Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 40 от общо 40

К-стъкло или Енерджи/четири сезона

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #31

    Отговор: К-стъкло или Енерджи/четири сезона

    Колега,изолация има външна.Проблема е че стъклата са ми колкото стените.И няма как да няма разлика зимата с к или енерджи стъкло,тъй като коефициент на топлопреминаване при бяло/бяло както съм сега е 2,8 а на К+бяло+аргон е 1,2-1,4 ,така че разликата трябва да е осезаема.За момента измислих,да сложа к стъкло,на детската за да е топло зимата от слънцето,а лятото ще се компенсира с пердета+климатик.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #32

    Отговор: К-стъкло или Енерджи/четири сезона

    Ще дойдеш на моя, ама след като дадеш пари за глупотевини.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #33

    Отговор: К-стъкло или Енерджи/четири сезона

    Rokera, всяка технологоя си има своите предимства, но...това е само стъкло с някакви примеси или определен вид покритие. Не очаквай чудеса. В къщи имам турлю-гювеч от стъклопакети: бяло-бяло, ка-бяло и енерджи. Не намирам особена разлика, освен 1, но тя може и да е доста субективна - енерджи стъклопакетите на допир се усещат осезаемо по-топли през зимата при ниски Т. Ка+бяло посмъртно няма вече да сложа в помещение с пряко слънцегреене. Зимата е добре, но лятото става ад, независимо от щори и пердета. Единствено, ако има външни щори, мога да се замисля дали да се излъжа втори път.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #34

    Отговор: К-стъкло или Енерджи/четири сезона

    Еми то точно това е идеята,че енерджи или к,са много по добра изолация от бяло/бяло както казваш и ти.Само не разбрах,по топли са енерджи от бяло/бяло или и от к стъклото.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #35
    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Еми то точно това е идеята,че енерджи или к,са много по добра изолация от бяло/бяло както казваш и ти.Само не разбрах,по топли са енерджи от бяло/бяло или и от к стъклото.
    Като цяло, енерджи стъклопакета се усеща доста по-топъл на допир през зимата, от останалите два вида, които имам. Пак повтарям: това какво аз усещам е доста субективно нещо, неносещо конкретна информация. Ще дам един пример, без да съм сигурен, че е достатъчно коректен: поставяте ламиниран паркет. Под ламината сте наредили XPS 5мм. Стъпвате в/у плочите XPS и уаууу - краката Ви са топли. Да, ама това е измамно усещане, че подложките XPS са Ви изолирали от студа, идващ от пода - всъщност реално Вие нямате изолация или почти нямате. Нужни са Ви няколко см XPS, за да спрете топлозагубите през пода. Та, така и със стъклата с разни тънкослойни покрития

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #36

    Отговор: К-стъкло или Енерджи/четири сезона

    Може и да е така,но е факт ,че през миналата зима още при темп от + 2,3 гр навън ,при мене по обикновените стъклопакети ставаха реки ,и това при влажност до 60% вътре ,докато при комшиите с енерджи стъклопакет,изобщо нямаше конденз.А преди да го сменят и техния бял течеше яко.Значи наистина енерджи пакета остава по топъл.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #37

    Отговор: К-стъкло или Енерджи/четири сезона

    Е, то май сам си отговори.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #38
    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Е, то май сам си отговори.
    Не мисля.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #39

    Отговор: К-стъкло или Енерджи/четири сезона

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    Не мисля.
    Е, аз съм с Ка навсякъде без север , просто защото нямам северен прозорец.
    Но са слагани в зората на Ка стъклото-2006г, и нямаше кой да каже, че на юг и запад това не се слага.
    Зимата е добре - при най-малко слънце стопля вътре, обаче лятото си еб*о мама*а, трябва климатик.
    Мислех това лято да сменям с троен енеджи-бяло-Ка и да добавям външни щори , но ще го оставям за догодина.
    Имам друго жилище с две идентични стаи една до друга където едната е с двоен, другата с троен стъклопакет - е има разлика.На главен булевард във Варна е , и с тройния почти не се чува вътре.Отделно на пипане е по-топъл зимата.

    Но както и да е, мисля че на колегата основния проблем му е конденза зимата, а не енергостестяването от стъкла и пакети.
    Та при мен с Ка - конденз няма, а помещения всякакви, включая моята спалня, към която има баня.
    Та за конденза(не за топлозагуби) бих го посъветвал -изток и север - Ка, юг и запад - енеджи.
    п.с. и редовно проветряване естествено.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #40

    Отговор: К-стъкло или Енерджи/четири сезона

    Е, за юг специално трябва да се преценява - лятото слънцето е високо и ако имамалко тераса/козирка няма проблем, но зимата при ниско слънце е много добре. Аз също бях с Ка навсякъде от 2007г и преди 2 години дадох 800 кинти за смяна с 4 сезона. Смених най-проблемните - югозапад и северозапад. Сега е по-добре, но пак не става без охлаждане. Замислям външна щора на едната спалня. На хола не става, защото е с много начупена фасада.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Надраскано стъкло 4 сезона при почистване
    От Gena_bs във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 4
    Последно: 19-10-20, 17:21
  2. Стъкло 4 сезона и обикновено бяло - пазлика ?
    От nikolai4ooo във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 43
    Последно: 17-06-17, 22:24
  3. Четири задачи
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 3
    Последно: 23-12-13, 18:11
  4. Хитът на сезона - новите mp3 Players
    От Edin_Lud във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 15-10-05, 12:10
  5. В неделя започва F1 сезона....
    От Milanoff във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 41
    Последно: 18-03-02, 10:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе