Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26
Like Tree4Одобрявам

FullHD или 4К

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Живее в
    гр.Пещера
    Мнения
    22
    #1

    FullHD или 4К

    Здравейте колеги, извинявам се за въпроса знам, че е разискван, но в конкретния случай се чудя кое ще е удачно за мен.Става въпрос за стая 12м2 телевизора ще се гледа от 2метра.Телевизора ще се ползва основно през wifi, и ще гледам от компютъра филми.Мястото ми позволява 43 или 49 инча бюджета ми е около 900лв. и ще чакам черния петък да видя какви оферти ще има.Едни приятели ме съветват да си взема fullhd , други 4К. Също така ще взимам и PS4, ако е fullhd ще мина със слим версията, но ако е 4К ще трябва да взимам про версията.Насочил съм се като марки към lg, sony самсунг, но в последствие ще се избира модел(като бихте ми препоръчали). Основно ме интересува има ли смисъл да взимам 4к защото за бюджета ще е най вероятно за 43 инча , ако е fullhd ,ще е 49 инча.
    Благодаря за обърнато внимание.

  2.  
     
  3. Member Аватара на maxim7
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    някъде по млечния път
    Мнения
    291
    #2

    Отговор: FullHD или 4К

    здрасти , ,занапред ще излиза все повече UHD съдържание ,както беше преди години с FHD ,рейтресинга на новите ртх нвидиа карти например си искат 4к дисплей, за да блеснат нали,,,ейч ди ер и бъдещи функции същата работа .
    - ако не ползваш тунерите ,може да се замислиш за един 43" 4к монитор за писито от което ще плейваш .

    например това;
    https://edigital.bg/monitori/lg-43ud...onitor-p507958
    Този пост е редактиран от maxim7; 28-09-18 в 20:14.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Живее в
    гр.Пещера
    Мнения
    22
    #3

    Отговор: FullHD или 4К

    Всъщност телевизор ще е не се знае какво ще ми хрумне, днес бях и се спрях на три модела на самсунг
    https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-...HD-LED/p/11696 и https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-...HD-LED/p/11695 които практически са еднакви и не знам откъде им идва разликата
    и https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-...HD-LED/p/11631 но е 40 инча, но има разлика в картината

  5. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #4

    Отговор: FullHD или 4К

    Toзи е миналогодишния модел с DTS, другите два са тазгодишни модели и са орязани.

    https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-...HD-LED/p/11631

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5

    Отговор: FullHD или 4К

    Цитат Първоначално публикувано от Norek1 Виж публикацията
    Основно ме интересува има ли смисъл да взимам 4к защото за бюджета ще е най вероятно за 43 инча , ако е fullhd ,ще е 49 инча.
    Благодаря за обърнато внимание.
    Според мен от 4к има смисъл само ако можеш да различиш пикселите на дисплея, от растоянието, от което гледаш. Ако не можеш да различиш пикселите с просто око, няма и особен смисъл да набиваш пари в по-висока резолюция. Видим ефект няма да усетиш.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Живее в
    гр.Пещера
    Мнения
    22
    #6

    Отговор: FullHD или 4К

    Да този https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-...HD-LED/p/11631 продавач консултанта ми каза, че е модел 2017, но също така каза, че от трите е най-добър и наистина картината видимо се различаваше (той е SUPREME UHD DIMMING също опресняването е 1600мхц ,а другите 2 с UHD DIMMING и опресняването е 800мхц) е най-вероятно ще е един от трите, но до края на ноември има доста време може и бюджета да скочи Но като качество на картината модела от 2017 най - хареса
    Този пост е редактиран от Norek1; 29-09-18 в 23:14.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #7

    Отговор: FullHD или 4К

    Това с херцовете кой е 1600 кой е 800 въобще не го гледай.

    Миналогодишните модели са на изчерпване, да го знаеш.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Живее в
    гр.Пещера
    Мнения
    22
    #8

    Отговор: FullHD или 4К

    Мхм, да съм честен, хич не съм наясно с телевизорите, техните характеристики, показатели и операционни с-ми, кое какво е, и съответно какво определя... да знам, че са на изчерпване, аз не бързам както казах в предишния пост, ще чакам края на ноември, може бюджета да е пораснал, може и нещо на оферта да излезе.Но може би изборите като марки ми се стесниха - самсунг и сони ако имам възможност

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    20
    #9

    Отговор: FullHD или 4К

    Значи затова дали има смисъл от 4К веднага ти казвам - има и то огромен смисъл! Особено ако ще взимаш Плейстейшън си струва отвсякъде. Аз например играя Gran Turismo Sport на 65 инчов 4К ТВ от разстояние 1 метър - когато пусна например Project Cars или друга игра която не е 4К разликата е много голяма. Отделно вече има много допълнително съдържание 4К (филми, сериали, netflix) - повярвай ми в къщи имам и 4К и Full HD телевизор и разликата е много голяма. Но в случая си се насочил много грешно с размера - истината е че най-същественото нещо което прави разликата при гледането и играта, въобще при ползването на Телвизора е размера. Размери от 55 инча надолу дори не си струва да ги разглеждаш като вариант (независимо от колко близо ще гледаш). Аз гледам от 2 до 3 метра и 65 инча на моменти въобще не са достатъчни - особено за игрите на плейстъйшъна сядам буквално пред телевизора. Затова първо реши за големината, после за другите неща. Стария ми ТВ който е 40 инча вече практически не мога да го гледам - болят ме очите и се напъвам. И ако трябваше днес да купувам ТВ щях да взема 75 (проблема е че за да стигнеш то това прозрение трябва време и гледане).

    - - - - - - - - - -

    И не слушай някой който ти казва че 65 или 75 е много голямо - всеки който си е купил не се оплаква, тези които твърдят че е голямо просто не са гледали на толкова и не знаят какво е - аз ти казвам от личен опит - едно време като взимах 40-ката бях заедно с един приятел и бях решил че 32 ще ми стигне напълно - едвам ме нави да взема 40-ка, беше голямо говорене, добре че склоних! Каза ми че след 2 месеца ще искам да го сменя с по-голям и излезе напълно прав. Той тогава гледаше на 55 и вече търсеше 65-ца.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #10

    Отговор: FullHD или 4К

    Единственото хубаво на 55"+ от метър е, че си правиш гимнастика на врата....
    brave и CUPONa харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Живее в
    гр.Пещера
    Мнения
    22
    #11

    Отговор: FullHD или 4К

    Погледах на живо и още се чудя, също така приятели ме съветват, че колкото и голяма да взема след време ще искам по-голям.Да бъда честен доста се обърках с избора, малко вдигнах бюджета и сега загледах :https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-...HD-LED/p/11694 и https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-...HD-LED/p/11693 - ясно, че голям е по-добре, но всеки се разпростира спрямо, чергата си

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #12

    Отговор: FullHD или 4К

    Ако държиш на Самсунг, по-добре миналогодишния модел MU6172, или производен на него.
    Например https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-...HD-LED/p/11630
    Все още се намира тук-там по някоя бройка. Огледай се и за 50".
    Успех!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Живее в
    гр.Пещера
    Мнения
    22
    #13

    Отговор: FullHD или 4К

    Ами всъщност един приятел ме посъветва , ако взимам телевизор да е или Самсунг или Сони, но за що годе добро Сони не ми достига бюджета.Отворен съм и за други предложения.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #14

    Отговор: FullHD или 4К

    До 49 инча ми се струва разлика между 1080 и 4к ...трудно ще се види. И пак зависи от окото на ползвателя. А също и от качеството на подаденото съдържание. По горе се спомена, че излизат все повече 4к ...ако ще се надяваш на пиратски неща ми се струва, че доста трудно ще намираш такива. Иначе и youtube има 4к, но качеството въпреки резолюцията не е добро в масовия случай. Все още има доста място за развитие. По скоро не резолюцията играе основната роля в качеството ... има ред други фактори при съответния панел на ТВ.

    Колегата по горе спомена, че на неговия 65" разликата е осезаема от близо и съм съгласен с него. Но все пак е 65'! Аз на моя 55" като сравня 720 с 1080 от около 4,5м се забелязва леко подобрението, но не е нещо фрапантно. При теб размера ще е по малък така, че според мен и 1080 няма да е никак зле.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #15

    Отговор: FullHD или 4К

    То вече почти няма предлагане на 1080р (FullHD) телевизори.

    Сравнението на разликите между резолюциите 720р/1080р и 1080р/2160р е неприложимо, в смисъл, че разликата е в пъти по-голяма между 1080р и 2160р, отколкото разликата между 720р и 1080р.
    Като добавим и HDR при 2160р, картината отива на много по-високо ниво, дори и на по-малките размери екрани (43-49")

    На сестра ми купихме 43" Самсунг MU6102 с HDR поддръжка. 4К видео в Ютюб върви прекрасно,дори на не чак до там висока и-нет скорост.
    В момента в Зора 55-инчовия модел MU6102 е на 1099.00 лв (на промоция), а 49-инчовия модел MU6402 - 1199.00лв (без промоция).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на 32'' FullHD LCD/LED
    От bonethugs във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 16-05-12, 11:57
  2. Samsung --D6--- Fake FullHD 3D
    От o33y във форум Samsung телевизори
    Отговори: 55
    Последно: 12-05-12, 14:52
  3. FullHD или DVB-C
    От duscott във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 12-04-12, 09:21
  4. Hannspree 42 fullhd
    От ruzmarinx във форум Други телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 08-11-11, 19:08
  5. Избор на LCD - 32' FullHD vs 37' HD Ready
    От night_pz във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 03-04-09, 11:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе