Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

гледане на HDR филм на UHD телелвизор без HDR

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    49
    #1

    гледане на HDR филм на UHD телелвизор без HDR

    Здравейте!

    Някой знае ли как мога да постигна най-добрата цветова гама и картина, гледайки HDR филм (2160p) на UHD телевизор, който няма HDR функция.
    На практика се получава, че 1080p (FHD) блурей филми изглеждат многократно по-добре от 2016 (UHD 4k) bluray филми.
    Имам телевизор Philips 49PUS7170/12, който по спецификации не поддържа HDR (High Dynamic Range). Причината да съм с него е, че няма (поне не успях да намеря) HDR 4k телевизор, който да поддържа 3D филми.
    Та, на въпроса: някой има ли идея как бих могъл да постигна добра картина при HDR 2160p филмите на моя 4к UHD TV без HDR или да си гледам 1080p?
    Прикачвам и няколко скрийншота, за да се види разликата.

    2160p:
    http://www.img-share.eu/f/images/579...162_sredna.png
    1080p:
    http://www.img-share.eu/f/images/579...127_sredna.png

    2160p:
    http://www.img-share.eu/f/images/579...189_sredna.png
    1080p:
    http://www.img-share.eu/f/images/579...208_sredna.png

    *И нещо, не точно по темата:
    Някои филми, компресирани с кодека HEVC265 изглеждат една идея по-добре от тези с AVCx264. Става въпрос за .mkv файлове с размери 8-16 ГБ. Тествал съм няколко произволни файла с цел да заместя сегашната си колекция от филми x264 с такава от H265, като идеята е да се възползвам от двойно по-малкото дисково пространство, което изискват тези с H265 кодек при почти еднакво качество.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2

    Отговор: гледане на HDR филм на UHD телелвизор без HDR

    Сигурен ли си, че настройките са едни и същи?
    При мен като засече HDR сигнал и минава на друг режим на работа със съвсем различни настройки.

    Моя съвет е да си сваляш 1080р филми. С този размер за да усетиш някаква разлика /в резолюцията/ трябва да го гледаш от под 2м.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #3

    Отговор: гледане на HDR филм на UHD телелвизор без HDR

    CUPONa
    заради големият мерак за 3D телевизор
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D1...7170-12-a.html
    сега имаш проблеми....да беше мислил в аванс, какво ще пускаш на телевизора преди да го купиш. Този модел няма профилни настройки за гледане на HDR 4K защото няма нито софтуерна нито хардуерна поддръжка за какъвто и да било стандарт HDR. От там идва и лошата картина на такива филми.
    Пускай му 4К филми без HDR

    PUS7170
    https://hdtvpolska.com/forum/topic/3...d-tv-ultra-hd/
    е базиран на платформа BG2-DTV с процесор на Marvell който беше неуспешен опит на компанията да намери място на пазара за такъв род процесори.
    https://www.upc.at/pdf/fernsehen/ci-...te_Philips.pdf
    https://toengel.net/philipsblog/wp-c...rview_2015.png

    https://www.marvell.com/multimedia-solutions/

    Multi-Standard Video Decoding
     Video decoding
    o H.265/HEVC 8-bit and 10-bit (ITU-R BT.2020)
    o H.264 High Profile @ Level 4.1, 4.2 and 5; MVC (Multiview Video Coding)
    o VC-1 Advanced profile @ level 3
    o MPEG-2 MP@HL, MP@ML
    o MPEG4 SP@L3, ASP@L5
    o WMV9 MP@HL
    o AVS 6.2
    o VP6 SD and VP8 HD
    o DIVX-HD
    o Low Delay Mode (progressive refresh) support for H.264 Baseline profile
     Support for up to 4Kx2Kp60 decode(H.265/HEVC)
    o Support for concurrent 1080p60 decode or dual stream 1080p30 decode of any combination (or two similar) video formats (or one 1080p30 decode and one 1080p30
    encode)
     Support JPEG
     Still Picture - AVC, MPEG2 I picture decode (and display on dedicated Still-Picture Plane before final compositing)
     Container Formats
    o MPEG2-TS
    o WebM, SWF, BDAV, AVCHD, WMV, MKV, AVI, MP4, MPG, FLV, F4V, MPEG, VOB, MOV, QT, DIVX, XVID, DAT, TS, M2TS, PS

  5. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #4

    Отговор: гледане на HDR филм на UHD телелвизор без HDR

    Реално има начин , Panasonic DP-UB420, Panasonic DP-UB820, Sony UBPX800B

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,172
    #5

    Отговор: гледане на HDR филм на UHD телелвизор без HDR

    @ vencifcl - и какво ти помага външния плеър , като ТВ-то не поддържа HDR ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    49
    #6

    Отговор: гледане на HDR филм на UHD телелвизор без HDR

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Сигурен ли си, че настройките са едни и същи?
    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    При мен като засече HDR сигнал и минава на друг режим на работа със съвсем различни настройки.
    Моя съвет е да си сваляш 1080р филми. С този размер за да усетиш някаква разлика /в резолюцията/ трябва да го гледаш от под 2м.
    Здравей, Adverrtisement!

    Както казах, телевизорът ми не поддържа HDR функция и затова няма как да превключи в такъв режим Реално не смятам да гледам филми на по-малко разстояние от 3 метра, пък и все пак си взех този телевизор, за да използвам кодека H265 и да спестя дисково пространство за филми 1080p, Според мен, филми с резолюция 2160p има смисъл да се гледат на екрани над 55 инча. Благодаря ти за отговора! Реално си прав за разстоянието и в този смисъл въобще няма да се занимавам с UHD формати с HDR.

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    заради големият мерак за 3D телевизор
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D1...7170-12-a.html
    сега имаш проблеми....да беше мислил в аванс, какво ще пускаш на телевизора преди да го купиш. Този модел няма профилни настройки за гледане на HDR 4K защото няма нито софтуерна нито хардуерна поддръжка за какъвто и да било стандарт HDR...

    Здравей, hristoslav2!
    За съжаление отговорът ти е в типично български стил - обвинителен и без никакво разрешение на проблема...! Много добре знам какъв телевизор съм си взел и съм изключително доволен от производителността и функциолността му! След като бълваш толкова много информация, може би си наясно, че HDR дори не е стандарт а маркетингова стратегия. Всеки един производител на телевизори си има собствени настройки за HDR. Ако беше стандарт, то всички прозиводители щяха да имат единни настройки за HDR. Това е "новото нещо", което подпомага хората да си купуват нови телевизори и да изхвърлят настоящите си. Както и да е.. След всичката тази информация, която имаш, не успя да ми дадеш отговор на въпроса - дали има начин да гледам HDR филми на телевизро без HDR функция, а само казваш, че телевизорът няма такава функция - нещо което самият аз съм написал в поста си. Начетен си, но некомпетентен по този въпрос и не знаеш отговора му. Благодаря ти все пак, че си отделил време да събереш информацията за модела, въпреки че вече я имах (дълго време си избирах модел телевизор, който да отговаря на изискванията ми и проучих доста такива).

    Единствено vencifcl е вникнал във въпроса ми и се е опитал да даде разрешение на проблема, за което му благодаря!
    Да, наистина има немалко UHD блурей плеъри (не само изброените) от vencifcl, които имат функция за преобразуване на изходния видео сигнал от HDR към SDR и по този начин да се гледа HDR филм на телевизор без HDR. За съжаление обаче, това не е решение за мен, защото искам да изключа допълнително устройство (самият плеър) към системата си, тъй като вече имам 3D блурей кино с-ма, която не искам да променям на този етап. Реално търся някакво софтуерно решение. Повечето филми ги гледам от харддиск директно на телевизора чрез вградения плеър. Самият плеър така е проектиран, че да не можеш да гледаш големи файлове с битрейт над 30MБ/сек, което автоматично изключва възможността да гледаш некомпресиран UHD филм чрез вградения плеър. Но все пак, аз исках да изпробвам всички възможности и свързах компютъра си към телевизора за проба. По този начин установих разликата в качеството.
    Ще продължа да се интересувам дали в някой от медийните сървари и плеърите към тях направят софтуерен ъпдейт и имат възможността да конвертират HDR към SDR.
    Ако някой има идея за това или някакво друго решение, нека пише. Благодаря!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #7

    Отговор: гледане на HDR филм на UHD телелвизор без HDR

    Как гледащ филмите - от външен източник или от вграденият USB плеър, че нещо май не разбрах?

    Сигурен ли си в настройките на картината и дали нещо не се променя когато засече 4К сигнал? Аз имам два 4К тв , които не поддържат HDR и няма такива драми при пускане на HDR - просто картината не постига такава яркост (където е нужно) и цветовете не са като при HDR тв поддържащи разширен цветови диапазон, но не бих казал, че е по-лоша от 1080р такава.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    49
    #8

    Отговор: гледане на HDR филм на UHD телелвизор без HDR

    С вградения плеър нямам такъв проблем, понеже е ограничен до файлове с до 30МБ/с битрейт и реално не мога да пускам чрез него UHD 2160p HDR филми.
    Пробите направих с лаптопа си, който използвах като външен плеър. Признавам, че не съм си играл с настройките за картина на телевизора. Входът му е настроен за източник: компютър. Може би ще има разлика, ако входът му е настроен за блурей плеър (но се съмнявам). Сигурно ако си поиграя с настройките на телевизора, ще докарам задоволителна картина, но това изисква време и проби.
    Добре, казваш, че при теб не е така "сиво", както при скрийншотовете, които съм качил, така ли? Аз съм правил пробите без абсолютно никакви корекции на картината - както си е стандартно - така.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #9

    Отговор: гледане на HDR филм на UHD телелвизор без HDR

    CUPONa
    Няма как да не е обвинителен, след като започваш с оплаквания за проблеми, причинени от твоето необмисляне при покупката на телевизора.

    HDR има няколко СТАНДАРТА за кодиране и запис. Друг е въпросът как производителите на телевизори ги прилагат и възпроизвеждат.
    Обяснявал съм го 3 пъти в последните 3 години.

    Няма начин да гледаш HDR филми в пълната им красота, след като телевизора ти не поддържа стандартите софтуерно и хардуерно.
    За целта, ти е нужен телевизор с голям диагонал от висок клас + съответният блу-рей плеър и диск.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    49
    #10

    Отговор: гледане на HDR филм на UHD телелвизор без HDR

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    CUPONa
    Няма как да не е обвинителен, след като започваш с оплаквания за проблеми, причинени от твоето необмисляне….
    Не знам къде си видял оплакване в поста ми?!?
    Аз съм предоволен от телевизора си! Прочети внимателно какво съм написал. Аз не искам да гледам HDR филми с някакво си уж перфектно качество (маркетинг), а искам да гледам с картина не по-лоша от стандартен FHD 1080p филм.
    HDR пропагандира за милиони цветови нюанси и т.н. - неща,за които Филипс, Самсунг, Сони и т.н. още преди 10 години говореха и доказваха в своите телевизори. Неща, които и след 10 години ще продължават да се пропагандират с нови имена, за да може хората да си купуват нови телевизори.
    Доказателства е дори това, което пишеш, че ми трябва висок клас телевизор с голям диагонал.... На пазара има много 43 инчови UHD телевизори с HDR функция, които са от ниския клас. Абсолютен маркетингов ход.
    Отново обаче, фокусът на темата се измести! Не търсим кой какъв телевизор да си купи, а как да постигнем резултат с наличен такъв при определени условия. Досега стана ясно, че реално не ни е необходима 2160p картина на телевизор с екран, по-малък от 55 инча и който се гледа на разстояние повече от 3 метра. Но това пак няма отношение към HDR.
    И отново - телевизорите трябва да имат HDR, единствено, за да гледаш филмите, които се продават, записани с HDR (маркетингов ход). Същото беше и с 3D филмите преди няколко години. Само че високият клас телевизори от преди 5 години имат страхотна картина без HDR и не можеш да ме убедиш, че сегашните с HDR имат по-хубава картина. Просто технологията се развива и трябва по някакъв начин да принудят хората да си купуват нови телевизори (чрез записването на филми с HDR формат).

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #11

    Отговор: гледане на HDR филм на UHD телелвизор без HDR

    С какво възпроизвеждаш филмите на компютъра и какви са настройките на съответният софтуерен плеър - по-скоро от там идват проблемите според мен.

    С приложение от маркета не вървят ли - Арчос-а ми е най-удобен и на моето Сони 2015г. съм пускал всякакви файлове ... нищо че понякога се налага първо да му спра тока , за да тръгнат

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #12

    Отговор: гледане на HDR филм на UHD телелвизор без HDR

    CUPONa
    Просто телевизорът ти няма да възпроизведе HDR филмите с необходимият контраст и наситеност на цветовете. Обясни ми, какво е HDR телевизор според твоите виждания.
    Имай в предвид, че конвертирането от HDR в SDR няма добър резултат и окончателната картина е по-зле от тази на блу-рей диск.

    по проблема ти
    https://forum.videohelp.com/threads/...UHD-HDR-to-SDR
    https://github.com/koying/SPMC/issues/759
    https://forum.doom9.org/showthread.php?t=174389

    https://stevens.li/guides/video/conv...r-with-ffmpeg/

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #13

    Отговор: гледане на HDR филм на UHD телелвизор без HDR

    И аз не разбрах в крайна сметка как се прави сравнението.
    Ако за източник и в двата случая се ползва компютъра, то проблема е по-скоро там.

    HDR изобщо не е маркетингов трик. Трик е по-скоро слагането му в нисък клас модели, които въпреки, че го поддържат не прижават хардуерните възможности да се възползват от него.
    Дисплеите, които могат да постигнат тази висока яркост, необходима за истински HDR.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    49
    #14

    Отговор: гледане на HDR филм на UHD телелвизор без HDR

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Просто телевизорът ти няма да възпроизведе HDR филмите с необходимият контраст и наситеност на цветовете.
    Е, много ясно, нали точно затова създадох тази тема! Въпросът беше как да се гледат филми, записани с HDR формат на цветопредаване на телевизор, който няма функция за разкодиране и обработка на такъв видео сигнал.
    Отговорът вече стана ясен (както и lazarus18 написа) - трябва да има софтуерна обработка на изходния видео сигнал от плеърът, който предава материала към телевизора (тъй като самият телевизор няма нито хардуерна, нито софтуерна възможност да разчита HDR видео сигнал).
    HDR телевизори за мен би следвало да бъдат само тези, които не са с LCD технология, тъй като те имат подсветка, която намалява многократно изходния контраст. В тази връзка, смятам, че единствено OLED телевизорите могат да постигнат рекламираните констрастни стойности за HDR форматите. Най-вероятно и хубавите плазмени телевизори. И само тогава HDR наименованието няма да е маркетингов трик, а реален изходен резултат от хардуер и софтуер. Тоест - само във високия клас на телевизори, където и фактически се намират и OLED телевизорите.
    Да си призная яд ме е, че спряха производството на 3D телевизори, защото така и не излезе модел (поне не съм намерил), който да е OLED, 4k, 3D, че и с HDR.. :D Ако имаше такъв, вече щеше да е на стената ми вкъщи!
    Но нищо, надеждата остава - японците действат по въпроса (следващото поколение 3D телевизори е на път към нас):
    https://www.kaldata.com/хардуер/япон...jbcxhnS8VLhilY

    Мисля, че темата се поизчерпа. Благодаря на всички участници! Успешна и щастлива 2019-та година!

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #15

    Отговор: гледане на HDR филм на UHD телелвизор без HDR

    За съжаление точно ОЛЕД-ите не са най-добри в HDR заради по-ниските нива на светене от страна на диодите. Тоест пиковата осветеност при тях е много ниска и се губи удоволствието от гледане на подобно съдържание.Но пък имат черно.
    Този пост е редактиран от stenly; 02-01-19 в 09:06.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 21
    Последно: 30-07-13, 00:46
  2. Гледане на 3Д субтитри в 3д филм
    От KJN94 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 03-03-13, 00:54
  3. Гледане на филм от външен носител
    От beliata във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 28-12-10, 14:40
  4. DVD филм и гледане с външни субтитри
    От Cko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 29-12-05, 20:41
  5. гледане на филм от сървър
    От sony2 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 30-11-04, 13:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе