Страница 17 от 19 ПърваПърва ... 71516171819 ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 281

Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #241

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    И аз така се надявах. Този вариант засега изглежда най-лесно изпълним - не се налага стъргане на латекс, измазване на изолация и цялата мръсотия, свързана с тях. Само пробиване и лека шпакловка на местата, където парчетата ГК се съединяват.

    Четох, че при изолация с каменна вата е добре да се купува такава, която има фолио от едната страна?
    Въпреки, че сега ще се разтърся относно подробности при този вариант, ще питам и тук: ватата трябва да заеме изцяло пространството м/у плочата и ГК или се оставя някакво разстояние?
    Този пост е редактиран от dddilian; 19-06-16 в 14:53.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #242

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Тази каменна вата с алуминиево фолио от едната страна подходяща ли е за вътрешна изолация на таван?

    Каменна вата на плочи с алуминиево фолио IZOCAM

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    54
    #243

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Здравейте
    Имам едно питане за вътрешна топло изолация.
    Втори етаж на къща, ще го ремонтирам изцяло.
    Интересува ме дали да ползвам за изолация на външните стени Гипсокартон с 10см вата или примерно 5-6см фибран ?
    Тавана мисля да го свалям до 2.55(сега е 2.8) и да го правя с гипсокартон, но приемам и други предложения.
    Идеята ми е кое изолира по добре ?

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #244

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Изолация на външните, или на вътрешните стени?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    54
    #245

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Цитат Първоначално публикувано от rollin Виж публикацията
    Здравейте
    Имам едно питане за Вътрешна топло изолация.
    Вътрешна

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #246

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Ползвай такава, каквато на теб ще ти е по-удобна и по-евтина. При вътрешната изолация основната цел е да се прекъсне контактът на въздуха със стените, от твърде дебели слоеве не виждам особен смисъл. За мене вътрешна изолация с 2-3 сантиметра стиропор е предостатъчна, всичко над това е излишно престараване, без особена полза.
    Правил съм си експеримент - държа метална купичка с вряла вода сложена само върху 8 милиметра стиропор и даже не може да ми нагрее ръката.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #247

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Стиропора е горим материал и не става за вътрешна изолация. Според противопожарните наредби и изискавания.
    Останалото е по избор. Прочетох, че се предлагат плоскости с някакъв вид вата, която вече не изисква паропропускливо фолио.

  10. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    21
    #249

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Здpaвeйтe, а има ли някой да е направил вътpeшнa тoплo изoлaция с минерални топлоизолационни плочи мултипор. Обмислям да поставя такава изолация на стая в панелно жилище на всички стени 5см плочи мултипор и след шпакловането 2 ръце с лекия разтвор завършека на стените да е течен тапет без да шпакловам с гипсова шпакловка преди това. Дали ще е удачно като вариант. Искам да се справя с ужасната влага. Заложил съм на дишащи материали, забравих да спомена, че тавана ще е с гипсокартон и вата

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    136
    #250

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Здравейте,

    Можете ли да ми препоръчате фирма или човек, които да работят добре. Имам проблем с мухъл в една стая, но е сложно за описване самото разпределение. Иска ми се коректен, човек да дойде, да огледа и ако може да намери решение с този мухъл.

    Поздрави!
    Стефан.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #251

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Цитат Първоначално публикувано от steftzo Виж публикацията
    Здравейте,

    Можете ли да ми препоръчате фирма или човек, които да работят добре. Имам проблем с мухъл в една стая, но е сложно за описване самото разпределение. Иска ми се коректен, човек да дойде, да огледа и ако може да намери решение с този мухъл.

    Поздрави!
    Стефан.
    Да - Митко и Сашо. От Гецово........

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #252

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Стефчо,купуваш Саво за мухъл и пръскане без Търкане-няколко пъти докато изчезне.Купуваш изолационни плоскости /дебелина 2,3,4,5 см/,ти си прецени.Лепиш на гребен с циментови лепила,като причукваш с мастар.
    Караш плътно по стената.После с гребна/маламашка с определен профил/ нанасяш на излолацията и полагаш мрежата.При разнасяне на лепилото се стреми -мрежата да се покрива и да няма„чепаци” и деруги.След като изсъхне лепилото,полагаш още една ръка.
    Тези операции стават най-добре есента при влажно време.Работиш си спокойно без лепилото да пресъхва.
    После намираш шпакловчик,който работи с гипсова шпакловка или гипсово лепило,а не със сатен.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #253

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Само една корекция - лепиш с пяна за ТИ и шпакловаш с бяла шпакловка за ТИ.

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #254

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Стига да го устройва цената на пяната.
    С бялата шпакловка,трябва да се внимава.Някои производители слагат и вар в нея.
    маламашка за шпакловка.jpg
    гребен.jpg
    Забравих преди мрежата се поставят дюбели.Три на диагонал за стените и четири за тавана/в краищата/-на платно.

    С бяла циментова шпакловка на Боро,става.
    Финна е.Ползва се за финиш ,когато е запердашена добре-отгоре грунд и боята.
    Този пост е редактиран от Viking72; 29-08-17 в 16:54.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #255

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Стефчо,купуваш Саво за мухъл и пръскане без Търкане-няколко пъти докато изчезне.Купуваш изолационни плоскости /дебелина 2,3,4,5 см/,ти си прецени.Лепиш на гребен с циментови лепила,като причукваш с мастар.
    Караш плътно по стената.После с гребна/маламашка с определен профил/ нанасяш на излолацията и полагаш мрежата.При разнасяне на лепилото се стреми -мрежата да се покрива и да няма„чепаци” и деруги.След като изсъхне лепилото,полагаш още една ръка.
    Тези операции стават най-добре есента при влажно време.Работиш си спокойно без лепилото да пресъхва.
    После намираш шпакловчик,който работи с гипсова шпакловка или гипсово лепило,а не със сатен.
    Забрави най-важното, боядисва и чака да види от къде ще се покаже пак мухъла

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 19 ПърваПърва ... 71516171819 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Топлоизолация на климатик
    От vyrhara във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 19-12-11, 00:34
  2. Топлоизолация на къща - въпрос ???
    От d_imige във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-11, 18:48
  3. Вътрешна + външна изолация - Има ли смисъл?!
    От Николай Г. във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 25-09-11, 21:46
  4. Каква топлоизолация да сложа?
    От Bobsun5 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 54
    Последно: 27-12-05, 22:23
  5. Каква топлоизолация да избера?
    От Bobsun5 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 10
    Последно: 14-03-05, 17:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе