Резултати от 1 до 7 от общо 7

Мнение и помощ при избора между 2 модела хладилници с фризери LG

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    50
    #1

    Мнение и помощ при избора между 2 модела хладилници с фризери LG

    Здравейте!

    Дойде време да избера хладилник с фризер за новозакупеното жилище.
    Прочетох доста теми във форума и в крайна сметка се насочих към марката LG, поради добро съотношение на качество и цена.

    Като цяло съм се спрял на 2 модела:
    - https://www.technomarket.bg/hladilni...dslzn-09173087
    - https://www.technopolis.bg/bg/Hladil...PZJZN/p/660211

    При избора ми се ръководех от това модела да не е с дисплей на вратата, прецених че не си заслужава да давам около 130 лева в повече за клас А+++ поради малкта разлика от около 70 kW в годишното електропотребление, да е с No Frost система за да не се налага да размразявам всяка зима фризера поради натрупан лед.

    Въпросите ми са следните и ще се радвам да чуя вашите мнения и препоръки:

    1) Кой от двата модела да избера?
    Единствената разлика която виждам между тях е в рафтовете в хладилната част - при единият вторият рафт ( от долу на горе ) е обособен за плодове, но така се губи един рафт. Предполагам че пък е в плюс за съхранение на плодове.
    Всъщност току що забелязах и втората разлика - SmartThinQ™

    2) След като видях втората разлика, да си кажете мението за функцията SmartThinQ™ дали си заслужава?
    Цитирам/копирам - "Със съвместим смартфон и приложението LG SmartThinQ™ можете да регулирате дистанционно настройките на температурата, така че вашият хладилник да е готов да приеме огромно количество хранителни продукти." Според мен не знам дали и колко често бих я ползвал, супер би било ако имаше и самодиагностика.

    3) DoorCooling+™ - до 32% по-бързо и равномерно охлаждане, това дали ще е полезна екстра?
    Първоначално си мислех че това е функция, която да не позволява лесно навлизане на топлина при отваряне на хладилника ...

    4) Дали може да се регулира поотделно температурата в хладилната и в фризерната част?

    5) Като цяло какво мислите за избора ми и евентуално какво по-добро бихте ми препоръчали в рамките до 1 200 Лева?


    Благодаря предварително за отделеното време и внимание!



  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #2

    Отговор: Мнение и помощ при избора между 2 модела хладилници с фризери LG

    Според мен този рафт за зеленчуци е излишен, имах същата дилема, но взех без рафт. На снимките се вижда ясно, че може да се регулира температурата и на двете зони и на двата хладилника. Относно регулиране на температурата през телефона, не виждам смисъл, ако беше бойлер Ок. Рафтовете на LG не са с много възможности за местене, но след две три седмици местене си намериха местата. Все пак ножа си е в теб, ти решаваш колко хляб да отрежеш.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    50
    #3

    Отговор: Мнение и помощ при избора между 2 модела хладилници с фризери LG

    Здравейте!
    В крайна сметка взех хладилника без второ отделение за зеленчуци и плодове и чакам да ми го доставят. Този вариант ми се стори по практичен - винаги мога да сложа на рафта плодове в найлонова кисийка + нещо друго, иначе затвореното отделение би ме ограничило в избора на това какво да съхранявам в него. По принцип това отделение може да се извади кутията, но после трябва да се чудя къде да я съхранявам и остават едни странични държачи, които стесняват страничния просвет, а ако бъдат демонтирани не знам естетически как биха изглеждали дупките които ще останат.
    И другото което забелязах на хладилника без второто отделение - на него си пише пак Smart Diagnostic, което ме навява на мисълтта че също има вариант за достъп до данни на хладилника през приложение, за контрол на температурата не съм сигурен, като пристигне ще прочета упътването.
    Единственото което не ми допадна е липсата на гумени реснички които се надяват на най-долното рафтче на вратата, където в изправено положение биха се съхранявали бутилки. Тези гумени реснички биха обирали разликата във фи-то на бутилките, биха ги притискали към вратата, не биха позволявали да се удрят една в друга или евентуално да изпаднат от рафта при отваряне/затваряне на вратата. Мога ли от някъде да си закупя такива? Прилагам снимка за какво иде реч.

    https://photos.google.com/share/AF1Q...hBUElBX0JDVnhn

    Не знам линка дали ще се отвори, затова качвам и снимка.


    - - - - - - - - - -

    Единствено само на ето този сайт го намирам този гребен - https://www.amazon.de/dp/B07PML1RM9?...20Kühlschrank
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от mi6letata; 14-05-20 в 11:15.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #4

    Отговор: Мнение и помощ при избора между 2 модела хладилници с фризери LG

    Smart Diagnostic, това е диагностика през приложение на телефона, ако има проблеми, нищо повече.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    50
    #5

    Отговор: Мнение и помощ при избора между 2 модела хладилници с фризери LG

    Тъй като до сега съм имал хладилник с фризер, при който температурата се е регулирала с копче със степени и за двете отделения и никога не съм бил наясно колко горе-долу е била температурата в тях, моля да ми кажете каква е препоръчителната температурата на която да настроя хладилната и фризерната част?
    Стойностите от които мога да избирам са -15, - 17, -18, -20 и -23 за фризеа и 1, 2, 3, 5 и 7 градуса за хладилника. За хладилника предполагам че е индивидуално, според желанието за студ, но за фризера колко би било хубаво да са градусите.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #6

    Отговор: Мнение и помощ при избора между 2 модела хладилници с фризери LG

    -18 фризер и 3-4 хладилник са оптимални и препоръчителни за най-голяма ефективност и разбира се запазване качеството на продуктите.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #7

    Отговор: Мнение и помощ при избора между 2 модела хладилници с фризери LG

    На -4 бирата ми е ледена , при мен на - 5 е най-добре. Един градус по дисплей ама много ми променя / реално не знам колко е температурата , тоя дисплей ми е пожелателен/.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. СПЕШНА ПОМОЩ ЗА ИЗБОР МЕЖДУ ДВА МОДЕЛА ...
    От Icakaaa във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 06-12-19, 21:52
  2. Мнение за няколко модела хладилници
    От stanislav1 във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 26-01-19, 22:14
  3. Мнение за хладилници LG - LG GBB539PZCZS
    От baraev във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 13-10-15, 00:30
  4. Помощ при избор между два модела
    От ingkunev във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 11-02-13, 17:18
  5. Отговори: 22
    Последно: 10-02-12, 19:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе