Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

About web...[:-?help]

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    8
    #1

    About web...[:-?help]

    [-crzwom] От известно време ме мъчи един въпрос,ако някой знае повече от мен да помага!

    Първо отидете в на следния адрес: http://www.thedesigncore.com/ и щракнете върху някой от линковете, например върху Links. Появяват се линкове. Като минеш с мишката върху тях те плавно преминават в друг цвят. Ей това не мога да разбера как става. Мисля, че е с някакъв скрипт, но не го знам. Ако някой знае да каже. Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    About web...[:-?help]


  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    8
    #3

    About web...[:-?help]

    Много благодаря!

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #4

    About web...[:-?help]

    Mnoogo iako Kris :-PP

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #5

    About web...[:-?help]

    като прегледах кода , може и да се свие . така както е linkglow.js е около 4 кВ обаче може и да си го направиш 2 и автора мирчо го е направил като поведение / HTC / не съм го пробвал ама може да направи понякога проблем . предполагам някъде може и да се намери оригинала , разтуршувай се из сайтовете .

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    8
    #6

    About web...[:-?help]

    Za sajalenie ne moga da pisha java script kodove, a samo da gi polzvam.[:-crazy] Imam niakakvo poniatie samo kak da promeniam parametrite. Taka che shte se zadovolia s kakvoto ima. Inache az sym tyrsila iz neta, no ne sym otkrila nishto, eto zashto se obyrnah za pomosht tuk .

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #7

    About web...[:-?help]

    Ето едно място от където ако се разровиш и следиш редовно има хубави скриптове http://javascript.internet.com или като шеташ из нет-а и си харесаш някой ефект или скрипт просто отвори сорса на страницата и виж къде се използва думата javascript ако е от вида <script language='JavaScript' src='xxx.js'></script> просто си копирай пътя до страницата плюс xxx.js и си го запиши някъде на диска файла , после си го гледай на спокоиствие , редактирай и експериментирай :-) . Ако не е от този вид е ти си знаеш . 90 % от скриптовете са генерирани от машини , но има и ръчно написани скриптове които са наистина много добри . Търси и ще намериш . Ако искаш пиши ще ти пратя наистина хубави . Дерзай и учи :-)

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    8
    #8

    About web...[:-?help]

    Tazi stranica ia znam az ot otdavna. Ama tozi skript po-gore linkglow.js neshto ne moga da go nakaram da raboti. Kak da si go kacha na stranicata i da go nakaram da raboti kato link? Slagam go v direktoriq behaviours na Dreamwaver-a, no neshto ne iska da mi se poiavi v programata? Probvah i kato custom script da go vmykna, no neshto ne pravia kakto triabva.??!?

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9

    About web...[:-?help]


  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #10

    About web...[:-?help]

    Tania, pove4e vreme gubish kato razpitvash i 4akash otgovori, otkolkoto kato sednesh i pregledash source coda na stranicata i scripta :-)

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #11

    About web...[:-?help]

    Tania , vatre se izpolzva object fade zatova ne tragva , triabva da go rachivarkash tva za da tragne i ako naistina iskash da redaktirash scriptove po dobre go zabravi Dream.. i drugite i sedni na raka da redktirash i da eksperimentirash taka nai dobre se uchi zashtoto poniakoga chrez takiva programi kodat stava troma eto edin primer izkaran ot javascript.internet.com za proverka na validen adres :

    function vrf(form){

    var good ;

    m = form.recAddress.value.match(/\b(^(\S+@).+((\.com)|(\.net)|(\.edu)|(\.mil)|(\.gov)|(\.org)|(\..{2,2}))$)\b/gi);

    good = (m)?true:false

    if(!good){alert("Много съжалявам ама е невалиден адреса")}

    else{

    form.submit()}

    }

    tova e savsem malko modificiran ot men script no nito edna programa ne moje da go napravi tolkova stegnat i barz . Za tova mim e dumata . No vse pak ti si reshavash .

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #12

    About web...[:-?help]

    gorniiat script moje oshte da se sbie naprimer :

    function vrf(form){

    m = form.recAddress.value.match(/\b(^(\S+@).+((\.com)|(\.net)|(\.edu)|(\.mil)|(\.gov)|(\.org)|(\..{2,2}))$)\b/gi);

    if(m){alert("Много съжалявам ама е невалиден адреса")}

    else{

    form.submit()}

    }



    no togava moje po trudno posle da si go razchetesh . Za linkovete koto iskash da prelivat prehvani sas izpluvashtite events ot link i gi vkarai vav function za promeniane color na link kato za color definirash Array . OK ?

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    8
    #13

    About web...[:-?help]

    Е-хехех! А бре момченце, нали форума е точно за това: да задаваш въпроси,

    да получаваш отговори и да изказваш мнения. Нормално е да питам нещо,

    което не го знам и ми трябва. А колкото до това да седна да уча java script:

    не мисля, че ще стане на този етап от живота ми, в момента си имам други приуритети.

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    8
    #14

    About web...[:-?help]

    Mersi de

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #15

    About web...[:-?help]

    "ПриОритети" )ако обичаш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе