Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18
Like Tree2Одобрявам

Как трябва да работи "No Frost" хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    29
    #1

    Как трябва да работи "No Frost" хладилник

    Интересува ме как трябва да работи т.н."но фрост" хладилник, защото моят (Горение с 3 чекмеджета фризерни) е обявен за такъв, но задната вътрешна стена на хладилната част е постоянно в лед. Вярно е, че сега въздухът е топъл и като се отвори нахлува вътре, но си мисля, че трябва да има автоматично размразяване. Иначе в хладилната част е не по-ниско от 6-7 градуса.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    89
    #2

    Отговор: Как трябва да работи "No Frost" хладилник

    Моя няма грам лед, нито в фризера нито в хладилника. No frost е. Има и лека забележка, някои обявяват тази система , но с дребен шрифт пише, че е само в хладилната или само в частта с фризера. Да не е нещо такова и при теб
    doooon одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    29
    #3

    Отговор: Как трябва да работи "No Frost" хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от s_l_a_d_u_r_ Виж публикацията
    Моя няма грам лед, нито в фризера нито в хладилника. No frost е. Има и лека забележка, някои обявяват тази система , но с дребен шрифт пише, че е само в хладилната или само в частта с фризера. Да не е нещо такова и при теб
    При мене фризерът е целият в лед и два пъти годишно го размразявам чрез изключване (заедно с хладилника разбира се). Явно нещо не е на ред, но не знам какво. Аз съм електроник и мога да направя нов термо регулатор, но за сега ме домързява. Ако ми дойде вдъхновение може и това да стане.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    89
    #4

    Отговор: Как трябва да работи "No Frost" хладилник

    Е ако е No Frost не би трябвало да има лед. По друг начин работи, и при мен е първия ми хладилник с такава система, че и се чудехме дали да е такъв. Купихме го преди година. Но, няма лед изобщо. Даже сега го погледнах, нищо. Стените са чисти и в двете части. Явно има проблем при теб. Кой е модела?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    29
    #5

    Отговор: Как трябва да работи "No Frost" хладилник

    Моделът е HZS 2926, до скоро лепенката му "Но Фрост" стоеше, но падна. Иначе е на 9 години и май ще го сменям.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    89
    #6

    Отговор: Как трябва да работи "No Frost" хладилник

    От инфото което намирам за този модел не пише никъде да я има тая система. Даже пише, че хладилната част се размразява автоматично, а фризера ръчно. Което няма как да е No Frost според мен. Явно е точно това което казах, щом е на тези години. В началото пишеха гръмко No Frost, ама не е така.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,574
    #7

    Отговор: Как трябва да работи "No Frost" хладилник

    Този модел не е NoFrost. Някой се е избъзикал с тази лепенка.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,271
    #8

    Отговор: Как трябва да работи "No Frost" хладилник

    Дали се е избъзикал или е залепена нарочно, за да се вземат повече пари от шараните?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    29
    #9

    Отговор: Как трябва да работи "No Frost" хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от s_l_a_d_u_r_ Виж публикацията
    От инфото което намирам за този модел не пише никъде да я има тая система. Даже пише, че хладилната част се размразява автоматично, а фризера ръчно. Което няма как да е No Frost според мен. Явно е точно това което казах, щом е на тези години. В началото пишеха гръмко No Frost, ама не е така.
    Значи все пак е повреден нещо, защото хладилната част не се размразява сама. Как точно става това, някой знае ли?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,271
    #10

    Отговор: Как трябва да работи "No Frost" хладилник

    Нищо му няма на хладилника!
    В тези жеги не лед, ами айсберги ще започне да образува!

    По-малко и за по-кратко го отваряйте, осигурете достатъчно място за циркулация на въздуха особено отзад, почистете внимателно черната "решетка".
    Проверете със обикновен стаен термометър каква е температурата в хладилника, както и дали уплътненията на вратите прилепват плътно. Не задавайте по-ниска температура от +6-7 и -18 съответно.
    Когато температурите станат около 20C, размразете и почистете уреда.
    Всичко това го пише в упътването на всеки хладилник.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #11

    Отговор: Как трябва да работи "No Frost" хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Дали се е избъзикал или е залепена нарочно, за да се вземат повече пари от шараните?
    Обратното, No frost системата е създадена за шараните. Тази система е подходяща за бутилирани (опаковани) продукти и си е компромис за домашно ползване. Подобно на "екологичните" прахосмукачки от по 600W, създаващи илюзията, че чистят.
    Profi_cooler одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    29
    #12

    Отговор: Как трябва да работи "No Frost" хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Нищо му няма на хладилника!
    В тези жеги не лед, ами айсберги ще започне да образува!

    По-малко и за по-кратко го отваряйте, осигурете достатъчно място за циркулация на въздуха особено отзад, почистете внимателно черната "решетка".
    Проверете със обикновен стаен термометър каква е температурата в хладилника, както и дали уплътненията на вратите прилепват плътно. Не задавайте по-ниска температура от +6-7 и -18 съответно.
    Когато температурите станат около 20C, размразете и почистете уреда.
    Всичко това го пише в упътването на всеки хладилник.
    Тези правила ги знам и ги спазваме в къщи. Температурата не може да се задава като стойност, има копче с деления от 1 до 7 като на всички обикновени хладилници - ние го държим на около 4-5 и температурата сутрин когато не е отваряно скоро е около 6.5 градуса, но през деня става около 8-9. Мисля, че за да поддържа 5 градуса трябва да е по-мощен агрегатът вероятно. Благодаря за мненията на всички!

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    89
    #13

    Отговор: Как трябва да работи "No Frost" хладилник

    Ми случва се, запушва се канала за размразяване, водата не се изтича, а замръзва и така се натрупва. Има и други фактори, при старите хладилници не е проблем, и при нас е било така. Замръзвал си е лятото и го чистим от време на време.

    А относно новите, нямам никакви претенции. Работи си перфектно, изстудява,замразява и няма грам лед по стените. Колегата не знам какви шарани визира, явно аз съм от тях. Нека сподели как и защо е създадена за шараните. Освен това да сподели тези дето чистят леда от хладилниците какви са? Скумрии?

    п.с. И аз съм на мнение, че старите коли са по-здрави, с по-малко електроника и по надеждни от новите. Но, имам ли пари веднага си купувам ново БМВ. От 10 хладилника, 9 са No Frost, за шараните естествено...схващате мисълта ми, нали?

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #14

    Отговор: Как трябва да работи "No Frost" хладилник

    Няма как да схванем нещо, което липсва. No frost системата няма нищо общо с новите автомобили, те са по-добри от старите, разбира се. Писано е за недостатъците на нофрост при хладилниците, преписал съм даже в поста горе някои от тях. Системата е подходяща за обществени помещения и заведения, където често се отварят. За домашно ползване са почти задължителни двете индивидуално настройващи се отделения с регулиране на влажността и допълнителните сепаратори, продаващи се отделно. Едното за плодовете, другото за разопакованите хранителни продукти. Цената на такъв хладилник е около 3000 лева, а по-ниски от 2 метра не се продават. За фризерите, no frost системата е за предпочитане, ако в помещението не се спи или ако фризерът е от по-висок клас.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,271
    #15

    Отговор: Как трябва да работи "No Frost" хладилник

    Поставете механичния термостат между 3 и 4. Не е проблемът в мощността на уреда, а в климатичния клас на машината, качеството на термоизолацията и уплътненията й. Едно време в спецификациите пишеше между 18 и 24+ч. при спиране на захранването вътре да се достигне стайна температура от 20C. Сега е 12 до 15, че и по-кратко.
    Освен в упътването, климатичният клас е записан и на етикета вътре в хладилната част. При сегашните температури у нас, хладилниците трябва да са не ST (до +38C околна температура), а Т - +43C. https://appliancestop.info/climate-classes-of-fridges/

    Свалете бързоразвалящите се продукти на по-долните позиции на хладилника и си свиркайте.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Хладилник Daewoo FRS-U20DAI side by side с no frost система не работи хладилната част
    От rossenboy във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 25-11-15, 09:29
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Хладилник Indesit BAN 12 NF - така ли трябва да работи компресора?
    От Alias във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 16-10-07, 20:04
  4. Отговори: 2
    Последно: 22-03-06, 00:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе