Резултати от 1 до 6 от общо 6

Broadlink rm mini 3 и Alexa - Проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Враца
    Мнения
    40
    #1

    Broadlink rm mini 3 и Alexa - Проблем

    Здравейте, имам Alexa с която контролирам осветлението в къщи. Наскоро ми пристигна и Broadlink RM mini 3 с когото искам да контролирам телевизора, озвучението и климатизацията в къщи. Свалих си Intelligent Home Center for EU на моят телефон, сдвоих Broadlink RM mini 3 с приложението, обучих командите за контролиране на ТВ-то и си създадох акаунт в BroadLink през приложението. До тук всичко мина нормално, но после ударих на камък. След като си бях потвърдил създаденият акаунт чрез код пратен ми в електронната ми поща, при опит да включа skill-a в Amazon Alexa и да въведа потребителското име в BroadLink, ми изписва следното:
    "Sign in failed. Please make sure you have entered correct broadlink account name and password."
    Проверих многократно за правописна грешка, но няма. Създадих и още един акаунт, но резултата е съшият. Единият е в abv.bg, а другият в yahoo.com.
    Някой сблъсквал ли се е с този проблем и имате ли идея на какво може да се дължи?

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    1
    #2

    Отговор: Broadlink rm mini 3 и Alexa - Проблем

    Здрасти ! Инсталирай си Intelligent Home Center /версията без EU/ и всичко ще е ОК. Скила на Алекса е за тази версия, и регистрацията във версията с EU не важи. Версията без EU не е налична за IOS /поне при мен/ а само за Андроид . Така че ако си с Iphone, качи приложението на телефон с андроид, добави си устройствата и може да го деинсталираш. Не пречи Алекса да ти е на Iphone.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Враца
    Мнения
    40
    #3

    Отговор: Broadlink rm mini 3 и Alexa - Проблем

    Оправих го още тогава с един андройд таблет.
    Сега имам друг проблем който май не е само при мен. Алекса неможе да изпраща команди към RM mini 3. Когато и кажа да изпълни някаква команда към телевизора или друго устройство което се управлява по IR, Алекса ми казва, че няма свъзка и да проверя мрежата или захранването. По отделно и Алекса и RM mini 3 си работят, но синхрона се губи. Качих наново скила на на Алекса, но без резултат.
    Този пост е редактиран от mtvachev; 27-11-18 в 07:39.

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    2
    #4

    Отговор: Broadlink rm mini 3 и Alexa - Проблем

    Аз лично ползвам RM mini 3 с ihc For EU и Alexa на андроид без проблем. Управлявам TV и климатик с гласови команди на Алекса към RMmini3. Ако виждаш устройствата си в Alexa (Devices --> All Devices) не би трябвало да ти дава грешка.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    4
    #5

    Отговор: Broadlink rm mini 3 и Alexa - Проблем

    Подобна ситуация имам и аз. Rm mini 3 управлява телевизора и климатика, но от Алекса намира само ТВ, а реално по-важното ми е климатикът.

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    1
    #6

    Отговор: Broadlink rm mini 3 и Alexa - Проблем

    Цитат Първоначално публикувано от King82 Виж публикацията
    Подобна ситуация имам и аз. Rm mini 3 управлява телевизора и климатика, но от Алекса намира само ТВ, а реално по-важното ми е климатикът.
    Поради някаква "убийствена" причина през Alexa може да се контролира само ТВ. За да се ползва Alexa за кое да е устройство, то трябва да бъде добавено като TV appliance през IHC приложението. След това спокойно може да бъде преименувано, в случая на Air Conditioner и може да бъде контролирано през Alexa.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Alcatel idol mini малък проблем
    От porko във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 24-06-15, 23:35
  2. Mac Mini - Алтернатива?
    От CrossBlade във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 06-03-08, 00:34
  3. Mini Recorder 1.5.4
    От IvO™ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-06, 19:49
  4. Nokia 6131 и Opera mini (Jimm) проблем
    От universum във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 12-10-06, 05:41
  5. mini DVD към DVD с меню?
    От PacoRabanne във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 22-04-06, 15:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе