Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree2Одобрявам

43" телевизор - избор между няколко модела

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    56
    #1

    43" телевизор - избор между няколко модела

    Здравейте!
    Оглеждам се за бюджетен 43" андроид ТВ, с който да заменя 11 годишен Philips 32PFL7406H,
    който си работи, но му се появиха успоредни линии на екрана

    Колебая се между:

    Panasonic TX-43MX700E 4K Ultra HD Led Smart TV, Google TV, 43" - 799лв (намален от 949лв)
    и Philips 43PUS8507 4K Ultra HD Led Smart TV, Android TV, 43" - 749лв (на брошура, последен ден е)

    Заглеждах и Philips 43PUS8818, скоро го бях видял на 960лв при румънците, но сега е 1100
    Има ли по-добър избор за 43" до към 800лв
    Този пост е редактиран от solo5; 24-11-23 в 15:13.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,785
    #2

    Отговор: 43" телевизор - избор между няколко модела


  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    56
    #3

    Отговор: 43" телевизор - избор между няколко модела

    Малко съм скептичен към TCL и Hisense, макар на хартия да изглеждат добре.
    Намерих някакво сравнение между Philips 43PUS8507 vs Philips 43PUS8818.

    Учудих се, че 43PUS8507 е с 10 битова матрица, а 43PUS8818 е с 8 битова
    Това прави ли го по-добър избор?
    Телевизорът ще се ползва за малко телевизия през app и от време на време като монитор на едно PC
    Разбира се ще се гледат и филми, къде през комп, къде директно през Коди и т.н.
    Този пост е редактиран от solo5; 24-11-23 в 15:46.

  5. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,068
    #4

    Отговор: 43" телевизор - избор между няколко модела

    Цитат Първоначално публикувано от solo5 Виж публикацията
    Малко съм скептичен към TCL и Hisense, макар на хартия да изглеждат добре.
    Намерих някакво сравнение между Philips 43PUS8507 vs Philips 43PUS8818.

    Учудих се, че 43PUS8507 е с 10 битова матрица, а 43PUS8818 е с 8 битова
    Това прави ли го по-добър избор?
    Телевизорът ще се ползва за малко телевизия през app и от време на време като монитор на едно PC
    Разбира се ще се гледат и филми, къде през комп, къде директно през Коди и т.н.


    Само като прочетох че 8507 са го писали че има VRR а 8818 не, затворих сайта и изтрих историята си за да не се вижда че съм го посещавал


    Сравнение между: 42.5" Philips 43PUS8507/12, 42.5" Philips 43PUS8808/12 (displayspecifications.com)

    Най голямото предимство на 8818 е 120Hz, HDMI 2.1 и новия Pentonik 1000 чипсет който е значително по добър от миналогодишния, иначе като панели и яркост, цветове са идентични , също така изработката на новите PUS8XXXX серия изглежда едни идея по добра, защото миналогодишните 8807 и 8507 изглеждаха по скоро като евтина пластмасова детска играчка.

    Имах възможност да докосна и тествам PUS8518, моя комшия си взе 65" от черния петък, и определено се вижда че като изработка е малко по добър, процесора работи много добре, и всичко като ютуб, менюта и т.н. работи много бързо и мазно. Гласовите команди и търсене са тромави, но това важи за всички Андроид телевизори.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 24-11-23 в 16:22.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #5

    Отговор: 43" телевизор - избор между няколко модела

    Eдин приятел си взе 50PUS8818 и ходихме да го сглобяваме. Стори ми се, че самата рамка е алуминиева. Добре изглеждаше. Малко драми имаше с болтчетата за стойката ама с голям зор влязоха

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    56
    #6

    Отговор: 43" телевизор - избор между няколко модела

    Сега съм в Технополис и като цяло картината на Филипс за 700лв и 1100лв ми се струва почти еднаква. Впечетлих се от Sony KD-43X75WL за 1099лв. Спрямо Philips 43PUS8818 картината му е като картичка.LG за 700-1100лв също превъзхождат с картина филипса, но не са Андроид.
    Та Sony KD-43X75WL добра оферта ли е за 1099лв?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,068
    #7

    Отговор: 43" телевизор - избор между няколко модела

    Цитат Първоначално публикувано от solo5 Виж публикацията
    Сега съм в Технополис и като цяло картината на Филипс за 700лв и 1100лв ми се струва почти еднаква. Впечетлих се от Sony KD-43X75WL за 1099лв. Спрямо Philips 43PUS8818 картината му е като картичка.LG за 700-1100лв също превъзхождат с картина филипса, но не са Андроид.
    Та Sony KD-43X75WL добра оферта ли е за 1099лв?

    Зависи как ще погледнеш на нещата ! Ако гледаш само картината и нищо друго, не за вдълбаваш в характеристики , може би ДА, добро предложение е , АКО наистина картината му ти харесва повече от останалите, НО ако почнеш да гледаш чистотата на опреснена на панела, чипсет и процесор, версия на блутут, наличието на USB 3.0 и т.н. нещата стават по сложни.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 24-11-23 в 17:37.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    56
    #8

    Отговор: 43" телевизор - избор между няколко модела

    Спрямо 43PUS8818 ли?

  11. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,068
    #9

    Отговор: 43" телевизор - избор между няколко модела

    Цитат Първоначално публикувано от solo5 Виж публикацията
    Спрямо 43PUS8818 ли?
    Да ! За Сони, продават скъпо не защото имат НАЙ ярките телевизори и т.н., но имат слава и самочувствие че са с най добър качествен контрол, с най чистите панели и най добрата обработка на изображенията.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    56
    #10

    Отговор: 43" телевизор - избор между няколко модела

    Някъде из форума бях чел, че телевизорите на Филипс не са добре калибрирани и след като се нагласи картината стават по-добре. В магазина ми се стори, че им беше набримчена яркостта. 8818 имаше детайл, но много изсветлен. Сонито има добри и плътни цветове, а очите и дребните детайли бяха много добри. Наясно съм, че добрите им телевизори са над 2000лв и не очаквах, че Сони за 1100лв ще ми направи впетление. Наясно съм също, че 8818 е с по-добрият процесор

    Днес не купих нищо, ще почета още малко

  13. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,068
    #11

    Отговор: 43" телевизор - избор между няколко модела

    Цитат Първоначално публикувано от solo5 Виж публикацията
    Някъде из форума бях чел, че телевизорите на Филипс не са добре калибрирани и след като се нагласи картината стават по-добре. В магазина ми се стори, че им беше набримчена яркостта. 8818 имаше детайл, но много изсветлен. Сонито има добри и плътни цветове, а очите и дребните детайли бяха много добри. Наясно съм, че добрите им телевизори са над 2000лв и не очаквах, че Сони за 1100лв ще ми направи впетление. Наясно съм също, че 8818 е с по-добрият процесор

    Днес не купих нищо, ще почета още малко

    Информация която имаш до момента би трябвало да ти е достатъчна, колкото повече знаеш , толкова по трудно ще направиш избор !

    Не случайно търговците не изкарват много спецификации за всеки модел а само най основното, дори и да ги питаш продавач консултантите по специфична характеристика като нитове в пикова яркост, SoC , съотношение на контраст и т.н, няма да могат да ти договорят или ще измислят нещо само за да замажат положението

    Ако не се интересуваш от гейминг, козноли и т.н. а го взимаш за телевизия и филми, вземи Сони-то, щом ти харесва най много.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 25-11-23 в 01:36.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,377
    #12

    Отговор: 43" телевизор - избор между няколко модела

    Цитат Първоначално публикувано от solo5 Виж публикацията
    ... Впечетлих се от Sony KD-43X75WL за 1099лв. Спрямо Philips 43PUS8818 картината му е като картичка.LG за 700-1100лв също превъзхождат с картина филипса, но не са Андроид.
    Та Sony KD-43X75WL добра оферта ли е за 1099лв?
    Аз от това по-лоша ''оферта'' не съм чувал.
    43'' посредствен(много посредствен )тв-р за 1100лв.???
    https://www.displayspecifications.com/en/model/1f1b31e3

    Май форумните експерти само държат да набутат хората..

    LCD на LG може да се гледа само в магазина(в общия случай),освен тези диагонали където не могат да сложат от техните матрици.

    Да ! За Сони, продават скъпо не защото имат НАЙ ярките телевизори и т.н., но имат слава и самочувствие че са с най добър качествен контрол, с най чистите панели и най добрата обработка на изображенията.


    Заучени изтъркани фрази,не знам как не му омръзнаха...Ала бала
    И да не вземеш да попиташ от къде ги вземат тези хубави панели,че това е top secret.
    И защо производителите не ги поставят в техните тв-ри ,а ги раздават на конкуренцията?
    От форума знаем,че ''китайците'' са много тъпи,сега чакаме да разберем за марсианците.

    А за 1100 лв. (днес)може да си купиш истински тв-р,независимо дали имаш резерви или не към TCL-50C805
    https://www.emag.bg/televizor-tcl-mi...pd/DQD7PMYBM/?
    Дори няма да се опитвам да ги сравнявам.Тъпотия е.
    Поне двойно по-добър....и 50''.

  16. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    997
    #13

    Отговор: 43" телевизор - избор между няколко модела

    Основните марки Sony, Samsung, LG, някой модели на Panasonic, имат по добра обработка (за малки резолюции 720p) на картината от "процесора на ТВ".
    Не случайно ако се гледа ТВ, не с високо съдържание (SD, 720p) са за предпочитане. Но, не всички модели разбира се, от средния клас нагоре.
    Но, ако се пусне добър сигнал UHD, нещата могат да се обърнат към другите марки като TCL, Hisense.
    П.П. все още има хора които се кефят на празното съдържание/промиване на мозъци от конвенционалната ТВ, изкл. спортните събития за феновете.
    От 2012 г. не плащам за ТВ оператор и не смятам и да го правя занапред.

  17. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,068
    #14

    Отговор: 43" телевизор - избор между няколко модела

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Аз от това по-лоша ''оферта'' не съм чувал.
    43'' посредствен(много посредствен )тв-р за 1100лв.???
    https://www.displayspecifications.com/en/model/1f1b31e3

    Май форумните експерти само държат да набутат хората..

    LCD на LG може да се гледа само в магазина(в общия случай),освен тези диагонали където не могат да сложат от техните матрици.


    Заучени изтъркани фрази,не знам как не му омръзнаха...Ала бала
    И да не вземеш да попиташ от къде ги вземат тези хубави панели,че това е top secret.
    И защо производителите не ги поставят в техните тв-ри ,а ги раздават на конкуренцията?
    От форума знаем,че ''китайците'' са много тъпи,сега чакаме да разберем за марсианците.

    А за 1100 лв. (днес)може да си купиш истински тв-р,независимо дали имаш резерви или не към TCL-50C805
    https://www.emag.bg/televizor-tcl-mi...pd/DQD7PMYBM/?
    Дори няма да се опитвам да ги сравнявам.Тъпотия е.
    Поне двойно по-добър....и 50''.
    Човека пита за 43" телевизор... и ако си запознат с ТВ индустрията ще разбереш защо понякога по малките размери като 43" са на същата или дори по висока цена от по големите телевизори.


    Тъй като винаги реагираш по един и същи начин когато някои каже нещо добро или препоръча Сони, почваш с обидни подмятания като " форумни специалисти " и" виж тоя китаец е по голям и на по ниска цена " го намирам за абсурдно да се налага да ти се обяснява с какво Сони се отличават от останалите, ЗАЩО продават скъпо и какво имам в предвид че панелите са им по чисти.

    Да, Сони от години не произвеждат панелите и чипсетовете си, за това за да се отличават с нещо на пазара, влагат всичките си усилия в разработката на процеси които подобряват детализацията, обработката на изображенията и движенията, дори се говори че всеки един Сони телевизор се калибрира ръчно още в завода, но до колко е вярно не знам, но е факт че цветовете им са най точни, според мен за това и човека го е харесал повече при директно сравнение с Филипса . Както и на високия качествен контрол, отделят много повече време и усилия в подпора на най качествените панели, това естествено че ще се отрази на крайната цена...

    Сони телевизорите не са перфектни, да, дори аз винаги съм имал проблеми да ги препоръчам защото са скъпи, но мога да разбера защо хората ги харесват.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #15

    Отговор: 43" телевизор - избор между няколко модела

    Не знам защо изобщо сравнявате телевизори в магазин. Там всеки цъка по дистанционото и като минат 10 клиента настройките са мазало.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между два модела телевизор
    От arenzo във форум Sony телевизори
    Отговори: 14
    Последно: 21-06-21, 19:54
  2. Отговори: 3
    Последно: 26-11-16, 20:36
  3. Избор между няколко модела
    От Blue_Hulk във форум Тонколони
    Отговори: 0
    Последно: 06-09-16, 21:29
  4. Избор между няколко модела тонколони
    От tonidn81bs във форум Тонколони
    Отговори: 17
    Последно: 10-06-14, 10:42
  5. Отговори: 22
    Последно: 10-02-12, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе