Резултати от 1 до 5 от общо 5

Говорители eminence за домашна употреба

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    3
    #1

    Говорители eminence за домашна употреба

    Здравеите имам 2 тонколони със следните говорители в тях, това са говорителите във едната от двете тонколони 3лентови
    https://www.eminence.com/speakers/sp...odel=Delta_12A
    https://www.eminence.com/speakers/sp...del=Alpha_8MRA
    https://www.eminence.com/speakers/su...l/?model=APT80
    искам да знам колко вата са ,защото са правени и продавача не знае мощноста им. имам усилвател които е от 4до 16 ома
    на 4 ома е 2х270вата на 6 ома е 2х 220вата на 8 ома е 2х160вата ,има режим които удвоява мощноста на 2х300-320вата 8 ома
    качил съм и снимка как изглеждат тонколоните , за филтарът немога да кажа в момента какъв е ,но ще го сменя ако се налга това не е проблем.
    Вапросът ми е дали мога да ги използвам със моя усилвател колко ватове и Омове са? мерси .
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Иван23; 11-02-20 в 06:43.

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #2

    Отговор: Говорители eminence за домашна употреба

    Вземаш един мултиметър/мултицед и мериш импеданса/съпротивлението колко е на терминалите им.
    Относно колко Watt-a са, ако са верни характеристиките им (което силно ме съмнява) , трябва да са около 560 W (на тонколона) -дали китайски или истински ватове...
    Но това не същественното в случая, а колко е чувствителноста им dB. A тя е доста висока.
    Така. че 100 W (да приемем че са 8 oмa общ импеданс) истински, ще са достатъчени добре да ги захранят Без да се притесняваш че ще изгорят.
    Този пост е редактиран от tek; 09-02-20 в 18:10.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: Говорители eminence за домашна употреба

    метси Tek до колкото разбирам аз има и роля в случея и филтърат как е направен така знам но няман снимки от него говорителите са eminence USA просто са по стария вариант кадето от зат е цветния етикет до колкото четох са еднакви по спецификации.
    https://reverb.com/item/9692309-emin...-ohm-speaker-a е това е 12`` 8" цата е със жълт стикер отзад. мерси начи ще си ги използвам. това със мълтицеда него разбрах защото никога несъм използвал такъв.

  5. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #4

    Отговор: Говорители eminence за домашна употреба

    Примери съпротивлението (Ом) преди да си използваш "сватбарските" тонколони. Да не се окаже по малък импеданса (малко вероятно о, но все пак щом са правени).
    Ако не знаеш как се измерва или не искаш да се научиш, отиваш в най близкият сервиз за аудио, ТВ техника за да ти го премерят.
    Можеш и да отвориш и да разгледаш внимателно филтъра.

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    3
    #5

    Отговор: Говорители eminence за домашна употреба

    dobre
    Този пост е редактиран от Иван23; 09-02-20 в 19:33.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Говорители за ресивър
    От mongoose във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 14-03-17, 17:25
  2. Говорители
    От smokey във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 1
    Последно: 15-01-14, 19:11
  3. Избор на говорители.
    От Bobini във форум Автомобили
    Отговори: 0
    Последно: 30-10-13, 19:57
  4. Питане за говорители 8 ома
    От cotecna във форум Аудиотехника
    Отговори: 31
    Последно: 04-06-12, 14:56
  5. Съвет за принтер за домашна употреба
    От dmitry във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 09-07-10, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе