Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2101112
Резултати от 166 до 169 от общо 169

К-стъкла - има ли смисъл?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    52
    #166

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Миро, ти с какво изложение си? Аз съм юг. Сега съм с б-К и вътрешни алуминиеви щори. Вътрешното стъкло и при мен е горещо. Вътрешните алуминиеви щори спират(отразяват) лъчите, но К стъклото влиза в действие и се нагрява и от там и помощението. Понеже съм юг, лятото да кажем 1/2 от стъклото се огрява и нагрява, защото слънцето е високо. Действително става топло в стаята и ако мина на твоя вариант К-б-К или остана на б-К мисля по въпроса за външни Al щори. И аз съм в чуденка какво да предприема... Зимата, пролетта и есента с комбинацията б-К, когато има слънце е голям кеф. Лято да кажем, че в комбинация с вътрешните Al щори се трае в стаите... е с външни щори спор няма, че ще е по-приятно. За чист юг е чуденката, да ли има нужда да си усложнява живота човек с външни щори. За запад лятото при б-К най-добре да има външна щора срещу жегата, защото зимата си е благодат комбинацията б-К стъкло.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #167

    К-стъкла - има ли смисъл?

    Аз минавам на стъкло Stopray Ultra 60-б-б или -б-к! Изложението ми е Юг и къщата е пасивна ! Губи 4kW на час при -11 ! При слънчево време слънцето набива 900W /m2 /час , а аз имам 40 кв прозорци на Юг ! Не мога да сложа алумин щори , защото не ми пасват на екстериора! Великата Варненска дограмаджийска фирма Комфорт Партнърс направо ми е..а мамата с това К на Юг! И монтажът им е толкова- бягайте далеч от тях! Миналата зима живяхме на отворени прозорци , но лятото не се трае !!!
    Имам тестово стъклопакетче STOPRAY ULTRA 60 и като го изложа на слънце отзад е студено! Найс а!

    Тази снимка в с термалната ми камера на К-б-К , Май месец! -правете си сами избора.
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Този пост е редактиран от Miro1972; 18-12-19 в 22:15.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #168

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    4с-б-к и всичките ми стаи са на юг, а няма проблем лятото - до 23-25г става

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #169

    Отговор: К-стъкла - има ли смисъл?

    Здравейте, какви са цветовите оттенъци при к-стъклото при проверка със запалка, лек ден

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2101112

Подобни теми

  1. Три стъкла на стара дограма - дали ще има ефект?
    От mitakata във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 4
    Последно: 10-02-11, 21:48
  2. Отговори: 12
    Последно: 24-03-09, 20:53
  3. Отговори: 9
    Последно: 17-03-08, 15:13
  4. Няма смисъл?!
    От etg във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 23
    Последно: 02-10-03, 02:44
  5. Има ли смисъл да пиша на ...
    От hipo във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 30-01-02, 06:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе