Страница 265 от 568 ПърваПърва ... 215255263264265266267275315 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,961 до 3,975 от общо 8511
Like Tree2123Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #3961

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте колеги,

    Не съм писал отдавна тук

    Не съм се интересувал от телевизори отдавна и съвсем съм им изгубил следите, последната покупка беше 2012 година на Panasonic L47ET5E по съвети от тази тема, който все още работи без никакви ремонти.

    Дойде време да потърся съвет за покупка на телевизор. Върти ми се из главата OLED 60-70 инча за +/- 4000 лв.
    Ще се използва за игри (РС), филми, телевизия, Netflix, може би PS в бъдеще. До колкото четох HDMI 2.1 е рекламиран трик, който не е напълно осъществен - не настоявам за него, както и за Ambilight.
    Samsung избягвам (лични негативни впечатления), LG, Panasonic, Sony и т.н. не са проблем.

    Четох добри неща за LG OLED-ите им, не знам дали е реклама или истина. От това, което се предлага тук се чудя за:

    LG OLED65C9PLA (защо е тази голяма разлика в цената - 55-инчовия струва с 2000 лв. по-малко, наистина ли 10 инча струват близо 1000 евро отгоре?)

    От долната таблица не видях разлика между C9 и E9 моделите, а при W9 дори липсва VRR и съвсем се обърках вече:



    Има ли смисъл да се купи нещо малко по-скъпо, например:

    Sony KD-55AG9
    Panasonic TX-65GZW954
    Panasonic TX-65FZ800E (стар модел?)

    Тотално откачих вече от таблици, ревюта, сравнения и сайтове, помагайте че съм на границата на лудването вече


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #3962

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Ако искаш по-достъпна 65ца олед - LG B9.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #3963

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    + за В9 - все още го водят за един от най-добрите. Стига да успееш да намериш нов и неразпечатан.

  5. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #3964

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Благодаря и на двамата! Дали е осезаема разликата в обработката на картината и ежедневното ползване като цяло на B9 спрямо C9, поради миналогодишния процесор в B9?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #3965

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Не съм ги тествал, но от това което съм чел няма някаква голяма разлика.

  7. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3966

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Shienar Виж публикацията
    Благодаря и на двамата! Дали е осезаема разликата в обработката на картината и ежедневното ползване като цяло на B9 спрямо C9, поради миналогодишния процесор в B9?
    https://www.rtings.com/tv/reviews/be...-on-the-market

    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...&threshold=0.1

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    10
    #3967

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте,харесал съм си 2 модела
    1.Samsung RU7472 50”
    2.LG SM8200 49”
    Въпросът ми е следния:Кой бихте ме посъветвали да взема?Ще се гледа от ~3м разстояние,позлвам IPTV от А1 и имам конзола xbox one s.Тук с предимство,ще е моделът,който би се справял по-добре с бързите кадри.
    ЛГ-то ми хареса,че е с по-тънка рамка покрай дисплея,но като че ли повече ме влече Самсунга.

    Моля за вашето мнение колеги

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    104
    #3968
    Цитат Първоначално публикувано от Shienar Виж публикацията
    Благодаря и на двамата! Дали е осезаема разликата в обработката на картината и ежедневното ползване като цяло на B9 спрямо C9, поради миналогодишния процесор в B9?
    Вземи С9. Има по-добра обработака в near black детайлите явно заради по-добрия процесор и си проличава в компресирано съдържание, по-висок peak brightness. Предполагам и звука ще е по-добър, особено ако слагаш стойката, отразява звука ,а на C9 е по-широка.Мосля че четох че е и по-бърз в менютата. Цената им е еднаква на места. Щото така ако караме, B9 няма чак толкова разлика с C9 , а C9 е индетичен на Е9 само дизайна различен и то става....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    33
    #3969

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте! Трябва ми ТВ основно за гледане на телевизия с цена до 700лв. Конкретно кой от тези модели бихте ми препоръчали и какава е разликата между двата самсунга / в характеристиките не намирам такава /.
    LG 43UM7100PLB

    Samsung 43RU7092

    Samsung 43RU7172


  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    104
    #3970
    Цитат Първоначално публикувано от baron14 Виж публикацията
    Здравейте! Трябва ми ТВ основно за гледане на телевизия с цена до 700лв. Конкретно кой от тези модели бихте ми препоръчали и какава е разликата между двата самсунга / в характеристиките не намирам такава /.
    LG 43UM7100PLB

    Samsung 43RU7092

    Samsung 43RU7172
    Аз съм за LG. IPS с Direct Led по-фобри ъгли на видимост срещу VA с Edge led. Отдели малко повече и си вземи Magic Remote и нещата стават много по удобни.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    39
    #3971

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от venci362 Виж публикацията
    Здравейте,харесал съм си 2 модела
    1.Samsung RU7472 50”
    2.LG SM8200 49”
    Въпросът ми е следния:Кой бихте ме посъветвали да взема?Ще се гледа от ~3м разстояние,позлвам IPTV от А1 и имам конзола xbox one s.Тук с предимство,ще е моделът,който би се справял по-добре с бързите кадри.
    ЛГ-то ми хареса,че е с по-тънка рамка покрай дисплея,но като че ли повече ме влече Самсунга.

    Моля за вашето мнение колеги
    Здравей.Препоръчвам ти https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...6b-p457506093/ това за по-евтин вариант и по- скъп https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...96-p462098238/
    Този пост е редактиран от kerry1971; 21-03-20 в 08:34.

  14.  
     
  15. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #3972

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от baron14 Виж публикацията
    Здравейте! Трябва ми ТВ основно за гледане на телевизия с цена до 700лв. Конкретно кой от тези модели бихте ми препоръчали и какава е разликата между двата самсунга / в характеристиките не намирам такава /.
    LG 43UM7100PLB

    Samsung 43RU7092

    Samsung 43RU7172
    https://www.emag.bg/televizor-led-sm...ref=fam#109-cm - Ей тоя TCL си взимаш и забравяш за случая. Със сигурност е доста по-добър от конкретните модели LG и Samsung. Ще ти останат и парички да почерпиш за новия телевизор. ; )

    Цитат Първоначално публикувано от venci362 Виж публикацията
    Здравейте,харесал съм си 2 модела
    1.Samsung RU7472 50”
    2.LG SM8200 49”
    Въпросът ми е следния:Кой бихте ме посъветвали да взема?Ще се гледа от ~3м разстояние,позлвам IPTV от А1 и имам конзола xbox one s.Тук с предимство,ще е моделът,който би се справял по-добре с бързите кадри.
    ЛГ-то ми хареса,че е с по-тънка рамка покрай дисплея,но като че ли повече ме влече Самсунга.

    Моля за вашето мнение колеги
    На 3м разстояние от телевизора изобщо не си за 49-50 инча, обаче. 55 инча минимум гледай! Даже бих препоръчал 65 инча, който е идеален размер за това разстояниет. Можеш да прочетеш повече по темата тук - https://www.rtings.com/tv/reviews/by...e-relationship

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2020
    Живее в
    София
    Мнения
    6
    #3973

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте, не съм писал толкова отдавна, че се наложи да си правя нов профил.(не помня кой e-mail бях дал)
    Преди няколко години след 5-6 месеца четене благодарение на вас по серийния номер на телевизора наизуст знаех с каква матрица е, къде е правен, от кой е правен, човека в завода дали се карал с жена си предишната вечер...всичко.
    И след като вече знаех всички разлики в LCD матриците, благодарение на "hristoslav2" си купих плазма на Panasonic 50" :-) от последната емисия, която пуснаха. Хиляди благодарности!!!! Много си я обичам и все още смятам, че се вижда по-добре и от най-новите LCD телевизори - абе Бонбон е.
    Сега много близък приятел ме пита за съвет какъв телевизор да си вземе до 1000лв. Но познанията в областта са бързо ликвидни и моля за съвет "hristoslav2"
    Телевизора, ще се гледа от 3 до 4.5м, в помещение с южно изложение. Желанието е за 55"-58", за около 800 - 1000лв.
    Моля за съвет за добри варианти на Samsung, LG или Xiaomi 4S 55" ( https://www.mi.com/mitv4s/55?cfrom )
    Давам си сметка за неконкретността на питането, но не срещнах подобен въпрос в последните 20тина -30 страници, (в края на годината, ще се стреля в OLED 65'' Обещавам да попълня знанията преди да задам нелеп въпрос)

    Благодаря Ви в аванс и специално на hristoslav2!

  17. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3974

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    @''Kalchev''
    За това разстояние 55''...Вижте калкулаторите и тогава решавайте.
    За такива цени трудно бихте намерили нещо,да не говорим ,че LG бива да отпадне.
    XIAOMI засега е доста екзотично за тв-р.Аз единственото добро което виждам на подобна цена е TCL 65EP660--1080лв. с 10%отстъпка.....Колегите вероятно също ще добавят.
    https://www.rtings.com/tv/reviews/by...e-relationship
    https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/
    https://www.emag.bg/televizor-led-sm.../pd/D0HDV6BBM/

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    57
    #3975

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте.
    Да си кажа и аз мъката. Нямам телевизор от поне 15 години (последният, който всъщност ми бе и първи, беше от тумбестите) и си карам на PC с 24 инчов монитор. Зрението ми обаче започва да отслабва и мониторът вече за нищо не ми стига, макар и да гледам филми от около 80-100 см. Реших, че е крайно време да си взема "умен" телевизор, който освен за филми и клипове в Тубата, се каня да използвам и за игри (PS4 Pro). Пространството в помещението, в което ще бъде телевизорът е ограничено (ще се гледа от средно около 2 метра, +/- 50 см) и според калкулатора (а и ограничения бюджет ~ 1000 лв.), подходящите варианти са между 43 и 49 инча.
    Четох доста тези дни, но в крайна сметка се оказа, че сега съм дори по-объркан отколкото в началото. На прима виста, в друг форум ми препоръчаха два модела (най-вече с оглед игрите за конзола):
    Samsung Q60/Q60R QLED - намирам го на нашия пазар и в двата размера (43 инча, 49 инча), и в рамките на бюджета.
    LG UM7390 (43 инча, 49 инча), който също влиза в бюджета.

    Какво бихте ме посъветвали? Вероятно изпускам и по-добри варианти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе