Страница 123 от 144 ПърваПърва ... 73113121122123124125133 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,831 до 1,845 от общо 2146

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #1831

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    По спецификация хладилника трябва да е някъде между 2-7 целзии, а фризера около -18 целзии. Това е според сайта на Уърлпул.
    Разбира се зависи какво има в хладилника и във фризера и колко време искаш да е там без да се развали. Това са оптимални средни температури.
    Колкото по-ниски температурите, толкова повече ще издържа храната, но пък повече ток ще използваш. Производителя ти дава опции и консуматора решава.
    Този пост е редактиран от kokovox; 29-07-21 в 01:56.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1832

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Не знам откъде ги събирате тези спецификации, но температурата във фризер не бива да се покачва над -18°С при никакви обстоятелства. Вземете си по един дебел маркер и ги коригирайте. Баба ми е казала, че там трябва да е между -18°С и -24°С. Спецификаторите, вода да и носят!

  4. Kai
    Kai е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    23
    #1833

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Здравейте, предстои ми закупуване на нов хладилник.Изчетох последните 20+ страници, но не успях да се ориентирам. Старият е Liebher и съм доста доволен за 10+ години никакъв проблем. Мислех пак да се ориентирам към марката, но прочетох лоши неща за тях. Изискванията са долен фризер, около 300+литра общ обем и 1000лв+- бюджет. No frost май не е за предпочитане като чета коментарите за изсушаване ....
    Благодаря предварително за отделеното време!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #1834

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Low frost: https://www.tehnomix.bg/hladilnik-s-...osch-kgv39vlea
    No frost: https://www.tehnomix.bg/hladilnik-s-...osch-kgn36nlea
    Aко не ти е проблем да опаковаш всичко: No frost
    Aко не ти е проблем, че някога може да ти се наложи да го размразиш: Low frost

  6. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #1835

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Либхер са добра марка и се правят в България. Това че няколко човека във форума са имали проблем нищо не означава. Добра статистика се прави с добра и обемна информация, която в случая липсва. Нямам нищо против Бошовете отгоре, но не знам с какво превъзхождат подобните модели на Либхер освен че се произвеждат в Полша и Турция вместо в България.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #1836

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Либхер е добра марка но моделите произведени в Германия , правените в Пловдив изглеждат като модели от преди 20 г.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #1837

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    немските са същите боклуци!
    Да, изглеждат и са наистина по-добре от българските. Но надеждността им е същата.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1838

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Моят Либхер, след като бе сменен с нов на 3-тата година от гаранцията (с 5г. е), новият вече 5-та година няма проблеми. Очевидно имаха преди години масови проблеми с една серия, но те изглежда са решени.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #1839

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Не със серия, а с технологията на цялото производство.
    И не само Liebherr го имаше този проблем. Обаче заради реномето, повредата в и веднага след гаранция, и особено високите цени се появиха изключително много негативни коментари. По цяла Европа, не само у нас имаше рекламации и директни замени с други марки.
    Страх ме е да размразя моя втория след платената замяна, защото не знам дали след това ще заработи нормално отново.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1840

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Здр, преди седмица си взех LG GBP32DSKZN, реших да го ползвам една седмица преди коментар. Супер тих, поне при мен е дразнещо тих, ако не се докосваме с ръка или ухо не мога да разбера дали работи, та доста докосвания изпитахме през последната седмица .
    INOX е, 277л хладилна част и 107 фризерна. Личи си качеството спрямо либхер, мислех да взема либхера cn4813 за 870 този е две нива отгоре поне за 1030лв.
    И на този и на либхера са китайски компресорите, на либхера е jiiaxipera (vtx111y) а на LG e BSA075NHMV, работи инверторно от 61 вата при 1350 оборота мисля до 191 вата при 4500 оборота, много добър ЕЕР(ЕЕR)--COP около 5,88 в режим на охлаждане. Произведено е в Полша. Ако има друго питайте. Оставен е на 5гр хладилна и -16 фризерна част. От Тмаркет е.
    Гаранцията е както следва 2 за хладилника+ 3 при регистрация до 31.08.2021, за компресора е 2+8 при регистрация до 31.08.2021, т. е 5 години и 10г за компресора.
    Гледах и за Снейдж(snaige)-RF-39SM-Z10022 -739лв . Също ми хареса изработката и доста по ефтин, идва с компресор ACC HKK80AA made in Italy. сега по новите компресори за 39-ките и другите модели се правят в Испания по инфо на фирмата дето ги внася, така е поне около 6 месеца.
    Гледах и BOSCH, той е с EMBRACO FMXY9C, 43-134HZ 3hp. На BEKO компресора е VNTZ145M 60-225Hz 3hp. Това е за моделите с 243 литра хладилна част.Най големите.
    Като че ли на боша е най добър компресора ама взех ЛГ-то.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1841

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Високия клас на Либхер е с Embraco / Danfoss

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1842

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Някъде сякаш бях срещал, че Danfoss са приключили с компресорите за битови хладилници.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1843

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Брандират ги Secop.

  17. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #1844

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    Здр, преди седмица си взех LG GBP32DSKZN, реших да го ползвам една седмица преди коментар. Супер тих, поне при мен е дразнещо тих, ако не се докосваме с ръка или ухо не мога да разбера дали работи, та доста докосвания изпитахме през последната седмица .
    INOX е, 277л хладилна част и 107 фризерна. Личи си качеството спрямо либхер, мислех да взема либхера cn4813 за 870 този е две нива отгоре поне за 1030лв.
    И на този и на либхера са китайски компресорите, на либхера е jiiaxipera (vtx111y) а на LG e BSA075NHMV, работи инверторно от 61 вата при 1350 оборота мисля до 191 вата при 4500 оборота, много добър ЕЕР(ЕЕR)--COP около 5,88 в режим на охлаждане. Произведено е в Полша. Ако има друго питайте. Оставен е на 5гр хладилна и -16 фризерна част. От Тмаркет е.
    Гаранцията е както следва 2 за хладилника+ 3 при регистрация до 31.08.2021, за компресора е 2+8 при регистрация до 31.08.2021, т. е 5 години и 10г за компресора.
    Гледах и за Снейдж(snaige)-RF-39SM-Z10022 -739лв . Също ми хареса изработката и доста по ефтин, идва с компресор ACC HKK80AA made in Italy. сега по новите компресори за 39-ките и другите модели се правят в Испания по инфо на фирмата дето ги внася, така е поне около 6 месеца.
    Гледах и BOSCH, той е с EMBRACO FMXY9C, 43-134HZ 3hp. На BEKO компресора е VNTZ145M 60-225Hz 3hp. Това е за моделите с 243 литра хладилна част.Най големите.
    Като че ли на боша е най добър компресора ама взех ЛГ-то.
    СЕГА ОСТАВА ДА ПОЧЕРПИШ!!!

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #1845

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Преди две седмици взех LG GBP61DSPFN работи тихо когато в стаята е към 20 градуса при по топло включва малко по шумен режим.Стува ми се по качествено направен в сравнение с прехвалените модели на Либхер.В който магазин да отидеш започват първо да пробутват Либхер , вероятно имат някакъв договор с тях.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 10:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 21:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 23:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 21:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 21:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе