Страница 271 от 569 ПърваПърва ... 221261269270271272273281321 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,051 до 4,065 от общо 8535
Like Tree2128Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    15
    #4051

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    "Аз нямам телевизор който да няма тази функция.Дори тези на 10г ,при тях просто става по бавно превключване."

    Може ли конкртетни модели? Интересува ме, ако реално се разпознават различните fps на видеокартата ето така:


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    135
    #4052

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от ton4f Виж публикацията
    "Аз нямам телевизор който да няма тази функция.Дори тези на 10г ,при тях просто става по бавно превключване."

    Може ли конкртетни модели? Интересува ме, ако реално се разпознават различните fps на видеокартата ето така:

    Това е на най-стария ми телевизор към 10 годишен.Ти какво точно ще правиш ,че ми е интересно.?IMG_20200409_211911_115.jpg

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    13
    #4053

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте,
    Спрял съм се на два модела на PHILIPS, може ли мнение за тях.
    1. PHILIPS 55OLED934
    2. PHILIPS 55OLED854
    Разликата в двата мисля че е в озвучението.
    Телевизора ще се използва за гледане на спорт и филми, кабелната ми е IPTV от А1.
    Сега съм с LG49UH8507 и държа следващия да бъде OLED. Спрях се на PHILIPS след като прочетох една статия от линк на hristoslav за сравнение на тъмно между philips, LG и Sony. Също така преди LG-то съм имал philips8404 и бях много доволен от картината и амбилайта.
    Благодаря предварително за вашите мнения и препоръки

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #4054

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Мнение за LG 65SM9010? Гледах XG9505 и нещо не ми хареса картината. Толкова ли биха променили настройките картината? Ясно е, че осветлението в техно веригите няма нищо общо с домашната обстановка + напомпаните настройки на картината.
    Обаче Андроида, направо ми бръкна в здравето + много грозен (с 8.0 беше)... Някак изглеждаше с много ниска резолюция.
    НО видях и отпечатък от рекламния надпис при една от заливките на 55SM9010. Много е работил или е нормално... Разбира се обяснението беше, че е софтуерен бъг. Не мога да кажа, че съм компетентен, но по-скоро не ми се вярва...
    Този пост е редактиран от stoyanow; 11-04-20 в 21:05.

  6. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #4055

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Старият ми Филипс с кинескоп в кухината сдава и започва да се е#ава при включване, като остава с черен екран и зацепва когато си иска. Та трябва ми малък до 32 инча телевизор, като колкото по-малък е, толкова по-добре. Искам смарт и full hd, гледам едно hItachi в Зора за 305 лв, до 350 ще дам. Повече ще го слушам, отколкото ше го гледам, та може и да не е смарт. Какво и от къде да си купя? Стария е ясно, че няма да го правя.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #4056

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    loud
    PHILIPS 55OLED854 или LG 55C9

    dragozow
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...la-p472230603/

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #4057

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор


  10. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #4058

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow Виж публикацията
    LG-то е с 10% ваучер в момента от eMAG. Взимай нещо евтино и не си харчи парите. Не знам защо държиш и на FHD?! Щом повече ще го слушаш от колкото гледаш...

  11. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #4059

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    LG-то ще взема. Ще го сложа в спалнята, където имам един full hd Panasonic, който ще сложа в кухнята. Да, в момента е под 400 лв и утре ще го поръчам.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    57
    #4060

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Вчера най-после се навих да се разходя до най-близкия Техно магазин, за да видя наживо OLED телевизора, който засега ми е фаворит и по принцип се каня да купя. А именно LG C9 55''. Същият беше изложен непосредствено до PHILIPS 55OLED854. Зрението ми далеч не е отлично, но позагледах и двата, сравнявайки картината, доколкото това е възможно предвид светлинните условия в магазина (по-точно халето) и видеото, което излъчваха. Не съм сигурен дали не си въобразявам, но като цяло "картинката" на PHILIPS-а ме впечатли повече (въпреки трайно отпечатания надпис, вероятно от демо запис, в горния ляв ъгъл).

    Помолих човек от магазина да ми демонстрира различните режими на LG-то и се оказа, че го бяха оставили на VIVID (доколкото разбрах най-лошият избор на готов режим, предвид опасността от прогаряне). Човекът ми превъртя и другите готови режими, но общо взето VIVID бе най-убедителен откъм яркост, цветове и т.н., поне на пръв поглед. Подчертавам, че нямам никакъв опит с новите телевизори и екрани (първият ми и последен телевизор беше от тумбестите и го имах за по-малко от година), и като цяло всички по-нови телевизори, поне в моите очи, изкарват невероятна картина.

    След това отидох да погледна и LCD флагмана на SONY - XG9505. Изложен бе само 65 инчовия, но провериха за 55'' и служителят ме увери (всъщност подчерта), че имат неразпечатани бройки. Ами да си кажа честно, не видях нещо, което да не ми хареса в този телевизор и започвам да се замислям дали да не го избера пред OLED, предвид реалната опасност да си докарам прогаряне - понякога се отнасям с часове с една и съща игра и със сигурност ще забравя да мисля за това какво статично изображение има на екрана, докато джиткам тежко моднат Skyrim например.

    От друга страна, се очаква нов флагман на SONY - ХН95, който би следвало да е стъпка напред, но не е известно на каква цена ще се предлага у нас, а и не съм сигурен, че ще издържа да дочакам излизането му на пазара, а камо ли редуцирането на първоначалната му цена. Дилема, дилема... Пак се върнах в изходно положение.

    Дайте съвет?

    П.П. Наясно съм, че звуча като разглезена блондинка, но като се замисля с каква мъка ги изкаравам тези пари и колко несигурен и непостоянен ми е доходът, както и че нямам никакви резерви, направо спичам при тази цена от 2000+ лв. Вие бихте ли рискували с OLED в моя случай?
    Този пост е редактиран от meleager; 15-04-20 в 20:06.

  13. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    423
    #4061

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от meleager Виж публикацията
    Вчера най-после се навих да се разходя до най-близкия Техно магазин, за да видя наживо OLED телевизора, който засега ми е фаворит и по принцип се каня да купя. А именно LG C9 55''. Същият беше изложен непосредствено до PHILIPS 55OLED854. Зрението ми далеч не е отлично, но позагледах и двата, сравнявайки картината, доколкото това е възможно предвид светлинните условия в магазина (по-точно халето) и видеото, което излъчваха. Не съм сигурен дали не си въобразявам, но като цяло "картинката" на PHILIPS-а ме впечатли повече (въпреки трайно отпечатания надпис, вероятно от демо запис, в горния ляв ъгъл).

    Помолих човек от магазина да ми демонстрира различните режими на LG-то и се оказа, че го бяха оставили на VIVID (доколкото разбрах най-лошият избор на готов режим, предвид опасността от прогаряне). Човекът ми превъртя и другите готови режими, но общо взето VIVID бе най-убедителен откъм яркост, цветове и т.н., поне на пръв поглед. Подчертавам, че нямам никакъв опит с новите телевизори и екрани (първият ми и последен телевизор беше от тумбестите и го имах за по-малко от година), и като цяло всички по-нови телевизори, поне в моите очи, изкарват невероятна картина.

    След това отидох да погледна и LCD флагмана на SONY - XG9505. Изложен бе само 65 инчовия, но провериха за 55'' и служителят ме увери (всъщност подчерта), че имат неразпечатани бройки. Ами да си кажа честно, не видях нещо, което да не ми хареса в този телевизор и започвам да се замислям дали да не го избера пред OLED, предвид реалната опасност да си докарам прогаряне - понякога се отнасям с часове с една и съща игра и със сигурност ще забравя да мисля за това какво статично изображение има на екрана, докато джиткам тежко моднат Skyrim например.

    От друга страна, се очаква нов флагман на SONY - ХН95, който би следвало да е стъпка напред, но не е известно на каква цена ще се предлага у нас, а и не съм сигурен, че ще издържа да дочакам излизането му на пазара, а камо ли редуцирането на първоначалната му цена. Дилема, дилема... Пак се върнах в изходно положение.

    Дайте съвет?

    П.П. Наясно съм, че звуча като разглезена блондинка, но като се замисля с каква мъка ги изкаравам тези пари и колко несигурен и непостоянен ми е доходът, както и че нямам никакви резерви, направо спичам при тази цена от 2000+ лв. Вие бихте ли рискували с OLED в моя случай?
    Времето на скъпите вещи отмина, криза е човек... Гледай си мярката на джоба и отложи безсмислените капризи(особенно като с усърден труд си изкарваш парите).... Хората масово продават луксозните си играчки, за да си посрещат нуждите... Вече знам за такива.. Пази се и харчи разумно...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от coverstar; 15-04-20 в 20:29.
    hadean и meleager харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #4062

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    В този случай аз не. И казвам защо - аз лично бих го мислил,а не иска да мисля толкова техниката! Да, пазя, но е добре и да ползвам повече!
    В същата ситуация съм. Заявих ,XG9505 въпреки докараната неразпечатана бройка, за което се извиних многократно на персонала на магазина. Ако Сонито (мостра е) е ок утре ще го взема.
    Днес 1 час стоя телевизора на пауза на Ник джуниър, докато не бях в нас - жена ми бачка, детето спи... Не гледам такова съдържание, че да му се насладя. С две думи - нямам нужда от такъв телевизор! Не е лош, не е задължително да прогори, но просто не съм за такъв сега.
    Това е моето неангажиращо мнение! Разбира се благодаря на hristoslav2 и cable, че отделиха време да ми отговарят на въпросите !

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    24
    #4063

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от meleager Виж публикацията
    Вчера най-после се навих да се разходя до най-близкия Техно магазин, за да видя наживо OLED телевизора, който засега
    Честно казано в залите на техно магазините условията за адекватна оценка на качествата на Олед телевизор са максимално лоши - силно осветление и неправилна експлоатация (заради което се получават тези прогаряния понякога). За Олед трябва да имаш стая с контролирано осветление, което да ти позволи да извлечеш максимума от технологията.
    Затова е и нормално по-ярък LCD телевизор да ти изглежда доста сравним - вкъщи на тъмно нещата далеч няма да са така като ти грейне blooming-а.
    По-скоро помисли какво съдържание гледаш и по колко време (примерно ако телевизора се оставя често за фон на някой канал и си върти по 10 часа на ден) и дали това може да ти причини проблеми с burn-in, иначе качеството на образа няма какво толкова да го мислиш - Олед си е топ.
    Frost одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    57
    #4064

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от SETH Виж публикацията
    Честно казано в залите на техно магазините условията за адекватна оценка на качествата на Олед телевизор са максимално лоши - силно осветление и неправилна експлоатация (заради което се получават тези прогаряния понякога). За Олед трябва да имаш стая с контролирано осветление, което да ти позволи да извлечеш максимума от технологията.
    Затова е и нормално по-ярък LCD телевизор да ти изглежда доста сравним - вкъщи на тъмно нещата далеч няма да са така като ти грейне blooming-а.
    По-скоро помисли какво съдържание гледаш и по колко време (примерно ако телевизора се оставя често за фон на някой канал и си върти по 10 часа на ден) и дали това може да ти причини проблеми с burn-in, иначе качеството на образа няма какво толкова да го мислиш - Олед си е топ.
    Да, сигурно е така, но по принцип не обичам да гледам на тъмно. Кабелна/сателитна телевизия нямам и не възнамерявам да пускам, но вероятно в един момент ще пробвам Netflix, HBO GO и т.н., ако пуснат нещо интересно. Основно карам на съдържание от тракерите и YouTube. Апропо, по-голямата част от филмите, които въртя периодично до премаляване, датират отпреди дигиталната ера.

    Повече ме притеснява реалната възможност да се увлека по някоя игра за по-дълго (геймър съм си отвсякъде), а тогава губя представа за времето - мога да поиграя два часа, но мога да откарам и до 6-8, ако разполагам с излишно време разбира се.

    Между другото сега погледнах, и C9 вече е изчерпан при унгарците...
    Този пост е редактиран от meleager; 16-04-20 в 20:15.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #4065

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    И аз не обичах да гледам на тъмно ама след като си взех оледа го ползвам само вечер или през деня си пускам щорите до долу. Наистина за да му се насладиш на макс трябва да е на тъмно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе