Резултати от 1 до 12 от общо 12

Неприятни щумове от хладилници (къркорене,бълбучене, свищене,съскане)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    10
    #1

    Неприятни щумове от хладилници (къркорене,бълбучене, свищене,съскане)

    До хладилни майстори! Имали начин да премахнем или поне ограничим дразнещи и крайно неприятни шумове издавани от хладилниците, като бълбучене,къркорене,съскане? Да нормално е да издава двук! Но при два и повече хладилника напълно еднакви един от тях само е с описаните звукови проблеми. Иначе си работи ОК хладилника. Как трябва да се процедира, подлежи ли на ремонт хладилник с такъв звуков проблем?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #2

    Отговор: Неприятни щумове от хладилници (къркорене,бълбучене, свищене,съскане)

    Тези хладилници марка, модел, година на произвоство нямат ли?
    Гаранционни ли са, втора-трета употреба?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    10
    #3

    Отговор: Неприятни щумове от хладилници (къркорене,бълбучене, свищене,съскане)

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Тези хладилници марка, модел, година на произвоство нямат ли?
    Гаранционни ли са, втора-трета употреба?
    Марка AEG иLiebherмодел 2016 напълно обикновенни хладилна част и фризерна част отделени.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #4

    Отговор: Неприятни щумове от хладилници (къркорене,бълбучене, свищене,съскане)

    Аз като препатил и "екстрасенс" веднага ще ти напиша, че "озвучаването" е безплатна екстра на Liebherr.
    И при теб ли е така?
    Обади се на безплатния телефон, публикуван на сайта им и заяви проблема!
    Тук имаше описана сагата на друг потребител със "шумен" Liebherr. Не помня темата точно, както и как е завършила сагата.
    В резюме - чисто нов Liebherr No-frost за около 1400лв., заявен проблем с високи пикови нива на шум (ромолене, писукане, свирене), два пъти носен в завода до Пловдив, правени сонограми със заключение, че всичко е в норми. Колегата беше приложил в темата всички документи, на които ясно се виждаха пиковите превишения на шума при работа над заявените 41db. Които не са отчетени като дефект/проблем. Допълнителен бонус е получил в резултат на неправилно транспортиране от страна на сервиза - повреди по корпуса и щепсела на уреда.
    С две думи - само нерви и загубено време за сметка на клиента!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 23-04-17 в 22:29.

  6. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #5

    Отговор: Неприятни щумове от хладилници (къркорене,бълбучене, свищене,съскане)

    Преди 2 месеца купих един хладилник Беко no-frost. И той има шумове. Като не се отваря е много тих. Като се отвори около 10-15сек. и като се затвори, все едно си на Крушунските водопади. Едно бълбукане, една чудесия.

  7. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #6

    Отговор: Неприятни щумове от хладилници (къркорене,бълбучене, свищене,съскане)

    Всички съвременни хладилници бълбукат...и скъпи и евтини...някой повече,други по-малко,забелязвате го,и ви дразни,защото кухните са ви холокухни и има хубава акустика
    Моят хладилник за 2 бона е в самостоятелна кухня,и като забалбука като Ниагарския водопад,отивам си в хола,и хич не ми дреме колко шум вдига...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #7

    Отговор: Неприятни щумове от хладилници (къркорене,бълбучене, свищене,съскане)

    Не е баш така. Имам инверторен комбиниран с фризер хладилник на самсунг, за 600 лева, поставен в холокухня,, който изобщо не се чува кога и как работи. Повярвай ми, акустиката е перфектна, заради ламинирания паркет и липсата на вътрешна изолация. Другаде е проблема с шума.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #8

    Отговор: Неприятни щумове от хладилници (къркорене,бълбучене, свищене,съскане)

    Имам ЛГ и САМСУНГ и двата издават странни шумове понякога отдавам го на НОФРОСТа...

  11. Junior Member Аватара на boyanchav
    Тук е от
    Oct 2016
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    62
    #9

    Отговор: Неприятни щумове от хладилници (къркорене,бълбучене, свищене,съскане)

    Аз също имам почти нов LG комбиниран хладилник с фризер, No Frost, висок клас, А+++, инверторен мотор. Когато се включва мотора се чува 4-5 секунден звук от порядъка на "Тъъъъъъъъъъъъ", след това около 30 сек. бълбукане на фреона и утихва. На следващия Он отново така. Принципно не ми прави впечатление, но ако трябва да се спи в същата стая ще е проблем. Притеснително ли е това, което се случва в хладилника или не?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #10

    Отговор: Неприятни щумове от хладилници (къркорене,бълбучене, свищене,съскане)

    не....

  13. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #11

    Отговор: Неприятни щумове от хладилници (къркорене,бълбучене, свищене,съскане)

    Според мен,по-важното хладилника да е пълен,пък да издава,каквито си иска звуци...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    10
    #12

    Отговор: Неприятни щумове от хладилници (къркорене,бълбучене, свищене,съскане)

    И в крайна сметка от 10 коментара за един не стават. Какво питаш, какво отговарят. Ами като не можеш да помогнеш поне не пиши.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Инверторни хладилници?
    От estqwerty във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 27-03-14, 09:09
  2. Хладилници,... хладилници - 2010г!
    От ph във форум Хладилна техника
    Отговори: 95
    Последно: 23-04-12, 07:53
  3. Съскане от Sony 40W4000.
    От miladinov във форум Sony телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 01-03-09, 19:03
  4. Хладилници,... хладилници до 2008 г.
    От Bobsun5 във форум Хладилна техника
    Отговори: 511
    Последно: 31-12-08, 00:16
  5. Отговори: 9
    Последно: 16-12-07, 20:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе