Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19
Like Tree4Одобрявам

Subwoofer защо да е по-голям?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #1

    Subwoofer защо да е по-голям?

    Една от теориите които срещам е че говорителят на Subwoofer -а не трябва да е по-малък от НЧ на фронталните ОТ, това от години го чета и от моя гледна точка така и не мога да разбера каква е логиката.

    В момента моят е 8" а НЧ говорители на фронталните ми са 12". Когато става дума за филми според мен ми дава всичко което ОТ не могат. За музика нещата са доста по-различни, там според зависи или е орязан допълнително (щото с настройката за филми абсолютно скапва звукът, тук става дума за DTS) а за стерео абсолютно без него.

    Та понеже вече цялата ми система я смятам за завършена, Subwoofer -а остана последният елемент за който все още се чудя дали си струва да бъде заменен. Тук трябва да отбележа че при всички обстоятелства така или иначе стереото ще продължава да се слуша без помощта на Subwoofer .

    А сега де, към филмите и сега нямам претенции при DTS-а може и да е по-добре а за стереото хич не ме вълнува. Реално нямам сериозно наблюдение, не съм чувал различни конфигурации и хич не мога да преценя кво да правя. Така и не успях да намеря някакво прилично обяснение що наистина не трябва да е по-малък, повечето твърдят че трябва да е така ама що май и те не знаят.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #2

    Отговор: Subwoofer защо да е по-голям?

    Няма значение колко инча е , въпроса е колко е мощен. В днешно време за стая 20-25 квадрата 150-200 вата стигат. И да е с ниска долна честотна граница. Суб 40 хц е безсмислен.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #3

    Отговор: Subwoofer защо да е по-голям?

    При субвуферите се гледа долната граница и децибелите, които постига, тоест колкото по-ниско слиза с права ачх(запазвайки силата на звука/децибелите), толкова по-добре.
    Относно схващането за размера: колкото по-голям е говорителят, толкова по-лесно и естествено се случва това, от чисто физична закономерност, поради това е много по-лесно е да направиш добър суб с голям говорител, отколкото с малък, то и за това добрите субове с малки говорители обикновено струват по-скъпо.

  5. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #4

    Отговор: Subwoofer защо да е по-голям?

    Някакво бюджетно решение което освен за филми ще се справя добре и при музиката, SVS не са в бюджета.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #5

    Отговор: Subwoofer защо да е по-голям?

    Какво се има предвид под "бюджетно" - колко е бюджета?
    За музика (доколкото съм чел ) тия със затворен обем са по-добрия избор.

  7. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #6

    Отговор: Subwoofer защо да е по-голям?

    Ами при всички положения искам да е 3 цифрена сумата. Да логиката сочи че затвореният обем трябва да е по добър ама.... Мислих даже на моят да му направя нова по-голяма кутия която да е със затворен обем обаче е доста слабичък (60W) а за затворен обем се иска повече сила, а и не знам дали самият говорител ще е подходящ и при тях имаше някаква уловка (вече не се сещам какво бях чел преди години). От друга страна ще му се вдигне долната честота до която стига (дори не я знам колко е) , да сигурно ще стане малко по-стегнат и чист басът ама може да стане и манджа с грозде. Иначе пък не може да му се отрече че при филмите се справя прекрасно.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #7

    Отговор: Subwoofer защо да е по-голям?

    Трудна работа това евтино и хубаво - аз от няколко години се каня и все не му идва реда ...
    Минимума, до който съм го докарал за избор е към 1200лв и основните ми фаворити са :
    https://www.xtzsound.eu/product/sub-10-17-edge
    KEF KUBE 10B

    kube-то го хвалят точно за музика по американските форуми ...

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #8

    Отговор: Subwoofer защо да е по-голям?

    Аз вече съм се превърнал в неофициален brand ambassador на XTZ, така че има още един глас от мен 10.17 Edge-а.

    Друг вариант за суб със затворен обем за музика е https://www.bkelec.com
    Можеш да си внесеш един преди евентуално да са се случили странни неща с поръчките от Англия.

    Имал съм и Taga Harmony TSW12. Също мога да го препоръчам, ако трицифрената сума трябва да е по-скоро към средата на трицифрените числа.
    sotneron одобрява това.

  11. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #9

    Отговор: Subwoofer защо да е по-голям?

    Това има ли вероятност да се справи? Едни са на мнение че е страхотен други че музиката не му е най-силната страна ама се справял добре.... ама кво значи добре, той или може или не.

    Попаднах на това свързване докато рових за HTS 10

    Системата ми е изградена по този начин а хич не ми е хрумвало субуфера да го свържа така, трябва да пробвам може пък да изскочи от там заек.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #10

    Отговор: Subwoofer защо да е по-голям?

    Субуфера не е за музика, а за звукови ефекти , обикновено във филми. Музика със субуфери слушат хлапетиите( и тези със коли-трошки) , които обикновено не разбират...

  13. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #11

    Отговор: Subwoofer защо да е по-голям?

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    Субуфера не е за музика, а за звукови ефекти , обикновено във филми. Музика със субуфери слушат хлапетиите( и тези със коли-трошки) , които обикновено не разбират...
    Събуди се и виж в кой век сме. Това беше преди 30 години. Има много канална музика записана със субуфер от повече от 20г.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #12

    Отговор: Subwoofer защо да е по-голям?

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    Субуфера не е за музика, а за звукови ефекти , обикновено във филми. Музика със субуфери слушат хлапетиите( и тези със коли-трошки) , които обикновено не разбират...
    Защо смяташ така?
    Има производители, които интегрират активни субвуфери в тонколоните си от най-високия клас.
    npb одобрява това.

  16. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #13

    Отговор: Subwoofer защо да е по-голям?

    Загледах се по тази Ямаха, и ми направи впечатление че има BASS (Bass Action Selector System) някаква настройка за филми и музика обаче от описанието на Ямаха не разбрах как точно функционира това, та ако някой има идея и сподели. А и като цяло за субуфера някакво мнение няма да е излишно .













  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #14

    Отговор: Subwoofer защо да е по-голям?

    Аз имам този модел. Звука е убийствен. Ако си в панелка ще имаш кахъри със съседите. Настройката е в едната позиция за филми , другата за музика. Остава на филми и не се бута. То всъщност нищо не се бута на тоя суб. Автоматично се включва и изключва, настройките са през ресивъра / фаза, честоти /.Единствения звучащ като него е SVS 1000 , но е по-скъп. В тая ценова граница няма по-добър суб.
    competition одобрява това.

  18. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #15

    Отговор: Subwoofer защо да е по-голям?

    И аз имам този суб ns-sw300 и все се чудя този конектор "system" за какво служи, четох мануала, но така и не го схванах.Мисля, че е за калибрация, но не съм сигурен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сервиз за subwoofer
    От snaily във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 10-01-15, 14:25
  2. Продавам subwoofer
    От Mugala във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 02-06-11, 19:05
  3. Subwoofer Thunder
    От no_connection във форум Тонколони
    Отговори: 7
    Последно: 28-01-07, 00:15
  4. SUBWOOFER KODA
    От Emoo във форум Тонколони
    Отговори: 14
    Последно: 07-12-06, 12:05
  5. Въпрос за Subwoofer??
    От aleks_77 във форум Тонколони
    Отговори: 5
    Последно: 11-10-06, 17:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе