Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 109

Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #76

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от ehe Виж публикацията
    Даммм попрочетох малко. Ще купя веднага каквото е нужно, само да подкарам тази система с най- доброто качество, което ни позволява. Оптика не. Нали това искаме да избегнем!


    Коаксиалния кабел ще подържа ли по- добро качество на пренос от оптичния?
    Съжалявам за въпросите, но нямам опит в тази сфера.

    .
    На теория през коасиалния цифров кабел "минава'" 192 KHz 32/24 bit (може и да греша).
    Но, от тези цифри не означава, че аудиото мигновено е по-добро.
    Повечето записи са със CD качество. Изключения правят класическите и джаз албумите основно (последните години) : DSD, hi-res. MQA Покрай стрийминг платформите вече се срещата записи 44.1 KHz/ 24 bit.
    Което не си е точно hi-res.
    Ако един албум е добре записан и мастериран/сготвен в студио, той да звучи добре, отколкото всичко останало.

    Rаkeеm ти е отговорил много правилно.
    Този пост е редактиран от tek; 04-12-21 в 00:03.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #77

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Имам един хард 500 гб на компа само с музика и се стриймва чудесно на ресивъра по wi-fi, не знам тмоя ресивър има ли wi-fi, ако има значи не е проблем, но и само спотифай да пуснеш пак ще имаш много музика

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #78

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Нека си поръча една карта от Емаг и да тества оптичната спрямо интернет връзката, ако не чуе разлика, връща картата и си слуша през интернет.

  5. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #79

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Не знам от колко години са ресиверите с и-нет платформи за да разбера колко години съм изпуснал от живота си.И HEOS-а е нещо велико.Друг е въпроса за честата смяна.Вече имам 3 +2 по-малки за спални.
    Ама сега като слушам TUNE IN радиостанциите са подредени по жанрове,влизаш в музика и пак си избираш стил,тук вече е малко по-трудно докато намериш коя станция е най-близка до вкуса ти както като музика,така и като акустика,която искаш да чуваш.Запазваш в любими и сменяш по желание,
    За сега имам само 3 запазени,ама от толкова много дори е трудно да отделиш време за това.
    Та за тези които слушат рок предлагам да чуят ASTERISK RADIO,а за блус -THE BLUES COVE(Canada).
    Моя музика имам на CD дискове,mp3 записани на dvd дискове и памети,както и FLAC ,както и плейлисти в DEEZER,но като си манериш станция на която пускат музика по вкуса ти,често можеш да чуеш позабравено парче или нещо старо или ново ,пропуснато.Пък и не знаеш коя е следващата песен.

  6. ehe
    ehe е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #80

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Човек продължаваш да не разбираш и да задаваш едни и също въпроси.
    Ти имаш ДАК, който е интегиран в усилвателя, но няма как да го вържеш към цифровите изходи, тъй като вградената ти аудио карта няма цифров изход.
    За това ти трябва аудио карта с цифров изход(вградена или външна, няма значение), за да си вържеш компа с ДАК-а на усилвателя.
    Разликата между външния ДАК и вградения ДАК, е като външната и вградената аудио карта, едно и също нещо, което върши една и съща работа, като разликата може да е само в качеството.
    Ако искаш външен ДАК с по-добро качество от вградения ще трябва да дадеш много повече пари + пари за аналогови кабели.
    С твоята система няма да откриеш разлика в качеството между двата варианта, просто е нисък клас усилвател и нисък клас колони.
    Разлика между оптиката и коаксиалния също няма да откриеш, само дето качествена оптика е три пъти по-евтина от качествен коаксиален.
    Много благодаря за разясненията. Когато нямам никаква база за сравнение на тази техника, нормално е да задавам тук такива въпроси за качеството. Вие сте хората занимавали се с ресийвъри, саунд карти, ДАК-ве и т.н. Ако не питам вас, кой?
    Ама много добре разбирам за ресийвъра и вградения ДАК. Въпросът тук, беше насочен към ДАК или саунд карта, кое е по добре да взема и как може звука да бъде по- добър? Разбрах, че със саунд карта е по безобидния и евтин вариант. Почнах да разбирам, че с ДАК рискувам за качество и висока цена. Колко е цената + кабелите? Ако си струва ще ги дам. Да не забравяме, че имам флаг файлове на ПС-то. Също така тук започнах да чета за Фообар 2000. С две думи леко започнах да навлизам, благодарение на вас и този форум.

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    На теория през коасиалния цифров кабел "минава'" 192 KHz 32/24 bit (може и да греша).
    Но, от тези цифри не означава, че аудиото мигновено е по-добро.
    Повечето записи са със CD качество. Изключения правят класическите и джаз албумите основно (последните години) : DSD, hi-res. MQA Покрай стрийминг платформите вече се срещата записи 44.1 KHz/ 24 bit.
    Което не си е точно hi-res.
    Ако един албум е добре записан и мастериран/сготвен в студио, той да звучи добре, отколкото всичко останало.

    Rаkeеm ти е отговорил много правилно.
    Благодаря, такъв отговор очаквах. Сетовете ми са добре мастерирани и за това си ги свалям. От платформите е кофти качеството, дори на обикновени колони да слушам. Да не говоря за онлайн радиата и т.н. За сега на ресийвъра съм пускал само фм радио, ще преслушам нет радиата и ДАБ също. Може и да се изненадам, знам ли.

  7. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #81

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от ehe Виж публикацията
    Благодаря, такъв отговор очаквах. Сетовете ми са добре мастерирани и за това си ги свалям. От платформите е кофти качеството, дори на обикновени колони да слушам. Да не говоря за онлайн радиата и т.н. За сега на ресийвъра съм пускал само фм радио, ще преслушам нет радиата и ДАБ също. Може и да се изненадам, знам ли.
    Странни изказвания.Приятел ти сигурен ли си ,че по качество ще познаеш mp3-ка от това което ще чуеш на платфотма?С твоите или които да са колони до 3к?
    Май пак ще си залагам името...Ама този път поне за бутилчица Савой.не че го пия,ама да боли.
    ''Да не говорим за онлайнрадиата''(които казах по -горе).

    п.с. И колко DAB радиа хващаш,ако не е тайна?
    Този пост е редактиран от inches9; 04-12-21 в 14:45.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,559
    #82

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    FM радиата са с отчайващо качество от доста години вече - нищо общо с преди години, май сите карат на готови плейлисти с мр3 (макс 128Кбит/с) ...
    Онлайн радиата поне има и някой с доста по-добро качество от нашите ФМ, а в тоя ред на мисли и не очаквам подобрение при преминаването им към ДВБ ...

    Още в началото ти написах, че не виждам голям смисъл във влагането на сериозни средства за слушането основно на мр3, така че като гледам имаш всичко необходимо (стерео ресивъра си поддържа необходимото мрежово възпроизвеждане) и просто се иска малко настройка , за да тръгне безпроблемно - с наличната техника и главно изходящи файлове, няма смисъл о повече инвестиции.

  10. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #83

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    FM радиата са с отчайващо качество от доста години вече - нищо общо с преди години, май сите карат на готови плейлисти с мр3 (макс 128Кбит/с) ...
    Онлайн радиата поне има и някой с доста по-добро качество от нашите ФМ, а в тоя ред на мисли и не очаквам подобрение при преминаването им към ДВБ ...
    То подобрение с цифровите радиа разбира се ще има,ама колко ще са те и дали на теб ще ти харесва избора на точно някой редактор от малкото на брой налични.
    Не е въпроса само в качеството,има и RADIO1rock,не е лошо,но от 2-3 бг радиа в тзои жанр каква е вероятноста на теб да ти хареса...Е...по-голяма е от колкото да ти се падне 6-ка от тотото,ама все пак недостатъчна.

  11. ehe
    ehe е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #84

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Странни изказвания.Приятел ти сигурен ли си ,че по качество ще познаеш mp3-ка от това което ще чуеш на платфотма?С твоите или които да са колони до 3к?
    Май пак ще си залагам името...Ама този път поне за бутилчица Савой.не че го пия,ама да боли.
    ''Да не говорим за онлайнрадиата''(които казах по -горе).

    п.с. И колко DAB радиа хващаш,ако не е тайна?
    От ПС-то през експлорер имам на предвид и затова си свалям файловете, защото онлайн звучат зле. Примерно soundcloud или mixcloud. Нямах предвид нетфликс деезер и т.н. А с ресифъра, следва да пробвам ДАБ и нет радиата. После и приложенията. Не им дошъл реда все още. Всичко се случва прекалено бързо.
    То, ако е за Савой... никакви проблеми.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #85

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    DAB няма да можеш да пробваш в Бг поне още 30 години

  13. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #86

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от ehe Виж публикацията
    От ПС-то през експлорер имам на предвид и затова си свалям файловете, защото онлайн звучат зле. Примерно soundcloud или mixcloud. Нямах предвид нетфликс деезер и т.н. А с ресифъра, следва да пробвам ДАБ и нет радиата. После и приложенията. Не им дошъл реда все още. Всичко се случва прекалено бързо.
    То, ако е за Савой... никакви проблеми.
    Нет радиата ще ги пробваш,ама не знам как.Аз не следя много и на ММ плеъри карах знаещи да ми слагат радиа.Сложат нещо,един път го има,после го спряли.Сигурно има възможност,ама вместо мнго знания предпочитам лесното,удобното и приятното.
    DAB радиа дори не знам кви има изобщо които можеш да хванеш.
    И никога от 10 години не ми е дошло на ум да използвам компютър за такива цели,в момент когато всяка техника е компютър-ресивер,телевизор,ММ плеър,CD.DVD/blu ray...
    Моите лаптопи постояно са в движение по стаите.Да разкачам кабели или да си оставя само за тази цел такъв?И тогава започват мъките,кво да има...И след 2 години трябва да го сменя(вероятно)Ами по-добре да си сменя тв-ра и ресивера,поне ще имам съвремена техника.
    И няма да имам...макарон в устата на Мона Лиза(под тв-ра)
    Не знам колко струва компютър пригоден за такава цел,но едва ли е по-евтино от долното?И какви му са характеристиките,напр. сигнал/шум?
    https://www.avitel-bg.com/yamaha-mus...k-audio-player



    Изключителна звукова чистота
    Тънък размер, страхотно качество





    Въпреки тънкия си корпус, NP-S303 съдържа богато ноу-хау и технологии вътре, култивирани от дългия опит на Yamaha в разработването на Hi-Fi. Започвайки с щателно подбрани части с високо качество на звука, пътят на сигнала е сведен до минимум, аналоговите и цифровите схеми са получили напълно отделни блокове, а генерирането на шум е напълно потиснато.

    https://europe.yamaha.com/en/product...303/index.html

    https://europe.yamaha.com/en/product...ler/index.html

    Тези продукти се правят за hi-fi т.е. с качествени компоненти за целта.Дори и да остарее пак ще си има основата на която трябва да се стъпи.З

    За малко повече може и това
    https://avelectronics.bg/index.php?_...rice&order=ASC

    https://europe.yamaha.com/en/product...70d/index.html
    За Савой няма проблеми,ама няма как да искам повече за мач който съм го гледал.
    Всъщност един път и това се случи,един се хвана на бас за резултат,като не знаеше,че мача беше минал.Все едно сега да се хванем за
    Челси-У,Хям.Аз давам 2
    Ами аз виновен ли съм му,че се обзалага за неща които не знае(или не иска да знае)

    п.с. Ооооп,добре,че никой не ма хвана.Давах 2,ама забравих че мача е У.Х.-Челси....т.е. победа за У.Х.=1
    Този пост е редактиран от inches9; 04-12-21 в 21:24.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #87

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    За DAB радиж трябва външна антена като онези от комунизма и второ в Бг няма скоро няма да има както казах
    Нет станциите са хиляди и се настройва елементарно и са безплатни, качеството е добро , няма шум и прекъсване

  16. ehe
    ehe е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #88

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Звуковата карта не баца. Или аз не мога да я подкарам или оптичният и изход не е наред. Ресийвъра е на оптикал. ПС-т е засякло картата, настроийл съм саунда на ПС-то да е на звуковата карта. Драйверите са наред. Оптичният кабел е свързан на изход на звуковата карта към ресийвъра. Всичко това с няколко смени / размени на USB изходите на ПС-то.
    https://drive.google.com/file/d/1rv0...ew?usp=sharing

    Утре ще пробвам на служебния комп.

  17. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #89

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Цитат Първоначално публикувано от ehe Виж публикацията
    Звуковата карта не баца. Или аз не мога да я подкарам или оптичният и изход не е наред. Ресийвъра е на оптикал. ПС-т е засякло картата, настроийл съм саунда на ПС-то да е на звуковата карта. Драйверите са наред. Оптичният кабел е свързан на изход на звуковата карта към ресийвъра. Всичко това с няколко смени / размени на USB изходите на ПС-то.
    https://drive.google.com/file/d/1rv0...ew?usp=sharing

    Утре ще пробвам на служебния комп.
    spdif може да е проблема,дали на у-та или кабела...кофти история.
    Като гледам какви мъки изтърпяваш само и само да подкараш някъв комп вместо hi-fi у-во....Ами като го смениш след 2 години пак ли ще слагаш най-добра звукова карта и ще продължаваш с мъките.
    Ти си знаеш де,ние само поддържаме огъня.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #90

    Отговор: Избор на колони за ресийвър YAMAHA R-N303D

    Нещо не правиш както трябва.
    Къде си включил оптиката в digital in или в digital out?
    Виж също да ъпдейтнеш драйвърите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 8 ПърваПърва ... 45678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на колони и ресийвър
    От fabia6300 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 41
    Последно: 27-07-20, 14:57
  2. Отговори: 1
    Последно: 19-03-12, 11:48
  3. Помощ за избор на ресийвър и колони!
    От LilScrappy във форум Аудиотехника
    Отговори: 52
    Последно: 01-10-10, 10:40
  4. Помощ за избор на колони с буфер и ресийвър ?
    От ncuxapu3aJl във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 01-05-09, 20:31
  5. помощ при избор на колони за YAMAHA RX-V663
    От bond_bg във форум Тонколони
    Отговори: 21
    Последно: 25-02-09, 13:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе