Страница 19 от 19 ПърваПърва ... 9171819
Резултати от 271 до 281 от общо 281
Like Tree48Одобрявам

Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #271

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Я вземи и открий една тема, че ми стана интересно и там да обсъждаме нещата.Викинг, не ми е занаят майсторенето, а хоби от поне 35 години.Започнах с моделизми през 77-а година като дете и така.А понеже си правя сам всичко, се налага да съм що годе в крак с нещата.Не се знае утре какво ще се наложи да се майстори.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #272

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Незнам как става това с темата може ли да отвориш една и да я постнеш .
    Мерси

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #273

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Утре на компютъра ще разгледам къде може да се намести подобна тема, че сега съм на таблет и не е удобно.

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #274

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    То хубаво всичко,обаче там иска циментови хидроизолаци-Вандекс,Сика,Дегуса.

    Еди,харесва ми че имаш професионално мислене,няма значение с какво се занимаваш.
    Така е,всеки нормален човек си има хоби.
    Мойто хоби е битова техника,макар че се занимавам/работя/ с друга техника.

    Като откриеш новата тема,ще пиша за хидроизолацията и кристализарането и във фундамента.
    Сега разводнихме темата и ще ни навикат!
    Този пост е редактиран от Viking72; 31-08-17 в 00:21.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #275

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Малко бетон и почвам с дървениите.
    Знам ,че няма да е лесно ,но имам време пък и средства за губене.
    Знае ли. Човек. Може и да стане
    Нема да стане.Има много тънкости,които не знаеш ,а и не правиш в края на крайщата курник а къща с хол и три спални.Наеми П-Р-О-Ф-Е-С-И-О-Н-А-Л-И-С-Т ! Който поне да те консултира,Дай му 2000 лева за съвети.Пари се изкарват,и ще ги изкараш във времето,но усереш ли работата губиш много.
    До мен един вече шести месец прави ремонт,не наема майстори - до сега само е насрал и дето ни подлуди.В другия блок също самодеец всяка вечер почва след работа да кърти,преправя и майстори.Пак ни е подлудил и пак се е насрал.На мен самодейци измекяри ми нанесоха непоправими вреди,на мой познати любители майстори самозванци им съсипаха къщите.
    Това го мразя в Българите,че всеки се прави на майстор във всичко.И изолации полагаме,и плочки лепим,и ламинат ,и стени шпакловаме,ВиК и Електро инсталации правим, колите и техниката сами си оправяме и накрая - пак сме най на опашката.
    Предпочитам да си дам парите на професионалист,който да ми свърши работа.
    Мой съсед нае трима такива за ремонта на двустайния си апартамент.Някакви брутални типове.Работеха от сутрин до вечер.За един месец му взеха 5000 лева за труд само,но от порутена кочина направиха жилището като за изложба в Royal Estate.За няма и месец,колегата влезе в уникално,БЕЗ ЗАБЕЛЕЖКА жилище,на което всички се възхищаваме.Без да кърти и извозва,без да си губи месеци наред времето с доставка на материали,лепене на теракоти,плочки,тавани и всичко останало.Ходеше си на неговата работа,печелеше си пари и си почиваше вечер.А скотовете правят къщи с години и стават още по големи скотове.И в края на крайщата имат един съсипан живот и една никаква къща.
    Това е моето мнение.Казвам го от горчив опит,щото съм гърмян заек.Нямам нищо против самодейците,аз самия дори доста хобита имам.Но за сериозните неща в живота търсете опитни ,знаещи и отговорни хора, и не си правете експерименти
    Zubcho, Gena_bs, tony34al и 2 други харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,232
    #276

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    ponyasd,
    Сега и ако напишеш как да разпознаем истинските Майстори, цена няма да имаш!
    А цената за работата в общия случай не е никакъв критерий.
    На мен също ми предстои ремонт и се чудя какво да правя. След 8 месеца "саниране" ми побеля косата и не искам да чуя за "майстори".
    За съжаление се налага...

    Преди няколко години съседи правиха пристройка на къщата. Наеха фирма, която работеше на близък строеж на малко семейно хотелче с няколко къщички. С презумцията, че работниците са квалифицирани, с опит и инструменти
    Още по време на първия дъжд покривът протече и се наложи други майстори да им оправят бакиите.

    Иначе си прав, че българинът е самоук майстор.
    Само, че некадърните "специалисти" лично мен ме накараха да се занимавам с почти всичко.
    Или поне да чета, за да не ме водят за носа с глупостите си.
    V_Simeonov и Vera харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #277

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Нема да стане.Има много тънкости,които не знаеш ,а и не правиш в края на крайщата курник а къща с хол и три спални.Наеми П-Р-О-Ф-Е-С-И-О-Н-А-Л-И-С-Т !
    Мой съсед нае трима такива за ремонта на двустайния си апартамент.Някакви брутални типове.Работеха от сутрин до вечер.За един месец му взеха 5000 лева за труд само,но от порутена кочина направиха жилището като за изложба в Royal Estate.За няма и месец,колегата влезе в уникално,БЕЗ ЗАБЕЛЕЖКА жилище,на което всички се възхищаваме.Без да кърти и извозва,без да си губи месеци наред времето с доставка на материали,лепене на теракоти,плочки,тавани и всичко останало.Ходеше си на неговата работа,печелеше си пари и си почиваше вечер.А скотовете правят къщи с години и стават още по големи скотове.И в края на крайщата имат един съсипан живот
    Моля те дай ми ги тези хора да им платя да ми завършат къщата , че ми писна от ПРОФЕСИОНАЛИСТИ , които работят на парче и са като борсови играчи.
    Може и на лично! От Варна съм


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #278

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...tml#post833559 ей тука открих темичка за къщата на Rafailiev, на когото му е интересно да я посещава чат-пат.Ако не съм уцелил раздела, модераторите да преценят къде е по-подходящото място и да я преместят, ако се налага.
    ponyasd, просто си попадал на неподходящите хора.Има много самоделци, които са много напред с материала, но няма как да ги познаеш, понеже се занимават със своите си неща и уменията им са познати в много ограничен кръг.Има и много майстори, които са добри в занаята си.Естествено и от едните и от другите има хора, на които не им стигат знанията и опита, но упорстват и не знаят до къде да спрат.
    Този пост е редактиран от edi1; 31-08-17 в 09:00.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #279

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Като наемате майстор,поискайте да ви покаже поне три негови "предишни творби".Огледайте ги,преценете ,и попитайте собствениците дали са доволни.
    пп.За покривите (а и за всичко останало) си има договори.С клаузи.

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #280

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Мога да кажа,че не отстъпваме на европейските нации!
    На германците,всичко им се получава,защото правят всичко по учебник и само с Оригинални части.
    Това,ако го правим и в БГ,няма да имаме никакви проблеми,а не свободни съчинения и инженерни подобрения.
    Имам предвид ремонти и строителството.

    Само един пример ще дам за гипсокартон на конструкция.
    Профилите им са с дебелина 0,6,така са поцинковани,че няма избиване на ръжда.
    Таваните се правят с двойна конструкция.
    Стените-Задължително с два пласта гипсокартон,видиите се поставят през 17 см.
    Шпакловката е цялостно-три ръце.
    Този пост е редактиран от Viking72; 31-08-17 в 11:00.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #281

    Отговор: Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка

    Току що слизам от терасите след прокарване на нов кабел на Близуто(стария поизгорял). Ами винтоверт нямаме,това нямаме,другото нямаме....., ами сега как ще стане.....опъвай с тях - мъка.Поне кабел имаха.Те така за наште майстори.
    Иначе майстор-с разпитване -кой доволен и кой не , и с гледане на негови шедьоври.Утре ще реновираме дограма - майстора ми е приятел и е дърводелец в Англия - хващам го в отпуската.След десетина дена друг който е майстор в Германия ще ми прави изолация на таван - пак в отпуската му от там(дъщеря му ми е колежка).Та надявам се че навън са се научили как се работи качествено!Поне моите са такива.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 19 ПърваПърва ... 9171819

Подобни теми

  1. Топлоизолация на климатик
    От vyrhara във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-11, 23:34
  2. Топлоизолация на къща - въпрос ???
    От d_imige във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-11, 17:48
  3. Вътрешна + външна изолация - Има ли смисъл?!
    От Николай Г. във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 25-09-11, 20:46
  4. Каква топлоизолация да сложа?
    От Bobsun5 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 54
    Последно: 27-12-05, 21:23
  5. Каква топлоизолация да избера?
    От Bobsun5 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 10
    Последно: 14-03-05, 16:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе