Страница 21 от 23 ПърваПърва ... 111920212223 ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 332

Съвет в избора на PVC дограма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #301

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Категорично НЕ! Сега сменям стъклопакет К-б-К на пасивна къща , препоръчан ми от фирмата за дограма. Коефицента е 0.5. Изложението е Юг и от 8.00 до 11.00 имам директно слънце в стаите! Не се живее. Става 29 гр в стаите на втория етаж . Зимата стоим на отворени прозорци , защото къщата е темперирана на 23 гр и когато пекне слънце става 26 гр в стаите.
    К- само на север!!! Ако си в планински район е ок , но по морето е ужас при изолирана къща.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    19
    #302

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    А на Ка-б-Ка, как ви бяха обърнати покритията на Ка-то, и на двете стъкла към дистанционера на пакета? Или и двете от страната на външната среда?

    И всъщност колко по-парников ефект ще се получава при Ка вместо бяло? И при бялото стъкло си се получава парник, защото всички директни слънчеви лъчи преминават през него. А не вярвам Бялото стъкло да има чак такова топлопреминаване, че през лятото въздуха в стаята да се охлажда през стъклата, при външна температура 20 градуса сутрин и 35 на обяд.
    Този пост е редактиран от swenstyle; 29-08-19 в 11:02.

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #303

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    предполагам че за пари всичко може да се направи дори и да ти сложат енерджи стъклата наобратно... мисля че покритията се оклепват обаче

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #305

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от swenstyle Виж публикацията
    .........И при бялото стъкло си се получава парник, защото всички директни слънчеви лъчи преминават през него.......
    Потвърждавам написаното. Два еднакви апартамента на един етаж в една и съща сграда и доста добра изолация + югоизточно изложение и никаква сянка. На единия с Ка, на другия само бели стъкла - напече ли през зимата и в двата трудно се трае и се отваря за проветряване. През лятото също не виждам съществена разлика - даже в този без Ка като че ли е по-топло, но може да се бъркам. При всички случаи без климатик през лятото не става, а и през зимата ми е идвало да го пусна на охлаждане при слънчево време. Виж, като няма слънце, а това е доста често в Сф, от обикновения стъклопакет направо лъха на студ.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    10
    #306

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Здравейте, спешно трябва да сменям дограма и както и много други преди мен настава голямо объркване след много четене.
    Спрял съм се на Саламандър стриймлайн 76 с Рото обков, като единствената ми главоблъсканица е за стъклопакетите.
    Имам големи панорамни балконски врати (330/230см) с южно изложение където смятам да сложа двуслоен б-4с. На прозорец със западно и пистолет със северно изложение мисля да сложа трислоен К-б-4с.
    Правилно ли съм се ориентирал или има и по-добър вариант?
    Първоначално бях тръгнал да слагам тройния стъклопакет и на балконските, но от толкова коментари относно ограничаването на слънчевата светлина при тази комбинация си промених мнението.
    Това са единствените прозорци в тази стая и светлината ми е много важна там. Сградата е ново строителство, тухлена и изолирана та се чудя дали ще има голяма промяна в топлоизолационните параметри при двата вида стъклопакети?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #307

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Аз съм с точно такава дограма и троен стъклопакет с 4с,бяло и к стъкла и няма никакъв проблем със светлината. Даже и в северните сервизни помещения.
    Не разбрах какви са тези врати 330/230 ? На всички балконски врати съм с усилваща шина.

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #308

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Нали е нова сградата ? Дограмата не е ли нова?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    10
    #309

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от oldgraf Виж публикацията
    Аз съм с точно такава дограма и троен стъклопакет с 4с,бяло и к стъкла и няма никакъв проблем със светлината. Даже и в северните сервизни помещения.
    Не разбрах какви са тези врати 330/230 ? На всички балконски врати съм с усилваща шина.
    Имах предвид големината на целия отвор, който ще е разделен на 4 части, като средните две са отваряеми. Аз също съм предвидил усилващи шини.


    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Нали е нова сградата ? Дограмата не е ли нова?
    Нова ама слагана преди няколко години. Също така е трикамерна, кафява, на която вратите вече са с дъговидна форма, уплътненията изгорели... абе без коментар е качеството на строителство в нас .

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #310

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Аха, ясно аз се прекарах, защото не обърнах внимание на тези неща когато се нанасях. Разбрах го чак зимата. Сега чакам по сериозен ремонт за да сменя дограмата.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #311

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Цитат Първоначално публикувано от TheBlueOne Виж публикацията
    Имах предвид големината на целия отвор, който ще е разделен на 4 части, като средните две са отваряеми. Аз също съм предвидил усилващи шини.
    Това с 4 части и отваряеми СРЕДНИ добре го обмисли. Попитай изпълнителят за мнение все пак.
    Защо са две отваряеми ? Наистина 3.30 м си е дължина, но...Не може ли да се сложи една 85-90 врата и другото на 2 витрини.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    10
    #312

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Някой използвал ли е фирмата Алпредо (https://alpred.bg/) или Алвик 1. Дадоха ми много добра цена и ще избирам между тях.
    Този пост е редактиран от TheBlueOne; 01-11-19 в 11:56.

  16. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #313

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Странно, изчетох цялата тема, но не видях някой да е сложил reiner. Смених на целия апартамент с такава, като преди това имах различни марки във всяка стая от преди 12 години. Стъклопакета вече е троен и смело мога да твърдя, че съм много доволен и разликата в топлина и звукоизолация я усещам

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    13
    #314

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Здравейте. На апартамента ми навсякъде сме с Рехау Евро70, 5 камерна дограма, бяла, армировка 1,5мм, обков Сигениа, троен стъклопакет 32мм, 4с+б+б. От 6 години я ползваме, никакви оплаквания и рекламация. Наскоро си построихме едно фамилна къща. След много чудене дали да заложим на Шуко, Рехау, Века, Кьомерлин или Саламандър накрая заложихме на последната и 5 камерен профил Streemline 76mm, който взехме от единствената фирма в гр. Бургас, която го предлага. По съвет от тях и от това, което съм чувал от познати поради изложението на къщата заложихме на бял цвят, армировка 2мм, обков Рото, троен стъклопакет 44мм 4с+б+к, всички стъкла мисля са 4мм.Монтажът го извърши фирма подизпълнител, която работи основно с тях и слага дограма в населеното място където е новата ни къща. След по малко от 5 месеца от нанасянето ни и 9 месеца от слагането и дограмата е под всякаква критика. Не съм очаквал от подобен клас дограма, която е трябвало да бъде изпълнена по всички препоръчан правила почти всички отваряеми крила да провиснатби опират в насрещниците, всичко е за регулиране, но според мен това няма да оправи нещата в дългосрочен план и не знам какво да правя.Ако някой има съвет ще се радвам да го сподели. Може ли проблема да е от това, че сградата е нова и поне малко уляга, от некачествен монтаж, спестеняване от армировка та, фалшиви профили(на всички пише, че са произведени в Германия). Не обезшумява и толкова добре като старата ми, отвън е обърната добре, вътре профилът е захапа около сантиметър, но шумът от улицата на около 30-40метра си е осезаемо по голям от при Рехау. метра Фирмата изработила дограмата е Елидис-гр. Бургас, като започвам да се съмнявам, че са си спестили нещо от армировка та най-малко, както и монтажни ите, че са сбъркали(все на големите прозорци витрини и пистолети). Все още съжалявам, че не си сложих дограма от старата фирма направила ми апартамента - Полпласт-гр. Бургас, изключително коректни хора и професионалисти.
    Този пост е редактиран от Glock; 04-10-20 в 21:27.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #315

    Отговор: Съвет в избора на PVC дограма

    Измери с рулетка и ъгъл рамките от вътрешната страна, ако всичко е наред, значи е провиснала и трябва да се регулира, ако не се оправи с реглаж, значи обкова е нискокачествен, 44мм стъклопакет си тежи доволно и изисква качествен обков.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за дограма (оферти)
    От Globe във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 16
    Последно: 16-03-13, 11:21
  2. Помощ в избора на PVC дограма
    От Asgard във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 14
    Последно: 04-09-12, 00:45
  3. Монтиране дръжки на PVC дограма. Моля за Съвет.
    От Irvine_Welsh във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 14-01-11, 12:51
  4. Tърся съвет при избора на марка?
    От Desi1234 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 03-10-09, 21:49
  5. Отговори: 10
    Последно: 05-01-09, 10:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе