Страница 266 от 568 ПърваПърва ... 216256264265266267268276316 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,976 до 3,990 от общо 8515
Like Tree2127Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    998
    #3976

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    57
    #3977

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    Благодаря за линковете, ще ги разгледам и сравня подробно.
    Т. е. да не се вживявам толкова относно отстоянието от телевизора според калкулатора, така ли?

    А има ли смисъл да мисля за китайската марка TCL, по-точно този модел, за който има доста добри отзиви в нета?

  4. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    998
    #3978

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    За TCL не мога да дам мнение. За два метра разстояние 55" си е тъкмо, отначало може да ти се струва малко голям, но бързо ще свикнеш, за игри тъкмо няма да се натоварваш да се вглеждаш фокусирано, както ако си с по-малък размер. Аз от два метра гледам 65" и ми се иска даже и да е по-голям, особено когато гледам филм.
    meleager одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    57
    #3979

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    За TCL не мога да дам мнение. За два метра разстояние 55" си е тъкмо, отначало може да ти се струва малко голям, но бързо ще свикнеш, за игри тъкмо няма да се натоварваш да се вглеждаш фокусирано, както ако си с по-малък размер. Аз от два метра гледам 65" и ми се иска даже и да е по-голям, особено когато гледам филм.
    Засега успя да ме зарибиш с идеята за LG NanoCell серията, та дори се чудя дали да не се напъна (с малък заем) за LG 55SM8600PLA заради DolbyVision, α7 Gen2 Intelligent Processor и още няколко предимства пред предложения от теб LG 55SM8200PLA.
    berpan одобрява това.

  6. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    998
    #3980

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Не знам как ще изглежда Dolby Vision на IPS LCD, но поне е 120Hz, а не като предложените по-горе с 60Hz панел. Не си написал дали ще го ползваш в осветено помещение или с приглушена светлина, или в пълен мрак. IPS не е подходящ за пълен мрак, защото има нисък контраст. Като цяло този 55SM8600 предлага най-много за цената от линка ти.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #3981

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от meleager Виж публикацията
    Засега успя да ме зарибиш с идеята за LG NanoCell серията, та дори се чудя дали да не се напъна (с малък заем) за LG 55SM8600PLA заради DolbyVision, α7 Gen2 Intelligent Processor и още няколко предимства пред предложения от теб LG 55SM8200PLA.
    65SM8600 с клип от тубата в магазин не ме впечатли. Може би много лоши настройки (нямаха дистанционно и през телефон го управляваха). Виж го и на живо все пак, ако има възможност.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    57
    #3982

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    Не знам как ще изглежда Dolby Vision на IPS LCD, но поне е 120Hz, а не като предложените по-горе с 60Hz панел. Не си написал дали ще го ползваш в осветено помещение или с приглушена светлина, или в пълен мрак. IPS не е подходящ за пълен мрак, защото има нисък контраст. Като цяло този 55SM8600 предлага най-много за цената от линка ти.
    Не мога да гледам на пълна тъмнина, дори предпочитам нормално осветено помещение. Засега ще го пиша фаворит (LG 55SM8600PLA имам предвид), въпреки че рецензентите на rtings.com не се изказват особено ласкаво за него, но не бих отказал предложения за каквато и да е, а още по-добре по-евтина алтернатива.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanow Виж публикацията
    65SM8600 с клип от тубата в магазин не ме впечатли. Може би много лоши настройки (нямаха дистанционно и през телефон го управляваха). Виж го и на живо все пак, ако има възможност.
    Да, ще се разходя утре до някой от Техно магазините (дори не знам дали работят) и ако го имат, ще го видя наживо.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #3983

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Трябва по сайтовете им да пише къде го има и дали да работят.

  11. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    597
    #3984

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Е как няма да работят?!? Та нали Техномаркет е на Пеевски. Как изобщо може да си помислите, че бат'Бойко ще затвори негов магазин?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    57
    #3985

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    Е как няма да работят?!? Та нали Техномаркет е на Пеевски. Как изобщо може да си помислите, че бат'Бойко ще затвори негов магазин?
    Да, смятай колко често ходя в тези магазини, за да не зная дали работят или не, или пък, за да ми пука. Сега прочетох, че на входа на Технополис, задължително ти мерят температурата и ако е над 37 градуса, те връщат.

    Цитирам: На всички посетители на хипермаркетите се мери температурата пред входа на обекта с безконтактен термометър. Лица с температура над 37°С не се допускат в хипермаркетите.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,232
    #3986

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Съвсем скоро ще тръгнат с рекламна кампания по домовете! Въпреки карантината.
    Като не ми искат парите, не съм им умрял за стоките. И без това откакто Техномаркет отиде при Прасчо съвсем се забравиха с цените!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #3987

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Аз пък имам наблюдения, че цените им често са добри (сравнено с алтернативите в БГ!). Но това вече няма нищо общо по темата и дами спамим.
    Този пост е редактиран от stoyanow; 27-03-20 в 12:14.

  16. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3988

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    [QUOTE]
    Цитат Първоначално публикувано от meleager Виж публикацията
    Не мога да гледам на пълна тъмнина, дори предпочитам нормално осветено помещение. Засега ще го пиша фаворит (LG 55SM8600PLA имам предвид), въпреки че рецензентите на rtings.com не се изказват особено ласкаво за него, но не бих отказал предложения за каквато и да е, а още по-добре по-евтина алтернатива.

    За филми особено,не бих писал този фаворит.Бих избирал м/у Q60,който казваш,че ти е в бюджета и ...
    1.SA RU 8000

    https://hdtvpolska.com/samsung-ru800...-dobrej-cenie/

    2.PANGX8xx



    https://hdtvpolska.com/telewizor-pan...-twojego-domu/

    3.TCLEC780



    https://hdtvpolska.com/telewizor-tcl...zl/?showfull=1

    Избрах да ти покажа ревюта от тук,тъй като ги има и трите за по-обективно сравнение.
    Избора според мен е SARU8000 ако гледаш често спорт(100hz-но зависи от диагонала-провери за избрания от теб!!!).
    Ако гледаш предимно филми по-добре е TCLEC780.Има всички формати(като PAN) и малко по-ярък,за hdr филми и телевизия.
    Може да прочетеш подробно в ревюто защо.
    Ако не гледаш спорт(или много малко)може да минеш и на TCL EP 680-по-ниска цена.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    meleager одобрява това.

  17. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    597
    #3989

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    В зависимост от това какви и от къде ще гледаш филми, трябва да се съобразиш и с липсата на DTS звук при моделите на Самсунг
    cable и meleager харесват това.

  18. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3990

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    В зависимост от това какви и от къде ще гледаш филми, трябва да се съобразиш и с липсата на DTS звук при моделите на Самсунг
    И на PANASONIC.Но има програма за прехвърляне в DD.
    meleager одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе