Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Искам да изям 30 кг скумрия за 2 месеца. Къде е винаги най-прясната/ вкусната замразена/ размразена скумрия в София?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #1

    Искам да изям 30 кг скумрия за 2 месеца. Къде е винаги най-прясната/ вкусната замразена/ размразена скумрия в София?

    Е, има ли фенове на скумрията?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #2

    Отговор: Искам да изям 30 кг скумрия за 2 месеца. Къде е винаги най-прясната/ вкусната замразена/ размразена скумрия в София?

    Сам ли ще я изядеш или с приятели? Наведнъж ли искаш да ги купиш тези 30 кила? Най-лесно - обикаляш , намираш някъде каквото ти хареса , вземаш 1-2 кила и пробваш. Ако не ти хареса - продължаваш с търсенето.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #3

    Отговор: Искам да изям 30 кг скумрия за 2 месеца. Къде е винаги най-прясната/ вкусната замразена/ размразена скумрия в София?

    Доколкото знам скумрията ,която се продава в България идва от Норвегия. Колко може да е прясна. Много обичам чорба от скумрия с целина. Пробвай от Lidl да си купиш.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #4

    Отговор: Искам да изям 30 кг скумрия за 2 месеца. Къде е винаги най-прясната/ вкусната замразена/ размразена скумрия в София?

    Скумрия в България в момента не се лови.
    Така че за прясна забрави.

    Един страничен въпрос. Кое налага яденето на подобни количества риба, че и само скумрия? На бас ли си се хванал, че не се сещам за друга причина?

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #5

    Отговор: Искам да изям 30 кг скумрия за 2 месеца. Къде е винаги най-прясната/ вкусната замразена/ размразена скумрия в София?

    Чиляка май ша подфаща кетогенна диета

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Отговор: Искам да изям 30 кг скумрия за 2 месеца. Къде е винаги най-прясната/ вкусната замразена/ размразена скумрия в София?

    не е само от норвегия, а и от испания и китай

    разликата е, че норвежката е по-мазна, защото е северна и трупа мазнини, а испанската и китайската са сухи
    респективно първата е по-добра за скара, а другите две - за пържене

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #7

    Отговор: Искам да изям 30 кг скумрия за 2 месеца. Къде е винаги най-прясната/ вкусната замразена/ размразена скумрия в София?

    Трябва ми за скара, точно дебела мазна. Замразена има 20 вида, Затова искам някой да ми препоръча. В лидъл има размразена , изчистена ама не знам колко е оферта. По принцип би ми било по лесно ако е готова изчистена, защото тсм където отивам нямам много условия, но като глеедам тая размразената в лидъл никой не я купува.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Скумрия в България в момента не се лови.
    Така че за прясна забрави.

    Един страничен въпрос. Кое налага яденето на подобни количества риба, че и само скумрия? На бас ли си се хванал, че не се сещам за друга причина?

    Ще ми трябва много чиста енергия следващите 3 месеца. По 4000 ккал на ден. Планът ми е да наблегна на скара и варива. Скумрията е най-евтината и добра комбинация мазнини/протеин. Варивата ще ги пасирам, за да не ми отнема много време да ги ям. Като допълнение съм си взел Адам мултивитамини за да не остана без тях.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Отговор: Искам да изям 30 кг скумрия за 2 месеца. Къде е винаги най-прясната/ вкусната замразена/ размразена скумрия в София?

    не забравяй бързи въглехидрати от плодове

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    19
    #9

    Отговор: Искам да изям 30 кг скумрия за 2 месеца. Къде е винаги най-прясната/ вкусната замразена/ размразена скумрия в София?

    Цитат Първоначално публикувано от DDM87 Виж публикацията
    Е, има ли фенове на скумрията?
    Колега, сега ти видях питането. Това което мога да ти препоръчам от моя опит:
    Отиди в някой голям склад за риба и търси скумрия от северния Атлантик ( хващана около Канада, Исландия, Норвегия и.т.н). Искай да си купиш на кашон/палет( така ще си сигурен, че и рибата не е размразявана). Най-малките такива разфасовки са 10/15/20кг според зависи. Търси възможно най-големия размер – 600гр+, 500гр+, 400-600гр,(аз лично по-големи от тези не съм срещал)
    Задължително поискай да видиш етикета на кашончето преди да я купиш. Там има информация, на кой кораб, координати и др. за това къде е хваната рибата, но най-вече кога. По възможност гледай улова да е от 2018г( мисля, че срока на годност който се слага е 2 години). Надявам се да съм ти бил полезен. Поздрави!

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #10

    Отговор: Искам да изям 30 кг скумрия за 2 месеца. Къде е винаги най-прясната/ вкусната замразена/ размразена скумрия в София?

    Къде например има голям склад за риба?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    19
    #11

    Отговор: Искам да изям 30 кг скумрия за 2 месеца. Къде е винаги най-прясната/ вкусната замразена/ размразена скумрия в София?

    В Бургас знам 3-4, така че предполагам в София има немалко. Предполагам, че в складове за хранителни продукти с хладилна част ще предлагат и замразена риба.
    Обръщам ти внимание, че в рибата се натрупват тежки метали и може би не е много добра идея да се прекалява с нея.Все пак въпросната скумрия е от най-безопасните риби за ядене(принципно металите се натрупват в по-големите и възрастни риби), но имай в предвид това, ако решиш да похапваш друг вид риба в големи количества.

  14.  
     
  15. Member Аватара на dzver
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    194
    #12

    Отговор: Искам да изям 30 кг скумрия за 2 месеца. Къде е винаги най-прясната/ вкусната замразена/ размразена скумрия в София?

    Може да разнообразиш и с малко български паламуд ако намериш на сметка.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Отговор: Искам да изям 30 кг скумрия за 2 месеца. Къде е винаги най-прясната/ вкусната замразена/ размразена скумрия в София?

    то "на сметка" бг паламуд означава поне х5 цена

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #14

    Отговор: Искам да изям 30 кг скумрия за 2 месеца. Къде е винаги най-прясната/ вкусната замразена/ размразена скумрия в София?

    Цитат Първоначално публикувано от DDM87 Виж публикацията
    . По принцип би ми било по лесно ако е готова изчистена, защото тсм където отивам нямам много условия, но като глеедам тая размразената в лидъл никой не я купува.

    .
    Аз купувам.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    19
    #15

    Отговор: Искам да изям 30 кг скумрия за 2 месеца. Къде е винаги най-прясната/ вкусната замразена/ размразена скумрия в София?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    то "на сметка" бг паламуд означава поне х5 цена

    Покрай морето може да се намери и на по-приемливи цени. В Бургас български паламуд с добър размер за скара (над 800гр) се намира по време на сезона(октомври-декември)на цена около 7-10лв/кг. Извън сезона аз лично не бих си купил паламуд.
    Проблема при него, е че е много “кекава“ риба и не и понасят няколко размразявания и замразявания и/или да се държи повечко време охладена преди да се замрази. Затова, ако си купите така съхранявана риба тя става на „пихтия“ след като я размразите и вероятно трябва да я хвърлите. За разлика от скумрията, която се замразява директно на кораба когато се хване, с нашия паламуд не стоят така нещата - не се ползва такава технология, а идва“пресен‘ при търговците.
    Рядко се изкушавам да купувам паламуд(разчитам на собствен улов), но когато съм купувал от магазин, внимавам рибата да е прясна(незамразявана) и видимо да е свежа (бистри очи, добър цвят и.т.н.) Принципно директно от рибарите сутрин на някое пристанище е най-добре да си вземете паламуд. Ако е много добър улова цената може да е 1,2,3 до 4лв на риба според улова и размера(масовия улавян размер е от 400гр до 1+кг).Най-добра като вкусови качества (добре замазняла) е рибата в края на сезона или „след първата слана“, като обичат да казват старите рибари. Аз лично я обожавам на скара, но си правим и малко маринован на „трахули“ (Мичуринска рецепта).



    Този пост е редактиран от stoyanovbs; 12-07-18 в 15:06. Причина: добавено уточнение

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Замразена пица
    От pesho2 във форум Черен списък
    Отговори: 0
    Последно: 30-07-09, 16:48
  2. Къде в София има Midea MSG-09HRI?
    От scorpia във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 24-10-07, 23:16
  3. Телефонен ук. за София - от къде?
    От bASAEF във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-04, 22:28
  4. Къде в София има панели за 7650
    От afterburner във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 28-12-03, 22:04
  5. Моля искам UFO3, къде да намеря
    От Kayso във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 07-06-02, 17:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе