Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 53 от общо 53

Конденз по дограма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #46

    Отговор: Конденз по дограма

    Цитат Първоначално публикувано от Stankov85 Виж публикацията
    На ред съм аз Лятото купихме 2-стаен апартамент град Свищов, мъгла и влажност от дунава колкото искаш.Слагам си фибран 3см вътрешна изолация на всички външни стени във всички стаи и 2см фибран на таваните и смяна на външната врата.В хола 5 камерна профилинк и 4 сезона двоен стъклопакет.В спалнята слагам 6 камерно KMG с двоен и пак 4 сезона, избивам прозореца на кухнята и усвоявам терасата а там е с 4 камерна незнам каква и бели стъкла пак двоен.
    В крайна сметка се запечатвам отвсякъде и всичко е 6 докато не дойде зимата.... конденз на поразия по всички стъкла а влагомера в повечето случай е под 65 дори 60%.
    Отоплявам се с 2 климатика който са настроени на 22 а в стайте е около 24.
    Забавно е поне,че всяка сутрин се разминаваме да изцеждаме парцалите от первазите

    Не съм сигурен доколко проветряването ще помогне заради високата влажност отвън.Доста прятели в Англия са ми казвали , че там друго спасение няма точно заради влагата вън.Аз съм с този влагоуловител : Битови Влагоуловители : Влагоуловител Olimpia Splendid Aquaria 10 10л/24ч , взех го от ибей за 300лв.Доста по-тих от мидеите в техното, ходих специално да ги чуя- нищо общо.Може да го сложиш в хола и да го пускаш само нощем- ръчно или с таймер.Ако не ти пречи оставяй го и през деня.Бръмчи малко повече от хладилник или по-точно колкото диспенсър за вода(с компресор).При мен в началото вадеше 5-6 литра на ден.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #47

    Отговор: Конденз по дограма

    Влагоуловител е единственото решение. Или новите вентилатори на ММоторс.

    Този е най-добрия: Dry-it-Out Limited | Dehumidifiers*»*Mitsubishi Dehumidifiers

    Доставка чрез Как да поръчате? - Tранспорт и доставка на покупки и пратки от онлайн магазини в Англия до България!

    Аз така направих. Давайте преди да ви е полазил тотално мухълът.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    119
    #48

    Отговор: Конденз по дограма

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Не съм сигурен доколко проветряването ще помогне заради високата влажност отвън.Доста прятели в Англия са ми казвали , че там друго спасение няма точно заради влагата вън.Аз съм с този влагоуловител : Битови Влагоуловители : Влагоуловител Olimpia Splendid Aquaria 10 10л/24ч , взех го от ибей за 300лв.Доста по-тих от мидеите в техното, ходих специално да ги чуя- нищо общо.Може да го сложиш в хола и да го пускаш само нощем- ръчно или с таймер.Ако не ти пречи оставяй го и през деня.Бръмчи малко повече от хладилник или по-точно колкото диспенсър за вода(с компресор).При мен в началото вадеше 5-6 литра на ден.
    Ние проветряваме обаче навън влагата почти винаги е 100 процента с гъста мъгла и файдата не е много голяма и затова се мисля, че без влагоуловител няма да стане

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #49

    Отговор: Конденз по дограма

    Ето още един дето не е наясно с влагите.
    Когато на вън относителната влажност е 100% и температурата е 0 градуса, при атмосферно налягане 1000 hPa абсолютната влажност е 0.005 kg/m3.
    В помещението е 65% влажност при 24 градуса, 0.014 kg/m3. Точката на оросяване е 16 градуса (всички повърхости с температура под 16 градуса ще образуват конденз).
    Така, че проветряването при 100% влажност навън и ниска температура винаги има смисъл.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #50

    Отговор: Конденз по дограма

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Не съм сигурен доколко проветряването ще помогне заради високата влажност отвън.Доста прятели в Англия са ми казвали , че там друго спасение няма точно заради влагата вън.Аз съм с този влагоуловител : Битови Влагоуловители : Влагоуловител Olimpia Splendid Aquaria 10 10л/24ч , взех го от ибей за 300лв.Доста по-тих от мидеите в техното, ходих специално да ги чуя- нищо общо.Може да го сложиш в хола и да го пускаш само нощем- ръчно или с таймер.Ако не ти пречи оставяй го и през деня.Бръмчи малко повече от хладилник или по-точно колкото диспенсър за вода(с компресор).При мен в началото вадеше 5-6 литра на ден.
    Гледам го това чудо на техниката 10л/24ч и резервуар 1,1литра нещо не ми се връзва ще вземе да прелее за 2ч. Поглеждам тук и нещата си дойдоха на мястото - 10 литра било при температура в помещението 32°C и влажност- 80%. .

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #51

    Отговор: Конденз по дограма

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Гледам го това чудо на техниката 10л/24ч и резервуар 1,1литра нещо не ми се връзва ще вземе да прелее за 2ч. Поглеждам тук и нещата си дойдоха на мястото - 10 литра било при температура в помещението 32°C и влажност- 80%. .
    Малкия резервоари си е негатив но повечето машинки могат да им се сложат маркучи и конденза да се отвежда на друго място (канала) и машинката да не спира. Имам познати които позлват една така вместо сушилня за прането проснато в банята, конденза в канала.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    119
    #52

    Отговор: Конденз по дограма

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Ето още един дето не е наясно с влагите.

    Когато на вън относителната влажност е 100% и температурата е 0 градуса, при атмосферно налягане 1000 hPa абсолютната влажност е 0.005 kg/m3.
    В помещението е 65% влажност при 24 градуса, 0.014 kg/m3. Точката на оросяване е 16 градуса (всички повърхости с температура под 16 градуса ще образуват конденз).
    Така, че проветряването при 100% влажност навън и ниска температура винаги има смисъл.
    Доста подробно и полезно обеснение с формулите и прочие. Ще ми свърши работа за в бъдеще. Наздраве.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #53

    Отговор: Конденз по дограма

    Точно така(с маркуче) е и моя. А за провертяването - абсолютно има смисъл! Просто мисля ,че няма да е достатъчно при условията на Станко.Това за приателите в Англия го споменах ненапразно, тъй като и при тях е такава влажноста зимата.Та след като са проветрявали и държеки топло в тях не им е помогнало сами са стигнали до обезвлажнител.Нека опита само с проветряване, дано да помогне,ако не - обезвлажнители под път и над път има(само не си вземай от тези с таблетките - пълен та*ак).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. HELP! отвеждане на зимния конденз!
    От wizli във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 46
    Последно: 10-12-13, 18:38
  2. голям проблем с конденз и мухъл
    От snoopdoggystyle във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 68
    Последно: 20-11-13, 19:10
  3. конденз от външното тяло
    От branko във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 05-09-11, 18:18
  4. Съвет за конденз от климатик
    От zombaiko във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 33
    Последно: 07-04-09, 21:45
  5. Конденз по пакета - нормално ли е?
    От krasiika във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 04-08-07, 00:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе