Страница 162 от 569 ПърваПърва ... 112152160161162163164172212 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,416 до 2,430 от общо 8524
Like Tree2128Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2416

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Evgeni3D
    Като гледам резултатите от тестовете, си заслужава разлика от 250-350 лева.

    Разлики в резултатите от тестове
    TV Side-by-Side Comparison Tool

    Разлики в спецификациите
    Comparaison des produits s
    Comparison between: 54.6" Sony KD-55XE8596, 54.6" Sony KD-55XE9005
    Димчо одобрява това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    9
    #2417

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Hristoslav2, благодаря ти!

    Има ли начин чрез менютата да се провери дали/колко е работил?

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2418

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Има начин, но трябва да се влезе в сервизното меню - нещо което няма да ти позволят да направиш в магазина.
    Освен това, има риск при погрешно действие в сервизното меню да превърнеш телевизора в "тухла".
    Мисля че в началото на една от старите теми за Сони имаше описана процедурата.

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    9
    #2419

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте,

    Търся си Smart телевизор, 49-55''. Обикновено ще се гледа от 3-3.5 m разстояние, но ще е на стойка с цел да се върти (curved модели не ме вълнуват). В момента разглеждам следните модели:
    Телевизор SONY KD-55XD7005BAEP Телевизори - Техномаркет
    Телевизор SONY KD-49XD8005BAEP Телевизори - Техномаркет
    LCD TV LG UHD 55UH6507 | Телевизори | TV, Видео и Gaming | Технополис БГ
    LCD TV SAMSUNG UHD UE-50MU6172 | Телевизори | TV, Видео и Gaming | Технополис БГ
    https://techmart.bg/%D0%A2%D0%B5%D0%...LED%2055UJ6517

    Можете ли да споделите и по-добри модели в ценовия диапазон 1600-1800 лв. (+ някой друг лев )? Телевизорът ще се използва за гледане на филми и спорт предимно (за филмите - с hdmi, през media server на PC или с външен диск).

    Благодаря!

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2420

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    BGPR
    XD8005
    Comparaison des produits s

    еквивалентът му от тази година е по скъп но няма съществени разлики
    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p489440
    Comparaison des produits s

    настройки на DLNA сървър
    DLNA сервер Windows 10 | remontka.pro

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    9
    #2421

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    hristoslav2
    Благодаря за отговора! А нещо по-добро на пазара за тази сума?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    4
    #2422

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте,
    Гледам,че втози форум има хора, които разбират от телевизори затова реших и аз да поискам съвет, тъй като почти нищо не разбирам от телевизори. Исkам за кухнята един голям телевизор FullHD обикновен да не е смарт, но да може да су ползва wi-fi
    . Кухнята е 3.5 на 3.5 м така че максимална дистанция за гледане е около 2.5 - 3 метра а най-близката1.5м. Мисля, че 43 инча е добре затова моля да ми препоръчате бюджетни модели, но не за сметка на качество на картината и образа. Мисля да му слагам Google Chromecast 2.0 HDMI Streaming Media Player и така да стане нещо като смарт тв. Препоръчайте нещо дето сега е изгодно като цена.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2423

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Добре беше да напишеш бюджет.
    Бюджетен модел и хубава картина...е малко вероятно нещо.

    LCD TV SONY KDL-43WE750 | Телевизори | TV, Видео и Gaming | Технополис БГ

    Бюджетните модели на LG тази година са много зле...евтини материали и изпълнение.

  11. Novice
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    4
    #2424

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Като се каже budget се разбира най-евтиното и с най-добри възможни характеристики за хора, които не са мераклии да плащат излишни пари за глупости какъвто е и моят случай с телевизор за кухнята. Това Сони е доста скъпо за само FullHD и е със операционна система а аз не искам смарт. Искам без операционна система.
    Като му сложа някоя джаджа се надявам да го направя смарт.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    варна
    Мнения
    40
    #2425

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    бюджетен с хубава картина Sony Bravia 40RD450- 708 лв

  13. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #2426

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Сердаров Виж публикацията
    Като се каже budget се разбира най-евтиното и с най-добри възможни характеристики за хора, които не са мераклии да плащат излишни пари за глупости какъвто е и моят случай с телевизор за кухнята. Това Сони е доста скъпо за само FullHD и е със операционна система а аз не искам смарт. Искам без операционна система.
    Като му сложа някоя джаджа се надявам да го направя смарт.
    Всички телевизори са с (някаква) операционна система, независимо дали са "смарт"
    Виж и този
    LCD TV

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #2427

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Сердаров Виж публикацията
    Здравейте,
    Гледам,че втози форум има хора, които разбират от телевизори затова реших и аз да поискам съвет, тъй като почти нищо не разбирам от телевизори. Исkам за кухнята един голям телевизор FullHD обикновен да не е смарт, но да може да су ползва wi-fi
    . Кухнята е 3.5 на 3.5 м така че максимална дистанция за гледане е около 2.5 - 3 метра а най-близката1.5м. Мисля, че 43 инча е добре затова моля да ми препоръчате бюджетни модели, но не за сметка на качество на картината и образа. Мисля да му слагам Google Chromecast 2.0 HDMI Streaming Media Player и така да стане нещо като смарт тв. Препоръчайте нещо дето сега е изгодно като цена.
    Не можах да разбера искаш телевизора да не е smart, но да има wi-fi?

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    4
    #2428

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Не можах да разбера искаш телевизора да не е smart, но да има wi-fi?
    доколкото разбрах през USB всеки телевизор може да работи с wi-fi. просто не мога да разбера тънкостите на Wi-Fi Ready и тям подобни глупости. Обаче трябва да има тази възможност теоретично да се подкара wi-fi въпреки, че не е включено като функция на телевизора. А смарт не ми трябва защото през USB се надявам да подкарам някоя джаджа, която прави телевизора смарт. Друг е въпросът, че не мога да определя дали тази функция смарт е по-добра или по лоша от Google Chromecast 2.0 HDMI Streaming Media Player или други подобни китайски джаджи които си имат операционни системи и т.н.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #2429

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Google Chromecast 2.0 HDMI Streaming Media Player - нямам такова, но смятам, че не е плеер(не знам защо така го наричат), имах подобно китайско безжично Wi-Fi у-во

    Няма никакъв плеер в него - има Wi-Fi модул, който само се захранва с 5-те волта от усб на ТВ и безжично предава към ТВ картина/звук, които приема от плеерите на комп, смартфон, таблет.

    Та искам да кажа, че джаджата, която прави несмарт ТВ - смарт са разните мини компютри(с разл. операц. с-ми) - например
    Smart TV Box с Android.
    Този пост е редактиран от morandis; 11-08-17 в 14:17.
    Сердаров одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #2430

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Сердаров Виж публикацията
    доколкото разбрах през USB всеки телевизор може да работи с wi-fi. просто не мога да разбера тънкостите на Wi-Fi Ready и тям подобни глупости. Обаче трябва да има тази възможност теоретично да се подкара wi-fi въпреки, че не е включено като функция на телевизора. А смарт не ми трябва защото през USB се надявам да подкарам някоя джаджа, която прави телевизора смарт. Друг е въпросът, че не мога да определя дали тази функция смарт е по-добра или по лоша от Google Chromecast 2.0 HDMI Streaming Media Player или други подобни китайски джаджи които си имат операционни системи и т.н.
    Според мен бъркаш концепцията.Което и ръководство за потребителя да отвориш винаги пише че през USB може да се вкара или флашка или твърд диск. Третираш телевизора като компютър.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе