Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

избор на субуфер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #1

    избор на субуфер

    Здравейте,
    Нмиужна ми е помощ при избор на субуфер. Системата ми е Marantz SR5011 и ОТ Dali Zensor 3, помещението ми е малко - всекидневна около 16 кв. Четох какво ли не, но ако може малко насока, на сайта на REL дават T/5i на SVS PB 2000 и SB 2000, затворен тип с бас рефлекс, малко се обърквам, харесал съм и Velodyne EQ-Max 10. Ако някой има наблюдения какво би подхождало на малък хол ще съм благодарен. Принципно не съм си доизградил системата защото трябват и пари, но някак си както пусна филм нещо липсва въпреки Zensor 3, а и те не са сложени правилно поради липса на място. Харесва ми REL T/5i, но.. не съм сигурен кое би било по-добро.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #2

    Отговор: избор на субуфер

    Щом си с Дали виж и С-8Д.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #3

    Отговор: избор на субуфер

    Последно кое си харесал и каква е причината?
    Иначе ето съпоставка до колкото е възможно:

    Velodyne EQ Max 10 - Frequency Response 28 Hz - 120 Hz не пише dB
    REL T/5i - -6dB at 32 Hz
    DALI SUB C-8D - Честотна лента: 33 - 200Hz (+/-3 dB)
    SVS SB 2000 - 19-220 Hz +/- 3 dB

    Няма такова нещо като "подхожда на малък хол". Зависи какво очакваш. По характеристики SB 2000 изглежда най добре и е малък на размери(т.е. по лесно ще му намериш място). Има си предостатъчно мощност за 16м2 според мен. Без порт няма да се чува и пръхтене при високи нива на филми. Не виждам за какво се замисляш изобщо?

    На филм каквито и да са ти предните 2 колони ако нямаш добър субуфер винаги нещо ще ти липсва. Ако имаш място вземи PB 2000.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #4

    Отговор: избор на субуфер

    Място нямам, на сърце ми е
    REL T/5i, но се пък притеснявам наистина да не е мъничък, но Рела ги дават по-музикални. Това Дали въобще не съм го гледал, по скоро съм гледал Dali Zensor12F, но да не би пък да ми е голямо пък и никой общо взето не препоръчва Дали за субуфер. Каквито и коментари и писания да сън чел не се препоръчват субове за по 500/600 лева по-добре да се изчака, но да си вземе човек нещо по-качествено. За да си избере човек трябва да чуе, ама къде, където и да се отиде нито колоните ще са същите нито усилвателя или ресивъра , нито пък помещението, нито кабелите. Аз като си взимах Далитата много ми харесаха, чух ги в Технополиса, ама там си има звукоизолирана стая и т.н. , вкъщи нищо общо, вярно нито са ми на стойки че нямам място, предполагам са по-близко до стената отколкото трябва но......

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #5

    Отговор: избор на субуфер

    Кое по точно ти е на сърцето в REL-а? Визуално ли ....чувал ли си го?
    По горе видя ли какво съм извадил от характеристиките? Запознат ли си какво означават?
    На физически размер ли избираш субуфер?
    За съжаление наистина няма къде да се чуят на живо, но и си разбрал, че и това е относително.... с SVS2000 си "връзваш гащите". Ако не получиш добър бас от него ...търсиш му ново място докато не се получи желаното.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #6

    Отговор: избор на субуфер

    Мерси!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #7

    Отговор: избор на субуфер

    pablito1 предложих ти съб за 600лв защото ОТ са 500лв. Не е много смислено на Зенсор 3 да бухнеш съб за 2к като SVS2000.
    Съба е допълващ, а не основен източник на звук.
    Този пост е редактиран от Zygot; 14-12-18 в 12:06.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #8

    Отговор: избор на субуфер

    Ха така, и сега какво да правя! Гледам винаги нещо по-качествено, както писах в началото не съм си доизградил системата. Мисля в последствие евентуално да сложа Zensor 3 за съраунд, а за фронт други, и да не купя някакъв субуфер, който после а се чудя какво да го правя.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #9

    Отговор: избор на субуфер

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    pablito1 предложих ти съб за 600лв защото ОТ са 500лв. Не е много смислено на Зенсор 3 да бухнеш съб за 2к като SVS2000.
    Съба е допълващ, а не основен източник на звук.
    Ей тук изобщо не мога да се съглася. На музика ...да не е нужен и според мен, макар на Zensor 3 едно "подпиране" с хубав субуфер затворен обем би им дошъл добре ако може да се позиционира коректно. А за филми ....не виждам има ли нужда да се обосновавам изобщо. Който е чувал знае, а който не е - препоръчвам да иде и да чуе. Интересно преживяване е. Този суб за 600лв. е безсмислен нареден до наистина "можещ". За това и съветваме хората, които не са чували да не бързат с покупката на тази колона, а да се насочат към нещо по добро.

    А и субуфера не е свързан по никакъв начин с Zensor 3 .... той като иска после да си сменя предните колони. Това му е хубавото. Не е задължаващ.

    То и PB1000 ще му свърши работа според мен. SB1000 също ако не търси много сила. Но SB2000 за мен си е най интересния от тези. Добре се е насочил.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    28
    #10

    Отговор: избор на субуфер

    [QUOTE=pablito1;903817].............помощ при избор на субуфер. Системата ми е Marantz SR5011 и ОТ Dali Zensor 3, помещението ми е малко - всекидневна около 16 кв. Четох какво ли не, но ако може малко насока, на сайта на REL дават T/5i на SVS PB 2000 и SB 2000, затворен тип с бас рефлекс.............................

    Направо без да се замисляш взимай SVS 2000.Ако имаш място-РВ,ако нямаш-SB.Аз съм с почти същото помещение/около 21 квадрата/ и почти същата система,като твоята-Marantz SR5012,предни Dali Zensor3,съраунд Dali Zensor1,център Dali Vokal, атмос Dali Alteco. и суб SVS SB 2000.В тази комбинация и при тази квадратура на помещението повече не ти е нужно.Вземи си стойки за колоните,разположи ги правилно,позиционирай добре суба и ще се получи много добър ефект и при музика и при филми.Аз пробвах и Dali Zensor 7 за предни,но 3-те при мен изкарват по добър звук,заради оптималното им позициониране,което при 7-те нямаше как да се случи без да изхвърлям мебели.
    Този пост е редактиран от jordanik; 16-12-18 в 18:02.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #11

    Отговор: избор на субуфер

    Здравейте,
    Мина много време, а аз все още не съм се оборудвал със суб. Не исках да разводнявам темата, но голям компромис ли е Velodyne Impact 12 спрямо SVS SB 2000, че гледам има някакви намаления в нета?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #12

    Отговор: избор на субуфер

    Не съм слушал точно този модел на Volodyne. По-високия им клас съм слушал 2 модела и са добри, но струваха в пъти повече.
    Това на теория е далече от тях от гледна точка на параметри.
    Това, че по спецификация слиза до 32 Хз е доста слабо представяне за филми. За музика е достатъчно.
    Не знам на каква цена е спрямо SB-2000, който от своя страна технологично е доста по-подходящ за теб - малък, лесен за разполагане, достатъчно мощен за твоята стая и слизащ под 20Хз.
    Аз лично съм го тествал вкъщи и ми дойде слабичък за моите 35 кв помещение. При теб ще е повече от достатъчен.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #13

    Отговор: избор на субуфер

    Благодаря! Разликата си е 600-700 лева, но пък кеф цена няма, така че отново Благодаря.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #14

    Отговор: избор на субуфер

    Здравейте уважаеми съфорумци,
    Аз суб така и не си купих, и предколедно ми минават пак някакви мисли. Гледах някакви онлайн магазини и се загледах в SVS SB12-NSD и REL HT 1205, компромис ли са спрямо SB-2000 или..?

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #15

    Отговор: избор на субуфер

    Знам, че ще те хвърля в тотално различна посока и много далеч от това, което си гледал до сега, но погледни XTZ 10.17 EDGE. 700W работни/1200W пик. Аз също гледах SVS PB1000/SB2000, поради ограниченото място. XTZ 10.17 EDGE е същия размер.

    Плюсовете му са:
    + може да запушиш портовете и става затворен. Например, ако искаш да си го запушваш като слушаш музика или ако стаята не е подходяща и се получава бучене ако е отпушен порта (или двата).
    + има вграден еквалайзер с 3 позиции, както и параметричен еквалайзер, които можеш да използваш за настройка според стаята си, тъй като е много вероятно да не можеш да го позиционираш оптимално.
    + 5 години гаранция на усилвателя. Връщането се поема от тях. Плаща се от клиента само тогава, когато не е установен проблем.

    Минусите са:
    - няма как да го чуеш. Ако си от Пловдив, мога да ти предложа да дойдеш да го чуеш, между другото.
    - доставката е от Швеция и добавя 40 евро към цената. Идва с UPS обаче за една седмица.

    Не съм ги сравнявал със SVS, но много други хора са правели сравнението, тъй като моделите са конкурентни и като характеристики, и като цена.

    Моето мнение е, че това е доста потентен събвуфер. На моменти просто ми става неудобно да гледам филм и намалям силата на звука. Всичко се тресе и сякаш стаята диша, особено на по-ниски честоти.

    Ако искаш по-голям (12"), можеш да вземеш и XTZ 12.17 EDGE. Ако гледаш 12", може да обмислиш и Cinema серията им. Него не можеш да го направиш затворен, защото отворите не подлежат на запушване, но май е доста по-силен за филми конкретно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на тонколони и субуфер
    От flawless във форум Аудиотехника
    Отговори: 8
    Последно: 20-03-14, 11:08
  2. Помощ за избор на активен субуфер
    От AccurseD във форум Аудиотехника
    Отговори: 7
    Последно: 06-02-13, 21:06
  3. Помощ за Избор на субуфер за домашно кино!!!
    От toto_vd във форум Тонколони
    Отговори: 0
    Последно: 15-10-11, 12:09
  4. Съвет за избор на субуфер.
    От elcos във форум Тонколони
    Отговори: 23
    Последно: 17-03-09, 12:31
  5. Избор на субуфер
    От ste1 във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 22-02-09, 01:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе