Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 46
Like Tree12Одобрявам

Съвет за сравнение на тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #31

    Отговор: Съвет за сравнение на тонколони

    Така както си го настроил си доста далеч от пълния потенциал на звука. Суба никога не пречи , освен ако е настроен да думка.

  2.  
     
  3. Novice Аватара на DPanov
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    6
    #32

    Отговор: Съвет за сравнение на тонколони

    Защо?

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Jamo ги пропусни въобще!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #33

    Отговор: Съвет за сравнение на тонколони

    Щото не е онова Jamo , което си извоюва слава преди години.
    Gena_bs и DeepShadow харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,248
    #34

    Отговор: Съвет за сравнение на тонколони

    Последният свестен комплект stereo озвучителни тела бяха (1995) Concert 11 Jamo Concert 11 Speakers review (stereo-amplifier.net)
    Даже "наследникът" D870 Jamo.com | D 870 е много по-зле от тях. С китайски говорители и сглобен в китайска фабрика.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #35

    Отговор: Съвет за сравнение на тонколони

    Китайски стават малко по-късно май, моите "Класик 8" ги бях купувал 95-97г. (не помня вече) и си бяха датско производство, а доколкото помня точно D серията бяха последните произведени в Дания, след придобиването им от Клипш.
    Интересно ми дали си слушал на живо двете споменати серии (Concert 11/D 870), че си толкова категоричен в изказа?

  7. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    983
    #36

    Отговор: Съвет за сравнение на тонколони


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    138
    #37

    Отговор: Съвет за сравнение на тонколони

    Някакъв съвет за настройка , нямам микрофон. А и има мнения, че в някои отношения микрофона помага, в други омазвал картината. Значи настроил съм разстоянията в метри от слушателското място до тонколоната. Децибелите не съм ги засилвал много. Мисля, че последно на +1 ги оставих за фронталните. И с едно отгоре за задни и център. Суба не е настроен да думка. Изрязан е по честота. И не е усилен докрай. Отделно той се управлява по LFE. И нивото на мощността му е контролирано от усилвателя.И не думка и да криви, а подпира само.Настройката на тонколоните е Големи.На субуфера да работи винаги. Без значение стерео или многоканален режим.Ниски и високи честоти не съм настройвал. В упътването си пише, че можеш да ги настройваш в определен режим.Какво друго мога да настроя.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #38

    Отговор: Съвет за сравнение на тонколони

    Фронталните колони на малки сложи, щом суба е на LFE
    https://www.heimkino-praxis.de/av-receiver-einmessen/

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,248
    #39

    Отговор: Съвет за сравнение на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Интересно ми дали си слушал на живо двете споменати серии (Concert 11/D 870), че си толкова категоричен в изказа?
    2004 - официално се премества производството в Китай. D870 все още са им в каталога. Ама дали ползват все още SEAS норвежко производство нямам представа.
    Слушал съм Concert 11, като съм ги сравнявал с приблизително същите като размери и говорители китове на Focal-JMLab и на SEAS. Не им помня вече имената и с каква техника беше теста. Честно казано Focal ни харесаха повече, но и цената им беше "по-добра", ако си ги поръчаш пълен комплект с кутиите.
    D 870 не съм ги слушал, но мой приятел, който е не аудиофил, ами аудиоманиак и заедно правихме споменатите тестове ми сподели, че са доста по-зле. Не ги е разглобявал, но е изпълнил тестове на D870 АЧХ, които с някои условности са се оказали също незадоволителни.

    Но темата се отнася за съвсем друг клас, тип и ценова категория.
    svetlio1 одобрява това.

  12. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #40

    Отговор: Съвет за сравнение на тонколони

    Търси да си купиш или да вземеш от някой микрофон за калибровката. Без него нищо не правиш за субуфера. Не е правелно да въвеждаш разстоянието за субуфера чрез метър. Одисея измерва и сфазиря предни, задни и субуфера. Разстоянието е при мен 3,56 м от субуфер до дивана а Одисей е сложил 7.03 м. Преместих субуфера с 5 см на дясно и новата настойка с Одисей беше с 2 см помалко растоьние и звука стана по добър.
    Gena_bs одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #41

    Отговор: Съвет за сравнение на тонколони

    Трябва да се правят няколко измервания и да се вземе най-вярното. На мен веднъж един ресивър ми измери с метри разлика от действителното разстояние. Иначе проверявам с обикновена лазерна рулетка за контрол. В общи линии без допълнителни ръчни корекции не се получава желания звук.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    138
    #42

    Отговор: Съвет за сравнение на тонколони

    Слушател, сложил съм ги на големи. Защото суба не работи винаги. Каква ти е идеята. Баса да идва само от суба. Примерно, разтоварва се тонколоната и дава по чист звук в среди и високи. Разтоварва се и усилвателя. Като не захранва баси. Статийката е много полезна. Явно ше трябва да намеря микрофон. Или мнооого ръчни тестове. С разстояния и децибели.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от npb Виж публикацията
    Търси да си купиш или да вземеш от някой микрофон за калибровката. Без него нищо не правиш за субуфера. Не е правелно да въвеждаш разстоянието за субуфера чрез метър. Одисея измерва и сфазиря предни, задни и субуфера. Разстоянието е при мен 3,56 м от субуфер до дивана а Одисей е сложил 7.03 м. Преместих субуфера с 5 см на дясно и новата настойка с Одисей беше с 2 см помалко растоьние и звука стана по добър.
    А,другите тонколони как ти ги измерва Одисея. Равни ли са горе долу на реалното разстояние. Или като при суба. Си изчислява различно разстояние и при тях.
    Този пост е редактиран от simeonbf; 27-01-21 в 22:29.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #43

    Отговор: Съвет за сравнение на тонколони

    На грешен път си.активния суб не товари а разтоварва ресивъра.Когато сложиш колоните на малки под определена честота ,общоприето 80мхц звука ще идва от суб.Когато са на големи се опитват да свирят цялата често та доколкото могат.
    simeonbf одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #44

    Отговор: Съвет за сравнение на тонколони

    И се смесват ниските от ОТ с тези от суба и става мармалад. Горната граница на среза на суба , трябва да ти е долна граница на ОТ. При мен например среза е на 80 хц, демек суба ми е от 16 хц до 80 , а ОТ ми са срязани от 80 хц. Суба е с активен усилвател и нищо не взима от усилвателя освен входния сигнал. В твоя вариант си товариш ресивъра и колоните. Отделно колоните ти нямат необходимата долна граница да възпроизведат ниските честоти и затова ти казах , че с тия настройки скоро няма да чуеш потенциала на ресивъра и тонколоните си. Проследи пак линка , който съм ти дал - абсолютно на елементарно ниво е обяснено, мога да ти пусна линкове на звукоинженери с подробни обяснения , но ще ти дойде много. 80 херца не е произволно измислена граница - стандарт е , но според обстоятелствата среза може да варира от 60 до 100 хц / 100 хц ако фронталните колони са съвсем зле за ниски честоти/.

  18. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #45

    Отговор: Съвет за сравнение на тонколони

    Предни, център и съраунд Одисея е измерил разстоянията както реалните. Само субуфера е не реално разстоянието. По фаза е точно. Пробвал съм да сложа на суба реалното разстояние, звука на суба е много зле. Внимай с коментарите на потребители които нямат Одисей калибровка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за избор на ресйвър и тонколони
    От chorlavia във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 426
    Последно: 19-08-22, 17:57
  2. Съвет за ресивър и тонколони
    От ellidess във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-15, 20:51
  3. Съвет за тонколони за ТВ
    От VID във форум Тонколони
    Отговори: 8
    Последно: 12-05-12, 11:30
  4. съвет за телевизор и комплект тонколони
    От kaki във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 31-12-11, 22:57
  5. Съвет за избор на тонколони
    От hristoslav2 във форум Тонколони
    Отговори: 34
    Последно: 05-03-09, 17:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе