Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 59 от общо 59
Like Tree18Одобрявам

Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #46

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Реално как се изключва HDR, понеже пьовeчето 4К филми са с HDR? Целя да гледам често 4K.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 15-11-21 в 17:45.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #47

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Изключи го и ще гледаш мазальок. Hdr филм се гледа с hdr телевизор.

    Sent from my Note10+ using Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #48

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Цитат Първоначално публикувано от evdiko Виж публикацията
    Изключи го и ще гледаш мазальок. Hdr филм се гледа с hdr телевизор.

    Sent from my Note10+ using Tapatalk
    Как? С него не ми харесва качеството.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #49

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Имам предвид, че hdr филмите си сменят цвета като изключиш hdr профила на телевизора. Трябва да си свалиш sdr, за да нямаш проблем...

    Sent from my Note10+ using Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    49
    #50

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Не съм сигурен дали може да се изключи опцията за HDR, когато гледаш такъв вид видео съдържание на телевизор. Поне на моите (Филипс) не можеш - щом пуснеш HDR видео, телевизорът си го засича и включва опцията, ако е с Dolby Vision - също. Няма как да го изключа.

    Иначе, да се върна на темата:
    Качвам снимки от всички режими на картината, тъй като имаше въпроси за тях. Като цяло режимът за филми не ми допада, защото допълнително убива цвета на картината. Единственото хубаво нещо е, че изключва плавните движения и кадрите са реалните 24 / сек. Аз съм направил моят custom режим с богати топли цветове, но с изключени гладки движения (както е в режим на филм).
    Ето нагледно:
    2160p HDR 10bit.(BT.2020) ___________________________________________________________________________1080p SDR 8bit. (BT.709)














    При SDR режим имам и една т.нар. стандартна настройка:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    49
    #51

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?



















    Общо взето, това е.

    Също така направих въпросното конвертиране, за което бях споменал, от HDR 4k към SDR 4к, като единственото, което промених по време на процеса е цветовата кодировка от BT.2020 на BT.709. Доволен съм от резултата - цветовете са същите, както на 1080p SDR-ът по-горе от снимките, но в UHD 2160p резолюция.

    Като цяло, мисля че HDR форматите не са подходящи за LCD телевизори, независимо с каква подсведка са. Според мен, както и @hristoslav2 отбеляза, за HDR удоволствие е необходим OLED панел (може би и QLED е приемлив вариант), независимо от марката. Реално HDR не е единен стандарт, което дава свобода на производителите да лавират с настройките на телевизорите си (към момента SMPTE, ITU и CEA са обявили някакви параметри за UHD съдържание, които колкото си приличат, толкова и се различават). Намерих, все пак едно обединяващо сертифициране (не стандарт), което не е точно за HDR, но се отнася за UHD телевизорите, а именно "Ultra HD Premium". Моделите в списъка му са само с OLED или QLED панели.
    Което ме убеди, че трябва да си сменя телевизора с OLED такъв и в резултат на това, си продавам моя (Philips 43PUS9235, ако някой се интересува да ми пише на л.с.).
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    brotzki одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #52

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Цитат Първоначално публикувано от CUPONa Виж публикацията
    Ами за мен това са ти най-добрите и близки до "истината" настройки (поне на снимките) - всичко друго е с преекспонирани и неестествени цветове (бялото е синьо )... може пък аз нещо да не съм у ред от дългите години гледане на плазма
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 15-11-21 в 17:50.
    brotzki и evdiko харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    49
    #53

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Това е така, но само за тази сцена. На другите сцени, цветовете никакви ги няма
    Все пак, не забравяйте, че си снимам с телефона си и снимката няма как точно да предаде това, което виждат очите ни.
    brotzki одобрява това.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #54

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Мине ли през снимка с телефон вече няма нищо общо с реалността.
    Освен това, всеки тук гледа на различен дисплей с различни настройки. Колко човека са с калоибриран дисплей?

    Както често е ставало дума във форума, има точна картина и такава, която субективно харесва на някой.
    Докато за първото има ясно и точни показатели, другото е както всеки си прецени.
    Вече всеки телевизор от среден клас нагоре може да постигне точно възпроизвеждане на цветовете с пренебрежими за непрофесионалисти отклонения.
    svetlio1 и CUPONa харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #55

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Никога не съм харесвал наситен цвят. Обичам зелената трева да е такава каквато я виждат очите ми през прозореца... Радвам се, че моето сони нямаше нужда да се намаля драстично цвета, едва 5 степени.

    Sent from my Samsung Note10+ using Tapatalk

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #56

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Имам питане към колегите гледащи 4K HDR.
    Гледам спорт по iptv Eurosport 4k hdr и Sport 5 4k hdr. Телевизорът автоматично засича hdr съдържанието, но винаги с HLG профил. За да го променя на BT.1886, трябва ръчно да включа HDR+ режим от менюто за картината, но като премина на кабелна, youtube и обратно, HDR+остава активно, обаче отново с HLG профил. Защо не запомня зададената настройка за BT.1886?
    Създава неудобство всеки път ръчно донастройване.
    Този пост е редактиран от brotzki; 14-11-21 в 12:56.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #57

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Защото най-вероятн излъчването си е с HLG профил, а доколкото помня това си е и стандарта за телевизионно излъчване на ХДР.
    brotzki и inches9 харесват това.

  16. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #58

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Защото най-вероятн излъчването си е с HLG профил, а доколкото помня това си е и стандарта за телевизионно излъчване на ХДР.
    Правилно помниш.И всички канали които съм видял(наА1)са така.И тв-ра изписва това което му се подава.
    А как и защо могат да се променят...Чакай да ги прасна в DV.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #59

    Отговор: Незадоволителна картина на HDR телевизор. Как правилно да го настроим?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Защото най-вероятн излъчването си е с HLG профил, а доколкото помня това си е и стандарта за телевизионно излъчване на ХДР.
    Точно така е. Разцъках още hdr канали, които са също нa HLG. Явно всеки път ще се сменя ръчно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Проблем с телевизор Samsung le26r71bx- има/няма картина
    От eclips във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 24-02-16, 00:55
  2. Full HD телевизор с качествена картина.
    От biroman във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 12-12-15, 16:42
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-14, 10:06
  4. Отговори: 2
    Последно: 04-09-13, 00:10
  5. BIOS - що е то как да го настроим...
    От Garu във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 17-05-06, 10:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе