Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 53 от общо 53
Like Tree6Одобрявам

Подова изолация с XPS или каменна вата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    77
    #46

    Отговор: Подова изолация с XPS или каменна вата

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Добър вариант също така за нов под е :
    1.Замаска изравнителна нивелирана идеално
    2.Фибран с лепило флексово на гребен
    3.Гипсфазер стъпаловиден
    4.Нататък вече който иска ламинат,който иска теракот и т.н...
    Навремето когато имаше много материал,в къщата на село дюшемето в две от стаите беше отишло.Извадих го,беше на скара върху сгурия,изхвърлих дървенията ,сгурията е разстлах и си докарах един самосвал с перлит.Направих си замаска от него,изравних и изчаках около два месеца да изсъхне,беше лятото.После си нанесох старите мебели,като първо положих мокет.Сега,близо 30 години по късно,нямам капка влага отдолу,мокета си е здрав,а замаската все едно вчера направена....

    То ще му излезе през носа - ако се реши да прави това по-добре да сложи посипка и да направи т.н. плаващ под на Кнауф - с гипсофазер. В къщи го направих от този тип сам с един приятел - става перфектно.

    В крайна сметка каквото и да слагаш - редиш ли студено държащия ламинат - пак ще ти е студено на краката. Решението на твоя проблем се нарича дърво - трислоен дървен паркет или естестен. При мен го направих така и сме много доволни.
    Винаги ми е студено на краката, защото обичам да ходя бос или с тънки чорапи .. дори и зимата.
    В коридора наредих 4 см фибран подов и отгоре ламинат - децата се оплакват, че като минават и им е студено на краката, стъпвайки на пътеките. (Отопляваме целия апартамент.)

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #47

    Отговор: Подова изолация с XPS или каменна вата

    Цитат Първоначално публикувано от DarkSide Виж публикацията
    То ще му излезе през носа - ако се реши да прави това по-добре да сложи посипка и да направи т.н. плаващ под на Кнауф - с гипсофазер. В къщи го направих от този тип сам с един приятел - става перфектно.

    В крайна сметка каквото и да слагаш - редиш ли студено държащия ламинат - пак ще ти е студено на краката. Решението на твоя проблем се нарича дърво - трислоен дървен паркет или естестен. При мен го направих така и сме много доволни.
    В коридора наредих 4 см фибран подов и отгоре ламинат - децата се оплакват, че като минават и им е студено на краката, стъпвайки на пътеките. (Отопляваме целия апартамент.)
    При мен пък няблюдението е обратно.

    Детската е на ламинат а останалите стаи на трислоен паркет.Под двете има армирана замазка а под нея 4см фибран. Резулата е, че ралзика в температурата не се усеща, но за 5 год паркета се износил в пъти повече от ламината. Изпонадран от влачене на разни неща, износено лаково покритие на зоните пред вратите и около холната маса... Ламината не е мръднал. Да по-пластмасово седи от паркета, но пък паркета износоустойчивостта му е под всякаква критика.
    estqwerty одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    77
    #48

    Отговор: Подова изолация с XPS или каменна вата

    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    При мен пък няблюдението е обратно.

    Детската е на ламинат а останалите стаи на трислоен паркет.Под двете има армирана замазка а под нея 4см фибран. Резулата е, че ралзика в температурата не се усеща, но за 5 год паркета се износил в пъти повече от ламината. Изпонадран от влачене на разни неща, износено лаково покритие на зоните пред вратите и около холната маса... Ламината не е мръднал. Да по-пластмасово седи от паркета, но пък паркета износоустойчивостта му е под всякаква критика.

    По-голяма глупост не бях чел. Явно не знаеш как да си поддържаш настилките. Или си заложил на некачествен трислоен с ниска цена.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #49

    Отговор: Подова изолация с XPS или каменна вата

    Цитат Първоначално публикувано от DarkSide Виж публикацията
    По-голяма глупост не бях чел. Явно не знаеш как да си поддържаш настилките. Или си заложил на некачествен трислоен с ниска цена.
    Определено поддръжката на настилките ми не от важните неща, при наличните деца чистенето е трудно, камо ли да го мисля дали всички омекотители на крачетата на масите и столовете са си на местата или пък да преследвам децата да не си влачат пластмасовите и металните камиончета по пода . И да, паркета беше на някаква прилична цена по спомен около 40 на квадарат франко склада. Но ламината за близки до тези пари е в пъти по издръжлив.
    Ако бяхме само възрастни ходеше се с меки пантофи и се чистеше с Пронто вместо с доместос можеше и да се запази.
    estqwerty одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #50

    Отговор: Подова изолация с XPS или каменна вата

    сподели паркета какъв е ако се сетиш, ако може да го избягваме.

    аз съм пред една такава дилема - стая с естествен паркет и усвоена тераса, която са ми повдигнали до нивото на паркета със замаска... глупава работа. 2/3 паркет 1/3 кофти замаска.
    хвърлил съм един мокет отгоре за да не го гледам.

    проблема е че не искам да вдигам нивото само в спалнята. цялото апартаментче е на 1 ниво, и точно това не искам да разбутвам. ще стане на стъпала.
    а не искам да е ламинат защото съм правил една къща така и не ме кефи. отчупени ръбчета, кофти звук и вид.
    искам да е нещо естествено ако ще и да е надрано и да трябва да се цикли и лакира през 2-5 години. а те и дефектите са ефекти някой път.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #51

    Отговор: Подова изолация с XPS или каменна вата

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    сподели паркета какъв е ако се сетиш, ако може да го избягваме.
    По спомен Дъб "рустик" от БЕРГ. Мисля че по производство чехия/полша, нещо бившо соц. Евентуално лака да му е по-мек. Самия дъб какво да му е, твърд колкото всеки друг дъб. При родителите ми имахме бук лакиран с "реактивен" лак и той пак така се износваше на влизанията при вратите. Дори и онзи лак, който според мен беше доста по-твърд от лаковете в момента.

    Е четирислойния дебелината на дъба е 3-4мм отдолу 2 слоя чам напряко и подложка от мдф. не е като да има кой знае колко материял да се изцикли и лакира. Сигурно като почне да ме дразни ще трябва да го шкуря само на износените места и да търся лак близък по цвят до фабричния. Ма така ми се пада, като казах че не искам да живея на плочки. Всеки си носи теглото.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #52

    Отговор: Подова изолация с XPS или каменна вата

    И що трислоен или N слоен като има масив на подобни цени.N слойния си е имитация, нищо повече.Нещата с масива и като поддръжка, и като усещане са съвсем различни.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #53

    Отговор: Подова изолация с XPS или каменна вата

    Eдното ми жилище е на паркет,другото на ламинат,а къщата на дюшеме и перлитова замаска.Ламината е студен..но дуракоустойчив.Там съм с климатици и доброто в случая е,че всеки ден по една стирка пускам по ламината заради въртенето на въздуха.Да няма прах.Не се драска,мие се ,радва ме честно казано.Паркета ми е топъл,създава уют,но не дава да го пипнеш.Или се цапа или драска.Точно вчера местих едно диванче и останаха грозни ивици.Взех шлайфачката и бая се изпотих,щото иначе все в тях ще гледам.Паркет не лакирам.Само минавам с машината когато и където е необходимо.Тази пролет мисля изцяло да го изшкуря.
    В къщата съм с дюшеме.Скара със сгурия.Топло и уютно.Има фуги и трудно се чисти,събира мръсотия между тях.Лакирано е,ама ще му тегля един емайллак тъмен,много се цапа влизаме с обувки.
    Ако сега бях изправен пред дилемата за избор на подова настилка щях да избера ламината.Нещо от порядъка на 16-18 лева квадрата.
    Този пост е редактиран от ponyasd; 13-10-17 в 20:36.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Подова тошиба
    От goshe във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 17
    Последно: 24-11-18, 13:49
  2. Шум от външното тяло на подова Тошиба - нормално ли е?
    От mkukas във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 86
    Последно: 04-12-16, 07:03
  3. Отговори: 6
    Последно: 27-04-13, 22:23
  4. Продавам захранване 500 вата
    От terminatora във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 29-01-13, 08:10
  5. Корк срещу минерална вата при топлоизолация?
    От marian1 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 26
    Последно: 27-01-11, 16:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе