Страница 15 от 23 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 332

Съвет в избора на PVC дограма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #211

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Като цяло трябва да има баланс. Тройния стъкло пакет става тежък(особено ако се сложи и едно 6мм стъкло) и може би от по слабия обков идват проблемите. А вътре кой какво слага като арматура е божа работа. Докато не видя лично .... не вярвам. Иначе Рехау имат профил, който нямал нужда от арматура, но цената му е в тавана. Като разпитвах за оферти на моята дограма ми звъня чак регионалния на марката да ме чуе лично как/защо съм се интересувал от този модел. Толкова рядко го продавали, че му станало интересно.

    Иначе имам един прозорец (без отваряне) и една врата тип прозорец Profilink, която я спуквам от отваряне и затваряне ежедневно. Доволен съм и вече 4та година мисля.... нямам забележки.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #212

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Винаги ми е било интересно как германците внасят дограма от Полша,защото тяхната е доста дебела като цена?
    Задължително поставят троен стъклопакет.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #213

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Както ние внасяме турски и китайски стоки ...... Пазар като има защо да не внасят?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    32
    #214

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Здравейте,
    Профилът на РЕХАУ без армировка е този https://www.rehau.com/bg-bg/stroitel...-sistemi/geneo - ГЕНЕО, но зависи от размера на прозореца, ако е много голям ще трябва да се сложи армировка. Профилът има някакви специални нишки от вътрешната страна, които са много здрави, ако нарежеш 7-8-9 прозореца и диска на циркуляра ще се скапе (първия път хвърлихме почти нови дискове). Правил съм прозорци от такъв профил за една пасивна къща в Норвегия и се получиха много добре, а вместо армировка слагахме един материал подобен на стиропор. Балконските врати с височина над 2500мм. бяха с армировка 1,5мм. и се получи много хубаво.
    Профилът е хубав, но много скъп и за България все още е екзотика, но ако имах толкова пари и те не са ми последните, бих си сложил такава дограма.

    По въпроса за троен или двоен стъклопакет ще кажа, че ако си сложиш лятото ръката на двоен стъклопакет и на троен, веднага ще разбереш разликата. По този въпрос не мога да повярвам, че има дискусия, то е логично, кой е по - хубав и по - ефективен, да не говорим, че има и измервания и цифри.

    Това е от мен.
    Поздрави,
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    2
    #215

    Отговор: Re:Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от genov Виж публикацията
    Стойте далеч от фирма Пласт маркет. Единствената им грижа е да раздуят цената и да приберат парите, а за качество и коректност на изпълнението и дума не може да става.
    Колегата е прав, стойте далеч от Пласт-Маркет. Много обещания и после нищо. Доставиха ми дограма за няколко стай, скъпа марка и беше сериозно надрана - или при транспорт или в склада им. Тройният стъклопакет също имаше дефекти в средното стъкло. Тоест за да се изчисти трябва да се разхарметизира и отвори. Комуникацията с фирмата е еднопосочна и това е фирма търговец - те нямат собствено производство. На дограмите, които ми доставиха пишеше Valda, т.е. произведени са от Валда. По-добре си поръчвайте дограми директно от производител и не правете моята грешка да поръчам от прекупвач. Също ми препоръчаха да купя троен стъклопакет - 4 сезона - бяло - ка, но този стъклопакет затъмнява доста стаята и сега съжалявам. По-добре си купувайте стъклопакет бяло - бяло - бяло, за да влиза пълната светлина в стаята.

  7. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #216

    Отговор: Re:Съвет в избора на PVC дограма

    Сайтът им хваща окото и в началото към тях се бях насочил,но бързо ме отказаха още по телефона.Има и фирми,на които не им се върти реклама по радиото през 5 минути и си работят добре.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    17
    #217

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Здравейте, моля за съвет за избора на ПВЦ дограма/цвят/. Имам няколко оферти но се чудя коя да избера. Става въпрос за къща. KBE-то и Roplasto уж били немски. За KBE ми показваха някакви товарителници, че профилите им идвали от Германия.
    Profilink - 70мм, троен стъклопакет 32мм, обков - МACO армировката в профила 1,8мм
    Roplasto - 70мм, троен стъклопакет 32мм, oбков - Sigenia
    Trocal - 76мм, троен стъклопакет 42мм, обков - Winkhaus, армировката в профила 2мм
    KBE - 70мм, троен стъклопакет 32мм, oбков - Sigenia или GU, армировката в профила 2мм
    KBE - 88мм, троен стъклопакет 44мм, oбков - Sigenia или GU, армировката в профила 2мм

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #218

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    колкото по-широк, толкова по-добре, защото изолацията между стъклата, т.е. въздухът, действа по-ефективно
    2мм армировка? 99% лъжат като цигани

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    17
    #219

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    колкото по-широк, толкова по-добре, защото изолацията между стъклата, т.е. въздухът, действа по-ефективно
    2мм армировка? 99% лъжат като цигани
    Снимка на KBE 88mm и 70mm. Казаха, че на цвят било задължително да слагат 2mm.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #220

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    познавам достатъчно собственици на фирми за дограми, за да знам, че ако не съм в цеха да видя какво режат и какво влагат, да си имам едно наум

    мострата не е задължително да е като крайния продукт...
    наясно съм, че има и 1% вероятност да греша, но на твое място бих си сложил един силен магнит в джоба и бих "замерил" няколко техни затворени профила, след което бих сравнил силата на привличане с мострите...

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #221

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    То да беше само при дограмите.... .

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #222

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от sisonka Виж публикацията
    Здравейте, моля за съвет за избора на ПВЦ дограма/цвят/. Имам няколко оферти но се чудя коя да избера. Става въпрос за къща. KBE-то и Roplasto уж били немски. За KBE ми показваха някакви товарителници, че профилите им идвали от Германия.
    Profilink - 70мм, троен стъклопакет 32мм, обков - МACO армировката в профила 1,8мм
    Roplasto - 70мм, троен стъклопакет 32мм, oбков - Sigenia
    Trocal - 76мм, троен стъклопакет 42мм, обков - Winkhaus, армировката в профила 2мм
    KBE - 70мм, троен стъклопакет 32мм, oбков - Sigenia или GU, армировката в профила 2мм
    KBE - 88мм, троен стъклопакет 44мм, oбков - Sigenia или GU, армировката в профила 2мм
    Имам Profilink - 70мм с MACO + 20мм стъклопакет и съм доволен, но е зад остъклена тераса.
    Навсякъде гледат да пробутват KBE. Не знам каква е играта точно, но много го хвалят също. Имам една фирма дето "ме знаят" какъв съм дребнав и дадоха дума, че няма да се разочаровам от профила. Доста клиенти съм им довел и единия монтажник ми е авер. Надявам се да са искрени. Сложих KBE - 70мм с MACO + 24мм мисля беше максималното, което предложиха за 2ен стъклопакет, за къщата на село и бива за сега, но чак зимата мога да дам някакви по реални впечатления.

    Зависи от цените, но KBE 70mm+троен стъклопакет 32мм, oбков - MACO ако може ще е най удачния вариант с оглед цена/изолационни свойства сякаш. Каква армировка ще сложат си е тото. И аз ако не съм лично там да гледам докато сглобяват ..... Вече енерджи/К според ситуацията. Цената ще скочи доста заради изискването - цвят. Да го имаш в предвид.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #223

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    то няма "според ситуацията"

    К винаги, енерджи само на изток/юг

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #224

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    За цветно армировката е задължителна, поне за вратите. Температурната разлика може да е значителна лятото. За немските профили имайте впредвид, че доста фирми вече използват рециклирани материали. Не знам дали има друг негативен ефект освен, че бялото става жълто скоро. При цветно може и да няма проблем...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #225

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Gealan? Що за дограма е?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 23 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за дограма (оферти)
    От Globe във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 16
    Последно: 16-03-13, 11:21
  2. Помощ в избора на PVC дограма
    От Asgard във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 14
    Последно: 04-09-12, 00:45
  3. Монтиране дръжки на PVC дограма. Моля за Съвет.
    От Irvine_Welsh във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 14-01-11, 12:51
  4. Tърся съвет при избора на марка?
    От Desi1234 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 03-10-09, 21:49
  5. Отговори: 10
    Последно: 05-01-09, 10:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе