Страница 230 от 570 ПърваПърва ... 180220228229230231232240280 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,436 до 3,450 от общо 8544
Like Tree2130Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    80
    #3436

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте, съфорумници! Отново предстой покупка на нов телевизор и искам да се консултирам с вас. Ориентирал съм се към 55 инчов в ценовата категория ~ 2500 лв. След разглеждане по сайтове и ревюта се спрях на следните 5 модела : LG OLED55B8PLA, SONY KD-55XF9005, SAMSUNG QE-55Q70R, SAMSUNG QE-55Q8FN. Досега винаги съм взимал Сони, но честно казано мултимедийните възможности и смарт функциите ми се виждат страшно "дървени", мудни и непрактични, а и гледам, че навсякъде това се споменава като минус. Най-много ми хареса LG OLED-а, доста го хвалят навсякъде, но този "бърн-ин", за който говорят ме притеснява. Струва ли си да се вземе и при нормално ползване основно вечер за по няколко часа има ли такъв риск?

    Идеята е да взема нещо качествено и което си струва. Ще е добре да има и по-широк ъгъл на гледане.

    Благодаря ви предварително.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Martin_vn
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    173
    #3437

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    И аз бях пред същата дилема LG B8 или Sony XF9005, накрая взех Сони-то заради притесненията ми точно от бърн-ин(имам намерение поне 5-6 години да не го сменям :D ). Сонито няма толкова добър широк ъгъл на гледане и единственото което малко ме дразни е хейло ефекта около субтитрите. Иначе много си го харесвам, картината е супер и с новия ъпдейт менютата повече ми допадат и са много по бързи. Отделен е въпроса дали има не отваряни бройки вече.
    ПС. Не разбирам много, като това ми е първият по приличен телевизор. Това са ми впечатленията.
    Успех с избора.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #3438

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Blazer Виж публикацията
    Най-много ми хареса LG OLED-а, доста го хвалят навсякъде, но този "бърн-ин", за който говорят ме притеснява. Струва ли си да се вземе и при нормално ползване основно вечер за по няколко часа има ли такъв риск
    Всичко е обяснено в този пост. Вярно за друга марка, но OLED панелите са същите.
    https://forum.setcombg.com/panasonic...tml#post919711

  5. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #3439

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Blazer Виж публикацията
    Досега винаги съм взимал Сони, но честно казано мултимедийните възможности и смарт функциите ми се виждат страшно "дървени", мудни и непрактични, а и гледам, че навсякъде това се споменава като минус.
    Да наистина за хора които не искат да вложат малко усилия да се научат да го ползват пълноценно, Андроида е мноого голям минус !
    Познавам хора с андроид тв. които си ползват единствено YouTube и от края на миналата година и HBO GO защото го има в магазина.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    80
    #3440

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Martin_vn Виж публикацията
    И аз бях пред същата дилема LG B8 или Sony XF9005, накрая взех Сони-то заради притесненията ми точно от бърн-ин(имам намерение поне 5-6 години да не го сменям :D ). Сонито няма толкова добър широк ъгъл на гледане и единственото което малко ме дразни е хейло ефекта около субтитрите. Иначе много си го харесвам, картината е супер и с новия ъпдейт менютата повече ми допадат и са много по бързи. Отделен е въпроса дали има не отваряни бройки вече.
    ПС. Не разбирам много, като това ми е първият по приличен телевизор. Това са ми впечатленията.
    Успех с избора.
    Благодаря много за мнението! Да ти е честито Сони-то.

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Всичко е обяснено в този пост. Вярно за друга марка, но OLED панелите са същите.
    https://forum.setcombg.com/panasonic...tml#post919711
    Благодяря за линк-а, беше много подробен и полезен пост.

    Общо взето както си и мислех, заради риска от прегаряне ще се откажа от OLED на този етап, не гледам кой знае колко много телевизия, но е основно мачове, новини и някой друг филм или сериал от външен носител. Не бих казал, че е много разнообразно съдържание, а и не искам само да го мисля и да му робувам, че видиш ли сме се събрали на маса и колко часа вече се слуша музика от youtube. Засега тази технология ми звучи нерентабилна. Ако някой има опит с такъв телевизор може и да сподели.

    Та явно останаха SONY KD-55XF9005, SAMSUNG QE-55Q70R, SAMSUNG QE-55Q8FN. Кой бихте ми препоръчали, какви са отзивите и наблюденията, тези Самсунги заслужават ли си ?

    Като цяло не може да няма няколко модела 55 инча, които основно да се препоръчват и споменават в диапазона ~2500 лв. Ще съм благодарен да ме насочите.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #3441

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Martin_vn Виж публикацията
    Отделен е въпроса дали има не отваряни бройки вече.
    Бройки ще има, защото модела продължава да се произвежда и тази година.
    Martin_vn одобрява това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #3442

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Blazer Виж публикацията
    Благодаря много за мнението! Да ти е честито Сони-то.


    Благодяря за линк-а, беше много подробен и полезен пост.

    Общо взето както си и мислех, заради риска от прегаряне ще се откажа от OLED на този етап, не гледам кой знае колко много телевизия, но е основно мачове, новини и някой друг филм или сериал от външен носител. Не бих казал, че е много разнообразно съдържание, а и не искам само да го мисля и да му робувам, че видиш ли сме се събрали на маса и колко часа вече се слуша музика от youtube. Засега тази технология ми звучи нерентабилна. Ако някой има опит с такъв телевизор може и да сподели.

    Та явно останаха SONY KD-55XF9005, SAMSUNG QE-55Q70R, SAMSUNG QE-55Q8FN. Кой бихте ми препоръчали, какви са отзивите и наблюденията, тези Самсунги заслужават ли си ?

    Като цяло не може да няма няколко модела 55 инча, които основно да се препоръчват и споменават в диапазона ~2500 лв. Ще съм благодарен да ме насочите.
    Преди време (3 месеца) избирах ТВ за приятел, точно 55 инчов. И тогава в крайна сметка бях свел избора до 55XF9005 или 55Q7FN. В крайна сметка от всички ревюта които изчетох и които намерих(ако те са достоверни), определено Q7FN е доста по добрия избор от гледна точка качество на изображението. Така че би следвало същото в още по голяма степен да важи и за по-високия модел Q8FN.

    Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    80
    #3443

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от brabusbg Виж публикацията
    Преди време (3 месеца) избирах ТВ за приятел, точно 55 инчов. И тогава в крайна сметка бях свел избора до 55XF9005 или 55Q7FN. В крайна сметка от всички ревюта които изчетох и които намерих(ако те са достоверни), определено Q7FN е доста по добрия избор от гледна точка качество на изображението. Така че би следвало същото в още по голяма степен да важи и за по-високия модел Q8FN.

    Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
    Всъщност в rtings.com при съпоставката казват точно обратното, че Сони-то е по-добро (спрямо Q7FN).

    Има ли осезаема разлика между Q70 Самсунг-а и Сони-то, и в коя ползва според вас би била тя ? И относно смарт функции и мултимедия, каква е точно разликата между Сони-то и Самсунгите като цяло, защото в rtings.com рейтингите в тази категория са с малко повече в полза на Самсунг, но не и осезаемо повече, затова питат къде идват разликите - разчита повече файлове, по-добра ли е мултимедията, по - лесно ли се борави и т.н. С други думи какво да очаквам от Самсунг спрямо андроида на Сони, от който не съм много очарован от към смарт възможности.

  11. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #3444

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Blazer Виж публикацията
    Всъщност в rtings.com при съпоставката казват точно обратното, че Сони-то е по-добро (спрямо Q7FN).

    Има ли осезаема разлика между Q70 Самсунг-а и Сони-то, и в коя ползва според вас би била тя ? И относно смарт функции и мултимедия, каква е точно разликата между Сони-то и Самсунгите като цяло, защото в rtings.com рейтингите в тази категория са с малко повече в полза на Самсунг, но не и осезаемо повече, затова питат къде идват разликите - разчита повече файлове, по-добра ли е мултимедията, по - лесно ли се борави и т.н. С други думи какво да очаквам от Самсунг спрямо андроида на Сони, от който не съм много очарован от към смарт възможности.
    Да, прав си, явно помня сравнението с 8-цата. Ето сравнение XF9005 срещу Q8FN:

    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...g-q8fn/585/598

    The Samsung Q8FN is slightly better than the Sony X900F. The Q8FN has better reflection handling, although the Sony X900F is brighter. The Samsung Q8FN is better for gaming, as it has lower input lag, and it supports FreeSync and automatic low latency mode. The Sony X900F has a better response time, so motion is clearer with less blur, but the Q8FN is excellent as well. While both TVs have an optional black frame insertion feature, the Q8FN can flicker at a lower frequency, which is good for content with a lower frame rate.

  12. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #3445

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Samsung моделите от 2018г. насам не поддържат DTS.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #3446

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Самсунг след 2018г. не поддържат DTS и divx файлове . От към работа с мултимедия Самсунг са по-добри - безпроблемно отваряне на почти всякакво съдържание , добре подредено файлово меню , бързина на интерфейса и др. Приятел си взе Сони 9005 , повика ме да му помогна , поиграх си с него и някои неща ми направиха впечетление: при прочит на външен диск не отваря съдържанието по папки , а по видове файлове и е малко объркващо , особено ако имаш голям брой филми или музика. Хард диска не се изключва , работи постоянно и е дразнещо. Разбира се говоря за нативния плеър . Ако инсталираш друг плеър (да речем Коди и добавките му) , ще имаш по-добра функционалност. Но болшинството от хората (изключвам тези от форума нямат дори и елементарни понятия от системата Андроид и начините и на работа, и особено по-възрастните , а и по-младите хора се затрудняват с използването му.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Martin_vn
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    173
    #3447

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Аз за първи път се запознах преди няколко месеца с Коди и мисля, че само като плеър доста лесен и интуитивен за ползване. Не съм слагал добавки още :D Самсунг тв-тата са ми с прекалено експонирани цветове и са ми доста ярки. До колкото четох предимно плюсовете са му за хората които ще играят конзоли. Това, желанието за андроид и доста високите оценки за картината на модела ме насочиха към въпросния XF9005. И не съжалявам.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    80
    #3448

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    Самсунг след 2018г. не поддържат DTS и divx файлове
    Да попитам - това реално какво означава ? Филми с какви разширения няма да ми разчита ако се опитам да ги пускам през флашка ? Или е нещо друго ?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #3449

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    DTS - е формат на аудиопотока - филми с този аудиоформат няма да имат звук и трябва да се прекодират . Divx е контейнер и включва филми с разширение .avi .divx или .mkv . Не е задължително всички такива да не тръгват , но трябва да имаш едно наум.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    80
    #3450

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    DTS - е формат на аудиопотока - филми с този аудиоформат няма да имат звук и трябва да се прекодират . Divx е контейнер и включва филми с разширение .avi .divx или .mkv . Не е задължително всички такива да не тръгват , но трябва да имаш едно наум.
    Ясно, благодаря много! Изненадан съм, тъй като както и ти самия писа по-горе, уж Самсунг разчитат всичко и всичко тръгва. Сега .mkv е доста популярен формат, да разбирам, че Сони-то няма да има проблеми да го разчете ?
    Наистина при Самсунг плюсовете са при гейминг и забелязах, че за Сони се спомена, че не поддържа 1080/1440p @ 120 Hz (forced resolution required), докато при Самсунг това им е native support . Та мисълта ми е след няколко години с новите предстоящи конзоли ако реша да си взема, сиг ще трябва да сменям и ТВ-то .... Сони пък има usb 3.0, Самсунг - не.От друга страна Сони-то мога да го взема с отстъпка от магазин, от който често пазарувам техни продукти ... та се чудя дали си струва за 1ви път да предпочета Самсунг-а пред Сони или разлики са незначителни ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе