Резултати от 1 до 4 от общо 4

Търся сътрудничество

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    3
    #1

    Търся сътрудничество

    Мисля че ще намеря специалисти по един проблем.

    Значи интересува ме възможно ли е от един компютър да управлявам три телевизора. Да се излъчва определена програма от кабелния оператор или да се излъчва учебен клип по английски или по музика или да показва определена интернет страница за часове по компютърно обучение.

    Нещо като интерактивно обучение. Телевизорите са три защото толкова са учебните стаи.

    Ще съм Ви благодарен ако ми отговорите и продължим дебатите а защо не и внедряването на тази система.

    Става дума за читалищни нужди.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Търся сътрудничество

    Да, напълно е възможно, но не е необходимо компютъра да управлява трите телевизора. Достатъчен е един прост комутационен пулт с три входа и три изхода.

    За входове се използват сигналите от компютъра, кабелната и видеомагнетофон (DVD).

    Към изходите са свързани трите телевизора.

    Така според нуждите към всеки телевизор можеш да подадеш необходимия за даден момент сигнал.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    3
    #3

    Търся сътрудничество

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Да, напълно е възможно, но не е необходимо компютъра да управлява трите телевизора. Достатъчен е един прост комутационен пулт с три входа и три изхода.

    За входове се използват сигналите от компютъра, кабелната и видеомагнетофон (DVD).

    Към изходите са свързани трите телевизора.

    Така според нуждите към всеки телевизор можеш да подадеш необходимия за даден момент сигнал.



    <div align="right">Originally posted by Lupus*-*16/02/2005*:* 23:07:04</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Но необходимо е децата да не боравят с дистанционното на телевизора а да се сменят програмите от кабелния оператор, от оператор. Представям си го като сателитна телевизия. Телевизора работи само на един канал а от ресивера се превключват програмите.

    Това ли имаш в предвид?

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Търся сътрудничество

    Да, това имам в предвид. И трите телевизора работят като монитори. Ресивера (конверторна приставка) подава към пулта A/V сигнал (както и останалите източници). Управляват се от оператора, който не е необходимо да е в някоя от стаите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе