Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34
Like Tree5Одобрявам

Неработещ Liebherr CNESF 4003

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #16

    Отговор: Неработещ Liebherr CNESF 4003

    08.2011г. купих Либхер CUP 2901 36месеца гаранция, като след регистрация към Либхер ми я увеличиха на 60 месеца гаранция. Преди 1-2 дни хладилника спря да охлажда. Първо фризерната, а после и хладилната част. Обадих се вчера на тел. на Либхер и днес дойдоха от сервиза им. Само погледнаха сер.номер и веднага казаха, че ще ми бъде докаран нов хладилник. За съжаление чак към петък или още по-лошо - другата седмица. През лятото и без хладилник на всички ви е ясно в какво положение сме. Добре, че в мазата си държа верния Снайге, който работи безотказно вече 12-13г. Но да ходим постоянно нагоре-надолу не е приятно.
    Очевидно масово, цяла производствена серия има проблем с въпросния изпарител. Казаха, че новият бил с промени, чрез които това е поправено. Дали това е вярно не знам. Имам още 3г. гаранция, така че за сега съм сравнително спокоен. Е, не е приятно да седиш по 10-15 дни без хладилник, но това е положението. Важното е, че Либхер проявяват добро отношение към клиента и веднага сменят уреда, без да се правят на интересни. Върхът щеше да бъде, те да търсят клиентите си и да изтеглят и заменят въпросната серия и без клиента да се обажда. Примерно както Тойота и други марки коли са изтегляли хиляди коли от пазара поради проблем.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #17

    Отговор: Неработещ Liebherr CNESF 4003

    С Тойотата може да се пребиеш, докато дефектният хладилник може само да ти удебели някои нервни окончания.

  4. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #18

    Отговор: Неработещ Liebherr CNESF 4003

    Ето да видите колко са качествени LIEBHERR, хладилника е на 3г и 1месец точно след гаранция https://www.facebook.com/photo.php?v...ideo_processed
    м.петров и smqnab харесват това.

  5. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    4
    #19

    Отговор: Неработещ Liebherr CNESF 4003

    Не мога да си спомня модела, но точно преди 3г и 10 дена купих хладилник Либхер за родителите ми. Беше немски, а не правен в България. Компресора мисля беше Данфос. По тези причени беше и не много евтин - около 1200лв, като имате предвид че няма някакви екстри като диспенсър, ледарки и т.н. Още на първата година направи проблем. В хладилното отделение само течеше вода и спря да охлажда, пискаше и мигаше. От фирмата бяха много любезни и майстора който дойде само му направи профилактика. Доразмрази фризерната част като свали панела на гърба. Може и някакви други дейности да е свършил но нищо съществено. Онзи ден се появил същия проблем. Но понеже вече е без гаранция посъветвах баща ми да направи същото като предишния път. След два дена мъки най-после днес хладилника е тръгнал. Не знам дали се е оправил но от 2-3 часа изстудява. Разочарован съм от направения избор. Много капризна техника. Дано не се повредил нещо, но и тези занимания през една година са достатъчен повод за разочарование и изричане на нецензурни думи по адрес на фирмата. Освен това дори нагласен на ниска температура като сложиш малко повече продукти и не може да се справи. Слагаш няколко бири и те вместо да се охладят първоначлно стават по-топли. На другия ден са перфектни. Не си струва парите. Доброто и любезно отношение не помага, когато продукта е некачествен. С няколко думи - никога повече няма да си купя Либхер и ви съветвам и вие да не го правите.

  6. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #20

    Отговор: Неработещ Liebherr CNESF 4003

    Това са заводски заварки на хладилник Либхер. Разтечени са като църковни свещи. Някой се е учил да заварява
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #21

    Отговор: Неработещ Liebherr CNESF 4003

    тя темата е за плюене ама да кажа за моя Либхер .. купих го 2003 или 2004г ,до сега си бачка без проблеми с изключение на спирала на термостата която е медна и изгни ,смених я за 20 лв ( това някъде преди 3-4г ) да чукна на дърво това е една от техниките из нас от които съм доволен ( по принцип съм много придирчив ) .. компресора не го знам какъв е а и не ме интересува ( май е с такъв жълт стикер като на снимката но отгоре има една паничка в която да се стича конденза от вътрешността и явно да се изпарява от нагряването там ,леко малоумно но върши работа ) .. като забележки мога да отбележа само ,че за тия години се откачи капачето на едно от отделенията на вратичката но го ремонтирах

  8.  
     
  9. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #22

    Отговор: Неработещ Liebherr CNESF 4003

    Да чуем мненията на други колеги.

    Ето така се прави20140114_200555.jpg

    - - - - - - - - - -

    Ето как се зарежда хладилник https://www.facebook.com/photo.php?v...type=2&theater
    Този пост е редактиран от batalski; 14-01-14 в 20:09.

  10. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #23

    Отговор: Неработещ Liebherr CNESF 4003

    Мнения 0

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    38
    #24

    Отговор: Неработещ Liebherr CNESF 4003

    Здравейте,

    виждам, че темата е от години неактивна, но като "горд" притежател на същият хладилник искам да споделя следното:
    - Закупен е на 08.06.2012 за 1499 лв..
    - На 31.07.2019 сутринта в 2:40 се събуждам от писукаща аларма за висока темепература.
    - Спирам звуковата аларма и сутринта се обаждам в единият от двата "оторизирани" от Либхер сервиза. Пристига екип, който изключва хладилника от захранването и след повторно вклюване компресора тръгва. Тръгва си и екипа, но хладилника така и не започва да охлажда! Повторно обаждане на сервиза от където ми казват да го изключа от захранването и да чакам отново да дойдат и евентуално да го вземат в сервиза. Хладилника е изключен от захранването на 31.07.2019 вечерта около 18:00-19:00 часа.
    - Сутринта на 01.08.2019 се чуват странни, пукащи звуци от изключеният хладилник. Снощи след като се прибрах от работа жената реши да го избърше от вътре понеже ще го вземат в сервиз и ... изненада! Цялата задна стена в хладилната част (стената на която мисля е изпарителя, стената която охлажда, замръзва и при автоматичното размразяване леда се топи и се стича по нея, а водата през един отвор в долната част се отвежда в тавичка поставена над компресора) се е подула!!! Прилича на възглавница в момента и според мен пукането, което се чуваше вчера е от разрушаването на изолацията и разлепянето на тръбопроводите, които са в нея.

    Да продължавам ли да чакам и да се надявам някой от специализираните сервизи на Либхер да дойде (на националният им телефон за техническа помощ за "адски отзивчиви")? Има ли смисъл да идва изобщо при тези симптоми които описах?

    Не съм хладилен специалист, но мисля че решението на проблема ми е закупуване на нов хладилник.
    Какъв хладилник препоръчвате да си взема (за мен Либхер приключиха като марка!!!) като марка и модел който да е с подобен капацитет и размери?
    Съжалявам, но мисля че техника за толкова пари ресурса ѝ трябва да е доста повече от 7 години!!!!


    Edit: Дойдоха да го вземат за ремонт и като видяха как се е подул ... посъветваха ме да видя промоциите по техно магазините.
    Този пост е редактиран от CBET1; 02-08-19 в 12:03.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #25

    Отговор: Неработещ Liebherr CNESF 4003

    Не разбрах гаранционен ли е хладилника?
    От сервиза трябва да ти издадат документ, че хладилника има пропуск на хладилен агент от изпарителя.

    Обаждаш се още днес на националния телефон на Liebherr с всички данни за хладилника - модел и т.н, обясняваш проблема и че искаш да си купиш нов Liebherr, вместо да ремонтираш стария. С друга марка за съжаление не става номера.
    Те ти казват колко процента от цената на избрания от теб нов модел ще ти приспаднат за стария боклук. Избираш си актуален модел, който те устройва, обаждаш се на същия номер и се договаряте за доставката на посочения уред. От сервиза ти го докарват в рамките на 2-3 дни до апартамента, оглеждаш го да не са направили някоя поразия, тогава плащаш цената, която си договорил и им даваш повредения да си го изхвърлят. Настояваш да си запазиш оригиналната опаковка!
    Ако си купувал допълнителни аксесоари за стария уред или някои от просто ти трябват - прибираш си ги! Примерно съдинки за яйца, акумулатори за студ от фризера, форми за лед и т.н.

    После е твой проблем какво ще правиш новия хладилник Ако искаш го продай и си купи каквото ти душа иска!
    Успех!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    38
    #26

    Отговор: Неработещ Liebherr CNESF 4003

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Не разбрах гаранционен ли е хладилника?
    От сервиза трябва да ти издадат документ, че хладилника има пропуск на хладилен агент от изпарителя.

    Обаждаш се още днес на националния телефон на Liebherr с всички данни за хладилника - модел и т.н, обясняваш проблема и че искаш да си купиш нов Liebherr, вместо да ремонтираш стария. С друга марка за съжаление не става номера.
    Те ти казват колко процента от цената на избрания от теб нов модел ще ти приспаднат за стария боклук. Избираш си актуален модел, който те устройва, обаждаш се на същия номер и се договаряте за доставката на посочения уред. От сервиза ти го докарват в рамките на 2-3 дни до апартамента, оглеждаш го да не са направили някоя поразия, тогава плащаш цената, която си договорил и им даваш повредения да си го изхвърлят. Настояваш да си запазиш оригиналната опаковка!
    Ако си купувал допълнителни аксесоари за стария уред или някои от просто ти трябват - прибираш си ги! Примерно съдинки за яйца, акумулатори за студ от фризера, форми за лед и т.н.

    После е твой проблем какво ще правиш новия хладилник Ако искаш го продай и си купи каквото ти душа иска!
    Успех!
    Изтекла е гаранцията.
    Говорих със сервиза за въпросният документ и ги чакам да ми го подготвят. Къде мога да видя кава е точно разликата м/у отделните модели на Либхер? По точно какво означават буквите в моделната им гама. Ако правилно се ориентирам N е за NoFrost, B за Био Фреш , ама другите букви какво означават?

    Иначе ми трябва нещо подобно и ако ще го плащам и ако ще ми дефектира малко след изтичане на гаранцията не мисля да давам повече от 800-900 лв.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #27

    Отговор: Неработещ Liebherr CNESF 4003

    Отваряш им българския сайт и там всичко е написано по серии. Харесваш си уред като обем, цвят и си записваш "кандидатите" - поне 2.
    Цените им не съм сигурен, че се различават от тези по техномагазините. Предимството е, че ще ти докарат наличен модел директно от склада на завода.
    Каквото не разбереш или не е обяснено - питаш на обявения телефон. Според мен би трябвало да ти приспаднат 30% от цената за новия.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    38
    #28

    Отговор: Неработещ Liebherr CNESF 4003

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Отваряш им българския сайт и там всичко е написано по серии. Харесваш си уред като обем, цвят и си записваш "кандидатите" - поне 2.
    Цените им не съм сигурен, че се различават от тези по техномагазините. Предимството е, че ще ти докарат наличен модел директно от склада на завода.
    Каквото не разбереш или не е обяснено - питаш на обявения телефон. Според мен би трябвало да ти приспаднат 30% от цената за новия.
    Цитирам разговорът с Либхер България.

    "...Тъй като 7 годишната гаранция на вашият уред е изтекла преди два месеца (на 07.06.2019) за съжаление не можем да ви предложим отстъпка при закупуване на нов уред."

    Типично по български се вграждат ниско качествени компоненти (изпарител в случая), а се претендира за премиум продукт!?
    И когато той дефектира непоправимо - ...
    Този пост е редактиран от CBET1; 05-08-19 в 09:19.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #29

    Отговор: Неработещ Liebherr CNESF 4003

    Съжалявам!
    Моят беше с 5 години гаранция и 2 месеца до навършване на 7 години. И успях да го сменя.
    Значи трябва да имам едно наум.

    Можеш да го ремонтираш, но се носи в сервиз, копае се изолацията, трябва да се намери изпарител със същите параметри. Нова термоизолационна пяна и т.н.
    Ако си сигурен, че компресорът не е работил дълго време със смес от хладилен агент и въздух, има смисъл от ремонт. Ако не - само замяната на компресора е около 200лв. със зареждане. И поне 6м гаранция!!!

    Това с премиум продуктите е маркетингов трик. Liebherr между 2007 и 2014 имаха такива проблеми по целия свят. Не само с българския пазар.
    И не съм сигурен, че не продължават още, въпреки, че упорито го твърдят. И не са само те с тези проблеми.
    Причината е в "новите" технологии и материали - разбирай технологични и евтини за масовото производство.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    38
    #30

    Отговор: Неработещ Liebherr CNESF 4003

    При първият разговор с националният им телефон самите техници си казаха, че са имали проблеми с качеството на изпарителите. Това им беше мотива и да ме карат да им изпратя протокол от сервиза.

    А и да си го кажем направо 30% е най-вероятно максималната отстъпка от ценовата листа към най-големите им клиенти. Т.е. фабриката нямаше да загуби нито стотинка.

    За мен остава горчивият вкус, и да зачеркна тази марка. Ей така се губят клиенти.


    Edit: На някой ако му трябва нещо (рафт, чекмедже, кутия, дръжки) - да казва. В сряда ще ми донесат новият и ще отнесат тоя дефектирал боклук.
    Този пост е редактиран от CBET1; 05-08-19 в 12:25.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LIBHER CNESF 4003 ШУМ
    От TOHY във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 21-12-13, 18:11
  2. Отговори: 7
    Последно: 18-10-11, 11:57
  3. Liebherr CNESF-4003 - моля за компетентно мнение!
    От geca във форум Хладилна техника
    Отговори: 16
    Последно: 22-04-10, 16:51
  4. Liebherr CPes 4003 - дрънчи ужасно!!!
    От alcek във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 29-05-08, 21:17
  5. Неработещ HDD Hitachi 250GB ATA
    От neven_bg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 21-02-06, 19:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе