Страница 110 от 147 ПърваПърва ... 60100108109110111112120 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,636 до 1,650 от общо 2196
Like Tree293Одобрявам

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #1636

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Благодаря!
    Точно заради това го поръчах. Няма място за сравнение в случая, въпреки че и китаиците правят добри неща, но силата им е другаде. Вкъщи сме с хладилник ЛГ, но имаме съдомиална и фурна Беко (Турция) плюс пералня Беко при майка ми (хладилника е за нея) и за 3 години нямам никакви забележки към уредите, освен неработещото плавно затваряне на фурната от ден 1. Последното го казвам във връзка с насоката към Беко, но след отстъпката Боша дойде на достатъчно ниска цена.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #1637

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    И аз си купих bosch kge49vi4a, от емаг, на същата промоция. В нашите магазини е 1399 лв., а от там го взех за 1120 с доставката. За сега ми е шумен, но работи едва от 2-3 часа, празен. Няма да го пълня за сега.
    Издава звук като хард диск, но достатъчно силен, за да ме дразни. Ако някой се изкаже за това, ще съм доволен. Ще им го върна и ще му мисля. Бих изчакал няколко дни да го слушам, но старото Snaige e доста по-тихо и все още си го ползвам, така че бих го върнал, ако ще чегърта така.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #1638

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от chepkata Виж публикацията
    И аз си купих bosch kge49vi4a, от емаг, на същата промоция. В нашите магазини е 1399 лв., а от там го взех за 1120 с доставката. За сега ми е шумен, но работи едва от 2-3 часа, празен. Няма да го пълня за сега.
    Издава звук като хард диск, но достатъчно силен, за да ме дразни. Ако някой се изкаже за това, ще съм доволен. Ще им го върна и ще му мисля. Бих изчакал няколко дни да го слушам, но старото Snaige e доста по-тихо и все още си го ползвам, така че бих го върнал, ако ще чегърта така.
    Имам хладилници на R12, 134 и 600. Тези на 600- звънтят им компресорите, а из хладилника се чува стържене и мучене. Бачкат си.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #1639

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Е явно ще трябва да свиквам. Снайге-то не го знам с какъв хлад.агент е, но е от преди 10-12 год. и такова стържене няма.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1640

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Явно новите хладилници ги окомплектоват с компресори-боклуци, за да стържат и звънят. Преди по-малко от 2 години купих за около 630 лева или 830 лева (забравих вече) хладилник с фризер на Самсунг, с инверторен компресор, собствено производство. Отделно се регулират температурите във фризера и хладилника. Изобщо не се чува как работи, трябва да си долепя ухото до него, за да разбера включен ли е. В ниския и среден клас, Самсунг нямат аналог.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #1641

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Шумът не е от компресора. Чува се фреона как бълбука.Не знам дали не е до бройка и при моя само да е така. Няма къде да видя друг такъв, работещ. Чудя се да го връщам ли, но ако и другия е така, жалко за хамалогията. 86 кг., 2.01х70х65см. и влиза почти легнал в асансиор...А и цената вече е с 300 лв. повече. От Бош ми казаха да го изчакам, било нормално за нов хладилник, но ми се струва, че ме отсвирват. Какво ще се промени към по-добро след време? Фреона ще се "намести"?

    Имаше тук колега с такъв и пише, че на го чува. Знам ли, аз ли не съм в ред..

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1642

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Голяма е вероятността и друга бройка да ти "свири и пее". Доста са така и не е само до марка. И при мен старото, но все още работещо в мазата Снайге почти не може да се чуе, но Либхера (втората бройка от 2015г. гаранционна замяна на първата от 2012г.) се чува симфонията и в съседните стаи. И на познати също се чуват техните хладилници. Нищо няма да се промени с времето и не е от това, че е нов хладилник. И не е причина за гаранционна замяна. Свиквай.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #1643

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Причината за замяната официално ще е друга. От емаг пристигна с петно от страни на боята, като изцапано от намаслена длан с черно масло. Това не се маха, но бих го преглътнал. То обаче е достатъчно основание за връщане и от магазина са съгласни. Още повече, имам право на връщане в рамките на 30 дни, без да е ползван уреда.

    Въпросът не е в това. Вкъщи приехме петното, но и шума вече, ми идва повече. Щом обаче и другите шумят, няма особен смисъл.

    Колвбаех се между този Бош, един Беко, пак 70 см. и подобен Самсунг. Бош-а по документи беше най-тих- 38 db. Беко- 40, Самсунг- 41. До 1400-1500 лв. нямам много избор. И в емаг се появи промоция, 1120 лв Бош, най-тих и това наклони везните. Сега, обаче не съм сигурен. А може и моята бройка нещо да не и е в ред.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #1644

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Нищо ѝ няма на бройката според мен. Не е гаранция и следващият дали няма да е музикален. Да, отделно си е хамалогия и губиш дискаунта от 300 лв. Иначе от БОШ са те пуснали по пързалката с това, че ще стърже само като нов. Колко моточаса са декларирали за разработване?!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,232
    #1645

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Я го връщай и си взимай парите!
    Петното можеш и лепенка да му сложиш. А я си предстви, че се повреди в най-големите жеги. Това за мен това не е нормална работа на хладилника.
    38dB въоще не се чува при работа на компресора дори в тиха стая. Имах преди 6 години Liebherr с конвенционален компресор, на който чувах само магнет вентила. Друг е въпросът, че на 7-та година имаше загуба на хладилен агент (стандартно) и го замених с доплащане.
    Новият е с инверторен, но дори на слух е доста по-шумен при работа. Но свирене, смучене и т.н. нетипични звукове няма. От време на време при повишаване на оборотите на компресора се чува ромолене, но - колкото изкара.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,406
    #1646

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Моят е Беко, инвертор , но фрост , ако не сложа ухо или ръка не знам дали работи. Като го купих една седмица го проверявах като се сетя / все мислех , че е спрял/. И стария не беше шумен / Индезит/ , но се чуваше поне при влючване или изключване.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    4
    #1647

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Привет на всички,

    Искам да започна първо със следното: Хора, не купувайте марката Бош, освен ако не сте мазохисти!


    Закупих хладилник бош модел KGN56XL30 на стойност над 1500.00 лв. И тъй-като сме новодомци, наскоро започнахме да го използваме. Хладилникът от ден 1-ви издава силни звуци на румолене, бълбукане и къркорене. Тук искам да отбележа , че същия хладилник ни беше продаден и съответно закупен като супер тих и това беше едно от основните ни изисквания при покупката на този уред.
    Съответно се свързах със сервиза на Бош ,тъй-като хладилникът има 5 години гаранция. Операторът по телефона започна да ме убеждава как тези шумове били нормални, че ги имало във всеки хладилник и как нямало нужда да се изпраща техник на място за да установи и констатира някакъв проблем. След продължително настояване от моя страна се съгласиха и изпратиха техник на място, който единствено констатира наличието на шум без да направи каквато и да била диагностика на хладилника за изправност и без да измери нивото на шума. Техникът допълни, че тези хладилници така си работят и тези шумове били нормални, тъй-като били описани в "някаква книжка" на хладилника. Случката приключва до тук. Проблема със шума си продължава и никакви други мерки не са взети от страна на Бош за отстраняване на проблема. След многобройни мои разговори с отдел услуги на Бош единствено ми отговарят , че няма какво да направят по въпроса. Не предлагат никакво съдействие. Нивото на обслужване е много ниско. Срещам една апатичност и отказ за съдействие.
    Та в тази държава купиш ли нещо автоматично си прецакан. Няма кой какво да направи по въпроса.
    Подадена е жалба в КЗП съответно ще последва и съд.
    Този пост е редактиран от vdaskalov; 03-03-20 в 01:13. Причина: пунктоация

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #1648

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    От какво точно се жалваш в КЗП? Че уреда е шумен? В спесификацията пише максимално 42dB, ти колко измери при теб? Моя в къщи е AEG и по данни е 40dB. Бих го характеризирал като тих, въпреки че от време на време се чуват шумове но определено не и дразнещи.
    Този пост е редактиран от espace; 03-03-20 в 08:40.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1649

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Поредният потребител на хладилник с бълбукане, ромолене и подобни звуци. Не е само при теб, не е само при Бош и предполагам не е само в "тази държава". Среща се при много марки и модели и донякъде е въпрос и на късмет. Компресорите са наистина тихи, но често се чуват шумове от движението на хладилния агент, а то е в основата на принципа на работа. Производителите предполагам са си изпипали юридически нещата в този аспект и не вярвам да постигнеш успех с жалби и оплаквания.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #1650

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    42dB хич не е малко за хладилник, трябвало е като избирате да ги прочетете тези неща. Моя преди години като го взимах беше 36dB. Разлика от 5-6dB в стая не са хич малко. Има разни приложения за телефона за мерене на dB. Сигурно не са хич точни, но ако измерите нещо доста повече от 42dB сте си в правото. Но трябва да знаете и точно на какво разстояние от хладилника да мерите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 09:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 20:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 22:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 20:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 20:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе