Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37

Саунд за LG75UM7600PLB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    88
    #1

    Саунд за LG75UM7600PLB

    Привет,

    Телевизора е в кухня/дневна/трапезария 6х10.
    Гледаме основно филми през Netflix, понякога музика от Spotify, играе се другаде.

    Понеже идва краят на света ;) търся вариант да подобря звука:
    1. саунд бар с уфър:
    https://www.amazon.de/Samsung-5-1-Ka...161A9A8491A59F

    2. актив колони:
    https://www.amazon.de/Edifier-S2000P...s%2C169&sr=8-2

    Бюджета е около 500Е. Този път не може да се обикаля и да се слуша, ще се доверя на обосновано мнение.
    Бранд афинитет нямам.

    Благодаря предварително.
    Поздрав
    Иван

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #2

    Отговор: Саунд за LG75UM7600PLB

    От Германия ли ще пазаруваш намираш се там или...?
    Вторите са мониторни тонколони. Предназначени са за близко слушане. т.е. не са препоръчителни за озвучаване на телевизор.
    Саундбар-а стандартен. ще свири като саунбар. Предполага се по зле от Edifier.
    За 6 на 10 си иска големи тонколони. И бюджета е малък. То едни Dali Zensor 7 са малки за тази стая.
    Редакция: обърках им номерата.

    пример със Dali Spektor 6 : Цената надхвърля бюджета.(само за тонколони, за усилвател/ресийвър, който трябва да ги захрани не остава)
    И пак тонколоната е предназначена за по малки помещения (до 28 кв. м.)
    DALI SPEKTOR 6 BK 2-Way Floorstanding

    Втора Редакция: или ей това: Yamaha NS 777 Само не мога да разбера дали са две - не разбирам немски. Да не се окаже една за 400 евра)
    Евентуално ако се подкрепят със SUB (моделите подостоящи тонколони) за по нататък.Като ще трябва пак ресийвър. И дали пак, няма да е малка тонколона за стаята...?
    Този пост е редактиран от tek; 17-03-20 в 00:07.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    88
    #3

    Отговор: Саунд за LG75UM7600PLB

    За това и пиша в темата Телевизори, искам ТВ саунд ъпгрейд, а не аудио черна дупка да я пълня с пари.
    Някой може ли дa сравни:
    1.https://www.amazon.de/Yamaha-YAS-207...s%2C163&sr=8-3
    2.https://www.amazon.de/Yamaha-MusicCa...s%2C163&sr=8-9
    Ще се пазари онлайн с досавка в Германия.

  5. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #4

    Отговор: Саунд за LG75UM7600PLB

    Аз бих се спрял или на Yamaha bar400 или Bose soundbar 700 съответно той е малко по скъп разлика около 100€.

  6. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #5

    Отговор: Саунд за LG75UM7600PLB

    Просто от саундбар не може да се изисква качество. Предназначени са основно за непретенциозните потребители.
    Както споменах по-горе стаята е голяма, ако искаш да е оптимално качесвено озвучена, просто при този бюджет няма как.
    Ако може да откриеш Nakamichi soundbar.
    Има ги в различни конфигурации (канали)
    Примери:
    https://www.ebay.de/itm/NAKAMICHI-Sh...0AAOSwrhBZC2q5

    Или pack включен бюджетен ресийвър + малки тонколони (като звук е почти на ниво саундбар)
    https://www.amazon.de/Onkyo-Heimkinosystem-Lautsprecher-HT-S3800-B-Multiroom/dp/B01H3WLBP

    https://www.amazon.de/Onkyo-HT-S3910...1&sr=8-1-fkmr1
    Които също са вариант.
    Като недостатък: субуфера им е пасивен (не изисква захранване). Ако няма да ъпгрейтваш със нов SUB, не те интересува.

    Редакция: Погледни ONKYO HT-S5915 - 5.1.2
    Който идва със активен SUB, и Atmos. Но цената му е по-висока.

    Ако все пак си решил да е саундбар. Гледай да има поне прилична мощност (W) и DTS, Dolby Digital + подръжка.
    Тук има една класация за най добрите саундбари за 2020 до 500 $.
    Като един от фаворитите ми е точно LG SK8Y


    Успех!
    Този пост е редактиран от tek; 18-03-20 в 20:48.

  7. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #6

    Отговор: Саунд за LG75UM7600PLB

    Първия саундбар на Samsung, посочен от автора, пише, че е 5.1 канален. Как е възможно саундбар да бъде 5.1 канален?! Това ми звучи невъзможно. Някой може ли да обясни?

    Иначе съм напълно съгласен с колегата @tek. Саундбара за мен е пълно отбиване на номера, особено за такова голямо помещение като твоето. А цена от 500 евро ми е меко казано космическа за саундбар. Преди време се залафих с консултант в техно магазин и ми пусна един JBL ARENA 170 - https://www.technopolis.bg/bg/HI-FI-...170-BK/p/58451 . Аз съм меломан и останах суупер впечатлен от звука. Много ме изкефи чистота и плътността на баса. Не съм голям специалист и съм сигурен, че има мнооого по-качествени колони от тези. Но имайки предвид, че си на бюджет... Мисля, че можеш да се включиш в него с тези говорители и ще останат пари рисийвър втора ръка, да речем, а качеството и силата на звука ще е в пъъъъти по-добре от какъвто и да е саундбар.

  8.  
     
  9. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #7

    Отговор: Саунд за LG75UM7600PLB

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX Виж публикацията
    Първия саундбар на Samsung, посочен от автора, пише, че е 5.1 канален. Как е възможно саундбар да бъде 5.1 канален?! Това ми звучи невъзможно. Някой може ли да обясни?

    Не е истинско 5.1, а виртуално. Или в най добрият случай има още два бр. говорители (при другите на основния блок) които отговарят за съраунда или виртуализира наличните.
    Най-вероятно е второто.
    Иначе има и саундбар-и със малки тонколонки за съраундите. Които са си точно 5.1
    В класацията по-горе има представител Vizio SB36512-F6, както и Nakamichi-то
    Този пост е редактиран от tek; 22-03-20 в 19:58.

  10. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #8

    Отговор: Саунд за LG75UM7600PLB

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Не е истинско 5.1, а виртуално. Или в най добрият случай има още два бр. говорители (при другите на основния блок) които отговарят за съраунда или виртуализира наличните.
    Най-вероятно е второто.
    Иначе има и саундбар-и със малки тонколонки за съраундите. Които са си точно 5.1
    В класацията по-горе има представител Vizio SB36512-F6, както и Nakamichi-то
    И как изобщо е възможно да се виртуализират говорители, които не са там?! Тва ми звучи на някав пълен рекламен трик. Иначе, ако има допълнителни съраунд тонкволони, какъв е смисъл изобщо от саундбар? То по-добре човек да си купи направо цяла съраунд система с правилното количество говорители. Качеството вече зависи от бюджета разбира се.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    88
    #9

    Отговор: Саунд за LG75UM7600PLB

    След доста четене, извода е: без слушане няма да стане.
    Засега фаворит е LG SL10YG, заради HDMI входовете и LG magic remote интеграцията. Ще чуя и Yamaha 500. Безброй отделни колонки с рисивър отпадат - заповед на шефката.

  12. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #10

    Отговор: Саунд за LG75UM7600PLB

    Много лоши отзиви има в Amazon за LG SL10YG:
    https://www.amazon.com/LG-SL10YG-Cha.../dp/B07QBQRRK7
    Направи си проучване преди да се спреш окончателно към няколко модела.
    И между другото, щом ще отиваш да чуеш определени модели. Ако има наблизо стерео система усилвател/ресийвър с 2 бр букшелф, чуй и тях ей така за спорта. (дори и да не им обърнеш внимание, да видиш и други опции)
    Успех.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    88
    #11

    Отговор: Саунд за LG75UM7600PLB

    Малко офф-топик, чакаме края на света все пак, модовете да кротуват.
    Радвам се, че хората разсъждават логично. Трудно е да избереш звук без да го чуеш. Както и ТВ без да го видиш, когато избирахме телевизора принудихме продавача да пусне https://www.youtube.com/watch?v=LXb3EKWsInQ директ стрийминг от нета на поне 10 телевизора гледани от 6 метра, изводите са дълга история, но сега разбирам трябваше да вземем 86'', защото размерът е 90% от видео усещането от това разстояние, а и децата са хора, трябва да се вижда нещо и малко отстрани от централния диван. С аудиото ще направим същото - аудио стийминг и Let the Best Win. Ще проверим дали Bose не позволяват директни сравнения с конкуренти, както твърдят някои. Наистина ли звука на Yamaha е с години напред от конкуренцията и има ли конфигурация две букшелфки да са по-добри от бар и уфър.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #12

    Отговор: Саунд за LG75UM7600PLB

    Колега наскоро си купи bose soundbar 500 за 800лв. Заради намаления обем звука му като тонколонки за 150лв. Не очаквам повече и от тоя LG sl10. Сега е трудно да се чуят, но поръчай някъв и го върни ако не ти хареса звука. Аз съм за отделни тонколони +рисийвър. Просто саундбарите са удобни wireless subwoofer ала бала, но предлагат много по-лош звук. А това голямо помещение ще се изгуби съвсем.

    Виж нещо foorstand голямо да слиза ниско на промоция пример https://www.amazon.de/Canton-GLE-490...5-9669ab0086b2
    И един усилвател или аудио видео ресийвър. https://www.amazon.de/Marantz-PM5005...5F23F9B1957259

    пп. немски не разбирам може да съм пропуснал нещо фрапантно в обявите
    Този пост е редактиран от Zygot; 25-03-20 в 11:39.

  16. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #13

    Отговор: Саунд за LG75UM7600PLB

    Като качество чистота на звука, разбира се че са за предпочитане.
    Тук говорим за букшелф от известни производители, като Dali, Elac, KEF, Klipsch, Monitor Audio, и т. н.
    Няма да слизат надолу, говорим за ниско честотния спектър, сравнен с отделен субуфер във саундбар-а или активни тонколони със SUB или подостоящи тонколони.
    Но, винаги може да се добави отделен субуфер. Макар в случая заради голямата стая си иска големи озвучителна тела за оптимално звуково налягане.

    Btw:LG Soundbar SL8 е спечелил за най добър бар при EISA наградите. А Dali Oberon за най добри тонколони за озвучаване при изграждането на домашна аудио система:
    https://www.eisa.eu/awards/home-theatre-audio/?lang=bg
    Този пост е редактиран от tek; 25-03-20 в 12:36.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #14

    Отговор: Саунд за LG75UM7600PLB

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Като качество чистота на звука, разбира се че са за предпочитане.
    Тук говорим за букшелф от известни производители, като Dali, Elac, KEF, Klipsch, Monitor Audio, и т. н.
    Но няма да слизат надолу, говорим за ниско честотния спектър, сравнен с отделен субуфер във саундбар-а или активни тонколони или подостоящи тонколони.
    Но винаги може да се добави отделен субуфер, макар в случая заради голямата стая си иска големи озвучителна тела за оптимално звуково налягане.
    Btw:LG soundbar е спечелил за най добър бар при EISA наградите. А Dali Oberon за най добри тонколони за озвучаване при изграждането на домашна аудио система.
    Аз не говоря за буукшелф, а за свободно стоящи.
    Големи floorstand тонколони слизат под 40хз което малко саундбари правят. Такова голямо лг навярно въпрозивежда близо до ~35хз, но картината няма да е добра винаги е по-добре да имаш ОТ без събууфер което слиза ниско просто звучи по-добре.

    Това, че ЛГ-то било спечело награда е фактор 0 докато не се чуе. Слушал съм доста саундбари мислех да купувам и се отказах дори и 1000+ лева звучат копромисно. Грубо за 1/2, дори 1/3 от цената може да се купят тонколони за същото качество.

    Ето пример за добър саунд бар виж какво се случва между 100Hz и 1kHz
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #15

    Отговор: Саунд за LG75UM7600PLB

    Zygot, ако прочетеш в детайли темата, ще разбереш, че bodlivez, иска да вземе саундбар, поради wife factor. Макар и още в началото го насочих, че си трябва подостоящи ОТ и AV ресийвър. И при зададения бюджет е трудно.
    П. П. даже нарочно на места му споменах за букшелф ОТ
    от любопитство да ги чуе и сравни спрямо един саундбар
    с надеждата да си промени мнението.
    Този пост е редактиран от tek; 25-03-20 в 13:38.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. саунд бар - сърраунд
    От tys във форум Philips телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 06-09-18, 11:27
  2. проглем със саунд карта.
    От Z*E*W*A във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 04-12-06, 16:35
  3. проблем с вградена саунд карта
    От clikk във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 24-06-04, 12:12
  4. Избор на саунд карти?
    От Raziel във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 08-03-04, 19:23
  5. #$*\%$##^* вграден саунд към дъно
    От Светъл във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 11-02-04, 16:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе