Резултати от 1 до 13 от общо 13

Проблем с халдилник-фризер ATLANT KSHD 128-02

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    6
    #1

    Проблем с халдилник-фризер ATLANT KSHD 128-02

    Здравейте ,

    възниикна авария,която ще опитам да опиша доколкото мога.

    Хладилник - фризер ATLANT KSHD-128-2 . Фризера е под хладилната камера .

    Работеше си нормално до един момент когато забелязах,че на подът се появи локва . Изключих го от захранването и го размразих.

    След като го подсуших и общият престой бе около 4 часа.Включих го към захранването. Всичко си тръгна нормално след което изключи от терморелето и повече не тръгна (изчаках около час).Изключих от захранването,поизчаках и повторих.Случи се абсолютно същото още няколко пъти.Повиках техник ,който след като видя установката заключи : МОТОРЪТ Е ИЗГОРЯЛ . И ми съобщи една стабилна цена,след което го изпратих. Повиках втори техник,който позамери нещо и каза : ЩЕ СТАНЕ. Свали кондензаторът и подмени релето ,което беше до компресорът. .След монтажът един кабел остана да виси и каза : ще работи и без кондензатор. Свали капакът , допря изводите на термодатчиците на хладилната камера и фризера една до друга и хладилникът заработи. Обаче така и не изключи - дори и след 24 работа. Лявата стена на фризера започна доста да нагрява.Свалих капака и раздалечих изводите на термодатчиците и хладилникът спря. Доста време не включи.След това включи.Фризерът си заработи съвсем нормално,докато хладилната камера стана проблемна. Не функционира нормално.
    Кондензаторът е у мен,но частта която подмени я нямам понеже техникът я взе.Аз не съм хладилен техник,но след професионалната намеса на двама репших и аз да се пробвам - какво толкова.


    Намерих нов кондензатор със същите параметри. Имам схема за свързване . Това ,което ми липсва е реле ,което след като свържа да не ми остава висящ проводник. Обаче не знам какво . Трябва ми помощ .

    Благодаря за отделеното време.
    Този пост е редактиран от Cherkeza; 30-06-17 в 14:13.

  2.  
     
  3. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    982
    #2

    Отговор: Проблем с халдилник-фризер ATLANT KSHD 128-02

    Търси термореле от МИНСК. ДВУХКАМЕРНЫЕ ХОЛОДИЛЬНИКИ «МИНСК-АТЛАНТ»Холодильник «Минск-215-0», «Минск-126-01», «Минск-130-1», «Минск» КШД-256, «Минск» КШД-150, «Минск» КШД-151, «Минск» КШД-152, «МИНСК» КШД-420/120

    Не мога повече да ти помогна, защото магазинчето фалира... Дано някой колега те насочи.

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3

    Отговор: Проблем с халдилник-фризер ATLANT KSHD 128-02


  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    6
    #4

    Отговор: Проблем с халдилник-фризер ATLANT KSHD 128-02

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от vdsvicky Виж публикацията
    Търси термореле от МИНСК. ДВУХКАМЕРНЫЕ ХОЛОДИЛЬНИКИ «МИНСК-АТЛАНТ»Холодильник «Минск-215-0», «Минск-126-01», «Минск-130-1», «Минск» КШД-256, «Минск» КШД-150, «Минск» КШД-151, «Минск» КШД-152, «МИНСК» КШД-420/120

    Не мога повече да ти помогна, защото магазинчето фалира... Дано някой колега те насочи.
    Точно от този сайт си свалих схемата. Но липсва спецификация на сборният чертеж. И затова закъсах . Мисля си ако препиша стойностите от мотора ,дали по тях може да се избере подходящо взаимо заменяемо реле.Но познанията ми в тази област са доста вели и ми е нужна компетентна помощ.

  6. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    982
    #5

    Отговор: Проблем с халдилник-фризер ATLANT KSHD 128-02

    Цитат Първоначално публикувано от Cherkeza Виж публикацията
    - - - - - - - - - -



    Точно от този сайт си свалих схемата. Но липсва спецификация на сборният чертеж. И затова закъсах . Мисля си ако препиша стойностите от мотора ,дали по тях може да се избере подходящо взаимо заменяемо реле.Но познанията ми в тази област са доста вели и ми е нужна компетентна помощ.
    Мисля, че и от Snaige ще ти свърши работа... Обади се на техника, дето ти е взел релето и да ти го върне или да ти каже модела...
    Релето дето ти е показал Viking72, ще ти свърши работа.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    6
    #6

    Отговор: Проблем с халдилник-фризер ATLANT KSHD 128-02

    Цитат Първоначално публикувано от vdsvicky Виж публикацията
    Мисля, че и от Snaige ще ти свърши работа... Обади се на техника, дето ти е взел релето и да ти го върне или да ти каже модела...
    Релето дето ти е показал Viking72, ще ти свърши работа.
    Техникът в момента липсва. Ще се върне евентуално третата седмица на юли ,най-късно началото на август. Според него релето е повредено,.В момента не е у него и не може да ми каже параметрите му.
    Живея в малък град и ползвах всички налични хладилни техници.Няма повече . Налага се да отскоча до областният и да купя от там или да поръчам в нета.
    Кажете ми конкретен модел Този който ми е изпратен на сникката какъв е ???

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    какъв е буквено цифровия код на релето ?

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #7

    Отговор: Проблем с халдилник-фризер ATLANT KSHD 128-02

    Напиши реле к0595 в търсачката.
    Обади се в Асеновград и питай за наличност и доставка.
    Успех!
    Руснаците ползват обозначение за това реле РКТ-2
    Номинален ток 1,4А или 1,5А

    Лошото,че тези нашите магазини много малко от тях ползват оригинални кодове на изделията.
    Този пост е редактиран от Viking72; 30-06-17 в 20:23.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    6
    #8

    Отговор: Проблем с халдилник-фризер ATLANT KSHD 128-02

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Напиши реле к0595 в търсачката.
    Обади се в Асеновград и питай за наличност и доставка.
    Успех!
    Руснаците ползват обозначение за това реле РКТ-2
    Номинален ток 1,4А или 1,5А

    Лошото,че тези нашите магазини много малко от тях ползват оригинални кодове на изделията.
    Питах Google и на изображения попаднах на много приличащ на оригинала модел "http://sholod.com.ua/rele-puskovoe-rkt-2" (да не се счита за реклама). Но си прав - ударих на камък с търсене по буквено цифров код в сайтовете не нашите магазини. Лошо . И от Асеновград няма отговор. Днес ходих до единият от двамата ни хладилни техници в града,но и той липсваше.
    Моделът е известен вече ,но нещо посоченият номинален ток се разминава с този от харектеристиката в сайтът (1.8 А)
    Много благодаря за помощта и напътствито !!! Помогна ми .Още веднъж благодаря.
    Този пост е редактиран от Cherkeza; 02-07-17 в 14:24.

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #9

    Отговор: Проблем с халдилник-фризер ATLANT KSHD 128-02

    Цитат Първоначално публикувано от Cherkeza Виж публикацията
    Моделът е известен вече ,но нещо посоченият номинален ток се разминава с този от харектеристиката в сайтът (1.8 А)
    Много благодаря за помощта и напътствито !!! Помогна ми .Още веднъж благодаря.
    Нищо още не е станало известно.Абсолютно нищо.Има опасност да изгорите компресора, ако той все още е годен за работа.
    На самия компресор има етикет указващ модела му.Ако те затруднява да определиш модела - снимай етикета.
    Необходимо е да се определят изводите на компресора, след което може да му се монтира универсално пусково реле.Такова например https://apogee99.com/index.php?main_...7uo5shudi8kam2
    Към него може да се свърже и кондензатора.Не е добра идея той да бъде отстранен.
    Руските релета са 1,1 - 1,2 - 1,3 - 1,4 - 1,5 ампера.И това са тези за които се сещам в момента.Как ще определиш кое от тях е за твоя компресор????

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    6
    #10

    Отговор: Проблем с халдилник-фризер ATLANT KSHD 128-02

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Нищо още не е станало известно.Абсолютно нищо.Има опасност да изгорите компресора, ако той все още е годен за работа.
    На самия компресор има етикет указващ модела му.Ако те затруднява да определиш модела - снимай етикета.
    Необходимо е да се определят изводите на компресора, след което може да му се монтира универсално пусково реле.Такова например https://apogee99.com/index.php?main_...7uo5shudi8kam2
    Към него може да се свърже и кондензатора.Не е добра идея той да бъде отстранен.
    Руските релета са 1,1 - 1,2 - 1,3 - 1,4 - 1,5 ампера.И това са тези за които се сещам в момента.Как ще определиш кое от тях е за твоя компресор????
    Здравей ,
    моделът на компресорът е C K140H5

    Това е линк към сайт с таблица на техническите характеристики на различните модели компресори . Моят е четвъртият отгоре надолу.
    Технические характеристики герметичных компрессоров серий С-К, С-КМ и С-КО Барановичского Станкостроительного завода, подразделения ЗАО "Атлант" | Холодильщик.RU: Выпуск 4. Раздел "КОМПРЕССОРЫ ГЕРМЕТИЧНЫЕ"; www.holodilshchik.ru и www.avisanco.ru ( да не се счита за реклама)
    Този линк е към модела пускозащитно реле от което се нуждая
    https://sibro.by/p32237577-rele-pusk...tnoe-rkt2.html ( да не се счита за реклама)
    Кондензатор със същите параметри намерих.

    4µf 400V 50Hz

    Хладилник - фризера в момента работи наполовина .Тоест работи само фризера. Хладилникът едва едва.
    В момента работи без кондензатор. С релето ,което техникът постави няма възможност да монтирам кондезатор. Тоест топлинната защита е от РКТ2 и е прикрепена към някакво си реле - незнам какво (няма изписан никакъв буквено цифров код на него) Техникът липсва .Няма го. Платил съм му колкото поиска.
    Явно с другият техникят са си определили райони .Опитът да поискам помощ от него свърши с отрицателен резултат. Безумни обяснения и стабилни числа.
    В мрежата има достатъчно сервизи с ценоразпис .


    Ако някой има в наличност релето от което се нуждая бих искал да го закупя ,ако има и кондензатор - ще купя и него.

    Още веднъж благодаря за отделеното внимание и време!

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #11

    Отговор: Проблем с халдилник-фризер ATLANT KSHD 128-02

    Това реле,ркт2, от линка който си дал е на основата на позистор.То може да бъде заменено от всяко едно реле, което също е на основата на позистор.Точно затова и ти посочих такова реле.Релетата на позистор са универсални, а на снимката постната от колегата в темата по-горе се вижда токово реле.
    Ето и линк към твоето реле със схема на включване. http://www.холодильник-63.рф/rele_rkt/
    От него се вижда че то се състои от 2 части - термичната защита(кръглото реленце намиращо се отдясно на първите 2 снимки) и пусковото реле.
    Ето и линк към пусково реле, което съотвества на него. https://apogee99.com/index.php?main_...7uo5shudi8kam2.
    Ползвай твоята термична защита и посоченото реле.Кондензатора свързваш на горните клеми.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    6
    #12

    Отговор: Проблем с халдилник-фризер ATLANT KSHD 128-02

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Това реле,ркт2, от линка който си дал е на основата на позистор.То може да бъде заменено от всяко едно реле, което също е на основата на позистор.Точно затова и ти посочих такова реле.Релетата на позистор са универсални, а на снимката постната от колегата в темата по-горе се вижда токово реле.
    Ето и линк към твоето реле със схема на включване. http://www.холодильник-63.рф/rele_rkt/
    От него се вижда че то се състои от 2 части - термичната защита(кръглото реленце намиращо се отдясно на първите 2 снимки) и пусковото реле.
    Ето и линк към пусково реле, което съотвества на него. https://apogee99.com/index.php?main_...7uo5shudi8kam2.
    Ползвай твоята термична защита и посоченото реле.Кондензатора свързваш на горните клеми.
    Успях да намеря сайт ,който предлага релето и кондензаторът. Така ще свия малко разходът.
    Въпросът ми е : след като монтирам новите елементи ще се включи ли хладилната камера на хладилник-фризера или не ?

  16. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #13

    Отговор: Проблем с халдилник-фризер ATLANT KSHD 128-02

    Попитай в КАТЕКС за реле KATEX ATLANT

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с фризер -ракла AEG
    От vladko33 във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 16-09-15, 22:59
  2. Проблем с хладилник-фризер Финлукс
    От svilen angelov във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 14-11-13, 13:42
  3. проблем с хладилник с фризер LG GR-399SQ
    От gores70 във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-12, 19:46
  4. проблем с хладилник с фризер LG GR-399SQ
    От puxasm във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 5
    Последно: 27-04-11, 01:06
  5. Хладилник Atlant МХМ-162
    От Sisco във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 06-08-10, 05:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе