Страница 283 от 570 ПърваПърва ... 233273281282283284285293333 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,231 до 4,245 от общо 8540
Like Tree2129Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #4231

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Питай в още една тема!
    Две са малко!

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jun 2020
    Мнения
    1
    #4232

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте,
    Търся си телевизор 40-43 инча до 500лв.
    Бях се насочил към турските/китайски евтини марки по веригите магазини но след известно четене на форума започнах да размислям и реших да се допитам за съвет.
    Ще се ползва за филми, вързан с hdmi към компютър, така че вградените смарт функции на самия телевизор не са от значение.
    UHD резолюция и/или hdmi-cec са предимство но мога да мина и без тях.

    Благодаря предварително


    PS: След още малко ровене из форума попаднах на тема където се пита горе-долу същия въпрос и от препоръчаните телевизори реших да вдигна малко бюджета и да се спра на Philips 43PUS6804 / 50PUS6504
    Този пост е редактиран от Telemaniaka; 23-06-20 в 10:39. Причина: намерих отговор на въпроса си в друга тема

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    50
    #4233

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте!

    Предстои закупуване на телевизор за дневната, с размер 49-55 инча.
    Тъй като в къщи имаме само LG телевизори, съм се насочил към Nanocell технология, като на живо не съм го оглеждал как изглежда картината. На няколко места взех да срещам мнения, че картината е много тъмна, че черното не е толкова черно и има размазвания например ако се излъчва водопад и това заради Nanocell-а.
    Мой познат ми подхвърли за марката Sony, че имали Nano Led технология, с VA матрица и били по-добрият вариант на NanoCell.

    Въпросите са ми следните:
    - кои модели на Sony са с Nano Led технологията, защото при търсене ми излизат по скоро LG-та с NanoCell?
    - VA матрицата на Sony по-добра ли е от IPS на LG, има ли широкият ъгъл на гледане като при IPS?
    - Заслужава ли си да давам повече пари за NanoCell, или да се насоча към Sony, или към друга марка и модел, вие какво бихте ми препоръчали?Бюджетът ми за телевизор е 1 500 лв.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #4234

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Първо - задължително 55 инча. Аз взех 65 и вече искам 75" [emoji23]
    Второ - имам Сони (XG9505), но предполагам е валидно и за другите модели. Гледано от ъгъл, картината се влошава доста. Говорим наистина под ъгъл. Цветовете стават бледи, черното става зле, абе не е добре. Специално при този модел, но от 75" нагоре, има покритие за добра видимост под ъгъл. При XH9505 го има и на по-малките модели, но там цените са високи.
    Иначе като качество на картината - страхотно качествена и естествена. Изключителен детайл и отличен upscaling. За 4к съдържание няма какво да говорим - уникално.
    Сега, от модел до модел има разлика, трябва да проучиш, защото този е 2000 лева за този размер. За ЛГ лед телевизорите не съм чул някой да ги хвали. Но ако ти харесват - защо не.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #4235

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Telemaniaka Виж публикацията
    Здравейте,
    Търся си телевизор 40-43 инча до 500лв.
    Бях се насочил към турските/китайски евтини марки по веригите магазини но след известно четене на форума започнах да размислям и реших да се допитам за съвет.
    Ще се ползва за филми, вързан с hdmi към компютър, така че вградените смарт функции на самия телевизор не са от значение.
    UHD резолюция и/или hdmi-cec са предимство но мога да мина и без тях.

    Благодаря предварително

    PS: След още малко ровене из форума попаднах на тема където се пита горе-долу същия въпрос и от препоръчаните телевизори реших да вдигна малко бюджета и да се спра на Philips 43PUS6804 / 50PUS6504
    виж и
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...la-p473422692/




    Цитат Първоначално публикувано от mi6letata Виж публикацията
    Мой познат ми подхвърли за марката Sony, че имали Nano Led технология, с VA матрица и били по-добрият вариант на NanoCell.
    кои модели на Sony са с Nano Led технологията, защото при търсене ми излизат по скоро LG-та с NanoCell?
    Бюджетът ми за телевизор е 1 500 лв.
    Твоят познат те е излъгал за Sony...не използват Nano Led. Няма производител на телевизори който да използва Nano...
    Явно си фен на IPS..

    Sony Bravia KD-55XG8596B
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...6b-p457492983/

    Philips 55PUS8804
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...04-p481759023/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 25-06-20 в 13:50.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    3
    #4236

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте,
    Налага ми се да си сменя досегашното Сони 43" (изгоря след 15г.) и съм се спрял на следните модели:

    1. LG OLED55C9PLA
    2. Sony Bravia KD-55XG9505B
    3. Sony KD49XH9505B 49" 4K HDR TV

    Повече от 55" не ми трябват, бюджета е макс 3к.

    Дайте моля препоръка!
    Поздрави

  8.  
     
  9. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    423
    #4237

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    От тези които си посочил 55 инчовото Sony... LG OLED - а e с най-добрата картина, но изисква по-специално отношение...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    3
    #4238

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от coverstar Виж публикацията
    От тези които си посочил 55 инчовото Sony... LG OLED - а e с най-добрата картина, но изисква по-специално отношение...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    В смисъл, никога съм нямал OLED

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #4239

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    В смисъл, че не трябва да гледаш продължително време едни и същи канали със статични изображения, иначе прогаря.
    Бягай от тези телевизори, още не са узряли, предимството им е на тъмно, има ли светлина все тая.
    Сонито е добро взимай него.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #4240

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Jo Che Виж публикацията
    Здравейте,
    Налага ми се да си сменя досегашното Сони 43" (изгоря след 15г.) и съм се спрял на следните модели:

    1. LG OLED55C9PLA
    2. Sony Bravia KD-55XG9505B
    3. Sony KD49XH9505B 49" 4K HDR TV

    Повече от 55" не ми трябват, бюджета е макс 3к.

    Дайте моля препоръка!
    Поздрави
    Преди няколко дни на работа взехме същото Сони като това, което си посочил под номер 2, само че 65". Картината и звука наистина са страхотни, ъпскалинга също ми се вижда добър. Ъгъла на гледане обаче е доста тесен - като се изместиш настрани яркостта драстично пада. Ако това не те притеснява, няма нужда да плащаш двойно за новия модел (номер 3), където този проблем е решен. Иначе други съществени разлики с новия модел май няма.

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #4241

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Подкрепям горното мнение, като собственик на същото 65" Сони. Иначе и аз така мислех за размера, но съм грешал.
    ОЛЕД-а има предимство ако гледаш в напълно тъмна стая. Имам олед телефони от 11 години и знам предимствата, но и съм имал няколко с прегорели екрани.
    Специално за ЛГ-то доста съм чел. Изгорели/затъкнали пиксели, бандинг и жълт/розов оттенък на бял фон са често срещани явления.
    Общо взето няма идеален екран и технология към момента.
    Сонито има blooming при гледане на HDR съдържание и черни ленти отгоре и отдолу. Но иначе картината е впечатляваща. И звукът като за телевизор е супер, чак не вярвам.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  14.  
     
  15. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #4242

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Като картина приблизителна на OLED аз бих наредил по-скоро QLED ите на SAMSUNG , а това че предимствата са само на тъмно , не бих казал . Според всички ентусиасти най-доброто на пазара в момента е OLEDа , ако обаче ще се гледат статични изображения и основно един канал по цял ден , 12часа + по-добре някое LCD , според бюджета .

  16. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #4243

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Според мен тези, които гледат един и същ канал без да спират не са и за скъп LCD. На тях и тези евтините, като ариели, скайуорт и т.н., ще им вършат работа.
    espace и Дапитамнещо харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #4244

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Сидеров Виж публикацията
    Като картина приблизителна на OLED аз бих наредил по-скоро QLED ите на SAMSUNG , а това че предимствата са само на тъмно , не бих казал . Според всички ентусиасти най-доброто на пазара в момента е OLEDа , ако обаче ще се гледат статични изображения и основно един канал по цял ден , 12часа + по-добре някое LCD , според бюджета .
    По принцип - да. Само че пак казвам, ОЛЕД телевизор без изгорели пиксели, без бандинг, без оттенъци на бял фон - няма. Говоря за едно от тези неща или комбинация от две или повече. Има хора по 4 телевизора сменят докато попаднат на ПРИЕМЛИВА бройка, не идеална. Може и да има и перфектни, но са единици. Единствено за скъпите серии на Панасоник съм чел, че са доста приемливи. А за прегарянето - въпросът е на дали, а кога.
    И преди някой да спори - технологията просто е такава. Виж, ако имам стая за кино, където се гледат само филми - да, бих взел олед.
    Евентуално, защото пиксели, бандинг, нюанси - биха ми бъркали в здравето.
    И като ми кажат ползвам го година-две и всичко е наред. Е то остава и за толкова да се прецаква. Не че няма и такива. Моето старо Сони работи 11 години и все още има страхотна картина. Така че такива по година-две не са ми критерий.
    Самсунг на телефоните си имаха същите проблеми на старите си телефони. Но последните години правят уникални екрани. В момента имам Ноут 10+, екранът е уникален. Абсолютна равномерност, нула бандинг. Обаче при достъпните олед телевизори не е такова положението. Все още. И дори телефонът го мисля какво го правя, за да избегна прегаряне. Това няма как да се случи с телевизора.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #4245

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    Според мен тези, които гледат един и същ канал без да спират не са и за скъп LCD. На тях и тези евтините, като ариели, скайуорт и т.н., ще им вършат работа.
    Защото?

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе