Резултати от 1 до 4 от общо 4

Тапети собствено производство

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    4
    #1

    Тапети собствено производство

    Хей, здравейте всички тук!


    В рамките на един проект в училището, в което е синът ми, се научих да си правя сама хартия. Досега са вече няколко квадратни метра и много ми харесват, уникати с изключително интересна структура и цветове . Искам да тапицирам с тях една от стените в къщи.

    Стената е покрита с един вид тапети, с груба повърхност, а отгоре е боядисана с боя, тук това е стандартът.

    Въпросът ми е:

    Знае ли някой, дали мога да налепя моите тапети дирекно върху тази боя? Ще бъде много жалко, ако лепилото не държи и след няколко дни паднат.
    Освен това: решила съм да ги лепя с нормално лепило за тапети. Правилно ли е така, или има и други видове, специално за чиста хартия?


    Благодаря ви предварително!

    Алиана

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Re:Тапети собствено производство

    Лично не ми се вярва, да стане върху боята.
    По добре почисти стените, преди това и после ги лепи, така е най правилно, пък и върху боята директно, е малко циганска работа.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #3

    Re:Тапети собствено производство

    Боята не ти е проблем, проблемът е, че имаш тапети отдолу. Махни ги, защото създават неравност и новите няма да прилепнат плътно на някои места. Ще стане грозно, а и ще има разлепени участъци.

    п.п. Ако изключим забележката за "циганското", която не я броя за основателна причина, боята наистина трябва да се махне ако е блажна и е директно на стената. Практиката показва, че върху блажна боя се лепят тапети, които скоро след това на места мухлясват, заради конденз отдолу. Друг е въпросът как се маха блажна боя - с обгаряне /поне това съм виждала, когато баща ми прави ремонт навремето, когато се нанасяхме/. Ако обаче е латекс - можеш да намажеш стената с грунд и така да лепиш отгоре.

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    4
    #4

    Re:Тапети собствено производство


    Благодаря ви много за бързите отговори :–)

    Боята е акрил. Реших да я грундирам и да лепя. Моите (произведени) тапети са релефни и с неравномерна повърхност, така че долните няма да личат, сигурна съм :-)))) Надявам се да се получи, а ако не - ще си направя нови


    Още веднъж - БЛАГОДАРЯ!


    Алиана

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. usb sata hdd собствено захранване
    От maxim7 във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 11-09-13, 13:03
  2. теми (не тапети) за samsung wave 525
    От tanito1886 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 14-11-11, 00:27
  3. Отговори: 0
    Последно: 08-11-10, 10:52
  4. Сваляне на тапети за БАНЯ
    От ganimed във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 1
    Последно: 13-09-10, 20:51
  5. Много яки тапети
    От ru-boy във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 08-06-05, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе