Страница 4 от 12 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 172

Избор на субче за стая

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #46

    Отговор: Избор на субче за стая

    Той каза, че поставянето на субвуфера на друго място, не е вариант.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    37
    #47

    Отговор: Избор на субче за стая

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Не е само при теб така. Всеки суб ще звучи по същия начин. В определени части от стаята няма да има бас, а в други ще има. Въпросът е да има бас там, където седиш, когато гледаш филм/слушаш музика. Аз също имам нули на няколко места, докато се разхождам.
    Ако искаш да покриеш цялата стая с бас, трябва да сложиш поне още един суб някъде.
    Настройката на множество субове е сложна работа. Правилната настройка дори на един е сложна работа.

    Няма от къде да купиш XTZ-то. Трябва да го поръчаш директно от тях. Може да им го върнеш в срок от 30 дни, но ако го върнеш, защото не си го харесал (а не защото е дефектен), връщането е за твоя сметка. Те ще ти помогнат да намериш най-изгодната цена, но трябва да си платиш куриерската услуга. Няма да ти върнат и сумата за първоначалната доставка. Това означава, че за едната проба ще си 80лв назад + цената на връщането, която със сигурност ще е ПОНЕ 100лв, ако не и двойно.

    Като знам, че изпращането на един телефон по куриер от тук до Швеция струва 80лв (най-ниската цена), представям си колко ще струва 23кг субвуфер.

    Единственото, което XTZ-то ще ти предложи, което другите 2 до сега не са ти предложили, е възможност за финна калибрация според твоето помещение. Това евентуално може да ти позволи да получиш по-добро звучене, отколкото с предните 2 суба за твоята конкретна стая, но няма магически да създаде равномерен бас в цялото помещение.

    Аз имам XTZ-то. Питай ако имаш въпроси.
    Ами ако се реша да го взимам ще пиша

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    И още нещо - няма как да прослушаш само суб без цялата система. Субовете не са за слушане на музика , а само за допълване на някои от ниските честоти.
    Аз не слушам само суб-а, слушам го с всичките колони, настроени през на denon avr-x2600h odyssey, и да напълно съм съгласен с теб, че субуфер-а е за допълване

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Може да звучи глупаво. Но, щом не си постигнал това, което целеше със SUB-a , какво те кара да мислиш, че и с трети ще се получат по-добри резултати?
    Трябва да си обмислиш концепцията, а именно правилна настройка, позициониране на по-добро място.
    Знам, че при нашите малки жилища (кутийки) е малко трудна задача . Но опитай, ако не си го върнал.
    Сложи SUB-a на мястото от което слушаш (пусни добра музика със low ниски /честоти), и започни да лазиш във стаята докато откриеш мястото с най-добър нисък/басов звук.
    Позиционирай субуфера на това място или в близост до него.

    Има едни други магии които се казват mini DSP, които коригират несъвършенствата във системата.
    Някой производители на субуфери, вграждат DSP-та директно в тях.
    Можеш ли на лично да ми обясниш или тук точно примерно ето това https://www.soundimports.eu/en/minidsp-2x4-boxed.html какво може да направи, защото причината да върна SVS-a беше че на дивана, където е позицията на слушане, от лявата страна, не се чуваше никакъв бас, и някъде от средата на другата страна, всичко си беше ок. Та това устройство какво може да промени, защото от теб разбирам за тях? И нещото което ме кара да си мисля, че може да е по-различно с XTZ-o е именно портовете отпред, защото малко или много по-голямата част от звуковите вълни ще ходя там къде ще е зоната на слушане

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #48

    Отговор: Избор на субче за стая

    Портовете нямат особено значение. Ако не чуваш бас на определено място, то причината не е в наличието или липсата на портове. Портовете няма да “хвърлят” звука към конкретна част на помещението, за да усилят ефекта там.

    Причината да нямаш бас в единия край на дивана е в реакцията на субвиферът спрямо стаята. Стаята ти прави така, че да нямаш бас на това определено място. Чул си бас там с полк-а, защото е отворен и самият тип бас е различен (по-дълбок и бумчащ), но той пак е бил неравномерен в една и съща честота в двата края на дивана.

    Който и суб да сложиш на това място, в единия край на дивана ще имаш различни честоти, отколкото в другия.

    Ако искаш да го избегнеш този ефект, ти трябват 2 суба или трябва да преместиш този, за да може поне на дивана да се чува равномерно.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #49

    Отговор: Избор на субче за стая

    Не вярвай на тоя Одисей сляпо , донаправи си настройките на суба ръчно. Щом SVS не ти харесва , трудно ще намериш по -добро под тия пари. Полка явно не ти свири , а ти думка.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    37
    #50

    Отговор: Избор на субче за стая

    Май скоро ще развявам бялото знаме . Има ли начин с някакви звуко-изолационни платна това да се коригира или решението е само смяна на мястото Защото със сигурност нямам място за още един субуфер

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #51

    Отговор: Избор на субче за стая

    Не. Акустичното третиране на стаята може да реши проблем с прекалено силна честота някъде (ако в единия край на дивана бучеше, а в другия се луваше добре, например), но не може един вид да “преразпредели” честота там, където я няма.

    Настрои ли фазата на субвуфера преди да пускаш Audyssey?
    С колко позиции пусна Audyssey? Нали видя, че всяка следваща позиция не трябва да е на повече от 60см от първата, защото иначе ще се появят проблеми и грешки в изчисленията.

    Също така не си казал и как ги правиш тези тестове на баса. С музика ли? Използвай филми. В Direct режим на ресивера.
    Ето ти един торент с демо сцени от различни филми/концерти и т.н.

    748dce696ada41920ef68688aa1d62e47e077e01
    Този пост е редактиран от w00x; 12-07-20 в 01:19.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    37
    #52

    Отговор: Избор на субче за стая

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Не. Акустичното третиране на стаята може да реши проблем с прекалено силна честота някъде (ако в единия край на дивана бучеше, а в другия се луваше добре, например), но не може един вид да “преразпредели” честота там, където я няма.

    Настрои ли фазата на субвуфера преди да пускаш Audyssey?
    С колко позиции пусна Audyssey? Нали видя, че всяка следваща позиция не трябва да е на повече от 60см от първата, защото иначе ще се появят проблеми и грешки в изчисленията.

    Също така не си казал и как ги правиш тези тестове на баса. С музика ли? Използвай филми. В Direct режим на ресивера.
    Ето ти един торент с демо сцени от различни филми/концерти и т.н.

    748dce696ada41920ef68688aa1d62e47e077e01
    Какво ще рече дали съм настройл фазата, като цяло си е бях оставил на 0 и после след Audyssey взех да е мърдам да видя дали ще има някаква голяма разлика. И да това с 60-о сантиметра си го спазвам. Иначе тестовете ги правя и с музика и с филми, и с такива клипчета които са само за херци

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #53

    Отговор: Избор на субче за стая

    Ами това, което си написал, ще рече. Дали си я настроил правилно между 0 и 180 преди да правиш каквото и да било друго. Това има голямо значение и може да има огромен ефект върху баса в стаята. Още повече, че тук не е 0 / 180, а имаш врътка, която позволява фини настройки.

    На колко си сложиш кросоувъра в ресивера? На колко ти го настрои Audyssey след калибрацията?

    Когато правиш тестовете пускай на DIRECT режим, за да елиминираш калибрациите на Audyssey. Ако тогава имаш бас, значи просто Audyssey не си е свършило работата и трябва да го пускаш пак или да използваш графичния еквалайзер, за да правиш настройките ръчно.

    Правилното настройване на субвуфера може да отнеме седмици. Не непрестанно, разбира се. Просто на единия филм ще ти звучи добре, но после ще пуснеш друг, на който няма да е толкова добре и ще трябва да го донастроиш, и така още към 10 пъти. Същото и с музиката.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    37
    #54

    Отговор: Избор на субче за стая

    Ами аз го пробрах и с LFE и без, както го дават по спецификация в средата, но на direct режим не съм пробвал, Имам може би една добре новина, в дясно от телевизора, където съм нарисувал че има врата, в ъгъла (зад нея) всъщност имам аквариум, тия дни може би ще има шанс да се премести на друго място (на мястото където трябва да е суб-а) и там ще има място за суб, Та на това място да кажем че няма да имам проблеми с размерите на суб-а. Аз един път ги прижалих парите какво е най-доброто което може да се вземе до 1200 лева, като не целя да стигам този таван, защото първоначално си бях харесал
    https://www.avitel-bg.com/yamaha-ns-sw300, но гледам че и https://www.xtzsound.eu/product/sub-10-17-edge този е като херци е със същите параметри, а и полк-а също ми хареса как свири. Там не мога да сложа пак нещо много голямо, а и не ми и трябва, но за сметка на другото място, мога да го въртя и да го дърпам напред назад има място.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #55

    Отговор: Избор на субче за стая

    Ами аз го пробрах и с LFE и без, както го дават по спецификация в средата
    Това не го разбрах.
    Ако говориш за Phase-а, LFE-то няма общо. Това си е просто входа. А при phase няма спецификация. Всичко е строго индивидуално според помещението и позицията.

    Не е гаранция, че на новото място ще е по-добре. Ако можеш, сложи го там преди да местиш перманентно аквариума и да прекарваш кабели. И слушай на Direct режим винаги, когато правиш тестовете.
    И също така си настрой Phase-а преди да правиш каквито и да било други настройки/калибрации.

    Използвай този калкулатор и виж къде ще е по-добро място в конкретната стая.

    https://www.hunecke.de/en/calculators/loudspeakers.html

    Там не мога да сложа пак нещо много голямо, а и не ми и трябва
    Напротив. Трябва ти. И сам си казал, че имаш липса на бас в единия край на дивана. По-голям суб може да реши този проблем, защото ще създаде по-голямо налягане в стаята ти.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    37
    #56

    Отговор: Избор на субче за стая

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Това не го разбрах.
    Ако говориш за Phase-а, LFE-то няма общо. Това си е просто входа. А при phase няма спецификация. Всичко е строго индивидуално според помещението и позицията.

    Не е гаранция, че на новото място ще е по-добре. Ако можеш, сложи го там преди да местиш перманентно аквариума и да прекарваш кабели. И слушай на Direct режим винаги, когато правиш тестовете.
    И също така си настрой Phase-а преди да правиш каквито и да било други настройки/калибрации.

    Използвай този калкулатор и виж къде ще е по-добро място в конкретната стая.

    https://www.hunecke.de/en/calculators/loudspeakers.html



    Напротив. Трябва ти. И сам си казал, че имаш липса на бас в единия край на дивана. По-голям суб може да реши този проблем, защото ще създаде по-голямо налягане в стаята ти.
    Като цяло говорех за LFE, защото когато изпозлвам тази функционалност, в "картинката" когато пускам одисей, пише да си направя филтър-а (LPF), да е към средата. И след това пробвах без LFE тоест с двата чинча. И след всяка една настройка, почвах да се заигравам с phase въртялката. Но явно е било грешно това. Имам един въпрос, понеже до сега не ми се е налагало да изплозвам phase копчета, какво трябва да се чува (на мястото за слушане) след като почна да го настройвам. На местата където не се е чувало бас да има такъв или поне да започне да се чува, или на местата където се е чувало да има още по-силен такъв, защото знам какъв е ефекта само при обикновенни колони.
    Днес се заиграя с този калкулатор, но след като измерих стаята се оказа, че холовото място е около 18 кв.м. а вече ако се прибави и бокс-а които е за кухнята става около 25кв.м. Та за това хола, 10-ка няма ли да е достатъчна

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #57

    Отговор: Избор на субче за стая

    Да, напълно грешно си го направил. Нищо, всички се учим.

    LFE е Low Frequency Effects. Това е отделният канал *.1 на филмите, по който се чува само бас.
    Ако свържеш субвуферът през LFE входът със субвуфер кабел, Crossover-ът (честотата, под която сигналът да се възпроизвежда от субвуфера) се контролира от ресивера. Ако включиш на чинчове, Crossover-ът се контролира от врътката на гърба на суба. Вторият вариант е предвиден за по-стара техника или стерео усилватели без вграден Crossover.

    Какъв кабел използваш? Специален субвуфер кабел или нормален кабел с чинчове, като ползваш само единия?

    При калибрацията с Audyssey пише нивото на звука да е в средата, а не настройката за Crossover-а/Low Pass Filter-ът.
    Свързваш суба на LFE входът към ресивера, слагаш нивото на звука в средата, Crossover Frequency-то/Low Pass Filter - до крайно дясно (на LFE стойността). Тогава пускаш калибрацията, но преди това трябва да си настроил Phase на правилната стойност, защото иначе ще се получи бучене, а не бас.

    Измерва се цялото място, което е оградено с врати (с всички преходни помещения и чупки). Измерва се като общо обем, защото субът трябва да го изпълни целия. В идеален вариант, за 25кв.м. помещение трябват 2 суба поне.

    Калкулаторът използвай, за да видиш къде е препоръчително да сложиш озвучителните тела (субът) според вълните, които се образуват в стаята. Това е относително изчисление, защото не е ясно какви мебели имаш в стаята и къде се намират.

    Ако phase-ът е грешен, на места няма да чуваш никакъв бас, а на други места ще чуваш бучене. Чува се като забавен бас. Басът в песента удря, но ти го чуваш със забавяне. Получава се от това, че когато предните ти говорители отиват в едната посока, за да издадат звук, субът отива в другата. Трябва да се движат в една и съща посока по едно и също време, за да се чува еднакво.

    За настройката на Phase... за съжаление не мога да ти кажа как да я настроиш. Аз също в момента се боря с phase-а в моето помещение.
    Четох различни методи.

    Метод #1

    1. Изключваш едната от предните тонколони. Тази, която е по-далеч от суба.
    2. Ресивера слагаш на DIRECT, за да махнеш всякакъв processing.
    3. Пускаш синусуида на честотата, която си настроил за кросоувър в ресивера (60Hz, 80Hz и т.н.). Използвай този софтуер, вместо клипчета от ютуб. https://www.nch.com.au/tonegen/index.html . Има го за всякакви операционни системи и е безплатен.
    4. Заставаш на равно разстояние между суба и тонколоната, която не си изключил и пускаш синусуидата.
    5. Започваш да въртиш PHASE врътката, докато чуваш бученето в средата. По равно между тонколоната и суба.
    6. Това ти е настройката, която трябв да използваш.

    Метод #2

    1. На мястото за слушане слагаш един телефон с инсталиран SPL метър. Ако имаш iPhone/iPad - по-добре. Ако нямаш и Андроид телефон ще стане.
    2. Пускаш синусуида на честотата, която си сложиш за кросоувър в ресивера и въртиш PHASE врътката на суба.
    3. Гледаш на телефона при коя позиция на PHASE имаш отчетени най-високи нива. Оставяш го там.

    Аз лично страшно много се изнервих от цялото това настройване на субове, проблеми със стаята и мерене с телефон, и си поръчах комплект за измерване. :D
    https://www.xtzsound.eu/product/room-analyzer-ii-pro

    Ако и с него не стане - се предавам и си купувам саундбар!

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    37
    #58

    Отговор: Избор на субче за стая

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Да, напълно грешно си го направил. Нищо, всички се учим.

    LFE е Low Frequency Effects. Това е отделният канал *.1 на филмите, по който се чува само бас.
    Ако свържеш субвуферът през LFE входът със субвуфер кабел, Crossover-ът (честотата, под която сигналът да се възпроизвежда от субвуфера) се контролира от ресивера. Ако включиш на чинчове, Crossover-ът се контролира от врътката на гърба на суба. Вторият вариант е предвиден за по-стара техника или стерео усилватели без вграден Crossover.

    Какъв кабел използваш? Специален субвуфер кабел или нормален кабел с чинчове, като ползваш само единия?

    При калибрацията с Audyssey пише нивото на звука да е в средата, а не настройката за Crossover-а/Low Pass Filter-ът.
    Свързваш суба на LFE входът към ресивера, слагаш нивото на звука в средата, Crossover Frequency-то/Low Pass Filter - до крайно дясно (на LFE стойността). Тогава пускаш калибрацията, но преди това трябва да си настроил Phase на правилната стойност, защото иначе ще се получи бучене, а не бас.

    Измерва се цялото място, което е оградено с врати (с всички преходни помещения и чупки). Измерва се като общо обем, защото субът трябва да го изпълни целия. В идеален вариант, за 25кв.м. помещение трябват 2 суба поне.

    Калкулаторът използвай, за да видиш къде е препоръчително да сложиш озвучителните тела (субът) според вълните, които се образуват в стаята. Това е относително изчисление, защото не е ясно какви мебели имаш в стаята и къде се намират.

    Ако phase-ът е грешен, на места няма да чуваш никакъв бас, а на други места ще чуваш бучене. Чува се като забавен бас. Басът в песента удря, но ти го чуваш със забавяне. Получава се от това, че когато предните ти говорители отиват в едната посока, за да издадат звук, субът отива в другата. Трябва да се движат в една и съща посока по едно и също време, за да се чува еднакво.

    За настройката на Phase... за съжаление не мога да ти кажа как да я настроиш. Аз също в момента се боря с phase-а в моето помещение.
    Четох различни методи.

    Метод #1

    1. Изключваш едната от предните тонколони. Тази, която е по-далеч от суба.
    2. Ресивера слагаш на DIRECT, за да махнеш всякакъв processing.
    3. Пускаш синусуида на честотата, която си настроил за кросоувър в ресивера (60Hz, 80Hz и т.н.). Използвай този софтуер, вместо клипчета от ютуб. https://www.nch.com.au/tonegen/index.html . Има го за всякакви операционни системи и е безплатен.
    4. Заставаш на равно разстояние между суба и тонколоната, която не си изключил и пускаш синусуидата.
    5. Започваш да въртиш PHASE врътката, докато чуваш бученето в средата. По равно между тонколоната и суба.
    6. Това ти е настройката, която трябв да използваш.

    Метод #2

    1. На мястото за слушане слагаш един телефон с инсталиран SPL метър. Ако имаш iPhone/iPad - по-добре. Ако нямаш и Андроид телефон ще стане.
    2. Пускаш синусуида на честотата, която си сложиш за кросоувър в ресивера и въртиш PHASE врътката на суба.
    3. Гледаш на телефона при коя позиция на PHASE имаш отчетени най-високи нива. Оставяш го там.

    Аз лично страшно много се изнервих от цялото това настройване на субове, проблеми със стаята и мерене с телефон, и си поръчах комплект за измерване. :D
    https://www.xtzsound.eu/product/room-analyzer-ii-pro

    Ако и с него не стане - се предавам и си купувам саундбар!
    Леле много благодаря, но ще го пробвам след като оправя нещата с мястото, надявам се другата седмица да е готово мястото. Но сега остава въпрос-а XTZ ли е най-добре от всичките суб-ове които са предложени до момента, ако да да го поръчвам. Или ямахата е ок също, понеже макс размерите които ще разполагам са повече, или е добре да мина на 12 инча, защото виждам че SVS го има с порт на същата цена https://www.avstore.bg/subufer-svs-pb-1000.html? Иначе използвам тези кабели https://www.musicshopellectrica.com/...ldr-300-detail

    Като остатъка от "Ново място за суб" до "десен съраунд" има радятор за парно и за това не ми се слага нещо пред него
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Planemo; 13-07-20 в 15:22.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #59

    Отговор: Избор на субче за стая

    Кабелът е OK.

    Пробвай как звучи там субът преди да подготвяш мястото. Може да се окаже, че на старото звучи по-добре.
    Калкулаторът какво каза за този конкретен ъгъл с аквариума, сравнено с мястото, на което в момента се намира (до секцията)? Кое е по-добре откъм честоти, спрямо мястото за слушане?

    XTZ-то е добър субвуфер. Това, което го прави по-добър вариант от останалите, са множеството възможности за настройка. Вероятността да успееш да го настроиш за своята стая е много по-голяма, но пък дори и с толкова възможности - пак не е лесно.
    Освен това, за новото по-голямо място в ъгъла, за около 1200лв (с доставката) можеш да вземеш 12.17 EDGE, който ще изпълни по-добре цялото помещение от 25кв.м.

    Правилната настройка/интеграция на суб е мнооого досаден и пипкав процес...

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    37
    #60

    Отговор: Избор на субче за стая

    Ами аз до момента всичко съм пробвал там, но с аквариум, и там нещата (въпреки че до някъде не съм настройл всичките неща) там се чуваше по-добре. Иначе калкулатора показа че там ако оставя суб съм между poor и good

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 12 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за стая 36 кв.м.
    От stanislav24 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 22-03-19, 07:55
  2. Избор на нов климатик за малка стая
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1
    Последно: 04-01-19, 19:33
  3. Избор на 55'' ТВ в стая с мого светлина!
    От tsfunkastic във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 03-03-18, 17:55
  4. Съвет за избор на климатик за стая 27 m² ?
    От Мария Василева във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 27-07-15, 18:04
  5. Просавам Субче bench и сателити Thunder
    От svetlio_88 във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 13-06-12, 00:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе