Резултати от 1 до 12 от общо 12

Цифрова видео камера или цифров фото апарат за около 300лв

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    55
    #1

    Цифрова видео камера или цифров фото апарат за около 300лв

    Моля дайте съвет за "тънък" бюджет около 300 лв. като въпроса е - на видео-камерка или на апаратче да се спра. Виждам че и двете разновидности снимат видео и двете снимат фото. Устройството ще се използва от дъщерята преди всичко за HD 720p видео клипчета и от време на време за някоя друга снимка. Разбирам че с тоя бюджет от 300лв. нито видеото ще е баш "върхът" нито снимките ще са баш "трепач" но това е ситуацията пък и дъщерята няма да се явява на конкурс за супер качество но все пак всеки обича хубавото.
    Заради по големия оптически ZOOM ме дърпа към видео-камерките но пък чета напоследък че за такива изисквания в момента било по добре да се купи дигитално апаратче с добри видео възможности като например този апарат Canon PowerShot A2400 бил добър с новия процесор Digic4 (каквото и да означава това):
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...OT-A2400-BLACK

    А пък ми харесва да има 52x оптичен zoom като тази видео-камерка SAMSUNG HMX-F80BP/EDC за която казват - (а бе Samsung мани тая работа) :
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-HMX-F80BP/EDC

    Знам че е въпрос преди всичко на личен избор но се надявам да помогнете да избера

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #2

    Re:Цифрова видео камера или цифров фото апарат за около 300лв

    Я погледни този модел: http://www.technopolis.bg/b2c/detail...SHOT-SX-130-IS
    По добър е от А серията на Канон, пък и нали по-голям zoom търсиш. Освен това има и ръчни настройки, които с малко четене вършат добра работа.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    55
    #3

    Re:Цифрова видео камера или цифров фото апарат за около 300лв

    Цитат Първоначално публикувано от DigiPro
    Я погледни този модел: http://www.technopolis.bg/b2c/detail...SHOT-SX-130-IS
    По добър е от А серията на Канон, пък и нали по-голям zoom търсиш. Освен това има и ръчни настройки, които с малко четене вършат добра работа.
    @DigiPro Много благодарско, спести ми още бая ровичкане (макар че вече оглеждам и чета от доста време и чак сега питах - дразнят ме тези дето не умеят да умножават а искат вече да зарешават висша математика "набързичко и напрекичко") и ме ориентира точно на място (направо в целта) Но все пак по стара BG традиция да питам, за всеки случай, че не останах сигурен - при снимане на видео 12x оптичния zoom работи ли че никъде не успях категорично да видя по спецификациите да е указано, а е важно? Успях да изтегля едно Sample Movie на видео клипче снимано с машинката която предлагаш Canon PowerShot SX150 IS:
    http://www.photographyblog.com/revie...sample_images/

    от което изглежда че отическото варио работи и при видео и HD клипчето е доста сносно, но знам ли, а е важно ако ще замества донякъде видео камерка а само цифров zoom на видеото което други машинки предлагат - съвсем не е сериозно.
    P.S. Ей сега видях че съм пообъркал моделите SX130 с SX150 ама дано имат нещо общо че вече се бях навил

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    176
    #4

    Re:Цифрова видео камера или цифров фото апарат за около 300лв

    наскоро си го взех този CANON POWERSHOT SX 130 IS,не съм си играл още много с него,но от пробите съм много доволен, има и оптическо варио при видео...на клипчетата съвсем тихичко,но се чува звука от движението на обектива.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    55
    #5

    Re:Цифрова видео камера или цифров фото апарат за около 300лв

    И понеже по-горе бях объркал Canon PowerShot SX150 IS с Canon PowerShot SX130 IS докато откривах разликите освен 100лв. в цената и мегапикселите разбира се попаднах на Fujifilm FinePix S1600 : http://www.fuji.bg/index.php/compone...category_id=21
    Та сега възникна дилемата Canon PowerShot SX130 IS или Fujifilm FinePix S1600 и двата са със сходна цена и сериозен ZOOM 12x и 15x само дето вторият отива май доста тежичък с тези 4 АА батерии което за мене ще става но за щерката Е не толкова май е по тежък с 40-тина грама (2 батерийки) от Canona :rolleyes:

    А пък и тази FLASH HD видео-камерка SAMSUNG SMX-F70 : http://www.technomarket.bg/products/...-smx-f70-black с нейния 52x оптичен zoom, CMOS сензор, цена и размер ми допада доста - вярно на снимки ще си се представя лошо но пък видеото ергономичност, размер и тегло 220гр. срещу около 320гр. на горните фото-апарати. Само тия 8 Lux светлочувствителност сигурно я правят почти сляпа в затворени помещения : http://www.samsung.com/bg/consumer/c...F70BP/EDC-spec (да то не може да се правят компромиси с цена пък всичко да е ток )

  7. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #6

    Re:Цифрова видео камера или цифров фото апарат за около 300лв

    @emopk
    На първо място трябва да си зададеш въпроса какво искаш да си купиш - видеокамера или фотоапарат! Влез ето тук и виж http://www.samsung.com/bg/consumer/c...F70BP/EDC-spec и виж с каква резолюция са снимките които прави тази камера! Снимките при видеокамерата са нещо като опция при нея.
    Същото е да искаш да пътуваш комфортно и уютно на дълъг път с колата си, но да си купиш самосвал защото ще събира много багаж в каросерията.
    Двата продукта са коренно различни.

    Успех!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    55
    #7

    Re:Цифрова видео камера или цифров фото апарат за около 300лв

    Цитат Първоначално публикувано от brabusbg
    @emopk
    На първо място трябва да си зададеш въпроса какво искаш да си купиш - видеокамера или фотоапарат! Влез ето тук и виж http://www.samsung.com/bg/consumer/c...F70BP/EDC-spec и виж с каква резолюция са снимките които прави тази камера! Снимките при видеокамерата са нещо като опция при нея.
    Същото е да искаш да пътуваш комфортно и уютно на дълъг път с колата си, но да си купиш самосвал защото ще събира много багаж в каросерията.
    Двата продукта са коренно различни.

    Успех!
    @brabusbg Сравнението със самосвала не ти е съвсем уместно . По-скоро искам с един куршум да утрепам 2 заека ама ако може да не давам пари за куршуми а пушката ей така да си стреля (да ти пикам и на кризата ако всичко беше наред аз се досещам как купя без да питам но в това положение ...) и спецификациите на SMX-F70BP отдавна съм ги разгледал и още в предишния пост писах че видео-камерките по принцип виждам че са "дупки" по отношение на снимките но пък в последно време апаратчетата доста напреднаха по отношение на видеото та за това разпитвах във форума че и с много четене само не става нали за това са форумите да се сподели и личен опит че като ти спре инфото за 1 година технологиите толкова дърпат че си безнадеждно изостанал (при предишното купуване нeщата се движеха между 8-10 Mpix и 3-4 оптично варио а сега ...). Така че ако даваш съвет, давай а не типично като в BG форум да обясниш на питащия колко е тъп че пита, колко е задръстен че не знае какво иска, така че питащия да се почуства виновен че въобще е задал въпрос.
    Та пак питам някой от лични наблюдения да препоръча дигитално апаратче до 300лв. което да се представя що годе добре (разбира се съм наясно че няма да е като видео-камера) при снимане на HD видео 720p. защото от многото четене виждам че тук там има приятни изключения като Canon PowerShot SX130 който ми препоръча както трябва колегата DigiPro (от семпълчетата които намерих ми стана ясно че поне прихваща приличен звук даже с баси)

    P.S Всичко това го пиша защото така съм научен - когато чете някой друг колега форума да има полза а не просто самоцел да се пререждам на сфетофара

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    55
    #8

    Re:Цифрова видео камера или цифров фото апарат за около 300лв

    В крайна сметка в избора между дигитален апарат и дигитална камера се спрях на дигитален апарат с HD видео 720p и голям оптичен zoom работещ и при снимане на видео, като остана дилемата която трябва да реша между двата които ми допаднаха като цена и възможности - Canon PowerShot SX130 IS или FujiFilm FinePix S2950 - http://www.dpreview.com/products/com...fujifilm_s2950



  11. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #9

    Re:Цифрова видео камера или цифров фото апарат за около 300лв


  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    55
    #10

    Re:Цифрова видео камера или цифров фото апарат за около 300лв

    .....Благодарности на всички които се отзоваха. Взех си препоръчания от DigiPro - Canon PowerShot SX130. На първо четене добра машинка за парите си. Снимките са с доста добро качество като за апарат от тоя клас. Видеото също не отстъпва въпреки твърденията че за видеото си трябва камера - снима по-добро видео от старата ми mini-DV камерка (Panasonic PV-GS35). (Дори когато Canona не е на HD 720p за да има база за сравнение). На лошо осветление се представя значително по добре от Mini-DV-то което ме дразнeше особено много в него - малко ако е по-тъмно става черно кафява телевизия - цветовете изчезваха от тогава намразих Panasonic (може би незаслужено просто преди да купя тогава не питах).
    .....При SX130 цветовете си остават и при наличие само на рехаво улично осветление. На ярко слънце леко "препича" ярките обекти но все пак не е професионална камера. Зуумва чисто (леко бавничко) като фокусира бързо за разлика от ужасното фокусиране на Fujifilm S2580 който гледах и не харесах(лоши снимки - матира по ръбовете, шуми над 200ISO, избледнява и матира цветовете, бавен и ужасно шумен оптичен зуум с бавно и неточно дофокусиране, лош звук чуваш всичко друго бумтящо и свистящо но не и това което снимаш -това всичко за Фуджито).

    .....Другото което разбрах че за Canon PowerShot SX130 има и хакнат фърмуер CHDK който се инсталва на SD картата и дава много екстри - като работа в RAW, бавни до 64 сек скорости на затвора, бързи до 1/10 000 сек, повече настройки....Така че след време като поостарее (е вече си е стар модел) и дъщерята го "захвърли" може да си поиграя да му сложа и такава екстра - обичам и да "ръчкам" машинки.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #11

    Re:Цифрова видео камера или цифров фото апарат за около 300лв


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    55
    #12

    Re:Цифрова видео камера или цифров фото апарат за около 300лв

    За съжаление какъвто съм си "карък" тъкмо се зарадвах на машинката и забелязах светеща точка на снимките и на клиповете (малко в ляво нагоре от центъра) Почетох и се оказва че са така наречените горещи пиксели (Hot pixel) на CCD матрицата, разговарях с приятел фотограф и той ми каза да не се шашкам и да не връщам машинката . Изпрати ми снимки от неговия скъп професионален DSLR Nikon за да ми покаже че не е болка за умиране той имал над 10 такива - да има, но са по едно пикселче пръснати из целия кадър след 3 години професионална употреба, а за съжаление моите са около 10 и са събрани на едно място а още беше чисто нов, и очите ми само там ходят. Не издържах и го върнах за ремонт ли, замяна ли още не знам какво ще направят. Ще чакам поне така казаха

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. бюджетен хд фото апарат
    От get във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 20-07-12, 15:36
  2. Избор на фото-апарат/камера
    От natureschild във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 27-02-12, 06:48
  3. продавам фото апарат
    От farfui666 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 09-03-10, 02:05
  4. мнение за фото апарат benq dc c740
    От klima във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 26-03-07, 15:34
  5. цифров апарат
    От Tai-Pan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 09-04-06, 12:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе