Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

Депресия след pvc смяна дограма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #16

    Отговор: Депресия след pvc смяна дограма

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    Кмг и стандартен стъклопакет е проблема. Сменяш стъклодържачите и слагаш троен пакет, е единият вариянт, но не е много сигурно колко ще може да го носи...
    Не е лошо да се четат всички постове преди да се пише.
    Цитат Първоначално публикувано от valeryev Виж публикацията
    Ами профила е 6 камерен КМГ + Троен стъклопакет с по тънки лайсни, сега го загледах 3 стъкла са, едно към улицата едно в средата едно към мен в стаята, обкова е хубав но гумите не са добре гумите са много зле едни такива дето не могат да се сменят и те не докосват до касата

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    746
    #17

    Отговор: Депресия след pvc смяна дограма

    Както казва dodo_pv проблема едва ли е в дограмата, колкото и калпава марка да е е KMG!
    valeryev,
    имаш ли спомен дали при монтажа на дограмата е била опенена по цялата дължина или са сложили пяна само на отделни места ?
    Съмнява ме, че имаш доста "кухи", незапълнени с нищо места между дограмата и стената и оттам ти "влиза" шума.
    Отделно, като гледам си на нивото на пътя, където шума е по-силен, отколкото на по-висок етаж.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #18

    Отговор: Депресия след pvc смяна дограма

    Ако сградата/къщата не е измазана шума ще е доста повече, особено с новите тухли, където никой не слага разтвор по вертикалите плюс масово слагат половинки наобратно. Много съжалявам, че не измазах цялата къща преди изолацията. Първия етаж, който е измазан от вътре е много по-тих, отколкото останалата част, където е на гипскартно на скара (има вата, но тя не помага против шум).

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2023
    Мнения
    14
    #19

    Отговор: Депресия след pvc смяна дограма

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Както казва dodo_pv проблема едва ли е в дограмата, колкото и калпава марка да е е KMG!
    valeryev,
    имаш ли спомен дали при монтажа на дограмата е била опенена по цялата дължина или са сложили пяна само на отделни места ?
    Съмнява ме, че имаш доста "кухи", незапълнени с нищо места между дограмата и стената и оттам ти "влиза" шума.
    Отделно, като гледам си на нивото на пътя, където шума е по-силен, отколкото на по-висок етаж.
    Да ти кажа много го мисля това не ми се кърти ама май май там има проблем, защото при слагането имаше дупки колкото юмрука ми от страничните страни на дограмата и няква пяна картон и това е сега

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #20

    Отговор: Депресия след pvc смяна дограма

    Според мен сам стигна до причината...
    Гипсокартонът усилва звуците, освен това и добавя допълнителни хармоници.
    Направи някакъв малък отвор, където не се вижда много. Между касата и стената. За да разбереш какво е в действителност състоянието.
    Касата трябва да е на 2-3см от стената, закрепена със специални винтове и фиксатори. Ако е само пяна и не е нацяло положена, може и цялата рамка да вибрира.

    Трябва "реформата" да започне не от прокуратурата, ами от строителните фирми и пътната полиция!
    Ама всички "допринасят" за една и съща каца мед и после дружно се подслаждат.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2023
    Мнения
    14
    #21

    Отговор: Депресия след pvc смяна дограма

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Според мен сам стигна до причината...
    Гипсокартонът усилва звуците, освен това и добавя допълнителни хармоници.
    Направи някакъв малък отвор, където не се вижда много. Между касата и стената. За да разбереш какво е в действителност състоянието.
    Касата трябва да е на 2-3см от стената, закрепена със специални винтове и фиксатори. Ако е само пяна и не е нацяло положена, може и цялата рамка да вибрира.

    Трябва "реформата" да започне не от прокуратурата, ами от строителните фирми и пътната полиция!
    Ама всички "допринасят" за една и съща каца мед и после дружно се подслаждат.

    Не не, аз бях тук при монтирането, при слагането на новата каса сложиха доста винтове и пяна доста, но помня че имаше доста голями дупки и се виждаше отвън, в момента отвън е обърнато с фибран почти до ръба на стъклото, а от вътре е картона и пяната

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #22

    Отговор: Депресия след pvc смяна дограма

    Фибран срещу картон, EPS - все тая!
    Става затворен обем с още вибрации + усилване на хармониците и все едно си на улицата.
    Направих грешката да сложа XPS на тавана на терасата и сега сме с пътеки над плочките, защото кънти ужасно. Всеки звук се чува в пъти по-силно отколкото е източника.

  10. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #23

    Отговор: Депресия след pvc смяна дограма

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Фибран срещу картон, EPS - все тая!
    Става затворен обем с още вибрации + усилване на хармониците и все едно си на улицата.
    Направих грешката да сложа XPS на тавана на терасата и сега сме с пътеки над плочките, защото кънти ужасно. Всеки звук се чува в пъти по-силно отколкото е източника.
    така като слушам тоя човек по добре да си разруши къщата и на ново. Нормално е да се чува за да не се чува трябва да е много специална изработката а такави неща не се продават наляво и на дясно.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #24

    Отговор: Депресия след pvc смяна дограма

    Преди да ни санират терасата беше затворена с правена от любител-дърводелец дървена дограма. Шумове и миризми отвсякъде и каквито си помислиш.
    Двойни отделни крила с обикновени стъкла 5мм и маджун. Впоследствие със силикон, което намали леко шума.
    Но, блокът е пълзящ кофраж, 7см бетонни перила на терасата, тухли единички правилно иззидани под прозореца.
    Само със поставянето на крилата на обикновени китайски уплътнения шумът намаля в пъти. не съм го мерил, защото тогава нямах уред за целта.
    След санирането с някакво KMG 5-камерно и двоен стъклопакет вече почти нищо не се чува. Но сам си обърнах прозорците и стоях на главата на "майсторите", които се опитаха да претупат монтажа за норматив. Е, не им се получи при нас.
    Проблемът на колегата според мен не е в самата дограма, а в нейния монтаж и/ или в обръщането около прозореца.

  12. Junior Member Аватара на Legal76
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    148
    #25

    Отговор: Депресия след pvc смяна дограма

    Цитат Първоначално публикувано от BateB Виж публикацията
    Шума няма да изчезне, но може да се намали доста. За целта трите стъкла трябва да са с различна дебелина. Примерно 5/3/4 мм вместо 4/4/4 мм както се слага обикновено.

    Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk
    Точно това реши проблема при мен.

    Не исках да чувам съседите по тераста, а и над кооперацията имаше трасе на самолети и беше шумно.

    Майстора, ми обясни, че различната дебелина на стъклото "начупва" звуковата вълна.

    Наистина ефекта е много добър.

    3 стъкла с различна дебелина.




    Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #26

    Отговор: Депресия след pvc смяна дограма

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    така като слушам тоя човек по добре да си разруши къщата и на ново. Нормално е да се чува за да не се чува трябва да е много специална изработката а такави неща не се продават наляво и на дясно.
    Добре дошъл отново. Ти сега с трите профила може сам да си водиш дискусия. С единия да напишеш мнение, с втория да го подкрепяш, а третия да го оспорва.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #27

    Отговор: Депресия след pvc смяна дограма

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Добре дошъл отново. Ти сега с трите профила може сам да си водиш дискусия. С единия да напишеш мнение, с втория да го подкрепяш, а третия да го оспорва.
    Добре заварил а това с профилите го направих специално за тебе защото беше изказал едно доста екзотично мнение относно броя на профилите и нуждата от същия брой интернет доставчици не 3 а 33333333 мога да си направя но това не е смисъла а относно шума човека е по добре да си купи тапи за уши явно сензориката му е доста чувствителна/това го пиша за да съм по темата щото не ми се сменя доставчика /

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Проблем след смяна нa фреон
    От 234 във форум Климатици Osaka
    Отговори: 9
    Последно: 10-03-18, 19:35
  2. Смяна на дограма = ?!??
    От gkolarov във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 3
    Последно: 19-03-12, 23:30
  3. След смяна на панел * ЛСД*
    От паро във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 25-12-11, 21:46
  4. Проблем след смяна на видеокарта
    От radi84bg във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 17-11-11, 13:59
  5. Ако ви гони депресия
    От LordOfEvil във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 09-02-05, 13:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе