Резултати от 1 до 8 от общо 8
Like Tree2Одобрявам
  • 2 Post By lazarus18

Работи ли ъпскейла ако сигнала постъпва чрез HDMI порт?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #1

    Работи ли ъпскейла ако сигнала постъпва чрез HDMI порт?

    Попадали ли сте информация дали телевизорите обработва входящия по HDMI сигнал? Какво имам в предвид, всички ТВ имат някаква обработка на сигнала от тунера, най-важното (поне за мен) е т.нар. ъпскейл алгоритъм. Какво се случва обаче, ако сигнала идва от устройство закачено през HDMI порт?
    Защо задавам този въпрос, стана ми интересно, че едно и също съдържание гледано през тунера има едно качество, а когато се пуска запис на същото предаване, но през HDMI, качеството е различно (в негативен смисъл). Тук ролята на битрейта, кодека и т.н. на записа е сведен до минимум.
    Единственото ми обяснение, е че през HDMI въпросният ъпскейл не работи, но дали е така...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #2

    Отговор: Работи ли ъпскейла ако сигнала постъпва чрез HDMI порт?

    Разбира се, че работи. Просто трябва да се направят съответните настройки за конкретния порт.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #3

    Отговор: Работи ли ъпскейла ако сигнала постъпва чрез HDMI порт?

    Не е чак толкова просто да се каже - да работи!
    Този приемник има настройка за изход на хдми, там се настройва (примерно) 480р, 720р, 1080р, 4к ... това означава, че приемник настроен 1080р сам ще ъпскейлва потока на потоци 480 и 720 до 1080р и ще предава 1080р на телевизора. Ако телевизора е 4к, то телевизора ще ъпскелва, вече ъпскейлнатия до 1080р от приемника до 4к, ако настроиш изхода на приемника на 4к, то тв няма да ъпскейлва нищо, понеже му се подава 4к. По-скоро не работи, понеже ако зададеш на приемника 480p той ше даунскейлва по високите резолюции до 480р и телевизора ще ъпскейлва 480р до 4к, което съгласете се, е извращение.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #4

    Отговор: Работи ли ъпскейла ако сигнала постъпва чрез HDMI порт?

    Благодаря за мненията ви, явно въпроса е дискусионен.

    Интереса ми бе събуден вчера докато се мотаех из дъмол, зазяпах се в магазина на един от телекомите и останах изненадан колко зле ъпскейлва телевизора, на който демонстрираха телевизията си. Реално бяха два телевизора (самсунг), закачени на две различни кутийки. Единият не го броя, защото BTV Cinema насичаше, явно имаше някакъв проблем, на другият вървеше BTV. Докато гледах въпросното БТВ се сетих за моите експерименти от преди време и се зачудих дали това лошо качество не се дължи на това, че телевизорите не ъпскейлват сигнала от HDMI. Може и от конкретната марка и модел телевизор да зависи, знам ли...

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #5

    Отговор: Работи ли ъпскейла ако сигнала постъпва чрез HDMI порт?

    Е то чудеса има само в приказките - калпавият сигнал никакъв ъпскейл не може да го направи идеален.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #6

    Отговор: Работи ли ъпскейла ако сигнала постъпва чрез HDMI порт?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Е то чудеса има само в приказките - калпавият сигнал никакъв ъпскейл не може да го направи идеален.
    Адаш, при толкова агресивна реклама и при положение, че този магазин е до централния им офис…
    Затова реших, че телевизора не пипа сигнала по HDMI, както и да е... може и от телевизора да си е, кой знае.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #7

    Отговор: Работи ли ъпскейла ако сигнала постъпва чрез HDMI порт?

    Всеки телевизор наглася входящата резолюция до тази на панела си.
    Така че ако се подава към него нещо различно от нативната резолюция има ъпскелинг.
    kaloman и svetlio1 харесват това.

  10. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    286
    #8

    Отговор: Работи ли ъпскейла ако сигнала постъпва чрез HDMI порт?

    Мен повече ме притеснява даунскейлинга и дали всичко (извън HDMI сигнал на вход) не е eдна мощна ("гестаповска") измама при забит 1080p GUI на андроид интерфейса...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 18-03-21, 17:02
  2. Срив в HDMI сигнала на TV Box-а от акумулираща печка
    От bojidar13 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 3
    Последно: 04-02-17, 22:35
  3. Изчезна ми сигнала през HDMI
    От mgagov във форум Philips телевизори
    Отговори: 18
    Последно: 10-10-16, 18:42
  4. Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 13:53
  5. порт HDMI
    От дезиро във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 30-01-11, 09:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе