.com/lg-oled-c9-te...ok/?showfull=1
    Благодаря за ликовете...продължавам да го мисля...просто трябва да реша, кое е по-важно/по-добре > 5те години гаранция на Панасоник, EISA award best product за Philips-a, да взема LG, защото е LG...или да обърна гръб на всичко и да яхна Q85R-a

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #3857

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    @GBBG
    Знам, че мнението ми е много субективно, но съм виждал и чувал за много проблемни телевозори Филипс и никога не бих си взел техен телевизор. Всички имаха проблеми с цветовете след 2-3 години употееба. Единия беше станал почти черно-бял , а другите "само" бяха прекалено бледи.

    И аз все още съм пред дилемата дали да си сменя все още нормално работещия телевизор с нов и по-голям, но колкото повече ревюта гледам в YouTube, толкова повече се убеждавам, че май ще изчакам да пуснат телевизорите с МикроЛЕД дисплеи на пазара на прилични цени и чак тогава ще го сменя. И OLED и QLED си имат недостатъци, които ме дразнят.

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk
    Този пост е редактиран от Valchev83; 07-01-20 в 22:02.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #3858

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Valchev83 Виж публикацията
    Знам, че мнението ми е много субективно, но съм виждал и чувал за много проблемни телевозори Филипс и никога не бих си взел техен телевизор. Всички имат проблеми с цветовете след 2-3 години употееба. Единия беше станал почти черно-бял , а другите "само" бяха прекалено бледи.
    Я кажи какво пушиш и ако имаш повече раздай на останалите
    Какви проблеми с цветовете, какви черно-бели картини те гонят?

  5. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #3859

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    GBBG
    Няма модел телевизор 2019 с пълноценен порт HDMI 2.1
    Какво им липсва на портовете от 2019-та?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #3860

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Я кажи какво пушиш и ако имаш повече раздай на останалите
    Какви проблеми с цветовете, какви черно-бели картини те гонят?
    Вярно, че става дума за по-стари модели телевозори на Филипс и може по-новите да са качествени, но знам много добре какво съм видял и не бих си взел повече Филипс. Този, който беше станал почти черно бял беше на приятел и ремонта му щеше да струва толкова скъпо, че не си заслужаваше да се прави и просто си купи нов.
    Пак казвам, че мнението ми е субективно! Може просто да е някаква случайност, че точно аз съм виждал няколко телевизора с този проблем и все са били филипс. Просто споделям лично мнение, без да задължавам никого с него.
    Аз и на машинките им за подстригване бях голям фен, докато не смених 3 или 4 и накрая си купих Панасоник, който вече ме е изкарал повече време и още е като нов, ама сигурно и това е случайност

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk
    Този пост е редактиран от Valchev83; 07-01-20 в 22:04.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #3861

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Valchev83 Виж публикацията
    @GBBG
    Знам, че мнението ми е много субективно, но съм виждал и чувал за много проблемни телевозори Филипс и никога не бих си взел техен телевизор. Всички имаха проблеми с цветовете след 2-3 години употееба. Единия беше станал почти черно-бял , а другите "само" бяха прекалено бледи.

    И аз все още съм пред дилемата дали да си сменя все още нормално работещия телевизор с нов и по-голям, но колкото повече ревюта гледам в YouTube, толкова повече се убеждавам, че май ще изчакам да пуснат телевизорите с МикроЛЕД дисплеи на пазара на прилични цени и чак тогава ще го сменя. И OLED и QLED си имат недостатъци, които ме дразнят.

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk

    Дай първо да ги видим тези МикроЛЕД, че сега не знаем техните проглеми какви са :D а няма как да няма такива.
    Съмнявам се да могат да направят нещо по-малко от 75" от тази технология.

    Аз ако трябваше да избягвам марка защото съм виждал проблемни модели от нея... не трябва да имам ТВ

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #3862

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Ето една добра статия от преди няколко дни за това, какво да очакваме от МикроЛЕД : https://www.whathifi.com/features/wh...is-it-any-good

    Ако наистина успеят да обединят предимствата на ЛЕД и ОЛЕД в една нова технология и да избегнат недостатъците на всяка от тях може наистина технологията да е революционна.



    Sent from my SM-N970F using Tapatalk
    Този пост е редактиран от Valchev83; 08-01-20 в 01:35.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #3863

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Подобни статии винаги винаги ни карат да мечтаем за нещо перфектно, но след първоначалната еуфория и чакане се сблъскваме с реалността.
    Нека има конкуриращи се марки и технологии, това винаги води до качествен и достъпен продукт.
    МикроЛЕД изглежда обещаващо, но за толкова години нищо конкретно не изкараха.
    Gena_bs одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3864

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Като няма micro има mini.Ето някои от най-добрите тв-ри на CES2020:
    https://www.youtube.com/watch?v=8Rdj...o-Ct2Yqk6g%3A6

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #3865

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Мини лед става ако си бил на лсд до сега ама от олед на мини лед ... малко не върви

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #3866

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Board Виж публикацията
    Какво им липсва на портовете от 2019-та?
    За да е пълноценен, трябват следните неща
    - SoC поддържащ HDMI 2.1 с неговият битрейт от 48Gb/s
    - комутационни чипове поддържащи HDMI 2.1 - поставят се между порта и SoC-а (доколкото разбрах вече има такива на пазара)
    - софтуер синхронизиращ работата на контролерите
    - сертификат от HDMI org
    SoC MediaTek 5596 - поддържа HDMI 2.0
    SoC MediaTek 5597 - поддържа HDMI 2.0
    SoC MediaTek 5598 - поддържа HDMI 2.0
    SoC MediaTek S900(2019г) - който ще се появи в модели телевизори 2020 поддържа HDMI 2.1, но вероятно ще го поставят само в 8К(Super Hi-Vision) модели телевизори

    "Ако решим всички проблеми в моделите на Toyota и добавим нови по желание на потребителите - ще получим Lexus.
    А Lexus - вече имаме .." (с) един инженер на Toyota

    LAN с мощност 100 Mbps, големите "смарт" функции на осакатеният Медиятек с капка RAM и т.н. - от същата сапунена опера. Производителят "държи" функциите, за да ги въведе в луксозни модели или да добави към средните модели, ако в следващия цикъл няма нищо интересно.

    Хуморът е, че купуват без тях.. Дори в сегашните топове на потребителските линии - всичко това липсва.
    Все още не мога да избера OLED за себе си - искам Android, а той е скапан и орязан дори в Сони, Филипс....
    Почти се съгласих на визуализатор с поддръжка на DLNA - но няма нормален DLNA сървър за Windows (пробвах PLEX / UHS / UMS и други).

    Чувствам, че ще трябва да плащам за Smart TV, така че за пореден път няма да използвам интелигентната част.
    Идеалната ситуация за производителя ...


    От миналата година някои производители на телевизори, пускат софтуерни ъпдейти с които вкарват по някоя от функциите на HDMI 2.1
    https://en.wikipedia.org/wiki/HDMI#Feature_support
    Явно функциите ще се появяват постепенно в следващите години.

    За микро-лед ще почакате още 5-6 години....

    https://www.microled-info.com/
    https://www.lesnumeriques.com/tv-tel...0-n145471.html



    Този пост е редактиран от hristoslav2; 08-01-20 в 11:56.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #3867

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Който чака максимума на минимума в този свят още дълго ще почака! Micro LED за достъпно и изпипано технологично качество, отиваме спокойно към реалността в навечерието на 2030 (и то без шега), а до тогава какво...?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #3868

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от DOLBY VISION 4K Виж публикацията
    Който чака максимума на минимума в този свят още дълго ще почака! Micro LED за достъпно и изпипано технологично качество, отиваме спокойно към реалността в навечерието на 2030 (и то без шега), а до тогава какво...?
    До тогава според мен Оледите ще напреднат доста и ще поевтинеят още повече.

  17. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #3869

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Добре де, тогава защо навсякъде обявяват, че OLED-ите на LG от миналата година са с HDMI 2.1, ако не са?
    Правят си фалшива реклама или?

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #3870

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Възможно е да имат хардуерни HDMI 2,1 портове, но да нямат съответният софтуер за всички функции.

    Производителите имат разрешение от HDMI Forum да претендират за "HDMI 2.1", дори ако поддържат само ALLM или eARC.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 08-01-20 в 13:52.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе