Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Q7/Q6 vs 8000 или нещо друго ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    16
    #1

    Q7/Q6 vs 8000 или нещо друго ?

    Здравейте

    Търся си нов телевизор и съм събрал някаква информация.
    Ще се радвам ако я потвърдите или добавите нова за да взема решение.

    Телевизора ще се ползва главно за филми,телевизия и малко PS4.

    До тук на какво съм се спрял:
    Samsung 65 инча NU 7400
    Samsung 65 инча NU 8000
    Samsung 55 инча Q6F
    Samsung 55 инча Q7F

    Главната дилема е дали да взема по малък 55 с QLED или по-голям 65 без, но да не смъквам много летвата.
    До-колкото разбирам 7100 е кофти (лично го видях) и по надолу няма смисъл да гледам.

    Какво можете да предложите от другите марки SONY и LG ?
    До около 3000лв.

    Сякаш нах-клоня за 65 NU8000 към момента.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #2

    Отговор: Q7/Q6 vs 8000 или нещо друго ?

    От тук може да си вземеш 65Q6FN за под 3000 лв:
    https://edigital.bg/led-televizori/s...r-2018-p563005

    За над 3000 има и 65Q7FN:
    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p559481

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    16
    #3

    Отговор: Q7/Q6 vs 8000 или нещо друго ?

    Хм.... ?!
    Какъв е този магазин с тези драстични разлики в цените ?!

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #4

    Отговор: Q7/Q6 vs 8000 или нещо друго ?

    Интернет магазин на унгарци с представителство у нас.

    От изброените Samsung 65NU8000

    погледни и
    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p577807

    https://edigital.bg/led-televizori/p...evizor-p576089

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    30
    #5

    Отговор: Q7/Q6 vs 8000 или нещо друго ?

    Аз също искам да си купя нов телевизор и търся точно същото. 65 инча, до около 3000лв.
    С превес на Samsung NU8000 или Q6.
    Мен също ме интересува какво Sony, Panasonic, LG могат да предложат.
    Но по-скоро въпросът ми е, с какво по-точно са по-добри от горните модели на Samsung. А иначе в нета и аз мога да намирам сайтове с марки, модели и цени.

    Иначе, основно ще го ползвам за десктоп монитор, игри, филми, четене, работа.
    Разстоянието е около 3.5 м, като добре да има широк ъгъл на виждане.
    На тъмно не гледам.
    Външният вид, дизайна също има някакво значение.

    До колкото съм разбрал до момента, трябва да има 10 бита цвят, а не 8+2. Последното е симулирано от трептения, които дразнят очите.
    Хубаво е да е 100 херца, вместо 50, но до колкото виждам, няма марки и модели, които да поддържат 100 херца на 4к. А високите херци ми трябват за ПЦ-то (което ще е винаги 4к). За кабелната Тв (дето е 1080 ще е все тая дали е 50 или 100. Там взирането е по-малко)
    Последно съм се спрял на Samsung, тъй като имат най-висок контраст и яркост. А и имам от 6 години един доста добър ЛЕД на 46 инча. И съм много доволен от него.
    Смарт функциите според мен не са толкова важни. От 6 години имам смарт телевизор, за нищо смислено не става. Още повече, компютърът ми е включен постоянно към ТВ-то и е смарт колкото си искаш.

  7. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #6

    Отговор: Q7/Q6 vs 8000 или нещо друго ?

    От 6 години имаш смарт телевизор с Tizen затова мислиш така, пробвай с Android.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    69
    #7

    Отговор: Q7/Q6 vs 8000 или нещо друго ?

    Цитат Първоначално публикувано от felipe Виж публикацията
    ....пробвай с Android.
    Правилно ! ``за нищо смислено не става`` - си гo запази за себе си. С андроид доста се разширяват възможностите.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    30
    #8

    Отговор: Q7/Q6 vs 8000 или нещо друго ?

    Цитат Първоначално публикувано от Танграта Виж публикацията
    Но по-скоро въпросът ми е, с какво по-точно са по-добри
    КОНКРЕТИКА, ако може!
    Какво по-точно ще си пусна на андроида на телевизора, което ще искам да си пусна, а не мога иначе?

    "разширяване на възможностите" за мен са празни и общи приказки.

    Аз имам 100 андроид устройства, телефони, таблети, распберита няколко бройки.
    Не съм усетил да ми трябва 101-во.

    Ако ти мислиш, че ми трябва, кажи за какво по-точно!?

    Скайп ли ще си пусна, поддръжка за външна камера и микрофон има ли, Фар Край 5 или Томб Райдер мога ли да си пусна, кабеларката от Мтел с 50 ХД канала ще мога и нея да пусна на андроида.
    И какво по-точно губя, ако го нямам!

    Извинете, ако съм малко директен, но обичам да се пише и мисли прецизно и точно. От празни приказки няма нужда.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    69
    #9

    Отговор: Q7/Q6 vs 8000 или нещо друго ?

    Говоря за мен , ето някой от нещата:

    You-tube
    Twitch
    I-Browser / live streams
    Video player (когато фабричният не чете кодировка)
    Гледане на филми от харда на компютъра през WiFi
    Whether cast (прогноза за времето)
    Запис на предавания/телевизия (за android с DU screen recorder)
    Имаш и избор между приложенията, а не само едно-две!

    За теб може и да са празни приказки , за мене не са и нямам нужда от външни устройста и допълнителните кабели и две работещи устройства (PC-TV)

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #10

    Отговор: Q7/Q6 vs 8000 или нещо друго ?

    @FRTCM - за това не ти трябва Андоид - ТВ-та с Tizen и WebOS също ги могат тези неща , даже понякога и по-добре и по-бързо.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    30
    #11

    Отговор: Q7/Q6 vs 8000 или нещо друго ?

    Празните приказки са, когато няма конкретика. Последното мнение е добро.

    Друго добро мнение би било конкретно модел с Тизен, примерно 65Q6 Или 65Q8, противпоставен на Сони или друг с Андроид.
    Аз не отричам че Андроид е по-добър от Тизен.
    Но ако трябва да избирам между калпав brightness, contrast, local dimming + андроид срещу хубави такива + калпав ОС, все за около 3к пари, изборът (ЗА МЕН) е ясен!

    Все пак живеем в реалността, а не в теорията, и всяко нещо има плюсове и минуси. А тези с повечето плюсове обикновено и струват повече.

    При мен лично, аз не мога да избегна свързването на десктопа с ТВ-то, защото имам сериозна конфигурация и в бъдеще ще имам все сериозни, които ще пращат видео през 4к HDMI.
    Wirelessa e za 1080. Което съм имал и съм преминал през последните 10г. Ако ще е да гледам wireless на 1080, то да си стоя със стария ТВ и тая тема е безмислена.
    Аз ако не мога да пусна някаква PC игра на 4к, за какво ми е тоя нов ТВ, в крайна сметка? Да си сложа в подписа на тоя форум, че имам тв 4к? Или за да се похваля пред някой?

    бтв, ако може да се стриймват 4к wireless (и то от PC конкретно!), последната ми теза няма смисъл. Но малко ме съмнява.

    65Q8 - 3400 лв
    https://edigital.bg/led-televizori/s...t-2018-p563000
    65Q6 - 2700 лв
    https://edigital.bg/led-televizori/s...r-2018-p563005
    Сравнение Q6 i Q8
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...!threshold*0.1

    Конкретно каква ще алтернативата на ТВ за тия пари и Android? Това има смисъл. Иначе спорове Андроид срещу Тизен ... То и аз съм на теория за андроида. И какво? Ми ... нищо! В крайна сметка нали нещо конкретно трябва да се вземе.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    @FRTCM - за това не ти трябва Андоид - ТВ-та с Tizen и WebOS също ги могат тези неща , даже понякога и по-добре и по-бързо.
    7 годишният ми Самсунг, с ОС преди Тизена ги може изброените неща. Написал съм му модела в една съседна тема.
    И съм ги ползвал сигурно 5 пъти. Нали и клавиатура и мишка трябва, за да браузиш. Аз трябва да имам 1 клавиатура за десктопа, една за лаптопа, ако взема и за телевизора и пада по една и ще напълня хола с клавиатури и мишки.
    А ни в клин, ни в ръкав да тръгнеш да браузиш Youtube е малко странен usecase.
    Най-често става, някой шерва видео, я в скайп, я във форум или фейсбук, и оттам директно отиваш на ютуб.

  14.  
     
  15. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #12

    Отговор: Q7/Q6 vs 8000 или нещо друго ?

    Естествено, че може да се гледа 4к през WiFi,може да се гледа с VLC,може и с Archos,може и с Коди,може и с Movian,нужно е само да се шерне в домашната мрежа папката с 4К съдържание,ама човек ползващ Тизен няма как да знае това.Андроид не разширява възможностите,Андроид отваря цял един нов свят!Случайно моделите с тизен да поддържат гласово общуване на български с гугъл асистент,примерно питаш телевизора какво е времето вън,днес или утре и той да отговори,ами гласово търсене в ютуб и телевизионния гайд.Та не ти трябва клавиатура и мишка,нужно е само да му кажеш,разбира си български без проблем.Примерно с Movian и с неговите приставки за арена,замунда,за опънсубтитлес и субссабз могат да се гледат филми директно от торент сайтовете със субтитри на български,без да се свалят.Същото го може и Коди.А бе тъпо е,тъпо е да обяснявам как един здрав кон е по-добър от сакат,а моделите без андроид са точно това,сакати коне,вярно кон на външен вид,ама сакат.Да дадеш 3400 лв за сакат кон,де да знам ,не го разбирам
    Правилната покупка е Sony,класа и размера според човека,но това е марката,мога да се аргументирам
    Този пост е редактиран от felipe; 01-11-18 в 19:43.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #13

    Отговор: Q7/Q6 vs 8000 или нещо друго ?

    Цитат Първоначално публикувано от felipe Виж публикацията
    Естествено, че може да се гледа 4к през WiFi,може да се гледа с VLC,може и с Archos,може и с Коди,може и с Movian,нужно е само да се шерне в домашната мрежа папката с 4К съдържание,ама човек ползващ Тизен няма как да знае това.Андроид не разширява възможностите,Андроид отваря цял един нов свят!Случайно моделите с тизен да поддържат гласово общуване на български с гугъл асистент,примерно питаш телевизора какво е времето вън,днес или утре и той да отговори,ами гласово търсене в ютуб и телевизионния гайд.Та не ти трябва клавиатура и мишка,нужно е само да му кажеш,разбира си български без проблем.Примерно с Movian и с неговите приставки за арена,замунда,за опънсубтитлес и субссабз могат да се гледат филми директно от торент сайтовете със субтитри на български,без да се свалят.Същото го може и Коди.А бе тъпо е,тъпо е да обяснявам как един здрав кон е по-добър от сакат,а моделите без андроид са точно това,сакати коне,вярно кон на външен вид,ама сакат.Да дадеш 3400 лв за сакат кон,де да знам ,не го разбирам
    Правилната покупка е Sony,класа и размера според човека,но това е марката,мога да се аргументирам
    Браво, какви доводи, я пусни клип с 50гб релийз как върви гладко по ви фи особено с някой друг телефон сложен на масата. Сони телевизори имам да не
    помислиш нещо.

    Изпратено от моят LG-K350 с помощта на Tapatalk

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #14

    Отговор: Q7/Q6 vs 8000 или нещо друго ?

    AC аксес пойнт имаш ли

  18. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #15

    Отговор: Q7/Q6 vs 8000 или нещо друго ?

    nassko1 ти вместо да ме подкрепяш,ме атакуваш Я кажи ти би ли взел тизен(уеб ос,сафи,линукс и т.н.) телевизор за 3400 лв?
    Най ми хареса Q6,хем с едж лед,хем с локал диминг

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ТЕРМОСТАТ ЗА СМЯНА ИЛИ .....НЕЩО ДРУГО ?
    От burmat във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 17-05-13, 19:15
  2. Сanon SX 500 IS или нещо друго
    От valga във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 17-03-13, 23:32
  3. And the Winner is ... Смях или пък друго нещо ;)
    От Inspire във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 05-01-05, 12:01
  4. Вирус или нещо друго ?!
    От Lazy Dog във форум Windows
    Отговори: 12
    Последно: 14-12-04, 20:32
  5. Отговори: 1
    Последно: 18-08-04, 02:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе