Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23
Like Tree4Одобрявам

Избор на базова стерео система усилвател+колони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #16

    Отговор: Избор на базова стерео система усилвател+колони

    Цитат Първоначално публикувано от martosblack Виж публикацията
    Нерядко продуктите им са много качествени и конкурират доста от скъпата шир потреба, която се продава в техномагазините.
    Et la marmotte, elle met le chocolat dans le papier d'alu. А какво ще кажеш за "скъпата ширпотреба", която не се продава в техномагазините?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #17

    Отговор: Избор на базова стерео система усилвател+колони

    Цитат Първоначално публикувано от maimunata Виж публикацията
    Благодаря на всички за съветите. Значи колоните ще са или Dali Zensor 3 или Dali Zensor 5. Кои според вас са по-добрия вариант, като се има предвид, че цената на по-евтиния модел + цената на стойките клони към цената на по-скъпите? Yamaha R-S300 подходящ ли е за тях? Също така, сте ми написали, че ще ми трябва и DAC. ...........................
    Скоро ще разбереш, че всичко, което сега харесваш - няма да ти допада!!!! После, ще решеш, че е имало и по-добро и така до ... безкрай.
    Но, по въпроса ! Според мен през 2015 година, цялата ти концепция от стерео ресивър - за да слушаш някакви 10-20 стерео FM радиостанции ... е Остаряла!

    Отиди на варианта стерео усилвател и онлаин радио - Гутъл музика или Spotify.
    Защо не отидеш и не чуеш NAD D 3020 ? Свири идеално за стая от 20 кв. м. , има DAC и го закачаш към компютъра - твоето решение за 850 лева /усилвател и дак/.
    Още по-добре е NAD D 7050 - усилвател , ДАК, има безжична връзка и плейваш стотици песни от Spotify . Добавяш и радиостанции, закачаш компютъра и т.н. 1700 лева
    Sonos Conec amp е доказано решение. Усилвател свързваш се със всички известни сървари за музика. Има изход за суб. 900 лева. Управлява се от всички устройства с Андроид или IOS. Добавяш колони по другите стаи /когато имаш пари/. Всеки в къщи слуша каквото си иска и където си иска.

    Просто трябва един акаунт за 10 лева в някой от стримващите сървъри.
    За какво ти е да теглиш музика ? Да я държиш на хард диск и да я слушаш някога. Има си музика в реално време. Прибираш се, пускаш от Смартфона каквото искаш. След това започваш да се преобличаш или да вечеряш. Другото е отживелица от 80-те /стая за стерео и мек стол/

    ПП. Дано съм успял да ти променя концепията и да те предпазя от смяна на стерео конпонентите на всеки 10-12 месеца. За тонколоните после е лесно - отиваш и слушаш .....
    Ulfhedinn одобрява това.

  4. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #18

    Отговор: Избор на базова стерео система усилвател+колони

    Цитат Първоначално публикувано от Ulfhedinn Виж публикацията
    Et la marmotte, elle met le chocolat dans le papier d'alu. А какво ще кажеш за "скъпата ширпотреба", която не се продава в техномагазините?
    Ще рекна,че трябва да е скъпа и пак не е гаранция ,че ще свирне ок.Най-важна казват е синергията!Ще си паснат ли компонентите заедно,или не.Последната една година чух доста системи -някои от които надхвърляха доста 10 к.Е и какво!? Едни ми харесаха,други никак-пък бяха скъпи.Системата ми в хола е над 10 к.По-добре свири от тази в спалнята(която е под 1000лв.)Но колко по-добре свири?В никакъв случай 10 пъти по добре Опитвам се да кажа,че като за първа система -не е нужно човека да дава кой знае какви пари.Така или иначе -ако се запали сериозно по аудиото -ще има да ги дава.....

  5. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #19

    Отговор: Избор на базова стерео система усилвател+колони

    Е, тук вече няма как да не се съглася с теб. Весело довечера на всички.
    martosblack одобрява това.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    6
    #20

    Отговор: Избор на базова стерео система усилвател+колони

    Здравейте,

    Малко ще посъживя старата тема, тъй като все още не съм купил нищо, поради леки финансови сътресения.

    Отново моля за помощтта ви.

    Това което искам е стерео рисийвът, който да има мрежови възможности + 2 колони.

    Към момента, акто че ли тази комбинация най ми харесва:
    Marantz US | M-CR610
    +
    DALI ZENSOR 5

    Доколкото разбирам, са съвместими като параметри, но нека някой по-запознат да каже (четох доста противоречиви неща в интернет).
    Единственото, което ме притеснява при рисийвъра е, че има само 3 входа, но може би ще са достатъчни.
    Други алтернативи са:
    Рисийвър:
    R-N500 - Stereo Receivers - Yamaha - Other European Countries
    Onkyo | TX-8050

    Колони:
    Tannoy | Home

    Моля за вашето мнение, като съм отворен и за други предложения. Бюджета е най-много 2000 лева, като е желателно поне едното от нещата да е от България, за да вземе на изплащане.

    Благодаря, за отделеното време!

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #21

    Отговор: Избор на базова стерео система усилвател+колони

    Ами не съм слушал останалите неща , но (както и вече няколко пъти съм писал) за мен Zensor 3 са по-добър избор от Zensor 5.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    46
    #22

    Отговор: Избор на базова стерео система усилвател+колони

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Ами не съм слушал останалите неща , но (както и вече няколко пъти съм писал) за мен Zensor 3 са по-добър избор от Zensor 5.
    +1 така и не разбрах защо са по - скъпи. Нещо маркетинга им е объркан :D

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    4
    #23

    Отговор: Избор на базова стерео система усилвател+колони

    Не пиши на маймуница, не пускай един и същи въпрос в няколко случайно избрани теми!
    Този пост е редактиран от Vanquished; 23-11-15 в 19:57.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Съвет за подходящ стерео усилвател.
    От drdido във форум Аудиотехника
    Отговори: 11
    Последно: 08-03-15, 22:41
  2. Продавам Стерео Hi-Fi усилвател NAD C356 BEE
    От ionicle във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 21-11-11, 18:33
  3. Продавам СТЕРЕО УСИЛВАТЕЛ YAMAHA AX-570
    От max01 във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 31-10-11, 13:32
  4. Съвет за избор на усилвател/рисийвър и колони
    От drpetar във форум Аудиотехника
    Отговори: 35
    Последно: 05-12-10, 05:10
  5. Отговори: 3
    Последно: 25-08-10, 16:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе