Страница 293 от 569 ПърваПърва ... 243283291292293294295303343 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,381 до 4,395 от общо 8522
Like Tree2128Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #4381

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Нека всички дават най-доброто от себе си, за да имаме избор ние потребителите. Без конкуренция е лошо за нас.
    Технологиите се развиват, стават по-достъпни. Като се сетя само, че преди 10-11 години съм дал 2000 лева за 40 инча...
    А 2000 лева тогава не бяха като 2000 лева сега.
    На Самсунг специално, освен телефоните и една стара прахосмукачка, която вече не ползваме заради робота, нищо друго нямам.
    Но факт е, че компанията се развива и е абсолютен лидер в не една област.

    Мен марки не ме интересуват. Всички искат да цоцат от нас. И ние трябва да сме крайно критични като потребители.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    104
    #4382

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Много ясно, засилената конкуренция е най-доброто за нас. Samsung винаги са подхождали като "големия" и са залагали предимно на маркетигови "игрички", което никога не съм харесвал като QLED vs OLED и сега изведнъж;
    https://nationalinterest.org/blog/te...led-war-162670

    Щото май ще се почне с "тяхните камъни по тяхната глава".
    И в тоя ред на мисли, как ще я позиционират маркетингово новта технология;
    QD OLED, BOLED , RGB OLED, New QLED, RGB QLED или просто ще си го оставят QLED и там клиентите им , да се оправят , квото са взели ...взели, стара нова технология...???Май ще им се наложи маркетингова кампания за разяснение, към собствените си клиенти кое е ново, и кое не и т.н!!
    Или ....Samsung Тhe Wall- изглежда като, ковекторен радиатор от Samsung със залепен гъвкав OLED дисплей на LGD
    https://www.youtube.com/watch?v=IpOsTbXLxro
    and
    https://www.youtube.com/watch?v=MtYOiKo7ifk
    https://www.youtube.com/watch?v=08XrBtrX3to
    Този пост е редактиран от hanibal; 05-07-20 в 22:58.
    Дапитамнещо одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #4383

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от style34 Виж публикацията
    P.S. За какво са ти 1200 нита? Ти не си си купил фенер, нали така? [emoji23][emoji23]
    HDR.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    104
    #4384

    Unhappy Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Абе конкуренция да има...
    Този пост е редактиран от hanibal; 06-07-20 в 06:41.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #4385

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор



    https://www.oled-info.com/lgd-receiv...-tuv-rheinland

    попаднах на стойка която пасва идеално за монтаж на OLED телевизори плътно до стената
    http://www.stell-accessories.eu/fixe...or-tv/sho-4010
    https://www.youtube.com/watch?v=GCIDqkJqWck
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 07-07-20 в 20:50.

  7. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #4386

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Привет!
    Още малко впечатления от Samsung 65Q82R:
    Никакви забивания за две седмици.
    Всичко по менютата и приложенията е бързо и стабилно.
    Дори и с настройките от rtings вечер е много ярък
    и се налага намаляване на "плъзгачи".
    Картината ми харесва все повече. (естествено на Full HD i 4K)
    Черното е ... черно. Сиво (когато има черно в картината) аз не мога да видя.
    Свикнах с 65-те инча и вече не ми изглежда голям.
    Потвърждавам, че за 4К съдържание 65 инча при гледане от
    от три метра малее.
    Извод: Много доволен от телевизора!
    Поздрави!
    Frost, hristoslav2, svetlio1 и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    26
    #4387

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Привет на всички! ХОРА, Дайте съвет за покупка на нов телевизор (малко непредвиден разход),Сегашния ни SHARP LCD-32DH77E ,до колкото разбрах заминала си платка управление,а го нямало като част или трудно за втора употреба...нямаме втори телевизор.Препоръките са за Сони,Самсунг или LG ,тъй като Шарпа беше на стойка на стена,предполагам можем да минем на 43 инча.като място.
    Гледа се филми,мачове и общо взето програмата на ТВ,но имаме 3 малки деца 3-4 клас и е възможно скоро да има и игри.Не разбирам от входове и всичко що е по ТВ=то.Бюджета е скромен-500-600лв.......Ще съм благодарен и ако някой ме ориентира мога ли да търся тази част за Шарпа и къде?
    Поздрави и благодарност !

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #4388

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Вероятно много хора няма да се съгласят с мен, но през последните няколко години знам за много изгорели или дефектирали самсунги, и бих ти препоръчал да избягваш тая марка!
    Лично аз на предната яхта смених 1, на който му изгоря дънната платка и беше тотал щета, а беше на под 3г. След това купухме 2 други самсунга, които бяха с толкова ниска яркост, че почти не ставаха за гледане през деня, а бяха среден клас.
    На сегашната ми яхта работя от няма и година и вече 2 самсунга дефектираха и ги смених със Сони-та.
    От друга страна, сравнявайки модели на SONY и LG от един и същи клас, LGтата са много по-евтини и предвид сравнително ниския бюджет може би няма никакъв шанс да намериш читаво Сони, докато за около 700лв наскоро взехме добро 43" LG на тъста ми.

    Това е моето лично мнение относно марките, а относно конкретен модел някой от по-компетентните колеги трява да даде съвет. Иначе най-общо казано, в тоя клас няма кой знае какви екстри и може би просто трябва да отидеш до някой магазин да ги видиш на живо и да избереш този, на който картината ти харесва най-много.

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk
    okean одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    Този пост е редактиран от DOLBY VISION 4K; 16-07-20 в 09:38.
    okean одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #4390

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Valchev83
    При влажният морски въздух, какъвто и стандартен телевизор да вземеш, няма да изкара повече 5-6 години. За кораби си има специализирани модели. Напиши в гугъл - sea water proof tv

    okean
    https://edigital.bg/led-televizori/l...tm_term=648289
    hanibal и okean харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    104
    #4391

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Valchev83 Виж публикацията
    Вероятно много хора няма да се съгласят с мен, но през последните няколко години знам за много изгорели или дефектирали самсунги, и бих ти препоръчал да избягваш тая марка!
    Лично аз на предната яхта смених 1, на който му изгоря дънната платка и беше тотал щета, а беше на под 3г. След това купухме 2 други самсунга, които бяха с толкова ниска яркост, че почти не ставаха за гледане през деня, а бяха среден клас.
    На сегашната ми яхта работя от няма и година и вече 2 самсунга дефектираха и ги смених със Сони-та.
    От друга страна, сравнявайки модели на SONY и LG от един и същи клас, LGтата са много по-евтини и предвид сравнително ниския бюджет може би няма никакъв шанс да намериш читаво Сони, докато за около 700лв наскоро взехме добро 43" LG на тъста ми.

    Това е моето лично мнение относно марките, а относно конкретен модел някой от по-компетентните колеги трява да даде съвет. Иначе най-общо казано, в тоя клас няма кой знае какви екстри и може би просто трябва да отидеш до някой магазин да ги видиш на живо и да избереш този, на който картината ти харесва най-много.

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk
    Е какво да не сме съгласни.Самцунг за мен е предимно маркетингова компания, не оправдаваща качеството за което претендира че, предлага. И аз и мои познати, имаха проблеми с тяхните телевизори. А качеството на картината не ми се коментира...Поради тази причина, Самсунг няма да влезе в дома ми повече.Даже не мога да си обясня , как хората се подлъгват и си харчат парите за такива неща...боклуци.От друга страна , Сони подържат надвишени цени....пракалено. И то за LCD които в момента са в свръхпроизводство.За орязването на кодеци и формати да не говорим.А lG в това отношение си предлагат оптималното за това което си платил, и получаваш .

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #4392

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    LG die-hard фена пак започна изказванията...
    Като стана дума за орязване на кодеци - новите модели на ЛГ поддържат ли DTS?

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    Slusatel одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #4393

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    И те като Самсунг да не останат прецакани и охарчени се отказаха в името на "бахти тая икономия" от DTS

  17. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #4394

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    В крайна сметка остана ли някой който да поддържа DTS?

    Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #4395

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Panasonic също не поддържат вече.
    Sony виждам, че поддържат обаче.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе