Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29
Like Tree15Одобрявам

Мухъл, възможно ли да се премахне само с направата на вътрешна изолация?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #16

    Отговор: Мухъл, възможно ли да се премахне само с направата на вътрешна изолация?

    Не се занимавай да четеш мнения на хора които са слушали от един който е виждал направи каквото ти казах и проветрение му е майката. Тия които пишат забравят че докато сме живи ние сме производители на вода ако имаш китки и незнам си кво водата е на лице готвене къпане и т.н. тя си намира лесното а при тебе има и друг проблем че сигурно влиза и от вън. Аз мухъл в моите жилища не съм виждал нито съм чувал щото всичко е направено коректно и се ПРОВЕТРЯВА няма -10, -20, -50 градуса всяка сутрин минимум по 15-20 минути ако ще и в помещенията да стане -10 градуса.Затова в старите къщи на село които нямат вкопани или полувкопани помещения мухъл няма да видите щото там се проветрява от всякъде от дограми от таван ако щете от врати и т.н.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #17

    Отговор: Мухъл, възможно ли да се премахне само с направата на вътрешна изолация?

    Другия път, като отида във Велинград, ще кача снимки на минерална вата от вътрешна изолация. Да видите как изглежда повърхността и, която е към външната стена. Биро ще се изненада!

  4. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #18

    Отговор: Мухъл, възможно ли да се премахне само с направата на вътрешна изолация?

    Би ли ми обяснил кое по точно от написаното е глупост примерно че гипса не абсорбира вода ли ако е така си направи една хубава гипсова шпакловка на банята и гледай сеир. кое друго не е вярно че да премахнеш евентуално пукнатините и влагоизолираш а после измажеш няма да се реши проблема ли и къде съм писал за вътрешна изолация никъде . Но ако се направи добре вътрешната изолация всичко ще е ок но трябва да се направи грамотно а не от майстори от форумите.

    - - - - - - - - - -

    А това което си видял във велинград е клапава работа на картонаджиите особенно около прозорците контакти пукнатини и темподобни изключвам случаи при които влагата идва от вън ако стената е компроментирана тогава ще е така иначе няма от къде да дойде влагата не си мислете че материалите като са паропропускливи през тях тече вода от всякъде примерно тухления зид без пробойни оросява от външния край и в дълбочина но от вътрешния край трябва да е сух ама едно време големите майстори са строили така че съм виждал стени особено есента и пролетта по които се получават петна петна влага и тя не е от вътре а идва от вън щото някой е ползвал несята вар с клечки камъчета незнам си кви други дивотии и тя водата си знае и работата и пътя.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #19

    Отговор: Мухъл, възможно ли да се премахне само с направата на вътрешна изолация?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Другия път, като отида във Велинград, ще кача снимки на минерална вата от вътрешна изолация. Да видите как изглежда повърхността и, която е към външната стена. Биро ще се изненада!
    Ако е некадърно направена няма да се изненадам. При мен си е ОК, щях да усетя миризмата. Няма от къде да се овлажни ватата.

  6. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #20

    Отговор: Мухъл, възможно ли да се премахне само с направата на вътрешна изолация?

    Страхотна тема, ауууу...

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #21

    Отговор: Мухъл, възможно ли да се премахне само с направата на вътрешна изолация?

    Най добрия начин да избегнете мухъла е да не допускате температурата в стаята да пада под точката на оросяване.Давам личен пример - в стая където живееха две момчета илизат сутрин,температурата пада,след обяд се прибират и пускат конвектор който поддържа 20 градуса - мухълът изби навсякъде ,около прозорците особено беше страшно.Вътрешна изолация с фибран.Следващата зима същите момчета НЕ изключваха конвектора,работеше денонощно и температурата не падаше под 18.Никъде нито петънце мухъл не се появи.Тая пролет изкъртих фобрана на външната стена - никъде нямаше и капка мухъл.
    Phoenix_1 и jonny33 харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #22

    Отговор: Мухъл, възможно ли да се премахне само с направата на вътрешна изолация?

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Най добрия начин да избегнете мухъла е да не допускате температурата в стаята да пада под точката на оросяване.Давам личен пример - в стая където живееха две момчета илизат сутрин,температурата пада,след обяд се прибират и пускат конвектор който поддържа 20 градуса - мухълът изби навсякъде ,около прозорците особено беше страшно.Вътрешна изолация с фибран.Следващата зима същите момчета НЕ изключваха конвектора,работеше денонощно и температурата не падаше под 18.Никъде нито петънце мухъл не се появи.Тая пролет изкъртих фобрана на външната стена - никъде нямаше и капка мухъл.
    Ти обясняваш така нещата все едно мухъла се появява магически и е свързан само с температурата а това не е така важно е да има и вода във въздуха. Ако няма вода няма и мухъл щото нали се сещаш че като температурата не е падала под 18 градуса винаги има места където е по малко особенно по ъглите на външните стени един познат така си приказваше и като му местихме спалнята от долу имаше мухъл и по стената зад спалнята и се хвана за главата колко години е живял с мухъла макар че и той поддържаше такава температура но не проветряваше. Те и хората се оплакват за мухъл в баните си щото не проветряват и слагат некви хилави вентилатори все едно са по държавна поръчка. В моята баня няма щото вентилатора смуче със 280 кубика на час даже си смуче и от хола и спалнята и от където може.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #23

    Отговор: Мухъл, възможно ли да се премахне само с направата на вътрешна изолация?

    Ppp1, включил си се с коментари в тема, която не разбираш. Вода има във въздуха в банята ти, когато се къпеш. В темата става въпрос за пáра, която не е вода. А тя присъства навсякъде. Гипсът е съвсем прилично покритие за стени от вътрешната страна, когато относителната влажност на въздуха не превишава 60%. Ако не, някои хора използват варово покритие, което е с високо pH, евтино е и е още по-хигроскопично. Обърни внимание на линковете на колегата финикс.
    Phoenix_1 одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #24

    Отговор: Мухъл, възможно ли да се премахне само с направата на вътрешна изолация?

    [QUOTE=dodo_pv;926350]Ppp1, включил си се с коментари в тема, която не разбираш. Вода има във въздуха в банята ти, когато се къпеш. В темата става въпрос за пáра, която не е вода. А тя присъства навсякъде. Гипсът е съвсем прилично покритие за стени от вътрешната страна, когато относителната влажност на въздуха не превишава 60%. Ако не, някои хора използват варово покритие, което е с високо pH, евтино е и е още по-хигроскопично. Обърни внимание на линковете на колегата финикс.[/QUOTE


    А парата какво е да не би да е ракия тя пак е вода. В една друга тема един който уж разбира беше сложил едни графики които не разбираше там беше илюстриран фазовия преход на един хладилен агент такива фазови преходи претърпява и водата а това дали я наричаме пара вода или лед пак зависи от фазовото и състояние. Та пак да обобщя ако няма вода няма проблеми а вие я наричайте както си искате и не забравяйте със всяко издишване издишвате вода пак както искате я наричайте и като не проветрявате ще има вода или както искате я наричайте а водата или както искате я наричайте е добра среда за развитие на гъби а вие ги наричайте мухъл та както и да ги наричаме нещата истината е една просто трябва да се проветрява иначе няма да коментирам кой какво разбира и къде има пара и вода щото някой може да се обиди.И относно гипса се поинтересувай има гугле има всичко гипса обича много водата.
    Този пост е редактиран от PPP1; 15-05-19 в 16:48.

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #25

    Отговор: Мухъл, възможно ли да се премахне само с направата на вътрешна изолация?

    PPP1 какво точно работиш, ако не е тайна?

  13. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #26

    Отговор: Мухъл, възможно ли да се премахне само с направата на вътрешна изолация?

    Овчар съм но философстването на природо-математични теми ми е хоби
    ayl, bobivg и Phoenix_1 харесват това.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #27

    Отговор: Мухъл, възможно ли да се премахне само с направата на вътрешна изолация?

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Овчар съм но философстването на природо-математични теми ми е хоби
    Не овчар, а главен овчар си.
    Дето превеждаш говеда, овце и на кои л..

  16. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #28

    Отговор: Мухъл, възможно ли да се премахне само с направата на вътрешна изолация?

    Благодаря за комплимента караш ме да се изчервявам но както казах съм овчар докато стана главен овчар има много време.
    Spitfaqr12 одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    142
    #29

    Отговор: Мухъл, възможно ли да се премахне само с направата на вътрешна изолация?

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Здравейте, от много години имам мухъл в една от стаите. Жилището е апартамент в София на 5 етаж в многоетажна сграда (20 етажа). Апартаментите отдолу и отгоре са обитавани, но отоплението е оскъдно, за да не кажа, че липсва. Дограмата е вече на около 10 год, алуминиева с 24 мм термомост, стъклопакета е двоен с т.нар. К стъкло. През последните години се задълбочи алергията ми и някои свързани с това дихателни заболявания и се замислих дали не е от наличието на мухъл в стаята, в която живея. Като цяло жилището е външно, а изложението на въпросната стая е северозападно. Външна изолация няма, няма и начин да се постави (не вярвам на т.нар. алпинисти, а и да се моля на цял блок за подписи относно съгласие за промяна на фасадата е невъзможно).

    Сградата е с железобетонна конструкция, дебелината на стените е около 25 см. От вътрешната страна на стените са разположение гипсови блокове с дебелина около 5 см. С течение на годините вследствие на слягането на конструкцията, между железобетона и гипсовите блокове се е оформила фуга която достига няколко сантиметра (фугата не е равномерна, към пода няма такава, а във височина към тавана става няколко сантиметра). Вследствие на тази фуга, при силен вятър от контактите се усеща лек полъх.

    Мухъла се получава в ъгъла на стаята (виж. схемата по-долу). Проблема, е че от страната на другата стая има комин, което създава непрестанна циркулация на студен въздух. Както се разбира има изобилие от термомостове. Питането ми е дали според вас вътрешна изолация на външните стени може да реши проблема? Като материал съм се спрял на каменна вата с дебелина 5 см и плътност над 100 кг/м3. Смятате ли, че това е удачно решение? Върху ватата мисля да сложа гипсокартон (колкото и да го ненавиждам). Тук е момента да попитам, задължително ли е шлайфането след поставяне на гипсокартона, защото праха ме убива и именно поради тази причина категорично отказвам всякакви картони. Не съм маниак на тема гладки стени, така, че не е проблем да има неравности, само и само да няма шлайфане. Има ли нужда според вас да се прави изолация на пода и тавана? Ако се наложи да се пипа тавана, ще трябва да се смени и дограмата, защото прозорците са до горе. Ако се прави изолация на пода, колко е минимума за такава и от какъв материал ("фибран" най-верояно (XPS)), тъй като това ще доведе до повдигане на нивото спрямо коридора, не е болка но все пак да попитам. Възможно ли е да се остави съществуващият естествен паркет (в качеството на изолация на пода) и върху него да се монтира ламинат?

    Ако се стигне до ремонт ще търся фирма, аз съм с две леви, а и здравословното ми състояние не ми позволява вече да се правя на майстор. Отправям питането си към вас, защото опита ми със строителни фирми е негативен и като цяло болшинството не знаят какво правят, камо ли да предложат адекватно системно решение.
    Питай патило.
    С каменна вата 5 см не реших проблема преди години .Сега пак се връщам на тази тема.

    Мултипор ( леки изолационни плочи на Итонг са препоръчвани за вътрешна изолация . Погледни и експандиран корк - И двата материала са пожароустойчиви ,.Корка може да се залепи с сума ти стрителни лепила на двоен гребен . Може и да го дюбелираш след като изсъхне .....(На под в баня и ел подово не е мръднал вече 1 и половина години.)

    Подобри вентилацията . Ако не може да се пробие стоманобетонната външна стена около ъгъла с мухъла ,то поне разучи как може да се смени прозореца и да се монтира рекуператор или отвори за него . в някаква част от прозоречния отвор
    https://moby-bg.com/product/1353/rek...a1-35-9-r.html
    Смятам да продължа по този път

    От тук на сетне идва всичко останало.
    пс
    Не се отказвай от полагане на изолация от външната страна на каквато и да е цена и усилия.
    успех

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Кое е по-добро, минерална вата или EPS? Аз предпочитам минерална вата, но ако EPS е по-доброто решение ще го приема.
    Корк или Мултипор .

    https://shop7974.hstatic.dk/upload_dir/shop/1-ekspandowany-5.w293.h293.fill.jpg

    Този корк може да се намери в БГ . Ползвах го за вътрешна изолация на една вътрешна стена граничеща с маза и за подова изолация в баня /отгоре ел подово отопление и гранирогрес......корка 3см дебелина.

    Погледни и това
    https://www.facebook.com/pages/category/Personal-Blog/Vipeq-Bulgaria-2087430424820624/.
    Този пост е редактиран от pap1918; 09-07-19 в 08:52.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Вътрешна изолация на външни стени - мнения
    От BGPR във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 6
    Последно: 08-12-18, 01:29
  2. XPS за вътрешна изолация на таван на последен етаж?
    От dddilian във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 15
    Последно: 27-01-17, 20:38
  3. Вътрешна изолация на тавана
    От dimtar във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 94
    Последно: 30-01-15, 19:06
  4. Вътрешна + външна изолация - Има ли смисъл?!
    От Николай Г. във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 25-09-11, 20:46
  5. Вътрешна изолация и радиатори.
    От felipe във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 13-03-11, 23:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе