Резултати от 1 до 9 от общо 9

Избор на 5-камерна дограма между Профилинк и Вивапласт

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    55
    #1

    Избор на 5-камерна дограма между Профилинк и Вивапласт

    Здравейте,

    Утре ще поръчвам дограма, фирмата за монтаж съм я избрал обкова ще е Siegenia остава ми да избера финално профила:

    Profilink Premium 5K или Vivaplast 7500 5K

    Според фирмата и двете са еднакви с еднакво качество, но понеже взимали с много добри отстъпки Вивапласт-а цената за мен на профилника е около 8% по-висока.

    Гледах за мнения по интернет - няма много, но това което се вижда е че в новите мнения от последните 2-3 години хвалят много профилинк
    говорят че профила е по-тежък от всички други български дограми, че е здрав не се огъва и не се чупи и че се работи леко с него и че фабриката на профилник е супер модерна.

    По принцип гледам нещо не много скъпо, затова изобщо не гледам уж немски дограми като Рехау, Века, Кьомерлинк и т.н. търси се ниска цена но с добро качество,
    така че и Ропласт съм ги махнал от избора, там разбрах че качеството е зле а и представителите им в моя град са някакви нечувани фирмички.

    Вие можете ли да дадете мнение?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    168
    #2

    Отговор: Избор на 5-камерна дограма между Профилинк и Вивапласт

    Здравей,

    Не знам за коя фирма става дума, но според ето тази: https://u-stil.com/ceni-pvc-dograma.html, разликата между Профилинк и Века е около 10% и според мен си струва напълно да се вземе Века-та.

    Съвета ми беше даден от съсобственик по това време във фирмата и добър познат и съвета си беше чисто приятелски.

    Важен е не само профила и обкова, но и каква е самата изработка, много добра като като профил дограма може да бъде "съсипана" с лоша изработка и монтаж.

    Аз лично съм доволен от спомената фирма: даже дойдоха то село да монтират (140 км от София).

    Поздрави,
    Ивайло

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #3

    Отговор: Избор на 5-камерна дограма между Профилинк и Вивапласт

    като гледам горният сайт и първия джам :
    бяло - рехау евро дизайн 70мм + механизъм Рото двойно отвр + енерджи-бяло 32мм, размер 700х1450 251лв. с доставка и монтаж.
    ... но съм далеч от София и няма да дойда.

    ако е реклама да се трие.не съм пускал линкове - просто за сравнение.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    55
    #4

    Отговор: Избор на 5-камерна дограма между Профилинк и Вивапласт

    Здрасти,

    Значи забелязах че при дограмите всяка стъпка нагоре води до +10%, малко по-скъп профил, малко по-хубаво стъкло и т.н. и няма край, на минимума нещо което е 800лв може да скочи до над 3 бона :-)
    Четох че Профилинк били толкова хубави напоследък че дори изпреварвали някои от немските дограми (правени в турция, полша, румъния..)
    така че въпроса е дали Вивапласт е равна на тях или профилинк е много по-добре. Ако някой знае да каже.
    А сега в тази криза едно че не ми се дава повече пари от минимума който ще ми свърши работа друго че защо да не си дам парите за българско производство на прилично ниво и със сигурност добра цена.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #5

    Отговор: Избор на 5-камерна дограма между Профилинк и Вивапласт

    Коефициент на топлопреминаване на профила Uf= 1,3 W/m²K

    са и и трите чиито имена се споменават в темата до тук, значи само цената има значение.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #6

    Отговор: Избор на 5-камерна дограма между Профилинк и Вивапласт

    Формулата на състава за профилите на Профилинк е най-добра и се спазва при производството. Погледни и профилите им за немския пазар - Reiner.
    От произвежданото в Бг - тяхното е с най-добро качество, поне досега.
    И най-важното, при сглобяването на дограмата е да ти сложат металния профил в пластмасата с необходимата предписана дебелина... а масово това се неглежира от фирмичките чрез влагане на по-тънък метален профил или дори само частично.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    55
    #7

    Отговор: Избор на 5-камерна дограма между Профилинк и Вивапласт

    Бях пак в офиса и разгледах по подробно профилите
    Профилинк ми се стори с леко-леко по дебела пластмаса и с доста по добри меки и дебели уплътнения от Вивапласт,
    все пак съм сигурен че и двете ще си изкарат поне 20 години без да дадат никакви проблеми.

    Видях и Века която е около 15% по скъпа от профилинк - там профила е без кой знае каква разлика с профилинк но уплътнението е още по дебело и по-хубаво,
    според фирмата: Века е друг клас много по хубава от Профилинк според тях има +15 години живот
    Века обаче е с един ръбат стъклодържач и като виншен вид Профилинка е по-красив с заобления си стъклодържач.

    Видях и железата които вкарват в профилите, добри са, тази фирма са стабилни, най много ще се види след монтажа :-)
    Стана дума и за обръщането - че трябва да се направи и отвън и отвътре за да е всичко точно,
    на всичките ми съседи дограмата отвън не е обърната, седи на изгоряла пяна, оттам дограмата им не работи на 100% - даже можеби работи на под 50%.
    Фирмата предлага и обръщането да го направи тя, ще видим каква ще е цената защото я изчисляват след монтажа.

    В крайна сметка реших да платя около 8% отгоре за Профилинк, и така дограмата е поръчана, Профилинк Премиум 5К ще е.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #8

    Отговор: Избор на 5-камерна дограма между Профилинк и Вивапласт

    Говори с фирмата преди монтажа, при обръщането около профилите - да ползват паропропускащи водоотблъскващи мембрани (вътрешно и външно). А не само да подмажат върху пяната с цимент.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    55
    #9

    Отговор: Избор на 5-камерна дограма между Профилинк и Вивапласт

    Добре ще ги питам, мерси :-)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на дограма
    От root666 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 7
    Последно: 09-05-17, 21:11
  2. Избор на PVC дограма в Перник
    От azBeTaTesTeR във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 5
    Последно: 16-09-15, 15:35
  3. Отговори: 4
    Последно: 07-07-15, 14:02
  4. Избор на вид дограма?
    От LEGAL във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 13
    Последно: 03-07-15, 09:08
  5. Помощ за избор на дограма!
    От silver1 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 7
    Последно: 01-09-09, 13:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе