Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26
Like Tree2Одобрявам

Въпрос за матрица на ТВ 40"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    18
    #1

    Въпрос за матрица на ТВ 40"

    Здравейте момчета,

    Първо - поздравления за професионално направения форум и изчерпателната информация!

    Накратко, моето питане е следното: трябва ми телевизор - 40 инча (за съжаление не става по-голям, мястото е ограничено - в ниша), който задължително да е с IPS матрица, тъй като през HDMI ще се ползва за визуализиране и обработка на инженерно-графични проекти от компютър.

    Цената и марката са без значение, както и модел, година, екстри и т.н., но от това, което изчетох, останах с впечатление, че на нашиа пазар в БГ няма 40 инчови IPS, така ли е наистина?

    Ще ви бъда изключително признателен, ако ме насочите към нещо конкретно.

    Поздрави и успешен ден!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #2

    Отговор: Въпрос за матрица на ТВ 40"

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 08-11-15 в 14:56.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    18
    #3

    Отговор: Въпрос за матрица на ТВ 40"

    Здравей, hristoslav2 - благодаря ти за бързия отговор!
    Може би не съм се изразил правилно - не ми трябва просто монитор с HDMI, а и ТВ - с DVB-C/T, MPEG4 и CI слот задължително.
    Този 39-инчов Панасоник изглежда ОК, макар че го дават наличен само като мострена бройка на едно-единствено място.
    Прегледах линковете, които си дал. Честно казано, съвсем се обърках - има ли, няма ли IPS 40 инча.
    Най-странното е, че в Технополис по описание предлагат едно LG 40":
    http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-L...HD-LED/p/16246
    В характеристиките изрично пише:
    ТЕХНОЛОГИЯ НА КАРТИНАТА 4K IPS
    Освен да е неточна информация. Но за това човек спокойно може да ги осъди, заблуждаваща реклама.
    В английския Амазон пък също дават доста модели 40 инча с IPS, примерно това:
    LG 40UF770V 4K Ultra HD 40 Inch TV (2015 Model): Amazon.co.uk: TV - The IPS panel allows you to experience enhanced clarity, wherever you sit to watch.
    А вариациите на VA - панели отпадат категорично, късат ми нервите - нито цветове, нито ъгли, нито нищо, може би само Шарп-овските AVS стават за нещо...
    Не знае вече на какво да вярва човек.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #4

    Отговор: Въпрос за матрица на ТВ 40"

    Ти провери ли на Panelook за 40" IPS ?
    ето задал съм да търси IPS в размер 38-43"
    LCD Panel Advanced Search - Panelook.com

    Отиди на място в магазина и погледни написаните букви накрая на моделният суфикс
    https://forum.setcombg.com/lg-%D1%82...tml#post746144

    https://forum.setcombg.com/lg-%D1%82...B8-2015-a.html

    А това, какво пише на сайта на Технополис, Амазон или на представителството няма да го коментирам....

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    18
    #5

    Отговор: Въпрос за матрица на ТВ 40"

    Благодаря отново, ще отида на място в Технополис и ще огледам. Явно наистина няма 40 инча IPS.

    - - - - - - - - - -

    Така. Днес ходих в Технополис Младост да видя единичната мострена бройка от Panasonic 39AS600EW - http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-P...EW-LED/p/15418

    За мое голямо съжаление, въпросният телевизор се оказа, че НЕ Е IPS. Първо, ъглите на видимост са ужасни, и второ - реакцията на почукване с пръст беше като на VA-матрица.

    Явно измамата с псевдо-IPS дисплеи е повсеместна, затова ще си позволя да дам един съвет на хората, които търсят IPS и искат да са сигурни, че плащат за IPS технология и качество.

    При работещ ТВ чукнете съвсем леко с пръст по дисплея. Ако проблесне в бяло или примигне при почукването под пръста - това НЕ Е IPS. Ако нищо не се промени или под пръста се "размъти" леко - като водна повърхност, това Е IPS.

    Прилагам две снимки - на въпросния Панасоник и на теста с почукването.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от gamers; 09-11-15 в 21:52.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #6

    Отговор: Въпрос за матрица на ТВ 40"

    Мда прав си -> MVA Innolux
    http://www.panelook.com/modelsearch....lamp_type=WLED

    KD-43X8305C -> IPS
    ето щатският му аналог
    Sony X830C Review (XBR43X830C, XBR49X830C)

    Панасоник
    60СХ750Е - ІРЅ, Еdgе Lеd + Lосаl Dіmmіng
    55СХ750Е - ІРЅ, Еdgе Lеd + Lосаl Dіmmіng
    49СХ750Е - ІРЅ, Еdgе Lеd + Lосаl Dіmmіng
    43СХ750Е - ІРЅ, Еdgе Lеd + Lосаl Dіmmіng


    60СХ740Е - ІРЅ, Еdgе Lеd
    55СХ740Е - ІРЅ, Еdgе Lеd
    49СХ740Е - ІРЅ, Еdgе Lеd
    43СХ740Е - ІРЅ, Еdgе Lеd

    За LG вече съм писал в последният пост на темата.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 09-11-15 в 18:24.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    23
    #7

    Отговор: Въпрос за матрица на ТВ 40"

    А стига бе, лъжа и измама навсякъде. Как не ги е срам Панасоник да тръбят за IPS наляво и надясно, специално този модел от AS серията беше обявен за референтен едва ли не, а той с проста MVA...

    И сега какво - като се ръсне човек 3 бона за някое голямо и лъскаво ТВ, как да е сигурен, че не му пробутват евтина VA матрица вместо рекламираната IPS?!?

    Ами колкото и да е малоумно, ще ходим и ще тропаме по екраните. Те хитри, ама и ние хитри.

    Мошеници...
    gamers одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #8

    Отговор: Въпрос за матрица на ТВ 40"

    А, къде твърдят, че 39AS600E е с IPS панел? На фирменият сайт и този на магазина си пише - LED LCD. Ъгъл на виждане 176 градуса.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    18
    #9

    Отговор: Въпрос за матрица на ТВ 40"

    В интерес на истината, аз също не видях изрично да пише IPS и не знам колко е вярна информацията на chess11 за Panasonic, но в общи линии е прав.

    Ето нещо очевидно заблуждаващо - всички с очите си виждате параметрите на LG 40UF7787 - http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-L...haracteristics

    Отивате на таг "Характеристики", после надолу на ред "Технология на картината" - там изрично е отбелязано "4K IPS". Тоест, средният незапознат човечец го вижда това в онлайн-магазина на Технополис, чувал е, че IPS дисплеите са супер, поръчва си телевизора и му носят нещо, дето хабер си няма от скъпата и качествена IPS матрица.

    Е това ако не е лъжа и измама, не знам кое е. И струва бала пари.
    Този пост е редактиран от gamers; 09-11-15 в 21:53.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #10

    Отговор: Въпрос за матрица на ТВ 40"

    За кое точно е прав? Даже и за AS650 пише, че 39" вариант не е IPS. Като пишете разни гръмки постове, проверявайте нещата добре, преди това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    18
    #11

    Отговор: Въпрос за матрица на ТВ 40"

    Прав е за явната измама с евтини матрици, които се пробутват като скъпи. За конкретния модел на Панасоник не знам, но все пак дори тук във форума въпросният модел беше препоръчан като IPS матрица. Погледна ли писанията за LG-тo - там какво правим?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #12

    Отговор: Въпрос за матрица на ТВ 40"

    Аз имам предвид изказванията за Панасоник. Не знам, кой е препоръчвал въпросният диагонал за модел с IPS панел. Форумът е свободна зона...не всичко е чиста монета.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    18
    #13

    Отговор: Въпрос за матрица на ТВ 40"

    Ами... просто прочети пост #2 от темата...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #14

    Отговор: Въпрос за матрица на ТВ 40"

    Ако визираш поста на Христослав, не виждам да се твърди в линковете или в мнението му, че 39"AS650/AS600 са с IPS. A, дори и да го е предложил индиректно, вероятно е от недоглеждане, а не от незнание или друго.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    18
    #15

    Отговор: Въпрос за матрица на ТВ 40"

    Това е ясно, не се съмнявам в компетентността на форума. На много места 39AS600E го дават с IPS - ако зададеш въпросният модел на Панасоник в Гугъл, ще излязат доста линкове, в които се твърди, че е с IPS.

    А пък аз си мисля дали да не взема да го поръчам това 40" LG с псевдо-IPS матрица и после да го върна с голям скандал на търговеца.

    За коректност - коригирам си поста за Панасоник.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Купувам матрица 12.1"
    От Anjelo във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 06-02-14, 13:10
  2. Отговори: 0
    Последно: 04-06-12, 17:03
  3. Отговори: 1
    Последно: 10-04-12, 17:06
  4. ВЪпрос матрица
    От beretta92sd във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 20-01-12, 12:33
  5. Купувам матрица 15"
    От dra6ko във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 19-11-10, 01:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе