Резултати от 1 до 15 от общо 15
Like Tree3Одобрявам
  • 2 Post By svetlio1
  • 1 Post By Rehwaz

Кой 49-50 инчов телевизор за 1500лв

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    42
    #1

    Кой 49-50 инчов телевизор за 1500лв

    Здравейте,

    Наскоро се нанесох в апартамент, където гледам 32 инчовия си UE32D5800 телевизор от разстояние близо 3 метра. Време е за нещо ново.

    Максималният размер на телевизор, който мога да купя е 50 инча.
    Бюджет: ~1500 лв

    ТВ профилът ми е следния:
    - Формат на качеството, което гледам е 50% (SD) / 45% (HD)/ 5% (UHD)
    - Телевизия пускам главно за фон, без да обърщам особено внимание на картината. Картината ми е важна за YouTube, Netflix, Amazon Prime и свалени филми, където е Full HD/UHD качество.
    - Не играя игри
    - Рядко гледам спорт

    - От време на време телевизорът ще се гледа под ъгъл (20%) и бих искал да не си губи цветовете в тази ситуация.
    - Разстиянието от телевизора е 3м, в някои случаи и по-близо (1м)

    Надявам се това дава достатъчно информация. Използвах примерен формат, който ползват в avforums при изкане за съвет за ТВ.

    Спрял съм се на
    ue49mu7052 https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p486434
    Този ми се струва като най-добрият вариант въпреки, че е доста скъп и не знам дали ще мога да го оценя, като гледам от такова разстояние.

    ue49mu6452 https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p486436
    Този е добър, но все пак купувам телевизор за следващите 6 години (толкова стар е сегашният ми) и 200-300 лв не биха ме спряли, ако ще получа значително по-добра картина.

    Какви варианти си струва да разгледам допълнително?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #2

    Отговор: Кой 49-50 инчов телевизор за 1500лв


  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    42
    #3

    Отговор: Кой 49-50 инчов телевизор за 1500лв

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Явно държиш на марката...
    Не е задължително да е Samsung, но имам доста добри впечатления от сегашния ми телевизор.

    Даже се надявам на помощ от форума, за намирането на алтернативи от други марки.

    - - - - - - - - - -

    Между другото, този на който се бях спрял го изкупиха и сега наистина ще оценя алтернативи.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    12
    #4

    Отговор: Кой 49-50 инчов телевизор за 1500лв

    Колега спря ли се на някакъв телевизор, пред подобен избор съм, чета, струвам, гледам всякакви ревюта, спецификации, статистики и глупости накрая стигам до извода, че ми трябва нещо от високия клас на самсунг, сони или lg, което пък не оправдава цената, нямам пс 4 про мро, нямам блурей 4к за чеп е тоя 4к ултра гига куантум хдр напомпан със стероиди и глупости накрая да излъчва лайно телевизията на провайдъра или да гледаш някой филм през флашка.В крайна сметка така и не прочетох никъде става ли за ежедневна употреба да си кача филм на външен хард или флашка и да го гледам като нормален човек без да трябва да свалям програми да калибрирам и да търся има ли извънземен живот през телевизора.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #5

    Отговор: Кой 49-50 инчов телевизор за 1500лв

    Основното предназначение на всеки телевизор е ... гледането на телевизия
    tanatos и ruuni9 харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    42
    #6

    Отговор: Кой 49-50 инчов телевизор за 1500лв

    Цитат Първоначално публикувано от krazio Виж публикацията
    Колега спря ли се на някакъв телевизор, пред подобен избор съм, чета, струвам, гледам всякакви ревюта, спецификации, статистики и глупости накрая стигам до извода, че ми трябва нещо от високия клас на самсунг, сони или lg, което пък не оправдава цената, нямам пс 4 про мро, нямам блурей 4к за чеп е тоя 4к ултра гига куантум хдр напомпан със стероиди и глупости накрая да излъчва лайно телевизията на провайдъра или да гледаш някой филм през флашка.В крайна сметка така и не прочетох никъде става ли за ежедневна употреба да си кача филм на външен хард или флашка и да го гледам като нормален човек без да трябва да свалям програми да калибрирам и да търся има ли извънземен живот през телевизора.
    Покупката на 4к телевизор се оправдава с това, че ще се ползва да гледаш 4к съдържание. Аз примерно ще го ползвам за netflix, amazon prime и теглени филми, които ще са 4к. Ако ти нямаш намерение да гледаш 4к съдържание на твоят телевизор сега или в близкото бъдеще то тогава няма смисъл да си купуваш 4k. Само ще ти маже SD и HD съдържанието.

    Аз успях да поразчистя още място за телевизора и вече търся 55 инчов. Моделите, които съм харесал са MU61 или MU7 (ако има хубава отстъпка). MU7 си струва, ако искаш HDR съдържанието да е поносимо иначе си вземам MU61 и спирам HDR-а. Средните модели не си струват, или ще ти дадът лошо HDR или няма да дадът кой знае колко отгоре на MU61. На следната страница има много добра информация за моделите и детайлни тестове. Прегледай и "Sizes and Variants" секцията на всяко ревю за да знаеш на какъв модел отговаря в Европа.
    https://www.rtings.com/tv/reviews/be.../48-49-50-inch

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #7

    Отговор: Кой 49-50 инчов телевизор за 1500лв

    Цитат Първоначално публикувано от jangozo Виж публикацията
    Само ще ти маже SD и HD съдържанието.
    Невярно твърдение . Това по-скоро зависи от софтуера на тв, а не от резолюцията на панела ..., а и от размера на екрана и дистанцията, от която се гледа.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #8

    Отговор: Кой 49-50 инчов телевизор за 1500лв

    Кои модели не мажат сд и хд сигнала да се знае или отиваме на най-високия клас.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    12
    #9

    Отговор: Кой 49-50 инчов телевизор за 1500лв

    MU7 е ясен, но цената е друга пък и като цяло всичко в момента е 4к и някакви умрели HD та останали по магазините. Техно магазините явно чакат нови модели понеже и наличностите са доста умрели явно ще трябва да изчакам малко да излязат 2018-та моделите

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    15
    #10

    Отговор: Кой 49-50 инчов телевизор за 1500лв

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Невярно твърдение . Това по-скоро зависи от софтуера на тв, а не от резолюцията на панела ..., а и от размера на екрана и дистанцията, от която се гледа.
    абе не знам,ама вчера се загледах в магазина на Сони в Сердика -център в едно 55 инчово Сони 4К,май от 9 серия за около 4000 лв.....
    и така мажеше National Geographic HD и Mezzo HD,че чак имаше ореоли около логата на каналите....пуснаха ми и Eurosport HD-същата работа.....чак не повярвах на очите си....
    а ако ми бяха пуснали и SD канали???
    та въпросът ми е ,нужен ли е 4К..при това ниво на качество на каналите???
    Този пост е редактиран от gordon666; 08-01-18 в 12:34.

  13. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #11

    Отговор: Кой 49-50 инчов телевизор за 1500лв

    Цитат Първоначално публикувано от gordon666 Виж публикацията
    абе не знам,ама вчера се загледах в магазина на Сони в Сердика -център в едно 55 инчово Сони 4К,май от 9 серия за около 4000 лв.....
    и така мажеше National Geographic HD и Mezzo HD,че чак имаше ореоли около логата на каналите....пуснаха ми и Eurosport HD-същата работа.....чак не повярвах на очите си....
    а ако ми бяха пуснали и SD канали???
    та въпросът ми е ,нужен ли е 4К..при това ниво на качество на каналите???
    Най вероятно е от лош сигнал.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    66
    #12

    Отговор: Кой 49-50 инчов телевизор за 1500лв

    jangozo, аз бях в същата ситуация като теб – почти идентично е ползването ми, разстоянието и т.н.
    След много обикаляне, сравняване и мислене реших да изчакам до м. април – май, защото предстоят 2 големи форума (световно по футбол и олимпиада), които винаги водят след себе си динамика на пазара. Приятел, който работи в Техно*, ми каза, че вече са им казали да се готвят за тези месеци, като очакват и те самите да получат производителски отстъпки (дали те ще рефлектират върху крайната цена, или просто нашите ще си увеличат по този начин маржа – бог знае). Днес започна CES, така че в следващите 3-4 дена ще има интересни новости около тв (които естествено няма да ни засегнат, защото говорим за неща, които ще видим след 5-10 г. ).

    Моят съвет е – изкарай още 2-3 месеца, ако можеш, събери още 2-300 лв. и март-април се върни пак. Тъкмо ще се съберем пак групичка...
    jangozo одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    42
    #13

    Отговор: Кой 49-50 инчов телевизор за 1500лв

    Цитат Първоначално публикувано от gordon666 Виж публикацията
    абе не знам,ама вчера се загледах в магазина на Сони в Сердика -център в едно 55 инчово Сони 4К,май от 9 серия за около 4000 лв.....
    и така мажеше National Geographic HD и Mezzo HD,че чак имаше ореоли около логата на каналите....пуснаха ми и Eurosport HD-същата работа.....чак не повярвах на очите си....
    а ако ми бяха пуснали и SD канали???
    та въпросът ми е ,нужен ли е 4К..при това ниво на качество на каналите???
    Дали е нужен 4К телевизор при това качество на каналите? Нямам много знания в сферата на телевизорите, но мнението ми е, че не е "нужен". Даже ако плануваш да гледаш главно SD канали няма нужда да се хвърляш на 4К още от сега. Софтуерът, който 4к телевизорите използват за скалиране на HD съдържание е добър, но крайният резултат не може да се мери с HD съдържание представено на HD телевизор (за SD да не говорим). Обяснено в повече детайли: 4к телевизорът иска да запълни няколко пиксела на екрана, като му се дава информация за цвета на 1 пиксел и разчита на софтуера да "предскаже" цветовете. Няма как резултът да е по-добър от телевизор, където информацията за 1 пиксел се напасва на 1 пиксел на екрана.

    Единствената причина да искам 4к вместо HD и нова звукова уредба примерно (за същите пари) е, за да гледам 4к съдържание от Netflix и защото не гледам стандартна телевизия.

    Rehwaz, аз също съм на това мнение и следя цените на телевизорите. Мечтая си за OLED с 40-50% отстъпка от сегашната му цена .

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    12
    #14

    Отговор: Кой 49-50 инчов телевизор за 1500лв

    jangozo ами вярно не е нужно и аз се убеждавам всеки път в това след голямото ровене и четене, но просто пазара ни е голяма каша, никой не го интересуват години на производство, клас и тн. и като тръгнеш да си търсиш фул хд висок клас в магазина просто няма, има само бюджетни среден/нисък клас за по 900-1000 лв

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    42
    #15

    Отговор: Кой 49-50 инчов телевизор за 1500лв

    Цитат Първоначално публикувано от krazio Виж публикацията
    jangozo ами вярно не е нужно и аз се убеждавам всеки път в това след голямото ровене и четене, но просто пазара ни е голяма каша, никой не го интересуват години на производство, клас и тн. и като тръгнеш да си търсиш фул хд висок клас в магазина просто няма, има само бюджетни среден/нисък клас за по 900-1000 лв
    Прав си, в магазините може и да няма изложени. Но онлайн има голям избор:
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...-hd/?orderby=2

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 48''-50'' телевизор до 1500лв
    От hmhristov във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 17-11-17, 11:00
  2. телевизор 55 инча до 1500лв
    От VAVEL във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 04-11-17, 16:23
  3. Помощ при избор на 49-50 инчов 4К ТВ до 1500лв
    От Aamar във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 04-09-17, 22:24
  4. Нов телевизор до 1500лв мнения
    От Visionary във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 02-02-17, 09:24
  5. Отговори: 31
    Последно: 16-12-16, 18:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе